banner
banner

VIX Bitcoin جدید است

این شاخص نوسانات می تواند به شما کمک کند در بازار دارایی های دیجیتال راه پیدا کنید

غذاهای کلیدی

  • داده ها نشان می دهد که همبستگی بین BTC قیمت ها و VIX نزدیک به یک سال است.
  • عدم اطمینان جهانی باعث فشار شد VIX بالاتر ، می تواند فرصت های اضافی برای ارزهای رمزپایه ایجاد کند.
  • قبل از تصمیم گیری در مورد تجارت ، سرمایه گذاران باید داده های همبستگی را به صورت مقطعی ارجاع دهند.

بررسی اجمالی

ماه آگوست هم برای بازارهای مالی و هم ارزهای رمزنگاری شده ماه بی ثباتی بوده است. کاهش در رابطه، رشته بازده – محصول و منحنی عملکرد معکوس در روزهای اخیر به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است ، و نگرانی ها در مورد رکود احتمالی در ایالات متحده منجر به نوسانات گسترده ای در جهان شده است سهام عدالت و FXو کالاها قیمت. البته, BTC و رمزنگاری از این قاعده مستثنی نبودند.

علاوه بر همبستگی زیاد بین BTC و طلا, ارز رمزپایه پیشرو همچنین روابط با CBOE را نشان داده است VIX, و این کراوات نزدیکتر می شود.

در پشت جنگ تجاری ایالات متحده و چین ، حماسه Brexit, و افزایش تنش های ژئوپلیتیک در سراسر جهان ، تصور اینکه نوسانات در کوتاه مدت / میان مدت دارای تعصب صعودی بیشتری هستند معتبر است. چگونه می توانیم از این همبستگی ها برای بهتر کردن استفاده کنیم BTC تصمیم سرمایه گذاری?

VIX چیست?

شاخص نوسانات یا VIX ایجاد شده توسط تبادل گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE) ، این یک شاخص بازار در زمان واقعی است که نوسان ضمنی 30 روز یک سبد S را ردیابی می کند&گزینه های نمایه P 500. همچنین به عنوان وال استریت شناخته می شود “سنج ترس” یا “شاخص ترس“.

  • یک بالاتر VIX پیشنهاد می کند که بازرگانان انتظار دارند س&P 500 بی ثبات تر و استرس آورتر شوید.
  • پایین تر VIX نشان می دهد که معامله گران گزینه هایی را انتظار دارند س&P 500 کمتر بی ثبات و پایدار باشد.

VIX در اواخر ماه اوت پس از تنش های شدید اختلاف تجاری ایالات متحده و چین و نگرانی های رکود اقتصادی ، پاس 24 را افزایش داد ، VIX بعداً همراه با خوش بینی تجاری و بحث های محرک جهانی به حدود 18 سالگی برگشت.

شکل 1: شاخص CBOE VIX

همبستگی بین Bitcoin و VIX و دیگران

پیش از این ، ما رابطه بین BTC و طلا, ویژگی متمایز ارز رمزپایه پیشرو آن را به یک دارایی امن و پرچین در برابر عدم قطعیت بازار تبدیل می کند و ما معتقدیم که ماهیت خاص BTC حداقل تا حدی پشت تجمع اخیر بود BTC.

بعلاوه طلا, ما همچنین مشاهده کردیم که VIX به طور فزاینده ای با BTC. شکل 2 داده های تاریخی رابطه نورد 90 روزه بین را نشان می دهد BTC و VIX, و ضریب همبستگی به +0.2 نزدیک می شود. اگرچه در این مرحله عدد مطلوب نیست ، اما ممکن است با توجه به شرایط بسیار نامطمئن ، شکسته شدن به روند جدیدی از همبستگی مثبت تبدیل شود. سطح همبستگی بین این دو تقریباً به بالاترین سطح از ژانویه 2017 رسیده است. ضریب همبستگی در اواخر دسامبر 2015 به بالاتر از 0.3 رسیده است ، آن هم زمانی که س&پ به 1880 رسیده است ، و BTC از 300 به نزدیک 500 افزایش یافت.

شکل 2: همبستگی برگشت نورد BTC-VIX (90 روز)

با وجود روابط بین BTC و VIX به طور فزاینده ای نزدیکتر است, BTCهمبستگی با طلا همچنان بالا بود. شکل 3 همبستگی بین را مقایسه می کند BTC/VIX, BTC/طلا, و BTC/DXY (شاخص دلار آمریکا). خطوط آبی و قرمز در سال 2019 بیشتر در منطقه مثبت قرار داشتند DXY بیشترین ارتباط منفی یا عدم ارتباط را با نشان داده است BTC.

شکل 3: همبستگی نورد برگشتی BTC-VIX (قرمز) / BTC-طلای (آبی) / BTC-DXY (خاکستری) (90 روزه)

منبع: coinmetrics.io

در حالی که خیلی زود است که بتوانیم همه سرمایه گذاران ریسک پذیر را متقاعد کنیم که BTC یک سرمایه گذاری ایمن است ، به تازگی سرمایه گذار باسابقه مارک موبیوس معتقد است افزایش ارز رمزنگاری شده تقاضای دارایی های سخت مانند طلا را تقویت می کند. موبیوس که زمانی بیت کوین را “تقلب واقعی” می نامید ، اما او زودتر موضع خود را تغییر داد و معتقد است که بیت کوین و ارزهای رمزپایه “زنده و سرحال” در آینده.

شکل 4: نمودار 1 ساله VIX ، BTC ، طلا و DXY

منبع: www.tradingview.com

به طور سنتی, DXY و طلا رابطه معکوس دارند ، و این همان مورد است VIX و کالاها ، که همبستگی منفی نیز دارند. اگر چه BTC و رمزنگاری به عنوان یک کلاس دارایی گسترده ، نسبتاً جدیدی در بازارها به چشم می خورد ، و همبستگی بلند مدت آن با دارایی های سنتی هنوز مشخص نشده است. با این حال ، در دنیای تورم کم و رشد راکد ، به دنبال افزایش بازده سرمایه گذاری برای مدیران پول سنتی به طور فزاینده ای چالش برانگیز است و بسیاری از آنها به ارز رمزپایه مراجعه کردند. منصفانه است که بگوییم دارایی های رمزنگاری شده و دارایی های سنتی به جای اینکه بیشتر جلو بروند ، نزدیک تر می شوند ، در واقع ، بانک های سرمایه گذاری رمزگذاری را تحت رادار خود قرار داده اند.

در اواخر ژانویه 2018 ، ماسائو موراکی ، استراتژیست مالی جهانی در دویچه بانک ، بر افزایش همبستگی ارزهای رمزپایه و VIX. موراکی در یادداشتی خطاب به مشتریان خود گفت: “این همبستگی مربوط به فضای بی ثباتی کم است که سرمایه گذاران را ترغیب می کند به سمت دارایی های خطرناک مانند ارزهای رمزپایه برای رسیدن به بازده مناسب سرمایه گذاری های خود حرکت کنند.”

بررسی داده های شما

ممکن است متوجه شوید که BTCVIX همبستگی نشان داده شده در شکل 2 به طور مداوم در حال تغییر است ، تا کنون به زیر -0.2 تا +0.3 رسیده است ، که می تواند به این معنی باشد که سرمایه گذاران همیشه نباید فقط مسائل را از یک منظر ببینند یا برای تصمیم گیری های تجاری به همان رابطه متکی باشند. به عنوان مثال ، بسیاری از اوقات که BTC و VIX در سال 2018 با همبستگی معکوس مواجه بودند و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر به طور منظم تغییر کرده است. بنابراین ، استراتژی ایده آل استفاده از داده های جمع شده ، مانند ترکیبات دیگر همبستگی ها و داده های جریان مبادله / دارایی ، برای دستیابی به نتایج مثبت است..

نتیجه

در جهانی که نرخ بهره بسیار کم است و عدم اطمینان از رشد جهانی پایدار زیاد است ، منطقی است که انتظار داشته باشیم نوسانات بازار بیشتر شود. ما همبستگی بین VIX و BTCو مقایسه ارتباط با دارایی ها و شاخص های دیگر ، VIX می تواند دیگری باشد BTC مرجعی که می تواند به سرمایه گذاران و معامله گران کمک کند تا نوبت به کشف روند ارز رمزپایه می رسد ، اما در حال ظهور است BTCVIX رابطه فراخوانی برای عجله و خرید نیست BTC, بلکه یکی از علائمی است که نشان می دهد تجارت ارز رمزنگاری شده و جریان اصلی تر شده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me