banner
banner

تکامل در بازارهای سرمایه – رهبران اندیشه

از جانب سنتی خصوصی انصاف یا بدهی به کمتر مرسوم سرمایه گذاری جمعی. اکثر اخیر توکن سازی روش است بعد گام که در سیر تکاملی از سرمایه، پایتخت بازارها.

غالباً صادرکنندگان توکن ICO در مورد افزایش ارزش آینده توکن خود قول های عمومی می دهند. به گفته نهادهای نظارتی ، چنین ادعاهایی موجب ارتقا promoting اوراق بهادار می شود. موارد دیگری نیز وجود داشت که ICO به طور آشکار تعهدات نقشه راه خود را نادیده گرفتند. تقریباً در همان زمان که برخی از سیب های بد ICO در حال سقوط بودند ، و نظارت نظارتی در حال افزایش بود ، ایده های ارائه دهنده STO یا توکن امنیتی ، به عنوان ادامه طبیعی صنعت ICO ، صدا پیدا کردند.

در واقع ، STO ها منطق قانونی تری دارند ، اما صدای خرده فروشی بسیار کمتر است. زمان جمع آوری صدها میلیون نفر برای یک ایده کاغذ سفید قطعاً از بین رفته است. اما این بحث نویسنده مقاله حاضر است – این بدان معنا نیست که تمام ICO ها مرده اند. هنوز هم مواردی از سودمندی وجود دارد که توسط یک علامت قرارداد هوشمند نشان داده می شود.

با این حال ، اگر هیچ ابزار یا خدمتی در ارائه نباشد ، احتمالاً توزیع سود آینده یا اعمال کامل حقوق شرکتی است. به عبارت دیگر – یک امنیت.

اوراق بهادار یک دارایی مالی تعریف شده قانونی است که قابل معامله یا مبادله است. با این وجود تعریف قانونی از نظر صلاحیت قضایی متفاوت است. دسته های اصلی حقوق صاحبان سهام یا بدهی یا مشتقات آن هستند. اوراق بهادار توسط ناشر عرضه می شود. پیشنهاد اولیه یک اوراق بهادار امروزه می تواند از طریق سرمایه گذاری جمعی ، جایگذاری خصوصی یا پیشنهاد نامه عمومی با لبه تمام عیار انجام شود. بسته به میزان و صلاحیت قضایی ، هر یک از گزینه ها به منزله صدور اوراق بهادار است.

یک امنیت توکن ترکیبی از مزایای عملکرد ICO و همچنین قوانین موجود در مورد اوراق بهادار را ارائه می دهد. از یک طرف ، STO مطابق با قانون نامه است. و از طرف دیگر ، STO وعده مشابه نقدینگی فوری (یا تأخیر در صورت دوره های قانونی قفل) را ارائه می دهد.

تا به امروز (آوریل 2019) هیچ “مبادله رمز اوراق بهادار” وجود ندارد. اما ابتکارات زیادی وجود دارد که می خواهند مجوز نظارتی را برای اجرای بورس اوراق بهادار برای کلاس دارایی اوراق بهادار اصلاح شده – نشانه های امنیتی بدست آورند. روش بالقوه مبادله رمزهای امنیتی ، میزهای فرابورس ارائه شده توسط عوامل انتقال مالکیت مانند Fintelum است. در زیر بیشتر ببینید.

تفاوت اصلی که رمزهای امنیتی را از اوراق بهادار غیر رمزگذار جدا می کند ، جنبه واقعی بلاکچین است. در عوض ، یا بهتر بگوییم علاوه بر الزامات نظارتی ، مانند ثبت گواهینامه ها ، سهام ، اوراق قرضه و بدهی ها – یک قرارداد هوشمند به نمایندگی از حقوق و تعهدات ثبت شده اوراق بهادار صادر شده صادر می شود ، در حالی که اوراق بهادار حامل می تواند به طور موثر رمزگذاری شود.

سرمایه گذاران یا شرکت کنندگان یک STO معمولاً کاربران ارزهای رمزپایه هستند ، اما نه لزوما. تمرین STO راهی را که صنعت ICO برای تعیین موارد استفاده از ارز رمزپایه به طور گسترده تراشیده است ، ادامه خواهد داد. پیشنهاد STO چندان دموکراتیک سابق ICO نیست. ارائه رمزهای امنیتی بدون اصطکاک بسیار کمتر از گذشته است که با رمزهای نرم افزاری ارائه می شود.

امروز ، خریدار احتمالی STO برای مطابقت با فروش یک اوراق بهادار ، باید بر روند تولید سنگین KYC / AML غلبه کند. و اغلب سعی در ارائه موارد غیرممکن – وضعیت سرمایه گذار معتبر ، پیشرفته یا حرفه ای دارید. و بسته به حوزه قضایی و پیشنهاد پروژه ، سطح درد ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل است که یک ناشر STO باید یک پیشنهاد جذاب روی میز داشته باشد تا بتواند سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

امنیت نشانه یا توکن دار اوراق بهادار?

به عنوان یک نکته مهم ، برای اشتباه گرفتن این دو مفهوم ، به خوبی توسط Noelle Acheson در بخش خود ارسال شده است [mfn]https://www.coindesk.com/security-tokens-vs-tokenized-security-its-its- more-than-semantics[/ mfn] رمزهای امنیتی موضوع مقاله حاضر ما هستند. در حالی که اوراق بهادار توکنی نشان دهنده یک اوراق بهادار موجود است. به عنوان مثال ، یک سهام اپل ممکن است در معاملات جداگانه از سهام اصلی معامله شود (به عنوان مثال: APPL ticker ، معامله شده در بورس اوراق بهادار نیویورک). اگرچه سوال برانگیز است ، اما به نظر می رسد تلاش هایی برای لیست کردن توکن هایی که ادعا می شود سهام اپل را نشان می دهند وجود دارد.

این قسمت 4 از سری 5 قسمت است.

برای قسمت 1 اینجا را کلیک کنید,

برای قسمت 2 اینجا را کلیک کنید,

برای قسمت 3 اینجا را کلیک کنید

برای خواندن قسمت 5 اینجا را کلیک کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me