banner
banner

نحوه معامله بازپرداخت ها با استفاده از RSI و ADX

اغلب اوقات ، معاملات بازار ارزهای رمزپایه با موفقیت دنبال کردن مسیر کمترین مقاومت است. ما به عنوان یک تاجر می خواهیم هر زمان ممکن با بازار هماهنگ باشیم. یکی از بهترین راهها برای انجام این کار تلاش برای جابجایی روندهای موجود در بازار است. با ترکیب دو شاخص فنی ساده ، RSI و ADX ، من نشان می دهم که چگونه می توانید از یک روند زیر برای تجارت رمزنگاری با استفاده از بازگرداندن جزئی در یک روند استفاده کنید.

درک شاخص RSI

شاخص مقاومت نسبی (RSI) توسط یک تحلیلگر مشهور فنی به نام J. Welles Wilder ایجاد شد. او این شاخص را همراه با شاخص ADX در اواخر دهه 1970 توسعه داد. وایلدر کار خود را در کتاب خود با عنوان “مفاهیم جدید در سیستم های معاملات فنی” منتشر کرد.

شاخص RSI یک شاخص مبتنی بر حرکت است که قدرت حرکت قیمت در بازار را اندازه گیری می کند. نشانگر RSI فقط از یک خط تشکیل شده است که بین 0 و 100 در نوسان است.

بیایید نگاهی به فرمول RSI بیندازیم:

RSI = (100- (100 / (1 + RS))) ، كه RS مقاومت نسبي است.

بنابراین ابتدا باید RS را محاسبه کنیم ، قبل از اینکه بتوانیم قرائت واقعی RSI را بدست آوریم. در زیر فرمول محاسبه RS با استفاده از تنظیم پیش فرض 14 دوره وجود دارد:

RS = (14 عادت زنانه EMA 14 میله قبل بالا / (14 عادت زنانه EMA از 14 میله قبلی پایین)

هنگامی که مقدار RS را بدست آوردیم می توانیم آن متغیر را وارد معادله RSI کنیم تا مقدار RSI را بدست آوریم.

بخاطر داشته باشید که دوره 14 دوره معمول پیش فرض بازگشت به عقب است ، با این حال می توانید از هر دوره ای که مایلید استفاده کنید.

سه سیگنال اصلی وجود دارد که به طور سنتی با نشانگر RSI استفاده می شوند. آنها به شرح زیر است:

هنگامی که شاخص RSI زیر 30 باشد ، بازار بیش از حد فروخته می شود.

هنگامی که شاخص RSI بیش از 70 باشد ، بازار بیش از حد خریداری می شود.

هنگامی که بین RSI و Price یک واگرایی وجود دارد ، احتمالاً به زودی اصلاح قیمت یا تغییر روند رخ می دهد. اساساً دو نوع واگرایی وجود دارد – واگرایی صعودی و واگرایی نزولی.

واگرایی صعودی زمانی رخ می دهد قیمت در حال پایین آمدن است در حالی که خواندن RSI متفاوت است یا بالاتر می رود.

واگرایی نزولی زمانی رخ می دهد قیمت در حالی که خواندن RSI در حال انحراف است یا پایین تر حرکت می کند ، بالاتر می رود.

در زیر نمودار 480 دقیقه ای ETH / USD (Ethereum) را مشاهده خواهید کرد. به ناحیه گرد شده روی نشانگر RSI توجه کنید. این مناطق به سیگنالهای بیش از حد خرید و فروش بیش از حد اشاره دارند.

تصویر 1 10

فیلتر کردن سیگنالها با ADX

ADX مخفف Average Directional Index است و این یک شاخص تشخیص روند است. خط ADX به اندازه گیری قدرت یک روند کمک می کند. با این حال ، به خودی خود جهت روند را نشان نمی دهد. ADX اغلب همراه با خطوط + DI و -DI استفاده می شود. هنگامی که ADX را با + DI و -DI ترکیب می کنید ، می توانید قدرت و جهت یک روند را اندازه گیری کنید.

در اینجا سه ​​دستورالعمل اساسی برای استفاده از مطالعه ADX وجود دارد:

  • وقتی خط ADX از زیر 25 و + DI بالای -DI عبور کند ، آنگاه روند صعودی در حال ظهور یا حضور در بازار است.
  • وقتی خط ADX از پایین از 25 عبور می کند و -DI بالاتر از + DI است ، آنگاه روند نزولی ظهور می کند یا در بازار وجود دارد.
  • در هر زمان خط ADX زیر 20 است ، بازار در یک ادغام است ، روند کمتر وضعیت بازار است.

خط ADX ابزاری عالی برای اندازه گیری قدرت یک روند است. این باید با سایر مطالعات فنی و شاخص ها برای کمک به فیلتر کردن معاملات در یک فضای بازار بدون جهت استفاده شود. یکی از راه های انجام این کار این است که فقط در معاملات ناآرامی در بازار معاملات انجام شود و بازارها در جهت مورد نظر شما حرکت کنند..

به عنوان مثال ، یک معامله گر می تواند از ADX به عنوان یک فیلتر تجارت فقط با شروع یک موقعیت طولانی جدید استفاده کند ، فقط زمانی که خط ADX بالای 25 باشد و + DI بیش از -DI باشد ، که نشان می دهد بازار روند صعودی دارد. برعکس ، او ممکن است تصمیم بگیرد موقعیت کوتاه جدیدی را شروع کند فقط زمانی که خط ADX بالاتر از 25 باشد و -DI بالاتر از + DI باشد ، این نشان می دهد که بازار روند نزولی دارد.

اگرچه فیلتر روند ADX کامل نیست ، اما یکی از بهترین شاخص های تشخیص روند در دسترس معامله گران است. به همین ترتیب ، عاقلانه است که برخی از جنبه های آن را در برنامه تجارت خود بگنجانید.

در زیر نمودار قیمت 240 دقیقه ای ETH / USD نشان داده شده است که مطالعه ADX به نظر می رسد:

تصویر 2 6

استراتژی Pullback با استفاده از RSI و ADX

اکنون که درک خوبی از هر دو شاخص فنی دارید ، اکنون اجازه دهید تمرکز خود را به ایجاد یک استراتژی تجارت ارز رمزنگاری کنیم ،.

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، شاخص RSI به طور سنتی به عنوان سیگنالی بیش از حد و فروش بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد و معامله گران انتظار دارند که پس از نفوذ قرائت RSI به سطوح شدید 30 و 70 ، تغییر روند رخ دهد.

اما راهی که من می خواهم از شاخص RSI استفاده کنم جستجوی مناطقی است که یک عقبگرد جزئی اتفاق افتاده است که منجر به حرکت بیشتر قیمت در جهت روند کلی خواهد شد. بنابراین اساساً ، من ترجیح می دهم از آن برای خرید عقب گردهای موقت در یک روند صعودی و فروش تجمعات موقت در یک روند نزولی استفاده کنم. برای رسیدن به این هدف ، من از آستانه 45 برای فرصت های خرید و 55 برای فرصت های فروش استفاده می کنم. برای دوره بازگشت ، من هنوز از تنظیمات پیش فرض 14 دوره استفاده می کنم.

بنابراین ، وقتی خط RSI از بالا به زیر 45 حرکت می کند ، دوست دارم چند پیپ بالاتر از شمع اول بالا بخرم. و به همین ترتیب ، وقتی خط RSI از پایین بالاتر از 55 حرکت می کند ، من دوست دارم چند پیپ زیر پایین اولین شمع پایین ایجاد شده بفروشم.

سیگنال طولانی RSI فوق فقط زمانی معتبر است که همراه با قرائت ADX بالای 25 و + DI بالاتر از -DI باشد. و سیگنال RSI کوتاه فوق فقط زمانی معتبر است که همراه با یک عدد ADX بالای 25 و -DI بالاتر از + DI باشد..

توقف آن طرف شمعی قرار دارد که نشانگر ورود آن است. و برای خروج از تجارت ، من می خواهم نمودار سرنخ های اقدام قیمت ، به ویژه شکست روند در جهت مخالف را تماشا کنم.

مثال استراتژی تجارت RSI ADX

اکنون که قوانین استراتژی معاملاتی RSI ADX خود را اجرا کردیم ، بیایید ببینیم که چگونه همه اینها در یک نمودار قیمت واقعی کار می کنند.

در زیر نمودار قیمت 240 دقیقه ای بیت کوین را مشاهده خواهید کرد.

تصویر 3

توجه به سمت چپ نمودار به نظر می رسد بازار در حال پایین آمدن است و شاخص RSI نیز همراه با اقدام قیمت در حال پایین آمدن است. به زودی پس از آن ، ادغام قیمت در بیت کوین ایجاد می شود و میزان RSI بالاتر می رود. در نهایت ، خواندن RSI همانطور که توسط منطقه دایره شده روی نشانگر نشان داده شده است ، به سطح 55 نفوذ می کند. این سیگنال ورود کوتاه ما است.

در مرحله بعد ، باید تأیید کنیم که فیلتر روند ما ، نشانگر ADX بالای 25 و خط -DI (قرمز) بالاتر از خط + DI (سبز) است. در حقیقت ، این مورد ، سیگنال ورود کوتاه ما را تأیید می کند. ما می توانیم آماده شویم تا پس از خاموش شدن کمترین شمع اول ، به موقعیت کوتاه وارد شویم. این قسمت را که روی نمودار مشخص شده است مشاهده خواهید کرد.

توقف ضرر ما بالاتر از حد شمع اول قرار می گیرد ، که هرگز به آزمایش نزدیک نمی شد. و یک منطقه خوب برای سودآوری می تواند شکسته شدن روند صعودی روند نزولی باشد که در نمودار نشان داده شده است.

نویسنده: ویک پاتل نویسنده این پست مهمان است او یک تاجر خصوصی و مربی با تجربه 20+ سال در بازارهای مالی است. وی همچنین بنیانگذار گروه آموزش فارکس است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me