banner
banner

تحت نظارت: چگونه می توان از تلاش کافی به عنوان یک پروژه Blockchain عبور کرد – رهبران اندیشه

سرنوشت هر کسب و کاری این است که چندین ارزیابی شود. رگولاتورهایی که مجوزها و مجوزها را اعطا می کنند ، شرکای بالقوه ، مشاوران سرمایه گذاری و سرمایه گذاران – هر کدام از آنها مجموعه ای از فیلترها را دارند که یک پروژه فناوری باید تصویب کند تا قابل اجرا باشد. این کار برای استارت آپ های با تکنولوژی پیشرفته با استفاده از بلاکچین ، هوش مصنوعی و سایر فن آوری های پیشرفته روی حیله و تزویر است.

این مقاله به عنوان لیستی از سوالات یک شرکت نوپا برای بررسی آمادگی سرمایه گذاری آن و آمادگی برای یک فرآیند مراقبت های لازم ، در سه دسته گسترده طبقه بندی شده است: 1) فنی ، 2) حقوقی و 3) تجارت. با شروع با سوالات عمومی ، ما عمیقاً به س questionsالات مربوط به صنعت خاص می پردازیم ، با مثالهایی خاص در بخش فناوری ، برای نشان دادن تفاوت های ظریف و مشکلات احتمالی یک پروژه ، به ویژه با رقابت زیاد در فضا ،.

ملاحظات فنی:

آیا راه حل پیشنهادی از نظر فنی امکان پذیر است?

این ممکن است واضح به نظر برسد – اما بسیاری از بنیانگذاران هنگام تعقیب رویای چشم انداز تکنولوژیکی ، به ویژه در مناطق گوناگون مانند AI / ML ، رابط های مغز و رایانه ، بیوتکنولوژی یا بلاکچین ، این سوال را نادیده می گیرند. اگر پروژه شما فقط به عنوان یک مفهوم وجود دارد (به خصوص اگر شما اهل فن نیستید و استخدام های خارجی را انجام می دهید) ، اطمینان حاصل کنید که امکان توسعه قبل از شروع کار وجود دارد.

اگر در حال حاضر راه حل از نظر فنی امکان پذیر نباشد ، چقدر زمان و تلاش برای تحقیق و توسعه لازم است (R&د)؟ آیا این تخمین ها با محدودیت های زمانی و بودجه ای همخوانی دارند ، در صورت وجود این موارد? 

در بعضی موارد ، یک تیم فنی قوی است و ایده بسیار امیدوار کننده ای است ، اما ممکن است توسعه یا تصویب آن پنج یا ده سال طول بکشد – مانند محاسبات کوانتومی برای حل مشکلات درجه شرکت در صنعت داروسازی.

شما باید در مورد زمان و هزینه ها صادق باشید – و واقع بین باشید -. مطمئناً این سال را خواهید داشت. در اینجا شما باید بین تحقیق و هزینه های معمول تولید نرم افزار تمایز قائل شوید: مرحله تحقیق در حال اختراع الگوریتم هایی برای ساخت چیزی است که قبلاً به دلیل محدودیت های فناوری امکان پذیر نبوده است ، با نتایج و جدول زمانی نامشخص. مرحله توسعه نرم افزار در حال ساخت یک راه حل کاملاً شناخته شده است که فقط به مدت زمان خاصی نیاز دارد.

به وضوح کافی ، سرمایه گذاری در مرحله تحقیق بسیار کمتر قابل پیش بینی است. با این حال ، توسعه می تواند بسیار بیشتر از برنامه های اصلی تیمی طول بکشد ، تلاش برای تحت تأثیر قرار دادن سرمایه گذاران و بیش از حد ارزیابی ظرفیت. اطمینان حاصل کنید که این کار را نمی کنید.

آیا در مورد یک محصول نرم افزاری ، آیا پروژه واقعاً به یک نرم افزار اختصاصی و نه یک راه حل با برچسب سفید یا SaaS نیاز دارد?

اختراع دوباره چرخ ممکن است اغوا کننده باشد. با این حال ، در برخی موارد ، صرف منابع برای تهیه یک راه حل جدید فنی داخلی می تواند اتلاف وقت باشد. اگر شما به عنوان یک شرکت نوپا نوآوری نرم افزاری را پیشنهاد نمی کنید ، خرید یک قسمت فنی آماده و سفارشی کردن آن بر اساس نیازهای خاص تجاری ممکن است آسان تر و ارزان تر باشد.

وابستگی های خارجی (به عنوان مثال کتابخانه ها) چیست؟ نرم افزار خارجی چگونه نگهداری می شود?

هیچ نرم افزاری کاملا توسط تیم داخلی شرکت نوشته نشده است. هر پروژه ای در جهان از چندین پایگاه داده خارجی و کتابخانه کد استفاده می کند که اغلب متن باز هستند و توسط جوامع جهانی توسعه دهندگان یا شرکت ها نگهداری می شوند. انعطاف پذیری پروژه به به روزرسانی به موقع نرم افزار خارجی برای امنیت و کارایی بستگی دارد.

اگر شما یک پروژه هوش مصنوعی انجام می دهید ، منبع داده چیست؟ آیا کافی است؟ آن در دسترس هست?

ماندگاری پروژه های هوش مصنوعی بسیار به کیفیت داده ها بستگی دارد. ممکن است الگوریتم ها در صورت عدم وجود داده کافی ، ناکارآمد باشند. همچنین ، تعصبات ذاتی در داده ها (به عنوان مثال نژادی) بر الگوریتم نهایی تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، اگر مشتریان منبع داده باشند و در عین حال ، مقدار اصلی با استفاده از AI / ML تحویل داده شود ، ممکن است یک مشکل مرغ و تخم مرغ وجود داشته باشد. اگر داده رایگان نباشد ، باید هزینه آن را در مقایسه با مقدار بالقوه در مقایسه با استفاده از روشهای کم پیشرفته در نظر گرفت.

اگر شما یک پروژه هوش مصنوعی انجام می دهید ، چگونه به وابستگی به زمینه پرداخته می شود? 

حتی اگر داده های زیادی در دسترس باشد ، ممکن است در یک زمینه خاص جمع آوری شود ، که اغلب در مورد دیگری قابل اجرا نیست. به عنوان مثال ، اگر این شبکه قادر بود گربه ها و سگ ها را در داخل خانه تشخیص دهد ، ممکن است در خارج از خانه این کار را انجام ندهد.

اگر شما یک پروژه بلاکچین را انجام می دهید ، چرا باید پایگاه داده توزیع شود ، به عبارت دیگر ، چرا به زنجیره بلوک نیاز دارید? 

بسیاری از مشکلاتی که ادعا می شوند با زنجیره بلوک حل می شوند ، می توانند با یک پایگاه داده ساده تر محافظت شده با رمزنگاری با یک سیستم مدیریت اجازه قوی که همچنین می تواند در صورت لزوم از رمزنگاری کلید عمومی استفاده کند ، حل شوند..

در مورد مفهوم اصلی بلاکچین ، پایگاه داده بین چندین شرکت کننده توزیع شده است و همه آنها می توانند ورودی ایجاد کنند. این همیشه مورد نیاز نیست. به عنوان مثال ، ممکن است یک شرکت برای ذخیره و پردازش داده های داخلی خود به یک پایگاه داده احتیاج داشته باشد ، در این صورت نباید توزیع شود. یا ممکن است یک پایگاه داده از یک نهاد دولتی باشد که همه باید به آن دسترسی داشته باشند اما فقط دولت باید بتواند داده های ورودی را تأیید کند.

اگر توزیع پایگاه داده منطقی باشد ، آیا بلاکچین باید عمومی باشد?

بلاکچین ها را می توان به طور کلی به عمومی و خصوصی تقسیم کرد. بلاک چین های عمومی (بدون مجوز) مواردی هستند که در آن هرکسی می تواند یک گره را میزبانی کند ، بنابراین به تمام داده های ثبت شده دسترسی دارد و به روزرسانی های پایگاه داده را تأیید می کند. در بلاک چین های خصوصی (مجاز) فقط برخی از شرکت کنندگان می توانند به داده ها دسترسی داشته و ورودی را تأیید کنند.

زنجیره های عمومی به طور قابل توجهی کنترل کسب و کار را کاهش می دهند ، زیرا اکنون وضعیت پایگاه داده توسط چندین نفر پراکنده در چندین کشور کنترل می شود. این همچنین به معنای افزایش عدم اطمینان نظارتی است ، به ویژه در مورد صنایع با شدت تنظیم مقررات یا صنایعی که از اهمیت سیستمی برخوردار هستند. به همین دلایل ، زنجیره های عمومی باید واقعاً قوی باشند. در بسیاری از موارد ، بلاکچین خصوصی برای تأمین نیازهای تجاری کافی است. به عنوان مثال ، پردازش معاملات فقط به م institutionsسسات مالی شرکت کننده در بلاکچین نیاز دارد ، به اشتراک گذاری داده های تاریخچه پزشکی فقط به مشارکت بیمارستان ها نیاز دارد.

اگر شما در حال انجام یک پروژه بلاکچین هستید ، مشوق شرکت کنندگان برای اقدام به نفع سیستم چیست؟ راه های شکستن این مشوق ها چیست و چگونه به آنها پرداخته می شود?

از آنجا که بلاکچین ، به ویژه عمومی ، با تلاش های مشترک حفظ می شود و کیفیت داده ها ، هزینه های معامله به شرکت کنندگان بستگی دارد ، مشوق ها باید به روشی مناسب برای اطمینان از پایداری سیستم طراحی شوند..

مثالی از محل مشکل ساز بودن بلاک چین Tezos است که از الگوریتم اجماع به اصطلاح Liquid Proof of Stake (LPoS) استفاده می کند. الگوریتم اجماع روشی است که در آن اعتبارسنج ها در مورد وضعیت جدید دفتر به توافق می رسند. در توافق LPoS ، شرکت کنندگان می توانند مقدار مشخصی از رمزهای بلاکچین را در اختیار بگیرند تا حق تأیید معاملات را بدست آورند یا شخص معتمد دیگری را انتخاب کنند که این کار را انجام دهد ، که یک معامله را اعتبار سنجی می کند و پاداش را توزیع می کند. اگرچه این الگوریتم ها دارای مزایای متعددی هستند ، اما نقطه مشترک انتقاد این است که انگیزه های شرکت کنندگان برای اعتبار سنجی مشکوک است زیرا آنها می توانند شخص دیگری را انتخاب کنند و هنوز هم به دلیل رقابت بین اعتبارسنجان بالقوه ، پاداش قابل توجهی دریافت می کنند ، در حالی که وقت صرف نمی کنند و منابع محاسباتی در مورد نگهداری و حاکمیت شبکه. این خطر مرکزیت بلاکچین و انواع مختلف حملات را ایجاد می کند.

امنیت سایبری چگونه تضمین می شود?

امنیت سایبری ویژگی اصلی هر زیرساخت فناوری اطلاعات است. به خصوص برای یک تنظیم کننده ، مهمترین نگرانی محافظت از مشتریان است.

اگر مشاغل سخت افزاری انجام می دهید ، از کیفیت لوازم چگونه اطمینان حاصل می شود?

در حالی که مشاغل نرم افزاری به کتابخانه های خارجی وابسته هستند ، مشاغل سخت افزاری برای کیفیت راه حل های خود به ارائه دهندگان لوازم وابسته هستند.

ملاحظات قانونی

ارزیابی پیامدهای حقوقی یک پروژه ، هزینه های انطباق و محدودیت های ناشی از الزامات قانونی.

آیا شرکت برای فعالیت قانونی به مجوزها احتیاج دارد و کدام یک? 

این نکته به ویژه برای صنایع با نظم شدید نظیر fintech دارای اهمیت است. تقریباً هرگونه خدمات مالی به نوعی مجوز نیاز دارد و دستیابی به برخی از آنها – مانند MiFID II در اروپا – ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد..

همچنین توجه داشته باشید که در اکثر موارد در هر کشوری که قصد فعالیت و ارائه خدمات را دارید به مجوز جداگانه احتیاج دارید ، اگرچه ممکن است توافق های مختلفی بین مقامات ذیصلاح ، به ویژه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود داشته باشد که امکان انتقال آسان پروانه را فراهم کند..

این شرکت چگونه مسائل مربوط به KYC / AML را کنترل می کند?

تمام مشتریان باید شناسایی شوند ، خصوصاً در صنعت خدمات مالی و همچنین منشا وجوه آنها تا کسب و کار به عنوان وسیله ای برای پولشویی استفاده نشود. با این حال ، تأیید هویت مشتریان ممکن است UX عالی و جذاب نباشد و بر نرخ تبدیل تأثیر منفی بگذارد. اصل تناسب باید اعمال شود – هرچه ریسک بیشتر باشد ، اقدامات سختگیرانه تری نیز انجام می شود.

چه کسی حضانت وجوه را نگه می دارد?

این س toال از هر مشاغلی که به مشتریان اجازه می دهد وجوه خود را واریز کنند ، مانند مدیریت سرمایه گذاری ، پرسیده خواهد شد. نگهداری پول و دارایی مشتریان نیز نیاز به مجوز دارد و این پروژه باید همکاری با یک موسسه دارنده مجوز را در نظر بگیرد.

چه کسی مسئول شکست ها است?

این اتفاقاً یکی از موارد غفلت شده است. حتی اگر در نهایت به شهرت شما لطمه وارد شود ، با ایجاد هماهنگی های لازم با ارائه دهندگان خدمات ، می توانید از خود در برابر مسئولیت قانونی محافظت کنید. به عنوان مثال ، اگر داده های مشتری در سرورهای شخص ثالث ذخیره شده باشد ، آنها باید مسئول حفاظت از داده ها باشند. البته توجه داشته باشید که چنین تنظیماتی هزینه خدمات را افزایش می دهد. گاهی اوقات ارائه خدماتی که ممکن است در قبال آن تعهدی در نظر گرفته شود ، کار اصلی شرکت است. اگرچه اجتناب از مسئولیت به طور کامل در چنین شرایطی غیرممکن است ، اما اگر کارمندان مسئولیت پذیر باشند ، و نه یک شرکت ، یا محدودیت هایی در میزان مسئولیت اعمال شود ، می توان آن را کاهش داد.

بنیانگذاران پروژه های بلاکچین ، به ویژه پروژه های غیرمتمرکز ، فکر می کنند هیچ مسئولیتی ندارند ، زیرا شبکه را کنترل نمی کنند. با این حال ، مقامات نظارتی ممکن است نظر دیگری داشته باشند ، زیرا این قانون بر اساس فرض ارائه دهنده خدمات مسئول ساخته شده است که مسئولیت اطمینان از عملکرد صحیح سیستم را دارد. بنابراین ، تیم پروژه در صورت خرابی ممکن است مشمول ادعا شود.

مالیات

با ضعف مدیریت شده ، مالیات ها می توانند به میزان قابل توجهی سود شرکت را کاهش دهند ، به ویژه در مورد رژیم نامطلوب مالیات مضاعف بین کشورهایی که شرکت در آن فعالیت می کند. بعلاوه ، مسائل مالیاتی می تواند جذابیت شرکت را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری بسیار کمتر کند. برای کاهش این مشکلات باید بهینه سازی درستی انجام شود.

مالکیت معنوی شرکت چیست؟ آیا محافظت می شود؟ آیا این شرکت هیچ IP را نقض نمی کند?   

سه نکته اصلی در آن وجود دارد.

اولاً ، یک شرکت ممکن است در بعضی از مواقع به هدف ترول های ثبت اختراع تبدیل شود ، بنابراین باید حق امتیاز و حق چاپ را برای کلیه دارایی های مربوطه خود دریافت کند.

ثانیا ، برای ایجاد یک MVP ممکن است در برخی موارد مالکیت معنوی کسی را نقض کند ، به عنوان مثال از تصاویر محافظت شده ، طراحی ، UX و غیره استفاده کنید. بعید به نظر می رسد در مرحله اولیه مشکل ساز باشد اما ممکن است در زمان بزرگتر شدن شرکت باشد. به خصوص اگر IP تخلف شده متعلق به رقبای مستقیم باشد.

ثالثاً ، IP دارایی است که ارزیابی را افزایش می دهد و ممکن است برای بهینه سازی مالیات استفاده شود.

حفاظت اطلاعات

در سالهای اخیر GDPR به یک موضوع فزاینده تبدیل شد. تنظیمات اصلی حریم خصوصی فراتر از سلب مسئولیت کوکی ها است و باید شامل ذخیره سازی صحیح داده های شخصی باشد که با ربودن آنها ممکن است دعاوی قابل توجهی انجام شود ، مدیریت صحیح داده ها ، مانند عدم دادن رضایت به اشخاص ثالث ، امکان پاک شدن و غیره.

بلاکچین ممکن است اغلب اطلاعات حساس شخصی و مالی را که در سطح نظارتی کاملاً محافظت می شوند ، ذخیره کند. بعضی اوقات ممکن است با ماهیت این فناوری مغایرت داشته باشد ، مانند حق فراموش شدن یا الزام به ذخیره اطلاعات در سرور کشوری که فرد در آن زندگی می کند. توصیه می شود که به هیچ وجه داده های شخصی را در زنجیره بلوکی عمومی ذخیره نکنید ، که این امکان کنترل بیشتر بر آنها را فراهم می کند.

ملاحظات تجاری

پروژه چه مشکلی را حل می کند?

به فناوری های نوظهور گاهی اوقات “راه حلی که به دنبال یک مشکل است” می گویند – نه به ناحق. در پشت اندیشه جذاب و درخشان فناوری ، از دست دادن مهمترین س loseال آسان است: مخاطب هدف شما کیست و چرا از راه حل پیشنهادی استفاده خواهد کرد?

بررسی کنید آیا مشکل اعلام شده وجود دارد ، که توسط مشتریان بالقوه تأیید شده است. نظرسنجی و آزمایش مشتری می تواند به پروژه کمک کند تا مطمئن شود که در مسیر درست حرکت می کنید. اگر پروژه ای در خلأ و بدون تماس مستقیم با مخاطبان هدف خود کار می کند – این یک پرچم قرمز برای سرمایه گذاران است ، زیرا با اجرای آن بدون پاسخگویی به تقاضا ، خطر ایجاد می شود.

گاهی اوقات مسئله به اندازه کافی فشرده نمی شود که نیاز به یک راه حل جداگانه داشته باشد.

در حال حاضر مشکل چگونه حل شده است؟ راه حل پیشنهادی چگونه بهتر است?

برای تصویب ، یک پروژه باید یک مزیت کاملاً واضح به مشتریان خود بدهد – صرفه جویی در وقت یا هزینه شخصی ، تأمین نیاز خاص یا تأمین احساسات مثبت.

اگر این سود حاشیه ای باشد ، بعید است مشتریان هزینه بیشتری بپردازند یا کلاً زحمت خود را برای تغییر سرویس می دهند – بنابراین مطمئن شوید که یک پروژه باید یک تحلیل رقابتی داشته باشد و جایگاه مشخص خود را در بازار پیدا کرده است..

ما یک بار با یک پروژه در حال ساخت شبکه ای از ابر رایانه ها در کشورهای مختلف بودیم که می تواند مشکلات هوش مصنوعی را با الگوریتم های داخلی حل کند ، بنابراین مشتریان فقط داده ها را وارد می کنند و الگوریتم ها را انتخاب می کنند. مسئله این بود که در رایانش ابری آنها با آمازون و مایکروسافت و در نرم افزار AI – با IBM رقابت می کنند. هیچ شانسی برای پیروزی آنها وجود ندارد.

مفروضات اصلی که مدل تجاری بر اساس آنها بنا شده چیست؟ چگونه اعتبار سنجی می شوند یا قرار است اعتبارسنجی شوند?

در واقع شرکت چگونه می تواند درآمد کسب کند؟ چه معیارهایی در چنین مواردی سود را تعیین می کند؟ آیا پیش بینی درآمد واقع بینانه است?

به عنوان مثال ، اگر هزینه های معامله منبع اصلی درآمد باشد ، انتظار می رود حجم معاملات خاصی انجام شود و باید با تجزیه و تحلیل بازار توجیه شود.

جایگاه یک شرکت در زنجیره ارزش صنعت چیست؟ شرکت کنندگان دیگری که شرکت با آنها کار می کند چه کسانی هستند؟ چگونه پایداری زنجیره تأمین مدیریت می شود?

هیچ شرکتی ارزش خود را به طور مستقل به مشتری نهایی تحویل نمی دهد ، این شرکت همیشه با چندین بازیگر دیگر همکاری می کند. شناسایی دقیق ارزش افزوده ارائه شده توسط شرکت بسیار حیاتی است. همه شرکت های دیگر در زنجیره ارزش وابستگی های خارجی هستند که ممکن است خطراتی ایجاد کنند و باید مدیریت شوند ، به عنوان مثال ، با ایجاد تنوع.

اقتصاد واحد اقتصادی شرکت چگونه کار می کند؟ آیا اصلا می تواند سودآور باشد?

یعنی آیا یک مشتری بیشتر از هزینه های خود ، از جمله هزینه های پردازش و خرید ، پول بیشتری می آورد.

در مورد اقتصاد واحد شکسته ، افزایش درآمد به ازای هر مشتری امکان پذیر است یا اینکه آنها هزینه بیشتری پرداخت نخواهند کرد؟ آیا می توان در آینده با سرمایه گذاری قابل توجه هزینه ها را کاهش داد ، به عنوان مثال ، نرم افزاری که هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد ، یا بازاریابی که اعتبار را افزایش می دهد ، هزینه خرید را کاهش می دهد?

به عبارت دیگر ، سرمایه گذاران به عواملی نگاه می کنند که سرمایه گذاری را توجیه می کنند.

استراتژی رشد چیست؟ موتور رشد چگونه معتبر است؟ آیا با مدل تجاری سازگار است؟?

برای عملی شدن سرمایه گذاری ، یک پروژه باید دارای پتانسیل رشد مشخصی باشد که با ریسک مطابقت داشته باشد. برای عملیاتی سودآور سودآوری رشد در مقایسه با یک شرکت نوپا کمتر است. شرکتی که پتانسیل چشم انداز رشد ویروسی را دارد با شرکت B2B که باید بخش فروش را استخدام کند تفاوت قابل توجهی دارد.

رقبای مستقیم چه کسانی هستند؟ در صورت وجود مزیت رقابتی چیست؟ در صورت عدم وجود ، گزینه های احتمالی برای به دست آوردن برخی و سرمایه گذاری های مورد انتظار چیست؟ اگر برخی وجود دارد ، چگونه پایدار می مانند?

اگر تقاضا در بازار بطور قابل توجهی بیشتر از عرضه باشد ، یک تجارت لزوماً به مزیت رقابتی نیاز ندارد. با این حال ، این وضعیت پایدار نیست و رقابت افزایش خواهد یافت. بنابراین ، اگر هیچ مزیت رقابتی وجود ندارد ، باید بر دستیابی به آن تمرکز کنید. اگر یکی از آنها را دارید – اطمینان حاصل کنید که می توانید آن را حفظ کنید و با شرایط همیشه در حال تغییر بازار سازگار شوید.

آیا این شرکت از بودجه بدهی استفاده کرده است؟ نسبت بدهی به درآمد چقدر است?

بدهی شرکت خطرات اضافی برای هر کسی که با آن تجارت می کند ایجاد می کند ، در نتیجه همکاری مطلوب تر یا فقدان آن است.

سهامداران عمده شرکت چه کسانی هستند؟ چه تاثیری بر جهت شرکت دارند؟ آیا آنها از سودآوری یا رشد حمایت می کنند؟ آیا آنها در مدیریت عملیاتی مشارکت دارند?

سهامداران منبعی از اطلاعات در مورد مشاغل مورد بررسی قرار می گیرند. در صنعت مالی یا هنگام ارائه اوراق بهادار به مردم ، سهامداران و مدیران عمده باید بررسی های آمادگی و تناسب اندام را انجام دهند. شرکت باید محتاط باشد و در هنگام پذیرش سرمایه گذاری نه تنها در زمینه سوابق حقوقی سرمایه گذار بلکه تأثیر گسترده ای که بر استراتژی شرکت خواهد داشت ، دقت لازم را به عمل آورد..

نتیجه گیری

اگر پروژه ای به دنبال جلب شرکای جدی ، جذب بودجه قابل توجه یا افزایش آگاهی عمومی و رسانه ای باشد ، قطعاً موضوع مورد بررسی دقیق قرار می گیرد که نه تنها پارامترهای مالی سطحی و کیفیت ایده ، بلکه اهداف غیرمستقیم را نیز هدف قرار خواهد داد. موارد سکسی ، مانند مالیات ، مالکیت معنوی ، امنیت سایبری و انعطاف پذیری زنجیره تأمین. پاسخ دادن به این س questionsالات از قبل باعث می شود تا نه تنها برای دقت کافی آماده باشید ، بلکه توانایی موفقیت در رقابت شدید بازار را نیز دارید و باید در اسرع وقت انجام شود.

دقت لازم مستلزم پرسیدن س hardالات سخت است اما اطمینان از اینکه وقت و پول خود را صرف آنچه واقعاً تأثیرگذار بر جهان خواهد بود ، حیاتی می داند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me