banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 9 مارس 2020

این یک دنیای آشفته است.

بازرگانان و ناظران رمزنگاری از آخر هفته با حمام خون در بازارهای گسترده ارزهای رمزپایه برمی گردند. قیمت های بیت کوین 8٪ سقوط کرد و برای مدت کوتاهی به زیر 8000 رسید ، در حالی که از altcoins مانند ETH, EOS, و LTC متحمل ضررهای دو رقمی شد.

این واقعیت که نوسانات در کلاسهای دارایی عمده به دلیل تشدید شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی و نگرانیهای فزاینده از پیامدهای اقتصادی احتمالی آن در حال افزایش است. در زمان نوشتن مقاله, WTI در جنگ قیمت 25٪ سقوط کرد, سهام عدالت در آسیا 5-6 las کاهش یافته است. در همان زمان ، تقاضا برای پناهگاه ها افزایش یافت. با USDJPY 101.50 را لمس کرد و طلا قیمت فقط از سطح 1700 USD خجالتی است.

با تشدید احساسات نزولی ، داده های ما نشان می دهد که حرکت رو به پایین بیت کوین در حال کمرنگ شدن است و این می تواند نشانه ای برای شروع ثبات در بازارها باشد. نسبت بلند / کوتاه OKEx’s BTC از اواخر فوریه روند نزولی را طی می کند و Raito در آخر هفته به 1.71 رسیده است که پایین ترین سطح از 8 فوریه است.

نسبت پایین به این معناست که معامله گران OKEx با موقعیت کوتاه خالص در طول زمان کمتر هستند و سود بالقوه موقعیت های کوتاه مدت آنها در حال کاهش است. این اغلب به عنوان نشانه ای از شروع بهبودی بازار تلقی می شود.

شکل 1: OKEx BTC بلند / کوتاه (منبع نسبت: OKEx)

علاوه بر این ، داده های جدید Sentix نشان می دهد که به نظر می رسد سرمایه گذاران با وجود عملکرد متفاوت واگرا اخیر ، تعصب بیت کوین را به عنوان یک دارایی امن حفظ کنند. طلا و JPY.

شکل 2: تعصب استراتژیک Sentix – بیت کوین (USD) (منبع: Sentix)

در صورت ادامه احساس ریسک پذیری جهانی ، بازار می تواند ذخایر طبیعی و مشخصه BTC BTC را تحقق ببخشد و این می تواند به طور بالقوه محرک قیمت BTC از منظر میان مدت باشد.

آنالیز قیمت

BTCUSDT – صلیب مرگ دیگر در ساخت?

 • در آخرین نسخه هفتگی فنی ما به آن اشاره کردیم BTC قیمت ها باید پس از فروش مجدد در اواخر فوریه دوباره برگردند و قیمت در حد انتظار ما برگشت. با این حال ، خرس ها پس از افزایش عدم اطمینان جهانی ، کنترل خود را پس گرفتند.
 • اقدامات اخیر قیمت ، میانگین متحرک 10 روزه را پایین آورده و به نظر می رسد در شرف تولید کراس اوور نزولی با میانگین متحرک 200 روزه است. با این حال ، ما اعتقاد داریم صلیب مرگ به دلیل مشارکت گسترده در گذشته ، یک سیگنال قابل اعتماد نیست.
 • هر سه شاخص اصلی حرکت در منطقه بیش از حد فروخته شده بودند و وضعیت فعلی تا حدودی مانند اواسط ماه نوامبر است BTC قیمت ها از 8200 سطح به 6500 سطح سقوط کرد.
 • ما اعتقاد داریم که نزولی کوتاه مدت BTC کاهش یافته است ، و حرکت باید قادر به حمایت از قیمت برای ایجاد ثبات یا بازگشت کوتاه مدت باشد. در حال حاضر ارتفاعات دسامبر در 7600 منطقه می تواند پشتیبانی مناسبی باشد.

شکل 3: BTCUSDT – نمودار روزانه (منبع: OKEx؛ Tradingview)

ETHUSDT – فضای بیشتری برای خراب شدن وجود دارد?

 • اتوسد بسیار بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه باقی مانده است ، اگرچه بیت کوین قبلاً زیر چنین سطح معامله شده است. این می تواند یکی از نشانه های آن باشد ETH ممکن است هنوز فضای بیشتری برای رفتن به جنوب داشته باشد.
 • این واقعیت که این جفت ارز علی رغم فروش مجدد در دو روز گذشته ، هنوز بیش از حد فروخته نشده است ، که این باعث تقویت روند نزولی کوتاه مدت شد. با این حال ، ممکن است سطح کنونی برای پایین ترین سطح کوتاه مدت خیلی زیاد نباشد.
 • میانگین متحرک 200 روزه در 175 منطقه منطبق با 23.6٪ اصلاح فیبوناچی و مقاومت در برابر مقاومت در اواسط ژانویه است و این می تواند اولین سطح تماشا باشد.
 • شایان ذکر است که کل ETH قفل شده در DeFi از پایین ترین سطح اخیر خاموش است و از اواخر ماه گذشته دوباره کار می کند. ادامه چنین روندی می تواند جهش های کوتاه مدت آینده را تقویت کند.

شکل 4: ETHUSDT – نمودار روزانه (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 5: ETHUSD در DeFi قفل شده است (منبع: DeFi Pulse)

BCHUSDT – وارونگی نزولی پس از الگوی سر و شانه ها?

 • BCHUSDT در جلسه دوشنبه آسیا 13 درصد پایین تر معامله شد و مطابق با پایین تر از میانگین متحرک 200 روزه شکست BTCاقدامات اخیر قیمت.
 • این جفت یک الگوی سر و شانه ها تشکیل داده و در زیر خط گردن معامله شده است. شکستن زیر خط گردن می تواند نشان دهنده یک چرخش نزولی باشد ، و این باعث می شود که سوگیری نزولی را تقویت کند ، اگرچه تغییر این روند ممکن است طول بکشد تا ایجاد شود.
 • کمترین میزان 258.18 روز دوشنبه می تواند در صورت شکسته شدن ، سطح مهمی برای تماشا باشد که می تواند درها را به سمت 230 دستگیره پایین باز کند.

شکل 6: BCHUSDT – نمودار روزانه (منبع: OKEx ، Tradingview)

ALGOUSDT – برگشت معاملات نزولی دوباره تأیید شد?

 • الگوی مشابه سر و شانه ها نیز در وجود دارد ALGOUSDT. به طور هم زمان ، این جفت ارز در زیر خط گردن نیز معامله کرد که واگرایی حرکت نزولی در اواسط فوریه رخ داد.
 • اکنون قیمت به کانال فرعی قبلی کاهش یافته است. اگر قیمت نتوانست بالاتر از مقاومت کانال قبلی در 0.31 بسته شود ، این می تواند یک روند نزولی میان مدت را تقویت کند.
 • ما انتظار نداریم که در کوتاه مدت قیمت به زیر 0.2 برسد. با این وجود ، اگر وضعیت بازار بیش از پیش وخیم شود ، این می تواند به قیمت 0.26-0.26 محدوده اجازه دهد تا به تدریج حرکت کند.

شکل 7: ALGOUSDT- نمودار روزانه (منبع: OKEx؛ Tradingview)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me