banner
banner

2020: یک سال نصف رمزگذاری

آیا برای یکی از مورد انتظارترین رویدادها در فضای رمزنگاری امسال آماده هستید؟? نصف شدن بیت کوین فقط 1 ماه دیگر فرصت ندارد! برای تازه کردن حافظه خود ، در اینجا خلاصه ای از تاریخچه ، پیامدها و راه های تجارت این رویداد که هر چهار سال اتفاق می افتد ، آورده شده است..

عرضه جهانی بیت کوین

از لحظه ایجاد بیت کوین توسط Satoshi Nakamoto ، فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که در کل می توان قفل آن را باز کرد. بنابراین ، بیت کوین یک دارایی تورمی است که نقطه مقابل ارز فیات است.

عرضه جهانی بیت کوین از روندی به نام استخراج ناشی می شود که در آن ماینرها با حل سوالات پیچیده ریاضیات ، سوابق معاملات بیت کوین را معتبر می کنند. پس از اتمام کار ، استخراج کنندگان بیت کوین می توانند جوایز بیت کوین را دریافت کنند.

در اولین روزها ، ماینرها می توانند با هر بار ایجاد یک بلاک ، 50 بیت کوین جدید دریافت کنند. تقریباً تولید بیت کوین جدید حدود 10 دقیقه طول می کشد. در حال حاضر ، کل عرضه BTC حدود 18 میلیون نفر است. حدود 86٪ از بیت کوین در حال حاضر ضبط شده است. با این حال ، جایزه در حال حاضر 12.5 BTC است ، به دلیل رویدادی به نام Bitcoin Halving.

نصف شدن بیت کوین چیست?

نصف شدن بیت کوین رویدادی است که تعداد جوایز بیت کوین به استخراج کنندگان را به نصف کاهش می دهد. این اتفاق می افتد با ایجاد 210،000 بلوک ، که حدوداً چهار سال طول می کشد. در گذشته دو مورد کاهش بیت کوین وجود داشت. پس از هر نصف کردن ، ماینرها هر بار که بلاک تولید می کنند 50٪ بیت کوین کمتری دریافت می کنند.

منبع: OKEx

با توجه به الگوی موجود در نمودار بالا ، می بینید که به مرور زمان بیت کوین کمتری ساخته می شود. در پایان روز ، پس از باز شدن قفل 21 میلیون بیت کوین (احتمالاً در سال 2140) ، کل عرضه بیت کوین حذف خواهد شد. بنابراین ، کاهش نرخ بیت کوین کمیابی ایجاد می کند و ارزش بیت کوین را بیشتر می کند.

نصف شدن Bitcoin چگونه بر قیمت BTC تأثیر می گذارد?

نصف شدن بیت کوین یک اتفاق اساسی برای معامله گران است ، زیرا تاریخ ثابت کرده است که هر دو رویداد نصف سازی در گذشته با افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین همراه بوده است. به آمار تاریخی قیمت BTC نگاه کنید:

نصف شدن اولین بیت کوین در سال 2012

نصف روز: 12.35 دلار

1 سال بعد: 1100 دلار

دومین نصف شدن بیت کوین در سال 2016

نصف روز: 650.63 دلار

1 سال بعد: 2634.17 دلار

1.5 سال بعد: 20000 دلار

برای درک دلیل افزایش قیمت بیت کوین ، باید بدانید که قیمت بیت کوین بسیار تحت تأثیر قانون عرضه و تقاضا قرار دارد. وقتی نصف بیت کوین اتفاق می افتد ، استخراج کنندگان جوایز بیت کوین کمتری دریافت می کنند. بنابراین مبلغی که می توانند به بازار بفروشند کاهش می یابد. با کاهش عرضه ، وقتی تقاضا افزایش یابد یا ثابت بماند ، قیمت دارایی افزایش می یابد.

نحوه معامله با نصف شدن بیت کوین

آیا قیمت BTC به بالاترین رکورد همیشگی خواهد رسید؟ این سوال خصوصاً پس از عقب نشینی اخیر بازار رمزنگاری و اقتصاد جهانی که بواسطه همه گیری جهانی اتفاق افتاده است ، بحث ها را در میان جامعه رمزنگاری برانگیخته است. اگر مطمئن نیستید که زمان مناسب خرید بیت کوین است ، می توانید معاملات آتی یا گزینه ها را امتحان کنید ، که نیازی به نگه داشتن دارایی نیست. با حدس و گمان در مورد تغییر قیمت بیت کوین می توانید سود کسب کنید.

که در معاملات آتی, اگر انتظار افزایش قیمت بیت کوین را دارید ، می توانید موقعیتی طولانی را وارد کنید. اگر انتظار کاهش قیمت بیت کوین را دارید ، می توانید موقعیت کوتاهی را وارد کنید. ما حداکثر 100 برابر اهرم برای شما فراهم می کنیم تا سود خود را نیز ضرب کنید.

همچنین ممکن است در نظر بگیرید تجارت گزینه ها, ابزار محبوب هجینگ و آربیتراژ برای معامله گران حرفه ای. وقتی انتظار دارید قیمت بیت کوین افزایش یابد ، یک گزینه تماس بخرید. برعکس ، اگر انتظار دارید قیمت پایین بیاید ، گزینه خرید را خریداری کنید. اگر کمی احساس سردرگمی می کنید ، گزینه ها صفحه شما را از طریق گزینه های مختلف استراتژی معامله راهنمایی می کند که نیازها و تنظیمات ترجیحی ریسک شما را برآورده می کند.

وقایع نصف شدن آینده

2020 یک سال نصف شدن رمزنگاری است ، به غیر از نصف شدن BTC در ماه مارس ، رویدادهای نصف شدن رمزنگاری بیشتر اتفاق می افتد ، از جمله Bitcoin Cash (BCH) در آوریل ، Dash (DASH) در ماه مه ، Zcoin (XZC) در سپتامبر و Zcash (ZEC) در ماه اکتبر.

ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم همه این رویدادها چگونه بازی می کنند ، و امیدوارم که این یک سال پربار برای همه شما باشد. در ضمن ، نظرات خود را در مورد این موضوع به ما اطلاع دهید و نظرات خود را در توییت زیر بنویسید!

https://twitter.com/JayHao8/status/1250001137668771842

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me