banner
banner

نحوه محاسبه سود BitMEX

اگر در حال حاضر اولین قدم های خود را به عنوان یک سرمایه گذار رمزگذار یا یک معامله گر بر می دارید ، این احتمال وجود دارد که در حال حاضر به BitMEX ، یکی از محبوب ترین سیستم عامل های معاملات بیت کوین نگاه کنید. حجم معاملات روزانه آن بیش از 35،000 BTC است و ماهانه بیش از 540،000 دسترسی دارد. بدون شک ، BitMEX یک پلتفرم چشمگیر است که دارای انبوهی از ابزارهای مفید تجاری است.

قراردادهای دائمی ، سودهای افزایشی و سودهای نزولی ، هزینه های مالی ، هزینه های معاملاتی ، PNL تحقق نیافته (سود و ضرر) ، همه این شرایط ممکن است در ابتدا برای شما دردسرساز باشند. قبل از معامله کارآمد در BitMEX ، ضروری است که منظور آنها را درک کنید زیرا تنها با درک آنها می توانید یاد بگیرید که سود خود را در سیستم عامل محاسبه کنید.

Bitmex دارای یک ماشین حساب سود / زیان داخلی است که اگر کمی حوصله داشته باشید و یاد بگیرید چه چیزی در مورد آن است ، می تواند با سهولت نسبی استفاده شود. ما یک مرور سریع از ماشین حساب BitMEX ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کند کمی راه خود را بشناسید.

ماشین حساب سود Bitmex

محاسبه سود و ضرر Bitmex

به ماشین حساب سود BitMEX از قسمت سمت چپ بالای رابط BitMEX ، در بخش Place Order دسترسی پیدا می شود. برای دسترسی به آن ، از سمت راست بالای منو ، درست در کنار دکمه تنظیمات ، روی دکمه ماشین حساب شکل کلیک کنید.

ماشین حساب دارای دو “طرف” اصلی ، بلند و کوتاه و سه زبانه است: سود / ضرر ، قیمت هدف و قیمت انحلال. در زیر می توانید قسمتهای تعیین شده برای ورود به مقدار ، قیمت ورودی ، قیمت خروج و اهرم را پیدا کنید. نتایج به صورت خودکار در سمت راست رابط کاربری جمع و جور ماشین حساب در بخشهایی مانند حاشیه ، مقدار ورودی ، مقدار خروج ، سود / ضرر ، سود / ضرر و٪ ROE نمایش داده می شود..

توضیحات خرید و فروش

برای توضیح بیشتر چگونه BitMEX حسابگر سود / ضرر کار می کند ، ما قصد داریم از نمونه های واقعی قرارداد دائمی ، قراردادهای سود اضافی و قراردادهای سود نزولی استفاده کنیم.

قراردادهای دائمی

بگذارید تصور کنیم شما مشتاقانه 1000 قرارداد XBTUSD با متوسط ​​قیمت ورود 1000 دلار هستید. اگر قیمت علامت XBTUSD در حال حاضر 1250 دلار باشد ، PNL (سود و ضرر) واقع نشده براساس تفاوت بین قیمت ورود متوسط ​​و قیمت مارک است.

سود تحقق نیافته به شرح زیر محاسبه می شود: (1 دلار / 1000 دلار – 1 دلار / 1250 دلار) * 1000 = 0.20 XBT

PNL تحقق یافته بر اساس تفاوت بین قیمت ورودی متوسط ​​و قیمتی است که شما XTBUSD را می فروشید. PNL تحقق یافته با توجه به جایی که می توانید موقعیت خود را خریداری یا بفروشید محاسبه می شود. بیشتر اوقات ، این قیمت مارک نیست.

با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود: ($ 1 / 1،000 – $ 1/1500 $) * 500 = 0.17 XBT ، جایی که 1500 آخرین قیمت XBTUSD است و 500 تعداد قراردادهایی است که فروخته اید.

قرارداد سود اضافی

شما می خواهید 100 قرارداد XBT7D_U110 با قیمت ورود متوسط ​​0.03 XBT خریداری کنید. آخرین قیمت XTB7D_U110 در حال حاضر شناخته شده 0.05 XBT است.

در این حالت ، PNL تحقق نیافته با تفاوت بین آخرین قیمت و میانگین ورود نشان داده می شود. این به شرح زیر محاسبه می شود: (0.05 XBT – 0.03 XBT) * 100 = 2 XBT.

PNL تحقق یافته با تفاوت بین قیمتی که در آن تصمیم به فروش XBT7D_U110 و میانگین قیمت ورود دارید نشان داده می شود. به عنوان مثال ، اگر تصمیم دارید 50 قرارداد XBT7D_U110 را با 0.05 XBR بفروشید ، فرمول (0.05 XBT – 0.03 XBT) خواهد بود * 50 = 1 XBT

قرارداد سود منفی

به خاطر این مثال ، تصور کنید که می خواهید 50 قرارداد XBT7D_D90 با قیمت متوسط ​​0.02 XBT بخرید ، ضمن اینکه بخاطر داشته باشید که آخرین قیمت XBT7D_D90 در حال حاضر 0.04 XBT است.

PNL تحقق نیافته با تفاوت بین آخرین قیمت و متوسط ​​قیمت ورودی نشان داده می شود و به صورت زیر محاسبه می شود: (0.04 XBT – 0.02 XBT) * 50 = 1 XBT

PNL تحقق یافته با تفاوت بین قیمت ورودی متوسط ​​و قیمتی که XBT7D_D90 در آن می فروشید نشان داده می شود. اگر می خواهید 25 XBT7D_D90 را با 0.04 XBT بفروشید ، سود حاصل از آن (0.04 XBT – 0.02 XBT) خواهد بود * 25 = 0.5 XBT

هزینه های بودجه

BitMEX با پشتیبانی از قراردادهای به اصطلاح دائمی پشتیبانی می شود. اگر می خواهید قرارداد دائمی بخرید یا بفروشید ، در طول دوره تجارت ، گاهی اوقات هزینه های مالی را پرداخت می کنید یا دریافت می کنید.

قرارداد دائمی تقریباً مشابه قرارداد آتی است. با این حال ، این قرارداد با داشتن مشخصات زیر خود را از قرارداد فوق متمایز می کند: انقضا یا تسویه حساب در کار نیست ، می تواند بسیار نزدیک با قیمت شاخص تجارت کند زیرا می تواند بازار محلی مبتنی بر حاشیه را تقلید کند. اطلاعات بیشتر در مورد قراردادهای دائمی و قراردادهای آینده را می توان در وب سایت رسمی BitMEX یافت

بگذارید بگوییم شما XBTUSD را معامله می کنید و هر 8 ساعت ، هزینه تأمین مالی وجود دارد که در حال حاضر به ارزش 1٪ است. هزینه بودجه از خریداران به فروشندگان پرداخت می شود. به عنوان مثال ، بیایید تصور کنیم که شما در حال حاضر خواهان 100 XBT XBTUSD هستید. اگر موقعیت PNL تحقق نیافته باشد و زمان آن تأمین اعتبار است ، لازم است 1 XBT پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه بودجه ، PNL تحقق یافته شما اکنون -1 XBT است.

هزینه های تجارت

PNL تحقق یافته برای محاسبه کلیه هزینه های لازم تجاری انجام می شود. به عنوان مثال ، اگر قرار بود XBTUSD بخرید و بازار ثابت بماند ، PNL غیر واقعی شما 0 است و PNL تحقق یافته منفی است زیرا هنگام خرید XBTUSD هزینه پرداختی پرداخت کرده اید.

حسابداری PNL تحقق یافته است

اگر اندازه یک موقعیت موجود را کاهش می دهید یا اینکه آن را کاملاً می بندید ، PNL تحقق یافته به طور خودکار در داشبورد معاملات BitMEX نمایش داده می شود.

به عنوان مثال ، برای یک موقعیت باز با سود تحقق یافته 10 XBT ، برگه Open Positions این مقدار را نشان می دهد. اگر موقعیت مشابهی را ببندید و 10 XBT سود کسب کنید کاملاً برعکس است. سپس 10 XBT در زبانه Closed Positions نمایش داده می شود.

اگر موقعیت جدیدی در قرارداد مورد نظر ایجاد کنید ، PNL تحقق یافته 0 XBT خواهد بود و در تب Open Positions نمایش داده می شود. برعکس ، اگر موقعیت را ببندید ، هر PNL تحقق یافته سپس به تب Closed Position اضافه می شود.

ما امیدواریم که این راهنما کمی روشن کند آنچه ممکن است یک ماشین حساب نسبتاً دردسر ساز به نظر برسد و محاسبه شما BitMEX سود از این پس نسیمی خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me