banner
banner

احساس Bearish برتری می یابد زیرا معامله گران با احتیاط قدم برمی دارند و BTC به دنبال پشتیبانی است: جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

بیت کوین (BTC) اواخر این هفته اصلاح شد و تقریباً 10 درصد از افتتاحیه روز دوشنبه (UTC) 9،773 دلار افت کرد ، طبق آینده سه ماهه OKEx (BTCUSD0626) قیمت.

BTC همزمان با تلاش برای شکستن مقاومت بالای $ 10،000 از روز دوشنبه ، حرکت صعودی را شروع کرد و این روند نزولی بود تحریک شده توسط یک UTXO از فوریه 2009 (بیش از 11 سال پیش) در زنجیره ای حدود ساعت 3 بعد از ظهر UTC روز چهارشنبه صرف می شود.

نگاه كردن داده های تجارت OKEx, می توانیم ببینیم که نسبت طولانی / کوتاه BTC پس از عقب نشینی روز چهارشنبه در حدود 1.0 حرکت کرد و مبانی BTC برای برخی دوره ها وارد قلمرو منفی شد.

از آنجا که Open Interest (OI) مدتی است که بهبودی نداشته است ، احساس کلی بازار به سمت نزولی تمایل دارد.

نمودار BTC OKExنمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

بازدید صفحه داده تجارت OKEx برای کشف شاخص های بیشتر.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت BTC طولانی / کوتاه طی هفت روز گذشته دارای نوسانات شدیدی است. اولین بار در روز دوشنبه به بالاترین سطح 1.24 رسید ، زیرا BTC هفته ای بیش از 10110 دلار به اوج خود رسید و سپس شروع به عقب نشینی کرد. این نسبت قبل از کاهش ناگهانی قیمت BTC در روز چهارشنبه به حدود 1.2 کاهش یافته بود. در حال حاضر در حدود 1.0 قرار دارد و نشان می دهد که احساس بازار متعادل است.

نسبت طولانی / کوتاه BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 15/5/05 0:00 صبح تا 5/22 4:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

آینده سه ماهه OKEx BTC حق بیمه روز دوشنبه به حدود 30 دلار افزایش یافت و تا سقوط روز چهارشنبه مثبت بود. اما از آن زمان به بعد ، حق بیمه چند بار وارد قلمرو منفی شده است و همچنان در حدود 0 دلار است.

مبنای BTC به سرعت از بالاترین قیمت 80 دلار در هفته گذشته به 0.19 دلار فعلی سقوط کرد ، که نشان دهنده چگونگی تغییر احساسات بازار است.

پایه OKEX BTCزمان جمع آوری اطلاعات: 15/5/05 0:00 صبح تا 5/22 4:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

Open Interest (OI) تا روز دوشنبه به 6.12 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) انباشته شده بود ، و قبل از اینکه مدتها منتقل شود ، از پایین ترین نرخ 5.08 میلیون روز شنبه افزایش یافت. از آن زمان ، OI بهبود نیافته است و همچنان حدود 5/5 میلیون قرارداد منعقد می کند. این نشان می دهد که هر دو گاو نر و خرس در سطح قیمت فعلی محتاط هستند و از تجمع قابل توجه OI جلوگیری می کنند.

پس از سقوط اواسط مارس ، انباشت OI زیادی معمولاً مشاهده نمی شود و به نظر می رسد فعالان بازار با استفاده از اهرم نیرو احتیاط کرده اند. به طور کلی ، اهرم Longs بالاتر از شورت است ، همانطور که اندازه تصفیه ها نشان می دهد.

OKEX BTC Open Interestزمان جمع آوری اطلاعات: 15/5/05 0:00 صبح تا 5/22 4:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام وام در این هفته همزمان با BTC حرکت کرد و پس از رسیدن به بالاترین میزان هفتگی خود در روز دوشنبه ، کاهش یافت. این نسبت در حال حاضر 2.13 است ، که بالاتر از 1.4 جمعه گذشته است ، اما با اقدام خرید تهاجمی در بازار معاملات اهرمی همراه نیست..

نسبت وام حاشیه ای OKEXزمان جمع آوری اطلاعات: 15/5/05 0:00 صبح تا 5/22 4:00 صبح (UTC)

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به مقدار USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

در حالی که شاخص های داده های معاملات آتی سیگنالهای نزولی با حق بیمه منفی گاه به گاه و نسبت بلند / کوتاه پایین نشان داده اند ، BTC همچنان در پایین کانال صعودی نشان داده شده در بالا پشتیبانی پیدا می کند. در صورت عدم بهبود و پایین آمدن کانال ، ممکن است در میان مدت شاهد شیرجه دیگری به سمت 7400 دلار باشیم.

در کوتاه مدت ، پشتیبانی 9،300 دلاری در حال حاضر به یک مقاومت قوی تبدیل شده است و BTC برای اینکه یک بار دیگر به بهبودی برسد ، باید آن را نقض کند..

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me