banner
banner

بازرگانان خرده فروشی به دنبال پمپ GME از بازارهای دارایی مصنوعی طرفداری می کنند

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

تصویر DeFi Digest

بازار مالی غیرمتمرکز از بهبود عمومی بازار ارزهای رمزنگاری شده در این هفته بهره مند شد. ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi در 29 ژانویه به 26.12 میلیارد دلار افزایش یافت و سود هفتگی 19 درصدی را ثبت کرد.

بهبود بازار در حوزه وام مشهود بود ، جایی که کل حجم وام با 20٪ افزایش به 4.87 میلیارد دلار رسید. کامپاند با 50 درصد سهم بازار وام را در اختیار داشت.

متوسط ​​حجم معاملات هفتگی مبادلات غیرمتمرکز ، تا زمان تنظیم این گزارش 10 درصد افزایش یافته و به 1.97 میلیارد دلار رسیده است. Uniswap با 37٪ سهم بازار به رهبری خود در بین DEX ادامه داد. Curve با ارزش کل 1.36 میلیارد دلار قفل شده ، رهبری خود را به عنوان بزرگترین گروه نقدینگی حفظ کرد.

دسته بندی آمار کلیدی میزان تغییر هفتگی
به طور کلی ارزش کل قفل شده است (USD) 26.12 میلیارد دلار 19٪
تسلط بر بازار (٪) سازنده (18٪)
امانت دادن حجم کل وام. 4.87 میلیارد دلار 20٪
تسلط بر بازار (٪) ترکیب (50٪)
DEX ها میانگین هفتگی جلد معاملات. 1.97 میلیارد دلار 10٪
تسلط بر بازار (٪) لغو برداشتن (37٪)
تولید محصول بزرگترین استخر نقدینگی منحنی (1.36 میلیارد دلار)

ارزش کل قفل شده ، حجم وام و حجم معاملات هفتگی DEX این هفته رشد شدیدی در بخش DeFi داشته است. منبع: DeFi Pulse و DeBank

شرط بندی های وال استریت و نیاز فزاینده به تمرکززدایی

حماسه GameStop و Wall Street Bets توجه جامعه DeFi را در این هفته جلب کرد. این حماسه زمانی آغاز شد که غول های وال استریت مانند Citron Research و Melvin Capital متحمل خسارات سنگینی از فروش کوتاه GameStop Inc (NYSE: GME) و AMC Entertainment Holdings (NYSE: AMC) پس از یک جامعه فعال Reddit شدند., r / دیوارهای خیابانی, سرمایه را به GME ریخت و منجر به یک تجمع انفجاری شد. پس از گزارش صندوق های تامینی ، پمپ عظیم منجر به پیروزی موقتی معامله گران خرده فروشی شد بسته شده موقعیت های کوتاه خود را با ضررهای هنگفت.

زمانی که TD Ameritrade و سایر شرکتهای کارگزاری سنتی قرار گرفتند ، نیاز فزاینده به تمرکززدایی در فضای معاملات سهام به نمایش در آمد. محدودیت های در تجارت GME. آنتونی اسکاراموچی SkyBridge Capital معتقد است که این پدیده اصول اصلی بیت کوین و نیاز به امور مالی غیرمتمرکز را برجسته می کند. مایک نووگراتز از Galaxy Digital بینش های مشابهی را به اشتراک گذاشت, ادعا كردن که فشار GME تأیید عظیمی از DeFi است.

جامعه DeFi همچنین تلاش کرد تا از تبلیغات سهام GME سود ببرد. تبادل Crypto FTX به دنبال تقاضای شدید مشتری ، معاملات آتی توزیع شده GameStop را در 27 ژانویه ذکر کرد. آینده ها جمع شد بیش از 1.6 میلیون دلار حجم معاملات در دو روز اول.

بازرگانان همچنین سعی کردند از طریق مبادلات غیرمتمرکز از پدیده GME استفاده کنند. نشانه ای به نام "Gamestop بسته بندی شده" در Uniswap با ETH ایجاد و مرتبط شد. تا زمان نوشتن مقاله ، Wrapped Gamestop است قیمت گذاری شده با 5.78 دلار ، با بیش از 200 نگهدارنده.

قیمت رمز Wrapped Gamestop از زمان عرضه در Uniswap به سرعت افزایش یافت. منبع: برداشتن اطلاعات

با این حال ، جامعه ارزهای رمزنگاری شده به زودی متوجه ایرادات قرارداد هوشمند Wrapped Gamestop شد. درک باررا ، CTO اثبات تأثیر, با اشاره به که "Gamestop بسته بندی شده" فقط یک نشانه معمولی ERC-20 است. این رمز نه $ GME را بسته بندی کرد و نه از یک دستورالعمل برای پیگیری قیمت سهام GME استفاده کرد. Uniswap همچنین یک پیام هشدار ایمنی رمز به کاربران ارسال کرد که هر کسی می تواند نشانه های ERC-20 ایجاد کند که ادعا می کنند پروژه هایی را نشان می دهند که رمز ندارند. نقدینگی GME / ETH آن زمان بود حذف شده از Uniswap.

Barrera دو نکته را در مورد OKEx Insights برای ردیابی نشانه های بسته بندی شده جعلی به اشتراک گذاشت:

“هنگامی که تصمیم دارید در دارایی جدیدی با نقدینگی بسیار کم مانند رمز GME سرمایه گذاری کنید ، بهتر است قرارداد هوشمند را در Etherscan بخوانید. بیشتر نشانه ها از الگوهای قرارداد هوشمند مانند قراردادهای OpenZeppelin تهیه می شوند. هنگامی که من قرارداد هوشمند توکن GME را مرور کردم ، کاملاً واضح بود که توکن تعامل صحیحی با اوراکل ندارد. روش دیگر برای ردیابی نشانه های بسته بندی شده جعلی استفاده از Uniswap Info برای آگاهی از تعداد دارندگان توکن و کل نقدینگی است.."

جو مک کان ، استراتژیست مایکروسافت ، نظرات مشابه Barrera را داشت "Gamestop بسته بندی شده" توکن کلاهبرداری واضحی است. او به OKEx Insights گفت:

"جفت wETH / GME فقط نتیجه توسعه دهنده ای بود که به دنبال دریافت چرخه اعتیاد به مواد مخدره در حدود GME دلار بود. به نظر می رسد که معامله گران تقریباً 410 ETH خشن بودند. جفت تجاری GME / ETH دارای دو مورد افزایش نقدینگی (ترکیب 212.5 ETH) و دو برداشت نقدینگی (ترکیب 623.5 ETH) بود."

بازارهای دارایی مصنوعی در حال افزایش است

معامله گران خرده فروشی از برنامه محبوب تجارت Robinhood به شدت ناامید شدند ممنوع خریدهای GME و AMC را به اشتراک بگذارید. به نظر می رسد ممنوعیت خرید Robinhood با دیدگاه آن در مورد دموکراتیک کردن خدمات مالی مغایرت داشته باشد و بازرگانان به طور فعال به دنبال گزینه های DeFi به عنوان گزینه های دیگر بودند.

مک کان برای OKEx Insights توضیح داد که کاربران متوجه این بازی شده اند "تقلب شده" از ممنوعیت تجارت در بازار سهام ایالات متحده – زمینه سازی برای تجارت سهام توکن دار در بازارهای دارایی مصنوعی.

پروتکل Mirror که در دسامبر سال 2020 راه اندازی شد ، با دارا بودن ارزش سهام ایالات متحده در این سیستم عامل ، مورد توجه بازرگانان خرده فروشی قرار گرفت. جامعه Mirror برای سوار شدن به هیاهوی بازار سهام ، پیشنهاد راه اندازی توکن سازی را داد GME و AMC. هر دو پیشنهاد تا به امروز به حد نصاب نرسیده اند.

دو كوان ، بنیانگذار و مدیرعامل آزمایشگاه های Terraform ، با ماهیت مقاوم در برابر سانسور ، نسبت به آینده پروتكل های دارایی مصنوعی خوش بین بود. او به OKEx Insights گفت:

"Robinhood یکی از بزرگترین دروازه های بازرگانان خرده فروشی به دنیای مالی است ، اما واکنش احشایی کاربران و عموم مردم نسبت به حماسه GameStop نوید خوبی برای معرفی DeFi به توده مردم است. در Mirror ، نمی توانید دارایی ها را سانسور کنید و همه لیست های mAssets رأی داده می شوند و توسط انجمن کنترل می شوند. پیشنهادات GME و AMC یک هفته نظرسنجی دارد. اگر هر دو پیشنهاد با آستانه 10٪ تصویب شود ، تیم Mirror از پروتکل Band به عنوان خطاهای قیمت برای تقلید از قیمت سهام GME و AMC استفاده می کند."

علی رغم افزایش علاقه از سوی بازرگانان خرده فروشی ، کوون تأکید کرد که چند مانع وجود بازارهای دارایی مصنوعی برای جریان اصلی وجود دارد:

"کاربران برای ضبط mAssets جدید باید وثیقه را حداقل در 150٪ در حال حاضر قفل کنند ، که می تواند برای کاربران با سرمایه کمتر دشوار باشد. اکثر کاربران به جای ضبط دارایی های جدید ، به سادگی تجارت mAssets مختلف را در Uniswap و TerraSwap انجام می دهند. علاوه بر این ، ممکن است رابط کاربری پروتکل های DeFi مانند نرم افزارهای مالی سنتی صاف نباشد."

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me