banner
banner

تغییر Ethereum به اثبات سهام – بهتر از اثبات کار؟

اگر حداقل به فضای ارزهای رمزپایه علاقه دارید ، احتمالاً نام Ethereum را شنیده اید. در حال حاضر این دومین سکه بزرگ با کلاهک بازار است ، دلیل اصلی آن این است که بسیاری از نشانه های دیگر در Ethereum کار می کنند و بخشی از آن به دلیل اینکه تیم توسعه بسیار با استعداد است.

در هر صورت ، این پست مربوط به تغییر حالت POW به POS است.

بنابراین ، POW (اثبات کار) چیست?

خوب ، POW در حال حاضر توسط اکثر ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین ، Ethereum (در حال حاضر) و Litecoin استفاده می شود. اگر سکه قابل استخراج باشد ، به این معنی است که از سیستم POW استفاده می کند.

کارگران معدن از آنها استفاده می کنند پردازنده های گرافیکی یا ASIC ها برای حل توابع هش رمزنگاری که بلاکچین را تأیید می کند. پردازنده های گرافیکی در درجه اول برای بازی هایی مانند RX 580 اکنون توسط استخراج کنندگان استخدام می شوند.

پردازنده های گرافیکی آنها به سرعت در حال حدس زدن و بررسی راه حل های مختلف برای مسئله ریاضی غیرممکن هستند. هنگامی که آنها معادله را با موفقیت حل می کنند ، دفتر (بلاکچین) به روز می شود و استخراج کننده پاداش بلوک را به صورت یک رمز یا هزینه های معامله دریافت می کند.

به این دلیل Proof-of-Work نامیده می شود زیرا ماینرها کارهای زیادی را در قالب پردازش معادلات ریاضی با سخت افزار استخراج خود انجام می دهند. بدون استخراج کنندگان ، بسیاری از شبکه ها وجود نخواهد داشت. معدن کاران در ازای علامت گذاری پول ، هزینه برق را پرداخت می کنند.

اثبات سهام چیست و چگونه متفاوت است

اثبات سهام کمی متفاوت است. قبلاً ماینرها ثابت کردند با چه سرعتی می توانند شبکه را تأیید کنند. اکنون دارندگان ETH با اجرای چیزی به نام a نشان خواهند داد که چه مقدار از آنها دارند گره اصلی. هنگامی که یک گره اصلی ایجاد می کنید ، باید مقدار مشخصی از ETH را قفل کنید تا ثابت کنید مالک آن هستید.

پاداش ها بر اساس مقدار قفل شده و مدت زمان قفل شدن توزیع می شوند. به جای اینکه 1000 معدنکار برای مثال شبکه را تأیید کنند ، ممکن است حدود 10 هزار کیف پول وجود داشته باشد که Ethereum را از طریق Proof-of-Stake در اختیار دارند.

با POS ، انرژی صرفه جویی می شود. استخراج کنندگان برای حل عملکردهای هش رمزنگاری شده که برای کیف پول ما و برای کره زمین مفید است ، مجبور نیستند مقدار زیادی برق مصرف کنند. علاوه بر این ، با قفل کردن Ethereum ، کمبودی ایجاد می شود که باید قیمت را افزایش دهد.

البته ، این همه آفتاب و رنگین کمان نیست. به نظر می رسد با این سیستم جدید ، ثروتمندان ثروتمندتر می شوند و فقرا ، خوب ، آنها هنوز فقیر خواهند بود. سیستم جدید به کسانی که قبلاً Ethereum زیادی دارند پاداش می دهد زیرا پاداش های بلوکی بر اساس مقدار قبلی شما توزیع می شوند.

بعلاوه ، جامعه استخراج معادن ETH در صورت بروز چنگال خیلی خوشحال نخواهند شد ، زیرا سخت افزار استخراج آنها دیگر با Ethereum قابل استفاده نخواهد بود. آنها باید به ارز جدیدی که هنوز قابل استخراج است مراجعه کنند.

من انتظار دارم در این زمان سنبله Ethereum Classic را ببینم ، زیرا معتقدم همچنان POW باقی خواهد ماند. همچنین ممکن است که گروهی از اعضای جامعه معدن ETH ارز جدیدی ایجاد کنند که از Ethereum فورک شود ، احتمالاً Ethereum Cash نامیده می شود.

اگر در حال استخراج Ethereum هستید ، عاقلانه است که ارز جدیدی برای استخراج خود پیدا کنید. هنوز گزینه های زیادی مانند Litecoin ، Vertcoin ، Zencash و موارد دیگر وجود دارد.

این به روزرسانی مدتی است که در دست کار است و مشکلی مانند به روزرسانی کیف پول و برخی فشارهای مجدد توسط انجمن به تأخیر می اندازد. با این حال ، مدیرعامل و مغزهای پشت Ethereum ، Vitalik Buterin ، همه برای تغییر POS است.  

امیدوارم سوئیچ مشکلی برای جامعه یا شبکه ETH ایجاد نکند ، زیرا این یک تصمیم بزرگ است که روش تأیید شبکه را کاملاً تغییر می دهد. با این گفته ، نیازی به وحشت نیست. تیم توسعه Ethereum می داند که آنها در حال انجام چه کاری هستند. به هر حال ، آنها بنیانگذاران دومین ارز رمزنگاری شده در بازار هستند.

درست مثل هر چیز دیگری ، عاقلانه است که خود را متنوع کنید. همه چیز را در یک سکه سرمایه گذاری نکنید. بلکه نگه داشتن کمی از همه چیز هوشمندانه است. بعداً ، تمام دارایی های خود را در رمزنگاری نریزید زیرا این یک محیط بسیار بی ثبات است.

اگر در حال حاضر به دنبال خرید سخت افزار استخراج ETH هستید ، می گویم که دنبال آن بروید. اگر تصمیم به خرید دارید ، بدانید که مدت زمان بیشتری از آن استفاده نخواهید کرد. هنگام خرید ، اطمینان حاصل کنید که کارت قادر به استخراج ارزهای دیگر نیز است ، زیرا در آینده باید به جای دیگری مراجعه کنید. تا آن زمان ، سعی کنید تا آنجا که می توانید ETH را جمع کنید!

منبع تصویر: BlockGeeks

این یک پست مهمان است که توسط Jacob Tuwiner ، صاحب سایت نوشته شده است EasyPC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me