banner
banner

نگاشت اکوسیستم Blockchain India – گزارش Coinpaprika و OKEX

این گزارش به طور مشترک توسط کوین پاپریکا & OKEx این هدف برای به اشتراک گذاشتن بینش از منظر جهانی در مورد بازارهای مختلف جدید است که از نظر حجم معاملات به سرعت در سراسر جهان در حال رشد هستند. این گزارش بخشی از یک مجموعه با تمرکز بر بازار رمزنگاری هند است.

ما نیروی محرکه توسعه بازار ارزهای رمزنگاری شده هند را به سه عامل اصلی یعنی مهاجران ، امور مالی و سیاست های دولت نسبت می دهیم. هند یکی از سریع ترین بازارهای رمزنگاری است که به تدریج در توسعه ارزهای رمزنگاری شده قرار می گیرد. پیش بینی می شود که سهم بازار جهانی معاملات رمزنگاری در بازار هند طی سالهای 2020-2022 به میزان قابل توجهی افزایش یابد. همچنین لازم به ذکر است که رقابت بین مبادلات رمزنگاری محلی و جهانی در بازار هند به شدت افزایش خواهد یافت. انتظار می رود صرافی ها تمرکز خود را بر افزایش ثبات محصولات مشتقات خود و ارائه کانال های متنوع تر برای کاربران بگذارند..

به طور خلاصه ، هدف این گزارش تجزیه و تحلیل احزاب اصلی درگیر در توسعه بازار رمزنگاری هند و همچنین مشکلات کوتاه مدت و بلند مدت است که ممکن است با آن روبرو شوند. امیدواریم که این گزارش بتواند به شما در درک بهتر دلایل توسعه سریع بازار رمزنگاری هند کمک کند.

تقاضای حواله بزرگ هند استفاده از ارز رمزپایه را ترویج می دهد.

ارز رمزنگاری شده در هند دو تقاضای کاربرد عمده دارد. اولین مورد به عنوان واسطه حواله مرزی استفاده می شود. مورد دوم به عنوان وسیله ای برای تبدیل به ارز فیات با ثبات تر است. هند با بیش از 17 میلیون مهاجر در سال 2019 ، بزرگترین کشور خروجی جمعیت جهان است و مکزیک و چین از آن پس.

هند کشوری با پیوندهای خانوادگی قوی است و تعداد زیادی از مهاجران تقاضای زیادی برای حواله به هند ایجاد کرده اند. میزان حواله های مهاجران هندی طی این سال ها بالاترین میزان در جهان بوده است.

هزینه های حواله جهانی نابرابر است. هزینه های بالای حواله در بسیاری از کشورهای آفریقایی باعث افزایش متوسط ​​جهانی شده است و در نتیجه هزینه حواله متوسط ​​7.4 دلار است. در حالی که هند حدود 6.82 دلار آمریکا است ، کمی پایین تر از متوسط ​​، به دلیل تقاضای زیاد برای حواله ها در هند ، هزینه های حواله در هند در سال 2019 به 5.67 میلیارد دلار رسید.

تقاضای حواله بزرگ هند استفاده از بیت کوین را گسترش می دهد.

با استفاده از بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه ، مانند XRP ، به عنوان واسطه پرداخت فرامرزی ، هند می تواند در واقع تعداد زیادی از هزینه های حواله را پس انداز کند. در حال حاضر ، مکزیک دومین کشور بزرگ حواله مهاجران پس از هند است ، حجم قابل توجهی از حواله های مرزی بین پزوی مکزیک و دلار آمریکا با معاملات ارزهای رمزپایه انجام می شود. با توجه

به رسانه های بلاکچین Block ، از Q1 2020 ، ارز رمزنگاری شده Bitso بیش از 2٪ ایالات متحده را به بازار حواله مکزیک تسخیر کرده است ، حتی غول بانکی اسپانیا Santander اکنون راه حل پرداخت Ripple خود را به مکزیک آورده است تا روند را بدست آورد.

ما معتقدیم که با گشایش سیاست ها ، هند مکزیک بعدی خواهد بود و ارز رمزپایه به عنوان یک وسیله پرداخت فرامرزی تفاوت زیادی در بازار هند ایجاد می کند. به دلیل تقاضای زیاد حواله ، برای مدت طولانی موجب رونق رشد ارز دیجیتال در هند خواهد شد.

ارز رمزنگاری شده به عنوان وسیله ای برای تبدیل روپیه هند به سایر ارزهای فیات با ثبات تر.

ارزش روپیه هند پایدار نیست ، به ویژه در طی همه گیری COVID-19. نرخ ارز بین روپیه و دلار آمریکا همچنان در حال افزایش است ، و این باعث می شود که نرخ ارز اولیه به طور مداوم کاهش یابد.

با این حال ، هند تقاضای زیادی برای دلار آمریکا دارد ، مانند خرید آنلاین از آمازون ، اشتراک Netflix و غیره. خواه به دلیل حفظ روپیه یا تقاضای مصرف کننده باشد ، با استهلاک مداوم روپیه ، هندی ها نیاز شدیدی به روپیه خود را به ارز فیات با ثبات تر تبدیل کنید.

با این حال ، به دلیل مقررات دقیق ارزی ، تبدیل مستقیم روپیه به دلار آمریکا بسیار دشوار است. بنابراین ، بیشتر سرخپوستان تصمیم می گیرند که روپیه را به بیت کوین و سپس به دلار آمریکا از طریق سیستم های تجاری C2C مانند LocalBitcoins و Paxful تبدیل کنند..

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود ، حجم معاملات C2C در هند ، به ویژه در Paxful ، همچنان رو به افزایش است. در طی این اپیدمی ، حجم معاملات روپیه به بالاترین قیمت رسید. علاوه بر معاملات C2TC ، تعداد زیادی روپیه از طریق گروه های چت مانند واتس اپ ، تلگرام و فیس بوک با بیت کوین مبادله می شود که سپس به دلار آمریکا تبدیل می شوند. برای حفظ ارزش دارایی خود ، ارز رمزنگاری شده به عنوان وسیله ای برای تبدیل روپیه به ارز فیات با ثبات تر در هند استفاده می شود.

توجه داشته باشید که عوامل سیاسی تأثیر زیادی در این اقدام دارند. وقتی اقتصاد به سمت بازارهای آزادتر و منصفانه تری حرکت کند ، جایی که هندی ها مجاز به مبادله دلار آزاد هستند ، بیت کوین برای آنها غیرضروری خواهد بود. بعلاوه ، اینکه ارز رمزپایه برای پرداخت مرزی یا تبدیل به ارز قانونی با ثبات تر مورد استفاده قرار گیرد ، هند فقط از رمز ارز به عنوان رسانه استفاده می کند. این حجم معاملات عظیم تولید می کند ، اما به این معنی نیست که آنها بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه را برای مدت طولانی نگه می دارند.

سیاست Loosened باعث توسعه ارزهای رمزنگاری شده در هند می شود

علاوه بر دو خواسته فوق ، سست شدن سیاست های دولت همچنین به توسعه بازار ارزهای رمزنگاری هند کمک می کند. از تاریخ 4 مارس 2020 ، دیوان عالی هند منع تحریم بانکی بانک رزرو هند (RBI) علیه ارز رمزپایه را لغو کرد ، بازار کل ارزهای رمزنگاری شده هند دوباره رونق گرفته است ، به خصوص در حجم معاملات بورس ها منعکس شده است.

از منظر مبادلات محلی در هند ، با در نظر گرفتن CoinDCX و WazirX به عنوان نمونه ، می بینیم که از 4 مارس 2020 ، حجم معاملات در حال افزایش است..

پس از شل شدن سیاست ، افزایش حجم معاملات نه تنها در مبادلات محلی ، بلکه عمده مبادلات جهانی نیز منعکس شد..

طبق داده های Similarweb ، طی Q1 2020 ، بازدید وب سایت مراکز خرید و فروش عمده از هند افزایش یافته است. در این میان ، بازدیدهای OKEx از هند بیشترین افزایش را داشته است و به 545.56٪ رسیده است. و طبق OKEx ، کاربران تازه ثبت نام شده از هند در همین مدت 4100٪ افزایش داشته اند. OKEX همچنین نشان داد که آنها به زودی یک پلت فرم تجارت P2P در هند راه اندازی خواهند کرد و کاربران هندی می توانند Bitcoin 、 USDT و سایر ارزهای رمزنگاری شده را با روپیه هند از طریق چندین کانال پرداخت خریداری کنند. علاوه بر این ، رتبه دوم صرافی بین المللی Kraken نیز اعلام کرد که در سال 2020 به بازار هند گسترش خواهد یافت. قابل پیش بینی است که رقابت بازار در هند به طور فزاینده ای شدید شود.

نقشه برداری از اکوسیستم Blockchain هند

در حال حاضر ، اکوسیستم ارز رمزنگاری شده هند هنوز در دست توسعه است و از نظر مبادلات ، رسانه ها و بنیاد به تدریج در حال بهبود است..

در آوریل 2018 ، بانک مرکزی هند بخشنامه ای را تنظیم کرد که م institutionsسسات مالی را از ارائه خدمات به مشاغل رمزپایه تنظیم نمی کند. متعاقباً بانکها حسابهای مبادله داراییهای رمزنگاری را بستند و صدمات زیادی به صنعت رمزنگاری وارد کردند. چند صرافی به دلیل محدودیت بانکی مانند Koinex ، Coindelta ، Coinome و Zebpay بسته شده اند. مبادلات باقیمانده با راه اندازی سیستم عامل های تجارت C2C مانند WazirX ، Buyucoin و Giottus با این ممنوعیت کنار آمدند..

از مارس سال 2020 ، دیوان عالی هند ممنوعیت بانکی RBI علیه ارز رمزنگاری شده را لغو کرد ، بسیاری از صرافی ها سپرده های بانکی را دوباره وصل کرده اند ، برخی از مبادلات بسته مجدداً شروع به کار می کنند و برخی از مبادلات جدید افتتاح می شوند. در زیر مبادلات موجود در هند وجود دارد.

وزیر ایکس

WazirX در فوریه 2014 تاسیس شد و توسط Binance در نوامبر 2019 خریداری شد. WazirX همچنین یکی از بزرگترین مبادلات محلی ارزهای رمزنگاری شده در هند است. این معامله از جمله C2C و بازارهای نقطه ای را ارائه می دهد.

علاوه بر این ، WazirX همچنین به کاربران کمک می کند ارزهای فیات را به USDT تبدیل کنند ، اما محدودیت در مقدار تبدیل وجود دارد. بسته به اندازه نمونه کارها کاربران ، آنها می توانند تا 3000 USDT را با یک سفارش خرید خریداری کنند.

از نظر سپرده گذاری ، کاربران می توانند INR را از طریق UPI / IMPS / NEFT / RTGS واریز کنند.

میانگین حجم معاملات وزیریز در آوریل 2020 به 2.8 میلیون دلار رسید که 16٪ آن مربوط به BTC / INR است. 14٪ از USDT / INR حاصل می شود. از امروز ، وزیر ایکس بزرگترین صرافی محلی هند است.

Bitbns

Bitbns در دسامبر سال 2017 تاسیس شد. این معامله در نقاط مختلف از جمله C2C و بازارهای spot را ارائه می دهد. همچنین معاملات حاشیه ای با اهرم 1 برابر را ارائه می دهد. از نظر سپرده گذاری ، Bitbns از گزینه های واریز متعدد از جمله UPI ، BHIM ، Tez ، Paytm ، Phonepe ، NEFT / IMPS / RTGS پشتیبانی می کند. در آوریل 2020 ، میانگین حجم معاملات Bitbns نزدیک به 600،000 دلار بود. در این میان ، 51٪ از BTC / INR و 39٪ از USDT / INR است.

Coindcx

Coindcx در آوریل 2018 تاسیس شد و یکی از بزرگترین مبادلات محلی ارزهای رمزنگاری شده در هند است. این معاملات spot ، معاملات آتی و حاشیه را فراهم می کند. در این میان ، معاملات آتی – معروف به DCXfutures – با مشارکت استراتژیک OKEx و در ازای تأمین جایگاه OKEx در بازار هند تأمین می شود. با استفاده از DCXfutures ، سرخپوستان قادر به معامله مشتقات رمزنگاری خواهند بود. از نظر سپرده گذاری ، کاربران می توانند INR را از طریق IMPS یا UPI واریز کنند. اگر کاربران تأییدهای KYC را تکمیل نکرده باشند ، فقط می توانند حداکثر تا 10،000 INR واریز / برداشت کنند. کاربران تأیید شده KYC می توانند حداکثر 1،00،000 INR واریز کنند & برداشت تا 2،00،000 INR.

حجم معاملات Coindcx در پایان آوریل 2020 افزایش یافت ، و حجم معاملات 24 ساعته به طور متوسط ​​در 200000 دلار حفظ شد. در این میان ، 85٪ از حجم معاملات توسط BTC / INR تأمین می شود.

ZebPay

ZebPay در اکتبر سال 2014 تاسیس شد و در سپتامبر 2018 ، اعلام کرد که عملیات را تعطیل می کند و این امر را مقصر مقررات رمزنگاری دولت هند می داند. در مارس 2020 ، ZebPay در هند بازگشایی شد. این معامله از جمله بازار C2C (INR & AUD) و بازار معاملات spot را فراهم می کند. از نظر سپرده گذاری ، کاربران می توانند INR را از طریق NEFT ، RTGS یا IMPS واریز کنند. پس از بازگشایی ، رشد حجم معاملات ZebPay قوی بوده و متوسط ​​حجم معاملات آن در آوریل 2020 به 1.2 میلیون دلار رسیده است که 73 درصد آن مربوط به BTC / INR است.

دیگر

علاوه بر این ، مبادلات ارز رمزنگاری شده دیگری نیز در هند وجود دارد:

خلاصه

نیروهای محرکه متعدد باعث توسعه سریع بازار ارزهای رمزنگاری شده هند ، از جمله

  • تقاضای زیاد حواله هند استفاده از ارز رمزنگاری شده را تشویق می کند.
  • ارز رمزنگاری شده به عنوان وسیله ای برای تبدیل روپیه به ارزهای فیات با ثبات تر ؛
  • کمک به سیاست های دولت برای ارتقا development توسعه بازار ارزهای رمزنگاری شده در هند.

بر اساس عوامل فوق ، حجم معاملات مبادلات محلی هند مانند WazirX ، CoinDCX ، Zebpay و غیره همراه با مبادلات عمده جهانی مانند OKEx ، Kraken ، Bitstamp و غیره سر به فلک کشیده است. ترافیک از هند نیز در سه ماهه اول سال 2020. قابل پیش بینی است که رقابت بازار در این کشور در سال 2020 به طور فزاینده ای شدید شود.

اما همچنین می توان برخی مشکلات کوتاه مدت و بلند مدت را در بازار هند مشاهده کرد. در کوتاه مدت ، به دلیل عدم وضوح نظارتی فعلی ، برخی از بانک ها همچنان خدمات را به صرافی های رمزنگاری رد می کنند. بازار ارزهای رمزنگاری شده به سیاست های نظارتی مطلوب تری از جمله تعهدات مالیاتی نیاز دارد. در دراز مدت ، چه ارز رمزنگاری شده برای پرداخت مرزی استفاده شود و چه برای تبدیل به ارز قانونی با ثبات تر ، بیت کوین در آنجا نه به عنوان ذخیره سازی نقطه پایان ارزش بلکه به عنوان کانال استفاده می شود ، بنابراین نگهداری نمی شود برای مدت طولانی و همچنین بسیار تحت تأثیر عوامل سیاسی است. این بدان معناست که وقتی اقتصاد به سمت یک بازار آزادتر و منصفانه تر حرکت می کند ، دیگر بیت کوین برای هندی ها ضروری نیست. اما حتی به عنوان رمز سودمندی ، تقاضای بیت کوین در کشورهایی که ارز فیات به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، به طرز چشمگیری افزایش یافته است. ما همچنان مشاهده خواهیم کرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me