banner
banner

نحوه سرمایه گذاری در سهام – انتخاب سهام و مدیریت نمونه کارها

در دو مقاله قبلی ، توضیح دادیم که برای شروع خرید سهام باید چه کاری انجام دهید و چند روش مختلف برای کسب درآمد در بورس اوراق بهادار معرفی کردیم. ما اکنون آماده ایم که با ارائه برخی نکات در مورد انتخاب سهام و ایجاد نمونه کارها ، موضوع را با جزئیات بیشتر توسعه دهیم.

انتخاب سهام

با هزاران سهام برای انتخاب ، به توسعه فرآیند یافتن و انتخاب سهام کمک می کند. در کارنامه خود فقط به 15 تا 20 سهام نیاز دارید ، بنابراین بسیار انتخابی بودن مهم است.

در واقع یک سهم نشان دهنده چیست?

قبل از شروع ، خوب است بدانید هنگام خرید یک سهم از یک شرکت دقیقاً چه چیزی را خریداری می کنید. سهام ، سهام و حقوق صاحبان سهام همه به یک چیز اشاره دارند: سهمی در سهام (مالکیت) یک شرکت. سهام انواع مختلفی دارد ، اما در بیشتر موارد ، شما سهام عادی را خریداری خواهید کرد ، سهام عادی یا سهام عادی نیز نامیده می شود.

هر سهم عادی حقوق زیر را به دارنده خود می دهد:

 • حق رأی در مورد موضوعات مهم شرکت.
 • حق داشتن مالکیت مساوی. در صورت انحلال شرکت ، دارایی ها به طور مساوی بین سهامداران تقسیم می شود ، اما تنها پس از پرداخت بستانکاران ، دارندگان اوراق قرضه و سهامداران ترجیحی.
 • حق دریافت سود – در صورت پرداخت. هر سودی که در تجارت سرمایه گذاری مجدد نشود به عنوان سود پرداخت می شود.
 • حق انتقال مالکیت به عبارت دیگر می توانید سهام خود را بفروشید.
 • حق اطلاعات شرکت های ذکر شده موظفند اطلاعات خاصی را در اختیار سهامداران قرار دهند.
 • حق شکایت برای اعمال نادرست. در صورت عدم رعایت حقوق آنها ، سهامداران می توانند از یک شرکت شکایت کنند.

ارزیابی ها را به اشتراک بگذارید

داشتن یک سهم از یک شرکت ممکن است حقوقی را که در بالا ذکر شد ، اعطا کند ، اما در نهایت شما احتمالاً برای کسب سود سرمایه گذاری می کنید. این بدان معناست که شما امیدوارید سهم خود را با قیمت بالاتر از مبلغی که برای آن پرداخت کرده اید ، بفروشید. این جایی است که ارزیابی ها وارد می شوند.

قیمت و ارزش چیزهای کاملاً یکسانی نیستند. قیمت سهام نشان دهنده قیمتی است که عرضه و تقاضا در آن تعادل دارند. با این حال ، خریداران احتمالاً معتقدند که ارزش بالاتر از آن قیمت است ، در حالی که فروشندگان معتقدند که ارزش کمتر از آن قیمت است.

در بیشتر موارد ، برای افزایش قیمت سهام ، ارزیابی بازار از شرکت باید افزایش یابد. هیچ روش درست یا نادرستی برای ارزیابی یک شرکت وجود ندارد ، اما سه روش زیر را می توان در نظر گرفت:

 • ارزش ذاتی ، ارزش خالص دارایی و ارزش دفتری که همه معیارهای مشابه هستند اما یکسان نیستند ، فقط ارزش دارایی های شرکت را در نظر می گیرند. این روش ارزش سودهای آینده را نادیده می گیرد.
 • مدل جریان نقدی تنزیل شده (DCF) ارزش دارایی ها را نادیده می گیرد و در عوض جریان های نقدی پیش بینی شده آینده را در نظر می گیرد. اگر جریان های نقدی آینده با قطعیت شناخته شوند ، این روش دقیق تر خواهد بود – اما به طور کلی اینگونه نیست.
 • مدل تخفیف سود سهام ، سود سهام پیش بینی شده در آینده را در نظر می گیرد که مقایسه سهم با اوراق مشارکت بدون ریسک را آسان می کند. باز هم ، این روش بر اساس فرضیاتی است که ممکن است اشتباه باشد.

چه عواملی باعث افزایش ارزیابی ها می شود?

بازار با در نظر گرفتن درآمدها ، سودها و جریان های نقدی در آینده به شرکت های در حال رشد و سودآوری ارزش می دهد. از طرف دیگر ، شرکت هایی که در تلاش هستند اغلب براساس ارزش دارایی هایشان ارزیابی می شوند.

به طور معمول ، برای فروش هر سهم بیش از مبلغی که برای آن پرداخت کرده اید ، ارزش ادراک شده باید طی یک دوره زمانی افزایش یابد. بنابراین ، چه چیزی باعث افزایش ارزش می شود؟ برای افزایش ارزش شرکت ، سود (یا درآمد) آن باید افزایش یابد. سه روش برای افزایش سود وجود دارد:

 • افزایش درآمد (فروش) اگر شركت سهم خود را در بازار رشد دهد ، یا اگر سهم آن در بازار با ثبات باقی بماند ، می تواند رخ دهد.
 • آن افزایش حاشیه ناخالص می تواند ناشی از قیمت های بالاتر فروش یا پایین آمدن هزینه های فروش باشد. گاهی اوقات یک شرکت از مقیاس اقتصادی سود می برد و با افزایش درآمد ، هزینه هر فروش کاهش می یابد.
 • آن افزایش سود سودn می تواند ناشی از کاهش هزینه ها یا سربارهای اضافی یا حتی در نتیجه افزایش هزینه های اضافی در هنگام افزایش حاشیه ناخالص باشد.

قیمت سهام معمولاً زمانی افزایش می یابد که بازار باور کند که هر یک از موارد فوق در آینده اتفاق می افتد یا تسریع می شود. اگر بازار باور داشته باشد که این اعداد کاهش می یابد ، قیمت سهام کاهش خواهد یافت.

قیمت سهم نیز ممکن است به دلایل دیگری افزایش یابد. اگر سود سهام خود را افزایش دهد یا اگر به نظر می رسد شرکت ممکن است هدف تصرف باشد ، قیمت ممکن است افزایش یابد. اگر سرمایه گذاران فکر کنند این رویدادها می توانند درآمد بیشتری داشته باشند ، تغییر در مدیریت یا انتشار محصول جدید همچنین می تواند منجر به افزایش قیمت شود.

نسبت های کلیدی

هنگام انتخاب سهام برای سرمایه گذاری ، غالباً باید یک شرکت را با شرکت دیگر مقایسه کنید. نسبت های ارزیابی هنگامی که برای ارزش گذاری یک سهم استفاده می شود دارای ارزش محدودی هستند اما در هنگام مقایسه ارزش بازار چندین شرکت ارزش زیادی ندارند. همچنین می توان از آنها برای مقایسه ارزش فعلی سهام با ارزش تاریخی آن استفاده کرد.

نسبت PE

نسبت قیمت به درآمد یا PE با تقسیم قیمت فعلی سهام بر EPS سالانه شرکت (سود هر سهم) محاسبه می شود. اگر قیمت سهام 20 دلار باشد و EPS این شرکت در سال گذشته بالغ بر 1 دلار باشد ، نسبت PE برابر 20/1 یا 20 است. نسبت PE نیز بدون توجه به قیمت سهام ، ارزش را عادی می کند ، بنابراین می توانید معامله سهام را با 2 دلار مقایسه کنید. با سهم 50 دلاری.

از سپتامبر سال 2020 ، نسبت سهام سهام در S با وزن بازار بسته شد&شاخص P 500 28 است. میانگین تاریخی در حدود 16 است ، بنابراین ارزش سهام از نظر تاریخی بسیار بالا است. شرکتهای بالغ با رشد نسبتاً کم معمولاً با نسبت PE تا 10 تا 15 تجارت می کنند. شرکتهای با رشد سریع با نسبتهای PE بسیار بالاتر تجارت می کنند – گاها تا 1000.

وقتی از درآمد واقعی برای محاسبه نسبت PE استفاده می شود ، به عنوان PE قدیمی یا عقب مانده شناخته می شود. اگر از برآورد درآمد آینده استفاده شود ، از آن به عنوان PE رو به جلو یاد می شود.

نسبت قیمت به فروش

شرکتهایی که به سرعت در حال رشد هستند ، تمام سود خود را سرمایه گذاری مجدد می کنند و یا حتی با ضرر و زیان کار می کنند. در این حالت ، نسبت PE قابل محاسبه نیست. بهترین مورد بعدی نسبت قیمت به فروش است که با تقسیم قیمت سهم بر درآمد هر سهم محاسبه می شود.

 EV / EBITDA

این روش کمی دقیق تر برای مقایسه ارزیابی شرکت است اما محاسبه آن بسیار پیچیده تر است. EV مخفف ارزش شرکت است و با افزودن بدهی و پول نقد به سرمایه بازار شرکت محاسبه می شود.

EBITDA مخفف سود قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و استهلاک است. این معیار بازتاب واقعی تری از عملکرد عملیاتی یک شرکت نسبت به شماره اصلی EPS ارائه می دهد.

از نسبت EV / EBITDA می توان برای مقایسه شرکتهایی با ساختار سرمایه و مدلهای عملیاتی بسیار متفاوت استفاده کرد.

سایر معیارها را باید در نظر گرفت

برای تجزیه و تحلیل یک شرکت از نسبت ها و معیارهای بی شماری دیگر استفاده می شود – اما موارد زیر موارد مهمتری هستند که باید در نظر گرفت.

سرمایه بازار

سرمایه بازار با ضرب قیمت سهام اما تعداد سهام مانده مانده محاسبه می شود. این همان ارزشی است که سرمایه گذاران برای شرکت قائل هستند. شرکتهای بزرگتر معمولاً تأسیس بیشتری دارند و قیمت سهام آنها از نوسان کمتری برخوردار است ، در حالی که شرکتهای کوچکتر ریسک بیشتری دارند اما می توانند سریعتر رشد کنند.

به عنوان یک قاعده کلی ، ممکن است شرکتی با ارزش کمتر از 1 میلیارد دلار ریسک قابل توجهی داشته باشد ، در حالی که شرکت هایی با ارزش بیش از 10 میلیارد دلار عمدتا سرمایه گذاری های کم خطر تر.

نرخ رشد درآمد

این نرخ رشد درآمد هر ساله است. در حالت ایده آل ، نرخ رشد باید هر سال به طور مداوم در حال رشد باشد ، اگر شتاب ندارد.

سرعت رشد EPS

نرخ رشد EPS منعکس کننده درصد رشد سالانه EPS است. تا زمانی که یک شرکت کاملاً روی رشد درآمد متمرکز نباشد ، EPS نیز باید به طور مداوم در حال رشد باشد.

حاشیه ناخالص

حاشیه ناخالص سود ناخالص به عنوان درصدی از کل درآمد است. سود ناخالص با کسر هزینه کالاها یا خدمات فروخته شده از درآمد محاسبه می شود. این سود شرکت به استثنای هزینه ها و اقلام یکبار مصرف است.

حاشیه عملکرد

حاشیه عملیاتی با کسر هزینه های عادی از سود ناخالص و سپس تقسیم نتیجه بر کل درآمد محاسبه می شود. این حاشیه نشان دهنده سودآوری مشاغل اصلی شرکت است.

 حاشیه سود

حاشیه سود مانند مارجین عملیاتی است اما هزینه هایی را شامل می شود که مربوط به شغل اصلی شرکت نیست.

ROE

بازده سهام شرکت با تقسیم درآمد خالص به حقوق صاحبان سهام محاسبه می شود. این نشان می دهد که شرکت به طور موثر از دارایی ها و سرمایه خود برای تولید سود استفاده می کند. یک قانون معمول این است که ROE یک شرکت باید بالاتر از 15٪ باشد.

بدهی به حقوق صاحبان سهام

نسبت بدهی و حقوق صاحبان سهام شرکت به شما نشان می دهد که شرکت نسبت به حقوق صاحبان سهام خود چه مقدار بدهی دارد. نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است و باید با شرکت های مشابه مقایسه شود. به عنوان یک قانون کلی ، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام باید کمتر از 2 باشد.

بازده سود سهام و نسبت پوشش سود

بازده سود سهام با تقسیم کل پرداخت شده در سود سهام سال گذشته بر قیمت سهام فعلی محاسبه می شود. این به شما امکان می دهد سهام را با سایر دارایی های درآمدزا مقایسه کنید. همه شرکت ها سود سهام پرداخت نمی کنند ، در حقیقت ، بیشتر شرکت هایی که به سرعت در حال رشد هستند اغلب ترجیح می دهند تمام سود خود را در این تجارت سرمایه گذاری کنند. بنابراین ، سود سهام فقط مربوط به شرکت های خاصی است.

نسبت پوشش سود سهام نسبت EPS به سود سالانه است. این به شما ایده می دهد که آیا شرکت می تواند سود سهام خود را ادامه دهد اگر درآمد آن ضرر کند. نسبت سه یا بالاتر ترجیح داده می شود.

انتظارات در مقابل واقعیت

قیمت سهام معمولاً انتظارات بازار در مورد آینده را منعکس می کند. تغییرات قابل توجه قیمت هنگام تغییر انتظارات رخ می دهد – یا در سطح شرکت ، در سطح بخش یا در سطح کل بازار یا اقتصاد. اگر هیچ دلیلی برای انتظارات در مورد تغییر شرکت وجود نداشته باشد ، قیمت سهام معمولاً بخش آن یا کل بازار را ردیابی می کند.

اخبار را باید همیشه در متن انتظارات در نظر گرفت. اگر بازار انتظار اخبار خوبی را داشته باشد ، خبر خوب می تواند ناخوشایند باشد ، و اگر بازار انتظار اخبار وحشتناک را داشته باشد ، اخبار ناخوشایند می تواند باشد..

کم خرید ، فروش زیاد – یا خرید بالا ، فروش بالاتر?

ممکن است تصور شود که راه کسب درآمد در سهام خرید کم و فروش زیاد است. در واقع ، برخی از بهترین سرمایه گذاری های بلند مدت می توانند هنگام کاهش قیمت سهام انجام شوند. اما این تنها راه رویکردن به سرمایه گذاری نیست. بعضی اوقات می توانید کم بخرید و گران بفروشید ، اما گاهی نیاز به خرید زیاد و حتی بالاتر هم دارید.

کم خرید ، زیاد فروش

سه حالت وجود دارد که خرید کم و گران فروشی منطقی است. اولین مورد زمانی است که کل بازار اصلاح (سقوط حدود 10٪) یا سقوط (سقوط 20٪ یا بیشتر) را تجربه می کند. این بهترین زمان برای خرید سهام است زیرا سهام با کیفیت بالا را با ارزشیابی پایین معامله می کنید. این زمانی است که شما باید سهام تراشه های آبی را خریداری کنید تا برای مدت طولانی نگه دارید.

مورد دوم زمانی است که به دلیل اخبار مربوط به سهام ، قیمت یک سهام کاهش می یابد. غالباً قیمت بسیار زیاد سقوط می کند و فرصتی عالی را ایجاد می کند. نکته اصلی این است که به دقت بررسی کنید که چقدر احتمالاً قیمت سهام بهبود خواهد یافت – آیا خبری که منجر به سقوط شد یک عقب گرد موقت بود یا اینکه این باعث تغییر تصویر طولانی مدت برای شرکت می شود؟ اگر این عقب نشینی موقتی بود ، ممکن است فرصتی برای سرمایه گذاری طولانی مدت داشته باشید

سرانجام ، برخی از صنایع چرخه ای هستند و سهام شرکت های این صنایع گاهی در یک بازه تجارت کاملاً مشخص معامله می شوند. به عنوان مثال می توان به استخراج معادن ، انرژی و ساخت و ساز اشاره کرد. زمان خرید سهام دوره ای بعد از چرخش آنها در لبه پایین محدوده معاملات است. زمان فروش آنها این است که یا اگر در انتهای بالای محدوده شتاب خود را از دست بدهند.

خرید بالا ، فروش بالاتر

برخی از سهام پیشرو در بازار برای سالها در یک روند صعودی قوی باقی مانده اند. آن دسته از سرمایه گذاران که منتظر تصحیح هستند ، معمولاً هیچ گاه تصفیه ای دریافت نمی کنند و بهترین بازدهی را که می توانستند کسب کنند از دست می دهند. اینها به طور معمول سهام رشد با شتاب قیمتی قوی هستند و اغلب با نسبت PE بسیار بالا معامله می شوند. برای این نوع سهام ، اغلب چاره ای جز خرید زیاد و فروش حتی بالاتر نیست.

سرمایه گذاری در سهام تکانه ای با خطر نزولی بیشتری نسبت به خرید سهامی که قبلاً افت کرده اند ، همراه است ، بنابراین شما باید ریسک را با دقت مدیریت کنید. با انجام موارد زیر می توانید ریسک خود را مدیریت کنید:

 • فقط بهترین حرکت یا سهام رشد را بخرید. به شرکت های دارای مزیت رقابتی منحصر به فرد در یک بازار در حال رشد پایبند باشید.
 • با یک موقعیت کوچک شروع کنید. اگر یک سرمایه گذاری موفقیت آمیز باشد ، به خودی خود به موقعیت معناداری در نمونه کارها تبدیل می شود.
 • تصمیم بگیرید که قبل از سرمایه گذاری چقدر آماده از دست دادن هستید – وقتی موقعیت نشان داد سود می توانید کمی بیشتر ریسک کنید ، اما به خودتان اجازه ندهید بیش از مقدار اولیه ای که آماده بودید از دست بدهید ، ضرر کنید.

چگونه سهام برای خرید پیدا کنیم

با هزاران سهام برای غربالگری ، استفاده از ابزاری که کار را آسان تر می کند کمک می کند. شما می توانید تعداد زیادی نمایشگر سهام را به صورت آنلاین پیدا کنید که می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید. یکی از محبوب ترین ها فینویز, یک نمایشگر سهام که می توانید برای فیلتر کردن بیش از 7500 سهام با توجه به 70 معیار مختلف استفاده کنید. برخی از دلالان همچنین در وب سایت های خود سهامداران سهام دارند.

چه موقع باید بفروشی?

از بسیاری جهات ، فروش سهام در زمان مناسب مهمتر از تصمیم اولیه برای خرید سهام است. گاهی اوقات کار صحیح این است که سهام را برای مدت زمان طولانی نگه دارید و هرگونه نوسان را از بین ببرید. برای سهام دیگر ، ممکن است بهترین فروش بعد از یک دوره قوی و زمانی باشد که سرعت حرکت کند می شود. و همچنین مواقعی پیش می آید که بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قبل از ضرر بزرگ ، با ضرر اندک بفروشید.

معیارهای شما برای فروش سهام همیشه باید در وهله اول مربوط به دلیل مالکیت آن باشد. اگر در یک شرکت سرمایه گذاری می کنید زیرا فکر می کنید این تجارت توانایی ادامه رشد برای مدت طولانی را دارد ، باید سهام را در اختیار داشته باشید تا زمانی که فکر کنید شرکت دیگر نمی تواند رشد کند. قیمت در این مسیر بالا و پایین می شود ، اما عملکرد قیمت نباید در تصمیم شما برای فروش تأثیر بگذارد.

اگر سهمی را خریداری کنید که می دانید بسیار گران است و قیمت آن در رشد زیادی در آینده وجود دارد ، ممکن است لازم باشد که با دقت بیشتری عملکرد قیمت را مشاهده کنید. سهام حرکت به راحتی می تواند 50 or یا بیشتر سقوط کند – در این صورت شما فقط برای بازگشت به مرحله قبل نیاز به افزایش 100 درصدی قیمت دارید. با شکسته شدن روند صعودی ، سهم سهام اینچنینی فایده ای ندارد. در این حالت ، ممکن است نیاز به ضرر ناچیزی داشته باشید یا از سود خود صرف نظر کنید ، اما همیشه وقتی قیمت ثابت شد و دوباره شروع به افزایش کرد ، می توانید دوباره وارد آن شوید.

مدیریت نمونه کارها

واقعیت سرمایه گذاری این است که برخی از سرمایه گذاری ها به خوبی کار می کنند در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند. این فقط یکی از دلایل گسترش سرمایه گذاری های شما در بین سبد سهام است. با گذشت زمان می توانید با برندگان همراه باشید و بازندگان و کسانی را که فکر می کنید بیش از حد فرار کرده اند رها کنید. با خرید انواع سهام می توانید نمایه ریسک نمونه کارها را نیز مدیریت کنید.

متنوع سازی و تخصیص دارایی – کلید مدیریت ریسک

متنوع سازی بهترین روش برای مدیریت ریسک در نمونه کارها است. با اضافه کردن سهام بیشتر ، تاثیری که یک انتخاب بد می تواند بر روی سبد سهام شما بگذارد را کاهش می دهید. با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که مزایای متنوع سازی هنگامی که تعداد سهام بیش از 20 شود ، حاشیه ساز می شود. داشتن سهام بیشتر هیچ ضرری ندارد ، اما تا آنجا که تنوع وجود دارد ، ضروری نیست. همچنین برای تمرکز کار با 15 تا 20 سهام باید گفتنی است.

کاهش نوسانات

اگر کل پرتفوی شما از سهام بی ثبات تشکیل شده باشد ، باید میزان افزایش و افت ارزش آن را به میزان قابل توجهی مشاهده کنید. این ممکن است باعث شود که شما بصورت تکانشی عمل کرده و سهام را دقیقاً در زمان نامناسب بفروشید. با درج انواع زیر سهام و ETF می توانید نوسانات نمونه کارها را کاهش دهید:

 • سهام دفاعی سهام شرکتهایی است که حساسیت چندانی به چرخه اقتصادی ندارند. اینها شرکتهایی هستند که جریان درآمدی نسبتاً قابل پیش بینی دارند و صرف نظر از وضعیت اقتصاد موفق به فروش کالاها و خدمات خود می شوند. به عنوان مثال شرکت هایی که محصولات خانگی می فروشند (پروکر و گمبل ، جانسون و جانسون و غیره) ، شرکت های دارویی و آب و برق (برق ، آب و غیره).
 • بازدهی اوراق قرضه متوسط ​​کمتر از سهام است ، اما نوسانات آنها نیز کمتر است. اختصاص 10 تا 20٪ از اوراق بهادار به ETF اوراق قرضه می تواند تأثیر قابل توجهی در نوسانات داشته باشد.
 • طلا یکی از دارایی هایی است که اغلب با کاهش قیمت سهام افزایش می یابد. تخصیص اندک (2 تا 5٪) به ETF طلا نیز می تواند نوسانات را کاهش دهد.
 • پول نقد به طور واضح کمترین دارایی است ، اگرچه بازده نیز بسیار کم است. با این وجود ، نگه داشتن مقداری پول نقد روش خوبی برای کاهش نوسانات است.

با گذشت زمان ، بازده شما احتمالاً از سهام موجود در سبد سهام شما – تراشه های آبی ، سهام رشد و کلاهک های کوچک حاصل می شود ، اما نگه داشتن برخی از سهام دفاعی و ETF به شما کمک می کند تا بدون از دست دادن عصب خود ، نوسانات خود را از بین ببرید.

یک کارگزار سهام انتخاب کنید

اولین قدم در سفر شما باید انتخاب کارگزار سهام باشد.

دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

نحوه سرمایه گذاری در سهام - انتخاب سهام و مدیریت نمونه کارها نحوه سرمایه گذاری در سهام - انتخاب سهام و مدیریت نمونه کارها نحوه سرمایه گذاری در سهام - انتخاب سهام و مدیریت نمونه کارها
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

نتیجه

این مقاله در مورد سرمایه گذاری در سهام منفرد است. همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد ، شما همچنین می توانید با خرید ETF در سهام سرمایه گذاری کنید. همچنین می توانید با داشتن یک هسته اصلی ETF و تعداد انگشت شماری از سهام واقعی که می خواهید صاحب آن باشید ، هر دو را انجام دهید. اگر تازه سفر سرمایه گذاری خود را آغاز می کنید ، یک رویکرد معقول این است که با ETF شروع کنید و با کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار ، به تدریج سهام جداگانه اضافه کنید..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me