banner
banner

BTC و ETH: کدام یک خرید بهتری است؟

بررسی اجمالی

BTC این هفته کانون توجه بازار را به سرقت برده است زیرا قیمت شماره یک رمزنگاری سعی در بازپس گیری سطح 10000 دارد. BTCتلاش برای عبور از بالای سد روانی پس از آن صورت گرفت ETH قیمت ها از اوایل مارس 2020 به بالاترین سطح رسیده اند BTC و ETH تبلیغات اعتیاد به مواد مخدر و گفتگوها در بین انجمن های رمزنگاری همچنان ادامه دارد ، معامله گران و سرمایه گذاران می توانند هنگام مقایسه داده های تجارت درون زنجیره ای ، خارج از زنجیره ای و مشتقات ، بینش های جالبی پیدا کنند. از این رو ، ما می توانیم درک بهتری از وضعیت فعلی BTC و ETH داشته باشیم ، و به ما کمک می کنیم قضاوت بهتری داشته باشیم که در حال حاضر کدام یک خرید بهتر است.

تعادل در مبادلات

مانده موجودی در مبادلات می تواند از نظر احساس HODLers و تعداد سکه / نشانه برای فروش در اختیار ما قرار دهد. داده های Glassnode نشان می دهد که BTC تعادل در مبادلات به کاهش یافته است BTC0.32 میلیون ، پایین ترین سطح در بیش از یک سال است. تراز BTC در مبادلات از ماه مارس روند نزولی داشته و روند به همین روال ادامه دارد.

شکل 1a: تراز BTC در مبادلات

منبع: Glassnode

شکل 2b: تراز ETH در مبادلات

منبع: Glassnode

از سوی دیگر, ETH تعادل در مبادلات گلوله برفی بوده است. تعداد رسیده است ETH18.7 میلیون در اواسط مارس سال جاری ، که از اواخر دسامبر 2016 شاهد آن نبوده ایم.

جالب اینجاست که تعداد متعادل این دو دارایی در طی فروش گسترده در ماه مارس واکنش های بسیار متفاوتی نشان داد. به نظر می رسد که فروش مجدد روند نزولی را آغاز کرده است BTCتعادل است ، در حالی که معامله گران بیشتر ETH در مبادلات بعد از ETH اصلاح قیمت در همان دوره.

چرا مهم است?

ما معتقدیم که معامله گران و سرمایه گذاران سکه ها / توکن های خود را از صرافی ها بیرون می کشند می تواند نشانه صعود بلند مدت باشد ، زیرا آنها می خواستند دارایی های خود را در کیف پول های سرد ذخیره کنند و انتظار می رود که گاو نر بالقوه اجرا شود. از این نظر ، به نظر می رسد که بازارها روند صعودی بیشتری داشته اند BTC نسبت به. تا ETH. با این حال ، عوامل دیگری نیز می توانند باعث افزایش و کاهش تعادل شوند ، مانند امنیت شبکه.

آدرس هایی با تعادل بالا

تمایل نهنگ ها برای جمع آوری سکه / توکن می تواند سرنخ دیگری باشد که بازرگانان و سرمایه گذاران باید در مورد تجزیه و تحلیل اساسی جستجو کنند. تعداد آدرسهای منحصر به فرد با تعادل بالا می تواند به ویژه مهم باشد.

داده های Glassnode نشان می دهد که تعداد آدرسهای منحصر به فرد با مساوی / بیشتر از ETH32 ، علی رغم نوسانات قیمت ، طی سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است. در همین حال ، تعداد آدرسهای منحصر به فرد با کمتر از BTC10K در اواخر ماه مارس از پایین ترین سطح برگشت کرد. با این وجود ، در مقایسه با تعداد اواخر ژوئن که 120 است ، نسبتاً کم به نظر می رسد.

شکل 2a: جمع کننده های بیت کوین. با بال K 10K BTC

منبع: Glassnode

شکل 2b: جمع کننده های اتریوم. با بال 32 پوند ETH

منبع: Glassnode

چرا مهم است?

ما اعتقاد داریم که قدرت موقت یکی از معیارهای مهم برای انعکاس احساسات نهنگ ها بر روی یک دارایی خاص است و به نظر می رسد که ETH از این دیدگاه یک برنده واضح است. با این حال ، ما در این مورد نیز محدودیت هایی را می بینیم. به این دلیل ETH32 مانع ورود نسبتاً کمی است که می تواند اهمیت تعداد را کاهش دهد.

اگرچه تعداد BTC آدرس هایی که تعادل بالایی دارند در حال انتخاب هستند ، این داده ها به تنهایی تنها بخشی از تصویر گسترده تر است. با ترکیب تراز موجود در شماره مبادلات ، ممکن است بتوانیم تصویر جامع تری را مشاهده کنیم.

هزینه معامله و گاز

هزینه معاملات بیت کوین و گاز اتریوم مورد استفاده اخیراً مکالمات زیادی را در میان گروه های چت رمزنگاری دریافت کرده اند. یکی از روایت ها این است که کل ETH گاز مصرفی به بالاترین حد خود رسیده است ، یعنی افراد بیشتری از شبکه استفاده می کنند. بنابراین ، قیمت باید افزایش یابد. ETH قیمت ها قبل از عقب نشینی به 230 دستگیره ، 250 سطح را لمس کرده اند.

با این حال ، هنگامی که ما به تعداد متوسط ​​نگاه می کنیم ETH گاز استفاده شده ، می توانستیم تصویر دیگری را ببینیم. داده های Glassnode نشان می دهد که میانگین ETH گاز مصرفی در پشت رالی کاهش یافته و روند نزولی را تشکیل داده است. از این منظر ، ممکن است معاملات بسیاری که فکر می کردیم انجام نشود.

شکل 3a: هزینه معامله بیت کوین (میانگین)

منبع: Glassnode

شکل 3b: گاز اتریوم استفاده شده (متوسط)

منبع: Glassnode

از سوی دیگر ، میانگین معامله بیت کوین علی رغم نوسانات اخیر در سطوح نسبتاً بالایی معلق است. به طور کلی ، هزینه معاملات بالاتر می تواند بیانگر این باشد که بازار تقاضای بیشتری برای انجام معاملات دارد. بنابراین کاربران مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای تسویه حساب سریعتر هستند. این همچنین نشان می دهد که افراد بیشتری از شبکه استفاده می کنند.

چرا مهم است?

ما معتقدیم که ارز رمزنگاری شده نوعی دارایی با ارزش شبکه است ، به این معنی که هرچه افراد بیشتری از آن استفاده کنند و از آن استفاده کنند ، ارزش دارایی آن بیشتر خواهد بود. با این حال ، لازم به ذکر است که هیچ رابطه مستقیمی بین هزینه معامله / گاز و قیمت وجود ندارد و این اعداد می توانند فقط دو قطعه دیگر از کل معما باشند.

انحراف ETH همچنان منفی است ، BTC برگشت می خورد

اگر تجزیه و تحلیل فعالیت های زنجیره ای مانند تحلیل بنیادی سهام باشد ، تجزیه و تحلیل فعالیت های معاملاتی مشتقات می تواند مانند تجزیه و تحلیل آماری باشد. این می تواند نگاهی اجمالی به نحوه قرارگیری معامله گران واقعی در معاملات خود را برای فعالان بازار فراهم کند. ما می توانیم اطلاعات ارزشمندی از آن پیدا کنیم.

ما متوجه شدیم که یکی از مکالمات اخیر در انجمن رمزنگاری این است که گزینه ها از آن منحرف هستند ETH منفی شده است و می تواند برای قیمت صعودی باشد.

شکل 4a: انحراف BTC 25d

منبع: کج

شکل 4b: کج ETH 25d

منبع: کج

کج بودن گزینه ها ، تفاوت در نوسانات ضمنی بین گزینه های OTM / ATM / ITM است. تاجران می توانند از این تغییرات نسبی به عنوان یک استراتژی تجارت استفاده کنند. داده های Skew نشان می دهد که ETHدر حالی که گزینه های کج اغلب منفی بودند BTCبه طور پیوسته در منطقه مثبت بازیابی شده است.

این به ما چه می گوید?

ما معتقدیم که تغییرات IV در قراردادهای گزینه های مختلف می تواند تا حدودی نوسانات آینده زمینه و نحوه پیش بینی معامله گران را نشان دهد. با این حال ، انحراف گزینه ها همیشه یک شاخص مفید در پیش بینی قیمت نیست اما در برخی شرایط ممکن است مفید باشد. ما فکر می کنیم که معامله گران باید این موضوع را در کنار بسیاری از عواملی که می توانند بازارهای رمزنگاری را هدایت کنند ، در نظر بگیرند.

نگاه بازار به گزینه های BTC با قیمت اعتصاب بالاتر ، رویکرد ETH نسبتاً محافظه کارانه بود

به نظر می رسد نحوه انتخاب معامله گران از قیمت های اعتصاب به ما می گوید که بازار نگاه مترقی تری داشته است BTC قیمت ها ، در حالی که مشاهده در ETH نسبتاً متوسط ​​بوده است.

می بینیم که بیشتر BTC گزینه های باز بهره در محدوده 10000 اعتصاب وجود داشت ، در حالی که دومین و سومین محبوب ترین قیمت اعتصاب در حدود 12000 و 11000 پوشیده شده است. ETH از طرف دیگر ، 280 مورد اعتصاب بیشترین محبوبیت را داشته اند ، در حالی که دومین و سومین مورد از نظر OI 220 و 240 بوده است.

در ETH از طرف دیگر ، تماس با 280 اعتصاب به عنوان یک تنظیم صعودی معمول به نظر می رسد. با این حال ، به نظر می رسد تماس با 220 و 240 اعتصاب بیشتر شبیه یک رویکرد محافظه کارانه است ، زیرا قراردادها قبلاً به زودی انجام می شد. از طرف دیگر ، 220 و 240 قرار دادن دستگاه بیشتر شبیه تنظیمات دفاعی است ETH از اواسط ماه مه در یک تجمع شرکت کرده است.

در BTC از طرف دیگر ، تماس با 10000 اعتصاب نیز به عنوان یک تنظیم صعودی استاندارد به نظر می رسد ، اما تماس با 12000 و 11000 قیمت اعتصاب حتی تهاجمی تر به نظر می رسد. از دیدگاه نوشتن متن ، قیمت های اعتصاب 12000 ، 11000 و 10000 همه در ازای درآمد بود. اگر یک معامله گر در BTC نزولی باشد ، ممکن است قیمت های اعتصاب حتی بالاتر از 10000 را در نظر بگیرد.

شکل 5a: انتخاب BTC. اعتصاب توسط اعتصاب (از 4 ژوئن)

منبع: کج

شکل 5b: انتخاب ETH. اعتصاب توسط اعتصاب (از 4 ژوئن)

منبع: کج

نتیجه

ما برخی از فعالیتهای زنجیره ای و داده های معاملات مشتقات را از آنها پوشش دادیم BTC و ETH, و به نظر می رسد هنوز نمی توان یک تماس ساده انجام داد که در حال حاضر کدام یک از دارایی ها خرید بهتری دارند ، آسان نیست. با این حال به نظر می رسد BTC در حالیکه معامله گران در دراز مدت صعودی تر بوده اند ETH معامله گران بیشتر روی اقدامات کوتاه مدت قیمت تمرکز کرده اند. هنوز معامله گران و سرمایه گذاران باید در استراتژی های معاملات انعطاف پذیر باشند و تنظیمات خود را با توجه به شرایط بازار تنظیم کنند.

نویسنده: Cyrus Ip – تحلیلگر تحقیقات

انتشار توسط: OKEx

04 ژوئن 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me