banner
banner

بیت کوین 12K دلار می زند اما معامله گران فقدان اعتماد به نفس را نشان می دهند – جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

طی هفته گذشته ، بیت کوین (BTC) سقوط بیش از 1500 دلار و تصفیه بیش از 1.3 میلیارد دلار در بازار مشتقات را تجربه کرد. با این حال ، ارز دیجیتال پیشرو از چنین افت بزرگی بازیابی شد و قیمت دوباره به سطح بحرانی کوتاه مدت خود یعنی 11،500 دلار رسید.

در چارچوب زمانی بالاتر ، بیت کوین هفته گذشته بالاتر از سطح مهم 10،500 دلار بسته شد ، جایی که از مقاومت برای حمایت در میان مدت عبور کرد. با این حال ، افزایش قیمت در روزهای اخیر با کاهش حجم معاملات همراه بوده است. ما باید توجه داشته باشیم که آیا احساس صعودی فعلی می تواند در نهایت به شکست قیمت بیت کوین در بالای فشار تاریخی 12،500 دلار کمک کند ، طبق آینده سه ماهه OKEx (BTCUSD0925). در حال حاضر ، قیمت سه ماهه آینده حدود 300 دلار (تقریبا 2.5 درصد) حق بیمه بیش از قیمت لحظه ای دارد.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، چندین نسبت پس از حرکت شدید روز یکشنبه ، اکنون در حال بهبود هستند. سود باز و حق بیمه سه ماهه آینده در بازه های میانی قرار دارند. کاهش سریع نسبت بلند / کوتاه در حالی که قیمت ها در حال افزایش است ، عدم اعتماد به نفس در حرکت سریع بالاتر به سمت بالا را نشان می دهد.

از منظر کلان ، تداوم رکورد بالا بودن قیمت طلا به بیت کوین ، دارایی که اخیراً بسیار با طلا ارتباط دارد ، کمک کرده است تا همچنان قوی بماند.

نمودار 1W OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) - 8/7. منبع: OKEx ، TradingViewنمودار 1W OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) – 8/7. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

قبل از فروش روز یکشنبه گذشته ، نسبت طولانی / کوتاه BTC به 1.4 رسیده بود ، اما چندان بالا نبود. با این حال ، در زمان فروش ، ما متوجه شدیم که نسبت بلند / کوتاه به سرعت به 1.51 رسیده است ، که همچنین نشان می دهد بسیاری از معامله گران شروع به خرید کردند. این همچنین باعث می شود قیمت به خوبی انجام شود.

جالب اینجاست که در روزهای بعدی با افزایش قیمت بیت کوین این نسبت کاملاً پایین آمد. در حال حاضر ، قیمت نزدیک به 12000 دلار است ، اما نسبت طولانی / کوتاه به 1.01 کاهش یافته است ، که نشان می دهد تاجران خرده فروشی در مورد شکست کوتاه مدت در منطقه مقاومت تاریخی 12،500 دلار خوشبین نیستند. 

زمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTCزمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

بعد از یکشنبه گذشته روند صعودی بازار کاهش یافته است. مبنای BTC برای OKEx Quarterly Future’s که یکشنبه گذشته بالاتر از 400 دلار (تقریباً 3.5 درصد) بود ، اکنون 315 دلار (2.66 درصد) است. در سمت روشن ، حق بیمه فعلی در یک حد نرمال است و هنوز هم فضای زیادی برای داوری دارد.

زمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTCزمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

احساس شدید صعودی هفته گذشته معامله گران را به استفاده از اهرم بالا سوق داد. این امر همچنین باعث شد که غوطه وری روز یکشنبه منجر به تصفیه بزرگی شود. در OKEx ، OI روز یکشنبه به 1.31 میلیارد دلار رسیده بود – بالاترین سطحی که ما تاکنون دیده ایم.

نرخ بهره باز از اوج به 1.11 میلیارد دلار در روز سه شنبه کاهش یافت و به 1.22 میلیارد دلار فعلی رسید. در کوتاه مدت می توان شاهد بهبود بیشتر OI بود که زمینه را برای حرکت قابل توجه دیگری در قیمت فراهم می کند.

زمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTCزمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه تحت تأثیر اوضاع روز یکشنبه بازار قرار نگرفت و تا روز چهارشنبه در حدود 15 باقی ماند. سپس قبل از رالی روز چهارشنبه به زیر 10 رسید ، همچنین نشان می دهد که برخی از معامله گران حاشیه ای حاشیه ساز در بازار بازار آن افزایش قیمت را از دست داده اند. این نسبت اکنون دوباره به بیش از 14 رسیده است ، که هنوز هم در یک حد معقول است.

زمان جمع آوری داده ها: 7/31 4:00 صبح UTC تا 8/7 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

روند صعودی میان مدت بیت کوین دست نخورده است ، اما حجم معاملات ممکن است ریسک را نشان دهد. اگر حجم معاملات نتواند صعود به سطح 12000 دلار را افزایش دهد ، عبور از منطقه فشار تاریخی دشوار خواهد بود و در نتیجه یک الگوی بالقوه دو بالایی ایجاد می شود.

برای تجزیه و تحلیل احساسات ، فعالان بازار باید از نزدیک تغییرات سود باز ، نرخ بودجه و نسبت طولانی / کوتاه را کنترل کنند. این شاخص ها اکنون پس از افت روز یکشنبه در مرحله ادغام قرار دارند ، اما به احتمال زیاد قبل از اینکه بازار با تغییر بزرگ دیگری روبرو شود ، هشدار می دهد ، مانند یک افزایش جدید در نرخ بهره ، نرخ های ثابت بودجه بالاتر از 0.1٪ هر هشت ساعت یا کوتاه / طولانی نسبت بالاتر از 1.6.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me