banner
banner

پنج معیار زنجیره ای برای ارزیابی بازارهای BTC پس از نصف کردن

احساسات در فضای ارزهای رمزپایه بسیار زیاد بوده است زیرا بازارها منتظر نصف شدن پاداش بیت کوین هستند که مدت زمان آن انتظار می رود ، یعنی منفی چهار روز دیگر. آکادمی OKEx همه مواردی را که باید در مورد نصف کردن بدانید ، از پایه ای به تجارت استراتژی, و همچنین داده ها مهم است.

نکات برجسته BTC نصف شدن از OKEx

  • داوری رویداد: نحوه تجارت نصف ها
  • بازارهای گزینه اشتیاق کمتری به نصف شدن BTC نشان می دهند
  • پنج واقعیت جالب که باید در مورد نصف کردن بدانید
  • معدن داران اصلی بیت کوین پیش از نصف شدن خوش بینی نشان می دهند: یک نگاه عمیق
  • نصف شدن بیت کوین: زمان ورود به بیت کوین است?

یکی از روایات مشهور در مورد نصف کردن این است که عرضه بیت کوین را کاهش می دهد. بنابراین قیمت بالا خواهد رفت. در حالی که این داستان ممکن است همچنان ادامه داشته باشد BTC گاوها در چشم انداز میان مدت / بلند مدت ، داده های کلیدی زنجیره ای و بازار نیز باید شایسته توجه معامله گران و سرمایه گذاران باشند ، خصوصاً اندکی پس از نصف شدن. به این دلیل که این داده ها می توانند اطلاعات کلیدی در مورد احساسات بازار را نشان دهند و می توانند پیامدهای اساسی قیمت را برای کوتاه مدت فراهم کنند.

1. آدرس منحصر به فرد استفاده شده است

آدرسهای منحصر به فرد بیت کوین نشان می دهد که چند آدرس در ارسال یا دریافت فعالیتهای بلاکچین مشارکت داشته اند ، این یکی از موثرترین شاخصهای زنجیره ای برای سطح کلی فعالیت شبکه و ارزیابی ارز رمزپایه در نظر گرفته شده است. مورد بیت کوین.

همانطور که می بینیم ، تعداد آدرسهای منحصر به فرد کاملاً به سطح قبل از فروش رسیده است و به نظر می رسد با حرکت قیمت به سمت 9200 دستگیره ، روند صعودی ادامه داشته باشد..

چرا این مهم است?

ما معتقدیم که ادامه آدرس منحصر به فرد در حال افزایش برای حفظ آدرس بسیار مهم است BTC تجمع در دوره پس از نصف کردن ، زیرا تعداد کاربران فعال می تواند به طور مستقیم بر ارزش شبکه تأثیر بگذارد. تعداد بالاتری می تواند بیانگر معامله بیشتر کاربران در شبکه باشد ، در نتیجه یک ارزیابی بالاتر و یک قیمت بالاتر است.

شکل 1: آدرسهای منحصر به فرد بیت کوین استفاده شده (از 7 مه)

منبع: OKEx؛ blockchain.com

2. میزان هش و دشواری

نرخ هش و دشواری می تواند سرنخ دیگری برای اتفاقات بعد از بیت کوین باشد نصف کردن. نصف پاداش آینده ، پاداش کلی بلوک کارگران را از 12.5 BTC به 6.25 BTC کاهش می دهد. همانطور که قرار است پاداش معدنچیان کاهش یابد ، انتظار می رود فشار نزولی روی سودآوری معدن افزایش یابد.

در زمان نگارش این مقاله ، نرخ هش بیت کوین و دشواری تقریباً رسیدن به بالاترین حد خود ، از آنجا که ماینرها در تأیید اعتبار هرچه بیشتر معاملات برای به حداکثر رساندن جوایز خود قبل از نصف شدن ، قدرت کامل داشتند. در همان زمان ، دشواری نیز به همان سمت نشان داد ، نشان می دهد که رقابت بین معدنچیان گرم است.

چرا این مهم است?

ما معتقدیم که میزان تمایلی که ماینرها می خواهند توان محاسباتی خود را به شبکه اختصاص دهند شاخص مهمی است زیرا می تواند میزان اطمینان کارگران معدن را از نظر قیمت منعکس کند. Lennix Lai ، مدیر بازار مالی در OKEx, گفت Cointelegraph که معدنچیان ممکن است آماده شوند تا فقط از هزینه های معامله درآمد کسب کنند ، زیرا پاداش استخراج همچنان کاهش می یابد.

شکل 2: نرخ کل هش Bitcoin (TH / s) از 7 مه

منبع: OKEx؛ Blockchain.com

شکل 3: مشکل شبکه بیت کوین (t) تا 7 مه

منبع: OKEx؛ Blockchain.com

3. تغییر موقعیت خالص HODLer

موضع HODLers در مورد BTC قیمت ها همچنین می توانند شاخص کلیدی دیگری برای ارزیابی بازار پس از نصف شدن برای سرمایه گذاران باشند. داده های Glassnode نشان می دهد که BTC تغییر موقعیت خالص HODLer برای هشت هفته متوالی مثبت باقی مانده است و این نشان می دهد که HODLers در نیمه قبل صعودی باقی مانده است.

با این حال ، گزارش Glassnode همچنین اشاره داشت که وقتی HODLers تجمع می یابد ، ممکن است قیمت به بالاترین حد برسد BTC. این گزارش در فوریه وقتی قیمت به بیش از حد رسید ، آهی کشید دلار آمریکا 10000 ، تجمع مداحان متوقف شد BTC, نشان می دهد اعتماد به نفس HODLers در چنین سطح قیمتی کاهش یافته است.

چرا این مهم است?

ما اعتقاد داریم که سطح اطمینان HODLers / نهنگ ها می تواند پیامدهای مهمی بر قیمت BTC پس از نصف شدن داشته باشد ، به ویژه از منظر میان مدت ، زیرا تجمع و کاهش BTC می تواند بازتاب مستقیم احساسات HODLers و نهنگ ها باشد.

شکل 4: Bitcoin HODLer تغییر موقعیت خالص

منبع: Glassnode

4. حجم اجتماعی

این عنصر اجتماعی بخشی منحصر به فرد از ساختار بازار ارزهای رمزپایه است و سرمایه گذاران احتمالاً نمی خواهند چگونگی مشاهده بیت کوین در دوره پس از نصف شدن توسط جامعه رمزنگاری و بقیه اینترنت را از دست دهند. در تحقیقات قبلی خود ، ما برجسته شده اهمیت معیارهای رسانه های اجتماعی ، و این چیزی است که اغلب فراموش می شود.

شکل 5 حجم کل اجتماعی اصطلاح “بیت کوین” را در Telegram ، Reddit ، اتاق های گفتگوی معامله گر حرفه ای و سایر منابع اجتماعی نشان می دهد. در برخی موارد ، افزایش ناگهانی حجم اجتماعی می تواند به اوج قیمت اشاره داشته باشد ، منجر به اصلاح قیمت ها یا ادغام شود. در حالی که ادغام حجم اجتماعی پس از سقوط ممکن است نشان دهد ، بازارها می توانند ته ته شوند.

چرا این مهم است?

ما پژوهش اشاره كرده است كه سرمايه گذاران ارز رمزنگاري اغلب فقط در هنگام تحليل بازار گزينه هاي محدودي دارند ، اين چشم انداز اطلاعاتي كوچك مي تواند تمايل سرمايه گذاران را براي تصميم گيري هاي تجاري براساس احساسات آنها تقويت كند..

شکل 5: امتیاز دوره اجتماعی

منبع: سانتیمنت

5. نسبت MVRV

نسبت MVRV ارزش بازار (MV) تقسیم بر مقدار تحقق یافته (RV) است. این عدد می تواند به ما بگوید که مبنای اصلی بیش از ارزش گذاری شده است یا محدودیت فعلی بازار ، در این مورد ، BTC. اگر MVRV بین 0 تا 1 باشد ، به طور متوسط ​​بازار “کم ارزش” می شود.

در زمان نوشتن این مقاله ، بازارها چهار روز دیگر تا نصف شدن فاصله داشتند ، داده های Santiment نشان می دهد که نسبت MVRV BTC در 0.99 ایستاده است.

چرا این مهم است?

ما معتقدیم که ارزیابی هنگام تأمین پیش بینی قیمت بیت کوین اطلاعات مهمی است. به عنوان مثال ، اگر مقدار MVRV 2 باشد ، این بدان معناست که HODLers دارایی های خود را با قیمت فعلی می فروشند به طور متوسط ​​200٪ سود کسب می کند ، که می تواند به این معنی باشد که افراد بیشتری تمایل دارند سود خود را قفل کنند و دارایی های خود را بفروشند. جالب است که ببینید MVRV در دوره پس از نصف شدن به کجا می رود.

نویسنده: Cyrus Ip

تحلیلگر تحقیق ، OKEx.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me