banner
banner

مقاله سفید Baidu’s XuperOS ، تک شاخهای بلاکچین در چین و ارزهای دیجیتال در سیستم پولی – دیده بان بازار چین

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ.

بازار سهام در چین و هنگ کنگ در این هفته با جهشی جزئی مواجه شد. Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر اجرا کن در 3،386 و 4،763 ، با کمی افزایش هفتگی به ترتیب 3.03٪ و 2.29٪. شاخص سنگ همچنین در هفته جاری 0.89٪ رشد کرد و در حال حاضر در 24،930 ایستاد.

بحث و جدال پیرامون غول های فناوری چینی که در ایالات متحده فعالیت می کنند ، در هفته جاری تنش بین دو کشور را افزایش داد. وزیر امور خارجه مایک پمپئو اصرار کرد فروشگاه های برنامه در ایالات متحده برای حذف "غیرقابل اعتماد" برنامه های چینی مانند TikTok و WeChat ، ادعا می کنند که این برنامه ها نگرانی های زیادی درباره حریم خصوصی شهروندان آمریکایی دارند.

برای جلوگیری از ممنوعیت احتمالی در ایالات متحده ، شرکت مادر TikTok ، ByteDance ، در حال حاضر فعالیت می کند در گفتگوها با شرکت های مختلف برای به دست آوردن فعالیت TikTok در کشور. با این حال ، رئیس جمهور دونالد ترامپ چنین کرده است خواستار اینکه خزانه داری ایالات متحده فروش خود را کاهش دهد و هشدار داد که اگر معامله ای انجام نشود ، TikTok در 15 سپتامبر ممنوع خواهد شد. علیرغم افزایش تنش ها بین ایالات متحده و چین ، تأثیر بر بازار سهام چین محدود بود و بازار نسبت به هفته گذشته دوباره برگشت..

افت روزانه شاخص هانگ سنگ با بیانیه منفی ترامپ در رابطه با بورس سهام هنگ کنگ ، SEHK صورت می گیرد. ترامپ گفت چون هنگ کنگ وضعیت اقتصادی ویژه خود را به دنبال قانون امنیت ملی این سرزمین از دست داده است ، هنگ کنگ دیگر مبادله موفقی نخواهد بود. وی پیش بینی کرد که مشاغل ذکر شده از SEHK به بورس اوراق بهادار نیویورک یا Nasdaq تغییر جهت دهند.

انفجار در بیروت ، پایتخت لبنان ، تاکنون تأثیر محدودی بر بازارهای سهام در هنگ کنگ و چین داشته است. دولت لبنان دو هفته حالت اضطراری اعلام کرد زیرا در این انفجار حداقل 135 نفر کشته و بیش از 5000 نفر زخمی شدند.

در همین حال ، شاخص SZSE Blockchain 50 با افزایش هفتگی 4.51 درصدی ، در حال حاضر 4161 ایستاده است. در میان 50 سهام موجود در این شاخص ، سازمان صدور گواهینامه پکن (300579.SZ) با 10٪ افزایش برنده برتر روزانه است ، در حالی که BGI Group (300676.SZ) بازنده برتر است ، با عملکرد هفتگی -0.01٪.

عملکرد شاخص های بازار چین. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.comعملکرد شاخص های بازار چین. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

OKEx Insights همچنین نگاهی می اندازد به سه خبر برتر رمزنگاری این هفته از چین و هنگ کنگ – از مقاله سفید بلاک چین بایدو تا تک شاخ های بلاک چین و فشار برای ارزهای دیجیتال برای تغییر شکل سیستم پولی.

بایدو یک مقاله سفید برای شبکه زیرساخت بلاکچین خود منتشر کرد

بایدو آن را منتشر کرد کاغذ سفید برای XuperOS ، یک شبکه زیرساخت بلاکچین منبع باز. انتظار می رود XuperOS یک شبکه بلاکچین را تسهیل کند که بلاک چین بومی ، XuperChain را با سایر بلاک چین های خصوصی و خصوصی مانند Ethereum ، EOS و Hyperledger Fabric متصل می کند..

در مقاله سفید بایدو آمده است که XuperOS به Baidu اجازه می دهد ابتکارات بلاکچین خود را از طریق همکاری با اشخاص ثالث گسترش دهد. یکی از نمونه های ابتکارات بلاکچین ، محافظت از حق چاپ است که شریک تجاری بایدو ، دادگاه اینترنتی پکن است., راه اندازی شد به شکل "زنجیره تیانپینگ" در XuperChain در سال 2018. سیستم بلاک چین قضایی روند ذخیره سازی شواهد دیجیتالی را در موارد نقض حق نسخه برداری ساده می کند. با کمک XuperOS ، بایدو می تواند ابتکار عمل در زمینه کپی رایت تصویر خود را با شرکایی مانند دادگاه اینترنت گوانگژو بیشتر گسترش دهد.

جدا از ابتکارات بلاک چین بایدو ، این مقاله سفید موارد استفاده زنده از XuperOS را در زمینه هایی مانند آموزش و قانون به اشتراک گذاشت. به عنوان مثال ، Educhainx از XuperOS برای راه اندازی دوره های بلاکچین در صدها مدرسه در چین استفاده کرد. دانشجویان می توانند قراردادهای هوشمند را در XuperOS مستقر کنند و گواهی های فارغ التحصیلی آنها در بلاکچین ذخیره می شود.

در مقاله سفید آمده است که امور مالی و تجارت الکترونیکی موارد آینده استفاده از بلاکچین برای XuperOS در آینده نزدیک است.

غذاهای کلیدی

  • Baidu’s XuperOS یک شبکه زیرساخت بلاکچین منبع باز است که XuperChain زنجیره بومی Baidu را با سایر زنجیره های بلوکی دولتی و خصوصی متصل می کند.
  • XuperOS به Baidu اجازه می دهد ابتکارات خود در زمینه بلاکچین را با اشخاص ثالث مانند محافظت از حق نسخه برداری تصویر گسترش دهد.
  • مناطقی مانند آموزش و قانون برخی از موارد استفاده زنده برای XuperOS را نشان می دهد. این شبکه در حال بررسی موارد استفاده مالی و تجارت الکترونیکی در آینده نزدیک است.

از 11 تک شاخ بلاکچین فقط دو تا در چین مستقر هستند

آ اسب تک شاخ یک شرکت خصوصی است و ارزش آن بیش از 1 میلیارد دلار است و طبق اخیراً منتشر شد "شاخص جهانی تک شاخ هورون 2020" گزارش ، از سه ماهه اول سال 2020 586 تک شاخ در سراسر جهان وجود دارد – از این تعداد ، 11 شرکت بلاکچین هستند.

ریپل با ارزیابی 70 میلیارد RMB (10.1 میلیارد دلار) در رتبه اول بین شرکت های بلاکچین قرار گرفت و در رتبه 23 جهانی تک شاخ جهانی قرار گرفت. پس از آن Coinbase با 55 میلیارد RMB (7.9 میلیارد دلار) دنبال شد.

Bitmain و Block.one اما تنها دو شاخ تک بلاکچین مستقر در چین هستند. قابل ذکر است ، در مقایسه با ارزیابی 80 میلیارد RMB (11.5 میلیارد دلار) در سال 2019 ، Bitmain در حال حاضر 30 میلیارد RMB (4.3 میلیارد دلار) ارزیابی شده است. همانطور که در گزارش هورون بیان شد ، افت شدید ارزیابی Bitmain به عملکرد ضعیف قیمت سهام همتای آن ، Canaan Inc نسبت داده می شود. این عملکرد همچنین چشم انداز بدبینانه و نامشخص صنعت استخراج بیت کوین را منعکس می کند..

رتبه بندی تک شاخ بلاکچین از Q1 2020. منبع: Hurun Report ، OKEx Insightsرتبه بندی تک شاخ بلاکچین از Q1 2020. منبع: Hurun Report ، OKEx Insights

غذاهای کلیدی

  • تک شاخ یک شرکت خصوصی است و ارزش آن بیش از 1 میلیارد دلار است. از Q1 2020 تاکنون 586 تک شاخ در سراسر جهان وجود دارد.
  • Ripple با ارزشیابی 70 میلیارد RMB و در رتبه بعدی Coinbase 55 میلیارد RMB در میان تک شاخ های بلاکچین رتبه اول را دارد..
  • Bitmain و Block.one تنها دو تک شاخ بلاکچین مستقر در چین هستند. ارزیابی Bitmain به دلیل عملکرد قیمت سهام Canaan Inc 50 میلیارد RMB کاهش یافته است.

VP سابق BoC’s گفت ، ارزهای دیجیتال باید جایگزین همه ارزها شوند

وانگ یونگلی ، نایب رئیس سابق بانک چین و مدیر انستیتوی تحقیقاتی بلاک چین Haixia معتقد است که برای تغییر شکل سیستم پولی ، ارزهای دیجیتال باید همه ارزها را جایگزین کنند..

مانند اظهار داشت وانگ در یک پست وبلاگی در تاریخ 1 آگوست تأیید کرد که ارزهای دیجیتالی مانند پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال چین به عنوان جایگزین پول نقد در گردش (به عنوان مثال M0) قرار می گیرند. M0 در چین اشاره دارد به پایه پولی سیستم عرضه پول که شامل پول نقد در گردش و دارایی هایی است که به راحتی به پول نقد قابل تبدیل هستند.

وانگ پیشنهاد کرد که ارزهای دیجیتال نباید فقط به عنوان جایگزین M0 محدود شوند. در عوض ، برای تغییر شکل مکانیسم پولی باید از ارزهای دیجیتال استفاده شود. به عنوان مثال ، می توان از چارچوب ارزهای دیجیتال برای تنظیم استفاده کرد "حسابهای اساسی" برای همه نهادهای اجتماعی در بستر ارز دیجیتال یک بانک مرکزی. این امر به بانک های مرکزی این امکان را می دهد تا مستقیماً بر ارزهای دیجیتال نظارت کنند بدون اینکه تأثیر زیادی بر سیستم مالی فعلی بگذارد.

وانگ همچنین افزود که ارزهای دیجیتال از هزینه های بیش از حد انتشار پول کاغذی جلوگیری می کنند که به حفظ ثبات پولی و مالی کمک می کند.

غذاهای کلیدی

  • وانگ پیشنهاد کرد که نباید به ارزهای دیجیتال فقط به عنوان جایگزین پول نقد در گردش نگاه کرد بلکه باید از ارزهای دیجیتال برای جایگزینی همه ارزها برای تغییر شکل سیستم پولی استفاده شود..
  • DCEP چین به عنوان جایگزین پول نقد در گردش قرار گرفته است.
  • برای تغییر شکل سیستم پولی ، می توان از ارزهای دیجیتال برای راه اندازی استفاده کرد "حسابهای اساسی" برای همه نهادهای اجتماعی در بستر ارز دیجیتال یک بانک مرکزی.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me