banner
banner

بیت کوین در برابر انتظارات بازار افزایش می یابد پس از نصف شدن اما معامله گران خرده فروشی با احتیاط ادامه می دهند: جمعه های آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

اوایل این هفته بیت کوین (BTC) سومین رویداد نصف شدن خود را به پایان رساند. یک روز قبل از نصف شدن ، قیمت ها بیش از 1500 دلار سقوط کرد و منجر به تصفیه های قابل توجهی در بازار مشتقات شد. با این حال ، از زمان نصف شدن ، BTC در حال افزایش است و روز پنجشنبه دوباره به 10،000 دلار رسید.

بیت کوین طی این هفته بیش از 10 درصد افزایش یافته است ، و از 8،600 دلار افزایش یافته و در زمان مطبوعات معاملات خود را در حدود 9،500 دلار انجام می دهد. عملکرد پس از نصف شدن بیت کوین تاکنون با انتظارات کلی بازار از کاهش قیمت در تضاد بوده است.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، می بینیم که BTC Long / Short Ratio در چند روز آخر هفته جاری همچنان در حدود 1.0 حرکت می کند ، این نشان می دهد که بسیاری از معامله گران خرده فروشی باز نمی شوند در حالی که قیمت 1500 دلار از پایین ترین قیمت آخر هفته گذشته افزایش یافته است.

در همین حال ، مبنای BTC چشم انداز خوش بینانه ای را نشان می دهد ، زیرا حق بیمه دوباره بازگشته است. با این حال ، نسبت وام حاشیه نشان می دهد که خرید بازار لحظه ای حرکت خود را از دست داده است ، که هشدار برای گاو های کوتاه مدت است.

نمودار OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626) 1H. منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

کاهش شدید قیمت در 10 مه ، روند افزایشی نسبت طولانی / کوتاه را به شدت سقوط داد. در بازگشت قیمت پیگیری ، این نسبت بهبود چندانی نداشته و همچنان زیر 1.0 است. این ممکن است نشان دهد که معامله گران به رغم بهبود قیمت بیت کوین به مواضع نقطه ای خود ادامه می دهند.

زمان جمع آوری داده ها: 5/8 0:00 صبح تا 5/17 4:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

مبنای BTC طی هفت روز گذشته تا حد زیادی نوسان داشته است. حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future از 88 دلار به منفی 85 دلار کاهش یافت و سپس قبل از ایستادن در 50 دلار در زمان پرس ، به 77 دلار بازگشت. بازگشت حق بیمه مثبت نشان می دهد که بازار از انتظارات قیمت پس از نصف شدن ، صعودی است.

زمان جمع آوری داده ها: 5/8 0:00 صبح تا 5/17 4:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

Open بهره (OI) در 10 مه به 6.28 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) انباشته شده بود ، که قبل از انحلال طولانی مدت از 8 مه 5.52 میلیون دلار افزایش داشت. در 14 مه ، قیمت OI پس از رسیدن قیمت 9،900 دلار به شدت افت کرد. همانطور که ما در Crypto Market Daily پنجشنبه اشاره کردیم ، این ممکن است نشان دهد که برخی از خریداران موقعیت های خود را بسته و سود کسب کرده اند.

زمان جمع آوری داده ها: 5/8 0:00 صبح تا 5/17 4:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام وام حاشیه پس از 9 مه به سرعت از بیش از 4.5 به 0.8 کاهش یافت و سه هفته حرکت رو به افزایش ردیف به پایان رسید. در حالی که این نسبت اکنون به 1.45 بازگشته است ، اما توقف در این حرکت نشان می دهد که معامله گران با احتیاط بیشتری در بازار معاملات اهرمی خرید می کنند.

زمان جمع آوری داده ها: 5/8 0:00 صبح تا 5/17 4:00 صبح (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملاتی بازار است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT را برای مدت زمان معین نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

از نظر فنی ، بیت کوین دوباره به منطقه مقاومت کلیدی 10.000 تا 10.500 دلار بازگشت ، جایی که آخرین افت بزرگ آغاز شد و قیمت در روز پنجشنبه (UTC) دوباره نتوانست بالای 10.000 دلار بسته شود. از آنجا که قیمت در طول هفته 10 درصد افزایش یافته است ، سودآوری احتمالاً باعث افزایش بیشتر قیمت ها در کوتاه مدت می شود.

در حالی که شاخص های فوق سیگنال های ترکیبی را با حق بیمه آتی آتی و کاهش OI نشان می دهند. نسبت بلند / کوتاه (کمتر از 1.0) ممکن است نشان دهد که تاجران خرده فروشی در حال حاضر محتاط هستند تا دراز باز کنند. با این حال ، معامله گران خرده فروشی اغلب به عنوان سیگنال ضد حرکتی در بازار عمل می کنند و هنوز هم معتقدم گاوها کنترل دارند.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx Insights را در زیر دنبال کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me