banner
banner

Sichuan Floods ، کلاهبرداری خودپرداز Bitcoin و Blockchain در Consumer Finance

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ.

طوفان های مداوم باران در استان سیچوان چین این هفته خبرهای اصلی را به خود جلب کرده است ، در نتیجه استخرهای استخراج کننده برتر بیت کوین چینی با 15٪ -21٪ کاهش نرخ هش روزانه مواجه هستند. ما همچنین در حالیکه انجمن بانکی چین به تلاش خود برای تأمین مالی مصرف کننده ادامه می دهد ، متوجه اولین کلاهبرداری خودپرداز در بیت کوین توسط دستگاه های نظارتی هنگ کنگ شدیم. این داستان ها و موارد دیگر در نسخه این هفته سازمان دیده بان چین OKEx Insights است!

طغیان سیچوان باعث کاهش میزان هش برای استخرهای استخراج بالای BTC می شود

استان سیچوان در جنوب غربی چین ، که 9.66 درصد از کل نرخ هش بیت کوین را تشکیل می دهد و دومین منطقه سنگین معدن در کشور است ، رنج طی هفته های گذشته از طوفان های شدید باران طوفان های مداوم باران منجر به قطع برق ، مسائل ارتباط از راه دور و خاموشی اینترنت در استان شد.

رتبه بندی مناطق چین با میانگین سهم ماهانه از کل نرخ هش بیت کوینرتبه بندی مناطق چین با میانگین سهم ماهانه از کل نرخ هش بیت کوین. منبع: مرکز مالی جایگزین کمبریج

استخرهای استخراج بیت کوین در سیچوان به دلیل طوفان های شدید باران تا حد زیادی متوقف شد. آمارهای BTC.com نشان داد که استخرهای استخراج برتر مانند Poolin ، F2 Pool و Ant Pool ، در 18 آگوست با 15٪ تا 21٪ افت نرخ هش روزانه مواجه شده اند. Lubian.com تنها استخر استخراج بیت کوین در 10 مورد برتر است که تحت تأثیر طوفان باران قرار نگرفته است.

رتبه بندی میزان هش استخرهای استخراج بیت کوین و تغییرات 24 ساعتهرتبه بندی میزان هش استخرهای استخراج بیت کوین و تغییرات 24 ساعته. منبع: BTC.com

غذاهای کلیدی

  • چین میزبان اکثر نرخ هش بیت کوین است و میزبان 65.08٪ از متوسط ​​سهم ماهانه است. استخرهای استخراج شده تحت تأثیر – Poolin ، BTC.com ، F2 pool و Antpool – بیش از 50٪ از کل توان استخراج BTC را ترکیب می کنند.
  • استخر استخراج بیت کوین مستقر در چین Lubian.com است انتقال بخشی از عملیات استخراج خود به ایران است. در نتیجه ، طوفان باران در سیچوان حداقل تأثیر را بر عملکرد Lubian.com گذاشته است.

نمودار نرخ هش بیت کویننمودار نرخ هش بیت کوین. منبع: blockchain.com

اولین تحقیق پلیس هنگ کنگ در مورد کلاهبرداری خودپرداز بیت کوین

پلیس هنگ کنگ دستگیر شد سه مرد 26 تا 55 ساله به اتهام کلاهبرداری از خودپردازهای بیت کوین از 30000 دلار.

به گفته ویلسون تام وای شون ، ناظر امنیت سایبری و دفتر جرایم فناوری هنگ کنگ ، مقصر در مجموع 226000 HKD پول نقد از شش دستگاه خودپرداز بیت کوین در 11 معامله برداشت کرده اند. معاملات ابتدا توسط دو صرافی رمزنگاری شناسایی شد ، که مشکوک به این بود که مجرمان بدون مجوز رسمی پول نقد برداشت کرده اند.

غذاهای کلیدی

  • این اولین پرونده کلاهبرداری خودپرداز بیت کوین در هنگ کنگ است و نشان دهنده وجود خلاoph امنیتی در برداشت وجه نقد با استفاده از چنین دستگاه هایی در منطقه ویژه اداری است..
  • BTC یک قرارداد قانونی در هنگ کنگ نیست. اقتدار پولی منطقه معالجه می کند ارز رمزپایه پیشرو در بازار به عنوان یک کالای مجازی و تاکنون هیچ گونه اقدامات اجرایی خاصی را در مورد موارد کلاهبرداری مربوط به بیت کوین مشخص نکرده است.

نقشه خودپردازهای بیت کوین در هنگ کنگ و اطراف آننقشه خودپردازهای بیت کوین در هنگ کنگ و اطراف آن. منبع: coinatmradar.com

انجمن بانکی چین در حال پذیرش زنجیره بلوک در امور مالی مصرف کننده است

انجمن بانکی چین اخیراً منتشر شده آن است "گزارش توسعه شرکت سرمایه گذاری مصرف کننده چین," که در آن CBA به اهمیت فناوری بلاکچین در بهینه سازی گردش کار در امور مالی مصرف کننده اعتراف کرد.

رسیدگی به اختلافات حقوقی در مورد بدهی های بد یکی از زمینه های کلیدی است که به طور بالقوه از راه حل های بلاکچین بهره مند می شود ، به ویژه در مورد صرفه جویی در هزینه چاپ. دلیل این امر این است که عملیات وام دادن به مصرف کننده و اسناد دعوی حقوقی برای بدهی های بد را می توان در بلاکچین ذخیره و به راحتی به آنها دسترسی داشت..

غذاهای کلیدی

  • روند استخدام اخیر در جمع بدهکاران چین و افزایش نرخ بزهکاری برای بدهی های مصرف کننده است علائم هشدار دهنده برای صنعت مالی مصرف کننده کشور.
  • CBA این نقاط درد را در صنعت تشخیص داده و از شرکت ها خواسته است تا با استفاده از فناوری بلاکچین ، هوش مصنوعی و 5G ، مدل های تجاری خود را اصلاح کنند..

نمودار بدهی خانوارهای چین به تولید ناخالص داخلینمودار بدهی خانوارهای چین به تولید ناخالص داخلی. منبع: tradingeconomics.com

PBoC 100 میلیارد دلار برای تقویت عملکرد تسهیلات وام تزریق کرد

بازار سهام در چین از افت هفته گذشته بازگشت. Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر در زمان مطبوعات با 3،408 و 4،741 معامله می شوند که به ترتیب با افزایش هفتگی 2.68٪ و 2٪ افزایش دارند. شاخص SZSE Blockchain 50 با تغییر ارزش هفتگی 1.47 درصد ، برابر با 3،998 ایستاده است. با این حال ، برای هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng در این هفته 0.26٪ کاهش یافت و در حال حاضر 25،179 است.

عملکرد شاخص های بازار چینعملکرد شاخص های بازار چین. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

افزایش وام توسط بانک خلق چین یکی از عوامل کمک کننده به بازگشت بازار سهام چین است. PBoC 700 میلیارد CNY (100.7 میلیارد دلار) به صورت وام های تسهیلات وام میان مدت یک ساله یا MLF به موسسات مالی با هزینه وام 2.95٪ تزریق کرد ، در حالی که ادعا می کند تزریق صندوق تازه می تواند م meetسسات مالی را به طور کامل تامین کند ‘ تقاضای بازار.

غذای اصلی

  • MLF یکی از اصلی ترین ابزارهای PBoC برای مدیریت نقدینگی بلند مدت در سیستم بانکی است که به عنوان معیار نرخ اولیه وام کشور استفاده می شود.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me