banner
banner

نماینده کمیسیون SEC پیرس پیشنهاد Token Safe Harbour – یک معافیت محدود برای توکن ها را منتشر کرد

این هفته ، هستر پیرس ، نماینده کمیسیون SEC ، پیشنهاد جدیدی را به نام پیشنهاد Token Safe Harbour ارائه داد ، همچنین با نام قانون 195 قانون اوراق بهادار پیشنهادی – معافیت محدود برای توکن ها (“پیشنهاد بندر امن”). آیین نامه پیشنهادی قوانین جدیدی راجع به دارایی های دیجیتال و طبقه بندی آنها تعیین می کند. به همین ترتیب ، این پیشنهاد می تواند یک تغییر چشمگیر در سیاست ایالات متحده در مورد ارزهای رمزپایه باشد.

کمیسیونر، رئیس پلیس پیرس پیشنهاد جدید بندرگاه امن خود را در سخنرانی که در 6 فوریه در شیکاگو برگزار شد ، منتشر کرد. در بحث او ، تفاوت های ظریف پیشنهاد بندر امن را توضیح داد. پیرس مثالهای مختلفی را در مورد اینکه چرا ایالات متحده نیاز به تمرکز بیشتر بر تنظیم دارایی های دیجیتال دارد که ممکن است به عنوان اوراق بهادار تلقی نشود ، بیان کرد..

در طول سخن، گفتار, کمیسار چشم انداز خود را برای یک دوره جدید برای پروژه های سازگار با بلاکچین که در مرزهای ایالات متحده کار می کنند ، مشخص کرد. در طول بحث ، پیرس به عدم شفافیت پیرامون طبقه بندی رمزهای در حال حاضر اعمال شده اشاره کرد. وی توضیح داد که این شفافیت از بسیاری جهات به بخش بلاکچین ایالات متحده آسیب زده است.

عدم شفافیت

برای اولین بار ، رویکرد SEC نوآوری در فضا را تضعیف کرده است. بسیاری از شرکت ها از نظر طبقه بندی و اجرا از مانور بعدی SEC مطمئن نیستند. این شفافیت باعث شده استارتاپ ها به دنبال سواحل دوستانه تری برای پایه گذاری فعالیت های خود باشند.

علاوه بر مشکلات طبقه بندی ، SEC در موارد مهم ICO نقش داشته است که باعث وخیم تر شدن اوضاع شده است. بسیاری از این شرکتها که SEC به تعقیب آنها پرداخته است ، مجبور شده اند کلیه وجوه سرمایه گذاران را پس دهند و جریمه های سنگینی را برای رویدادهای تأمین مالی سرمایه خود پرداخت کنند. در برخی موارد ، این جریمه ها تقریباً معادل کل مبلغی است که در طول دوره تأمین مالی شرکت جمع شده است.

کمیسار پیرس معتقد است که قوانین مربوط به اوراق بهادار برای این انقلاب سریع دیجیتالی مناسب نیست. علاوه بر این ، وی ابراز نگرانی کرد که استفاده از این قوانین در فناوری های جدید مانند فناوری بلاکچین منجر به عدم تطابق مضر شود. در نتیجه ، این رویکرد سنگین و سخت گیرانه در بازار فقط در دراز مدت به منافع اقتصادی ایالات متحده لطمه می زند.

پیشنهاد بندر امن – عصر جدید

کمیسار پیرس یک استاندارد قانونی جدید را برای اعمال در پروژه های مبتنی بر بلاکچین پیشنهاد می کند. پیشنهاد Safe Harbour یک پنجره ایمنی ایجاد می کند که در آن تمام نشانه ها قادر به کار و سرمایه گذاری گسترده بدون تهدید قصاص SEC برای فروش اوراق بهادار غیر مجاز هستند. در این دوره “منطقه ایمنی” ، نشانه ها به صورت زیر عمل می کنند SAFTs.

Hester Price از طریق Twitter - قانون 195

قیمت هستر از طریق توییتر – پیشنهاد بندر امن

هنگامی که نشانه ای از دوره زمانی منطقه ایمنی عبور کرد ، پروژه پس از آن در معرض بدنام تست هووی قرار می گیرد تا ببیند آیا این پروژه به عنوان یک امنیت واجد شرایط است. در این مرحله از چرخه حیات پروژه ، SEC سپس در مورد طبقه بندی توکن که رو به جلو است تصمیم می گیرد. به این ترتیب ، SEC می تواند درک کاملی از سطح عدم تمرکز پروژه و سایر جنبه های مهم مورد استفاده در تعیین طبقه بندی رمزها داشته باشد..

بندر امن – جزئیات مهم

برای اینکه یک شرکت واجد شرایط وضعیت بندرگاه امن شود ، باید به تعدادی از دستورالعمل های دقیق عمل کند. از طرف دیگر ، این شرکت باید ثابت کند که از نظر ایجاد یک بستر عملکردی ، حسن نیت دارد. علاوه بر این ، شرکت باید نشان دهد که شبکه ایجاد شده به روشی کاملاً غیرمتمرکز عمل می کند.

تمام شرکتهایی که به دنبال وضعیت Safe Harbour هستند نیز باید اطلاعات خود را در یک وب سایت در دسترس عموم ارائه دهند. در اینجا ، شرکت ها باید هویت و تجربه خود را در فضا دقیق توصیف کنند. همچنین ، جزئیات دقیق در مورد پروژه باید نشان داده شود. این جزئیات شامل جزئیات مربوط به عملکرد پلت فرم ، جزئیات مربوط به قابلیت های توکن و آمار فنی ، استفاده در نظر گرفته شده از درآمد و کد منبع پروژه در صورت موجود بودن است..

نقدینگی مهم است

همه پروژه های واجد شرایط Safe Harbour باید نقدینگی در بازار ایجاد کنند. این نقدینگی باید به دو شکل مختلف در بیاید. به طور خاص ، توسعه دهندگان باید به خریداران این فرصت را بدهند که نشانه های خود را به شخص ثالث بفروشند. به همین ترتیب ، پیشنهاد Safe Harbor تعدادی از مبادلات سازگار را که به طور خاص برای این کار تنظیم شده اند ، پیش بینی می کند. شرکت ها باید راهی برای ارائه و فروش توکن خود از طریق این صرافی های سازگار به سرمایه گذاران خود ارائه دهند.

نکته مهم ، هر بنگاه اقتصادی که قصد استفاده از این حکم را دارد ، باید ظرف 15 روز از اولین فروش توکن خود ، یک اطلاعیه اعتماد با SEC را ارائه دهد. همچنین ، شرکت ها باید اثبات کنند که بودجه جمع آوری شده واقعاً در جهت توسعه شبکه مورد نظر بوده است.

در حال شکستن SEC

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، SEC همچنان در جستجوی ICO های میزبان شده طی دو سال گذشته است. در بیشتر موارد ، این شرکت ها قوانین فعلی اوراق بهادار را نقض می کردند. در این سناریوها ، بنگاه ها با فروش غیرقانونی اوراق بهادار ثبت نشده روبرو هستند. علاوه بر این ، SEC شروع به سرکوب شرکت ها به دلیل جعل یا دستکاری عمدی داده های سرمایه گذاران خود کرد.

نامه نامه فرصت از طریق وب سایت

نامه نامه فرصت از طریق وب سایت

اخیراً ، SEC ادعا کرد که بنیانگذاران پلتفرم Opporty قوانین اوراق بهادار را نقض کرده اند. در پاسخ ، بنیانگذار شرکت Sergii “Sergey” Grybniak یک نسخه را آزاد کرد نامه ی سرگشاده به جامعه رمزنگاری که در آن او جزئیات می دهد که چرا احساس می کند شرکت خود را ناعادلانه به عنوان نمونه ای از بازار انتخاب می کنند. در این نامه ، گریبنیاک ادعا می کند که بیانیه های SEC علیه شرکت وی واقعیت های مهم را حذف می کند و موارد دیگر را بزرگتر می داند.

همه چیز در مورد بنیامین

گریبنیاک همچنین معتقد است که شرکت وی به دلیل اندازه متوسط ​​هدف قرار گرفته است. در این نامه ، وی اظهار داشت که شرکتش انتخاب شده است زیرا دارای یک “ICO نسبتاً کوچک با بودجه کمتری برای هزینه های حقوقی برای یک پرونده قضایی طولانی تر در دسترس است.”  اکنون Grybniak می کوشد تا شواهد خود را ارائه دهد و از طریق دادگاه خود در این بخش سابقه داشته باشد.

رویکرد جامع به بازار

کمیسار پیرس رویکردی کاملاً جامع و کاملاً تفکرآمیز در مورد بلاکچین ارائه داده است. استفاده از یک دوره تخفیف بندرگاه امن SEC دقیقاً همان چیزی است که بازار برای ادامه مسیر خود در مقیاس بزرگ به آن نیاز دارد. پیشنهاد Safe Harbour می تواند به ایجاد یک انقلاب جدید بلاکچین در خاک ایالات متحده کمک کند. به نوبه خود ، ایالات متحده می تواند موقعیت از دست رفته خود را به عنوان مرکز بلاک چین در جهان بازیابد.

در حال حاضر ، کل بازار بلاکچین ایالات متحده همچنان با مقررات منسوخ شده و قانونگذاران سردرگم دست و پنجه نرم می کند. امیدوارم رویکرد جدید کمیسر پرایس آتش نوآوری در خاک ایالات متحده را دوباره روشن کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me