banner
banner

معامله گران ممکن است انتظار افزایش بیت کوین به 10 هزار دلار نداشته باشند ، FOMO فعلی می تواند سیگنال خروج باشد: جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

از آخرین به روزرسانی Futures Friday ، بیت کوین (BTC) 12.5 درصد افزایش یافته است. معاملات BTC از 8000 دلار افزایش یافت و در زمان مطبوعات در حدود 9،900 دلار معامله کرد ، مطابق قیمت OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626).

تا اواخر روز پنجشنبه (UTC) قیمت بیت کوین از 10 هزار دلار عبور کرده بود ، سطحی که آخرین بار در 24 فوریه مشاهده شد. در این روند ، ارز دیجیتال برجسته مقاومت اصلی را در 9200 و 9،500 دلار شکست..

تجمع این هفته منطقی است که بیت کوین به سومین رویداد تقلیل پاداش خود در حدود 11 ماه مه نزدیک می شود ، اما فراتر از انتظار معامله گران خرده فروشی است.

با نگاهی به داده های معاملاتی OKEx ، می بینیم که BTC Long / Short Ratio همچنان در این هفته معاملات حدود 1.0 را نشان می دهد ، این نشان می دهد که بسیاری از معامله گران خرده فروشی شرط بندی طولانی در بازارهای آتی نکرده اند.

در همین حال ، مبنای BTC چشم انداز خوش بینانه ای را نشان می دهد ، زیرا حق بیمه همراه با افزایش قیمت در حال گسترش است. علاوه بر این ، نسبت وام حاشیه نشان می دهد که خرید عمده بازار عامل اصلی بوده است.

OKEX BTC / USDنمودار OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626) 1H. منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت BTC طولانی / کوتاه با افزایش قیمت روبرو نشد و در عوض ، در طول هفته کاهش یافت ، که نشان می دهد بسیاری از تاجران خرده فروشی این فرصت را از دست داده اند.

در حال حاضر ، این نسبت 1.1 است و ممکن است افزایش چشمگیری نداشته باشد ، زیرا انتظار می رود فعالان بازار موقعیت های نقطه خود را با شورت اهرمی در بازار مشتقات حفظ کنند..

OKEX BTC بلند / کوتاهزمان جمع آوری داده ها: 5/1 8:00 صبح تا 5/8 8:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

مبنای BTC در طول هفته چند بار وارد منطقه منفی شد اما با تجمع روز پنجشنبه به شدت افزایش یافت. حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future پنجشنبه قبل از بازگشت به 50 دلار از منفی به 100 دلار رسید ، اما هنوز با بالاترین قیمت در مارس 400 دلار فاصله دارد.

نمودار مبانی BTCزمان جمع آوری داده ها: 5/1 8:00 صبح تا 5/8 8:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

Open Interest (OI) از 5.12 میلیون قبل از انحلال شورت در روز پنجشنبه ، به 5.8 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) رسیده بود. از امروز ، حجم معاملات هنوز زیاد بود ، در حالی که OI دوباره به سمت 5.77 میلیون قرارداد افزایش یافته است.

آینده باز BTC Futuresزمان جمع آوری داده ها: 5/1 8:00 صبح تا 5/8 8:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت حاشیه وام به سرعت از 2.0 به 3.5 رسید ، که سه هفته متوالی افزایش داشت. این نسبت در حال حاضر به بالاترین سطح خود از اواسط ماه مارس برگشته است و با مشاهدات فعلی بازار در مورد خرید قوی برای حمایت از این افزایش قیمت مطابقت دارد..

وام وام BTCزمان جمع آوری داده ها: 5/1 8:00 صبح تا 5/8 8:00 صبح (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد..

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

طی دو هفته گذشته ، بر این عقیده ام که کوتاه بودن BTC ممکن است قبل از نصف شدن ایده آل نباشد. از آنجا که اکنون تنها چهار روز به زمان برگزاری رویداد زمان باقی مانده است ، انتظار دارم قیمت BTC منطقه بین 10300 تا 10،500 دلار را آزمایش کند. با این حال ، 10،500 دلار مقاومت اصلی است و شکستن آن دشوار است.

اگر تقسیم های BCH و BSV را به عنوان مرجع در نظر بگیریم ، هنوز هم احتمال زیادی وجود دارد که BTC پس از رویداد با افت قیمت کوتاه مدت روبرو شود.

در حالی که شاخص های فوق در حال حاضر بیش از حد گرم نشده اند ، هر FOMO از معامله گران خرده فروشی همراه با افزایش شدید قیمت دیگر ممکن است زمان فروش را نشان دهد.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx را روشن کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me