banner
banner

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه: قسمت 1

توسط مارا اشمیت ، رهبر استراتژی جهانی و توسعه تجارت, ConsenSys Codefi

خلاصه

  • نظارت نظارتی افزایش یافته است ، که منجر به توزیع اولیه توکن در بخشهای خصوصی سرمایه گذاران معتبر می شود. پیشنهادهایی مانند بندرگاه امن اولین قدم در جهت هدایت رسمی نظارتی را ارائه می دهد که پلی بین مقررات و عدم تمرکز تدریجی است
  • تأمین کنندگان زیرساخت های خصوصی و سرمایه به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به مدل های تجاری بومی وب 3.0 هستند ، به طور منحصر به فرد برای پشتیبانی از راه اندازی مرحله اولیه و مشارکت مداوم در شبکه های غیرمتمرکز.
  • راه اثبات سهام در حال گذار از مرحله تحقیق طولانی و اجرای پیدایش به رشد است

از سال 2016 ، طیف وسیعی از مدل های مختلف توکن و راه اندازی شبکه در تلاش برای افزایش مشارکت شبکه و رشد جوامع مربوطه خود است. تا به امروز وجود داشته است +4000 تلاش, آزمونهای آزمایشی و عدم توزیع موثر و عادلانه توکن به کاربران که مشارکت در یک شبکه غیرمتمرکز را تقویت می کنند ، در حالی که از مانع امنیت غلظت دارایی ها.

آیا این تلاش ها منجر به طرح طلایی برای راه درست راه اندازی شبکه شده است؟ واقعیت این است که هیچ مدل آرکی تایپی ، یک مدل متناسب با همه وجود ندارد ، اما یک چیز مسلم است: با بلوغ صنعت ، راه اندازی توکن به طور فزاینده ای تکامل یافته و همزمان با راه اندازی شبکه واقعی خواهد بود. چه چیزی می تواند مثمر ثمرتر از توکن های سودمند با کاربرد واقعی باشد?

چشم انداز امروز چیست؟ بیایید نگاهی به روندهای اکوسیستم و چگونگی تکامل آنها در طول زمان با توجه به تحولات نظارتی ، فنی اخیر و ظهور بازیکنان جدید در زمین بازی توکن داشته باشیم..

روند 1: چشم انداز نظارتی

چه کسی مجاز به فروش چه چیزی ، به چه کسی و چه زمانی است …

چشم انداز فروش توکن که یکبار در حال تکثیر بود و باعث جذب کاربران اولیه ، سوداگران ، مبتکران و کلاهبرداران به طور یکسان شد ، از گذشته است و تغییرات اخیر را به دلیل تنظیم مقررات برای نوآوری مشاهده کرده است.

seem در مرحله توسعه به نظر می رسد که حل س questionsالات در مورد خط اوراق بهادار / غیر اوراق بهادار دشوارتر است. – هستر پیرس ، کمیساریای SEC

مسلماً ، هنگامی که می توان با اطمینان از واقعی بودن رمزها ، ابهام را کاهش داد ، با داشتن یک شبکه کاملاً کاربردی ، کمتر به محدودیت های مشارکت و توافقات قانونی پیچیده احتیاج داریم. استفاده شده به جای اینکه به سادگی خریداری شود. با این وجود این نیاز به در دسترس بودن یک شبکه کاملاً کاربردی دارد.

در تلاش برای رفع نگرانی های پیروی از انطباق ، توزیع های اولیه توکن به طور فزاینده ای در دورهای خصوصی سرمایه گذاران معتبر انجام می شود. برخی اشاره کرده اند که این تحولات اخیر آنچه را که پروتکل های منبع باز برای دستیابی به آن در نظر گرفته اند ، تضعیف می کند: قرار دادن نشانه در دست کاربرانی که انگیزه های آنها با حداکثر سودمندی شبکه مطابقت دارد ، نه سرمایه گذاران و شرکت های خصوصی با حداکثر سود.

یافتن یک مدل بودجه قابل قبول ، سازگار و توزیع شده برای تأمین مالی توسعه یک شبکه غیرمتمرکز غیرقانونی ، در حالی که اطمینان حاصل می کنید که نشانه ها در دست شرکت کنندگان طولانی مدت قرار دارد ، یک چالش دو برابر است. پیشنهاداتی مانند بندرگاه امن و تنظیم فعالانه دقیق ، پیشرو در صنعت استانداردها, اولین قدم را در جهت پر کردن شکاف بین مقررات و تمرکززدایی ارائه دهید.

روند 2: ظهور اثبات سهام

… و چرا 2020 یک سال یادبودی برای آینده اثبات سهام است

از 16 سپتامبر 2020 ، سرمایه تجمعی دارایی های رمزنگاری شده در سهام 35.7 میلیارد دلار است که بیش از نیمی از آن (52 ~)) از این ارزش در حال حاضر در قفل سهام است..

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه: قسمت 1

منبع: Stakingrewards.com ، 2020

شبکه های Proof-of-Stake (PoS) از پاداش های اشتراکی استفاده می کنند که توسط پروتکل ضبط می شوند ، به عنوان مکانیزم انگیزشی برای اطمینان از مشارکت صادقانه کاربران در اعتبار سنجی فعالیت های زنجیره ای.

امروز ، همه چیز در مورد زنجیره های اثبات سهام است که به بازار وارد می شوند. با استفاده از بلاک چین های لایه 1 مانند Tezos و Cosmos و همچنین راه حل های لایه 2 مانند Matic و Loom که در سال 2019 راه اندازی شد ، سرانجام مرحله طولانی تحقیق در مسیر PoS در حال گذار از اجرای پیدایش به رشد است. در سال 2020 ، پیش بینی طولانی مدت راه حل های لایه 2 DPoS با استفاده از eth2 و Ethereum مانند SKALE یک لحظه مهم برای آینده تصویب Proof-of-Stake است.

علاوه بر این ، پیشرفت های اخیر در سیستم های Proof-of-Stake اهمیت طراحی و بهینه سازی راه اندازی اولیه شبکه را برای دستیابی به نرخ مشارکت مطلوب و اطمینان از ماندگاری طولانی مدت نشان می دهد. در این زمینه ، بسیار مهم است که پروتکل های Proof-of-Stake خالص یا تفویض شده توکن ها را توزیع کنند تا تعداد کافی از بازیگران مختلف بتوانند نشانه ها را در معرض خطر قرار دهند و گره ها را برای امنیت شبکه اجرا کنند. توزیع ضعیف و نامتناسب بین عوامل مختلف می تواند امنیت شبکه را خدشه دار کند یا درک عمومی از مشروعیت حاکمیت شبکه ها را تحت تأثیر قرار دهد..

این یک مقاله دو بخشی است. قسمت 2 را می توانید در اینجا پیدا کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me