banner
banner

نحوه دریافت STO مورد تأیید تنظیم کننده های آلمان – رهبران اندیشه

پس از ارسال بیش از 130 خبرنامه رمز امنیتی به BaFin ، تنظیم کننده آلمان ، این Bitbond STO بود که برای اولین بار تصویب شد.

در سال 2016 ، Bitbond به اولین تجارت بلاکچین تبدیل شد که به عنوان یک موسسه مالی در آلمان تنظیم می شود. گام منطقی بعدی ، تأمین سرمایه جمعی برای رشد ما بود – به طور منطبق – با اوراق قرضه منتشر شده در فناوری بلاکچین.

به عنوان اولین ، ما هیچ دستورالعملی برای دنبال کردن نداشتیم ، اما در روند بعدی چیزهای زیادی آموختیم. ما می خواهیم به جای رشد این صنعت و تشویق به پذیرش ، این دیدگاه ها را برای خود حفظ کنیم.

چه چیزی STO را به گزینه ای جذاب تبدیل می کند?

سو institutional مدیریت نهادی پول که بحران مالی جهانی 2008 را به وجود آورد ، تأثیرات زیادی بر اشتهای سرمایه گذاران برای محصولات جایگزین داشته است. سرمایه گذاری جمعی و وام های خرد در حال رشد است ، که مرز جدیدی را امکان پذیر کرده است: محصولات مالی غیرمتمرکز.

مالی غیرمتمرکز با تکیه بر هیچ بانک یا مرجع متمرکز ، ارزهای رمزپایه و محصولات مالی مبتنی بر بلاکچین را که غیرمتمرکز هستند ، با اتکا به کمتر واسطه یا واسطه در بر می گیرد..

پیشنهادات توکن امنیتی (STO) – جایی که یک شرکت یک دارایی دیجیتال ایجاد می کند که نماینده یک سهم یا دارایی قابل معامله است و آن را در ازای سرمایه به سرمایه گذاران می فروشد – یک پیشرفت طبیعی از رونق تأمین مالی جمعی است که توسط Kickstarter در سال 2009 و جنبش جمع آوری سرمایه آغاز شده است. توسط Topa و LendingClub.

فروش نسخه دیجیتالی یک اوراق بهادار ، STO ها به نقطه قابل توجهی برای سرمایه گذاران غیر رمزنگاری برای کسب اطلاعات در مورد دارایی های دیجیتال تبدیل شده اند. در عین حال STO ها ابزاری ارزان و کارآمد برای کسب و کار برای جمع آوری سرمایه با سود اضافی یک ساختار سازگار برای پیوستن به آن هستند..

بنابراین ، برای راه اندازی STO تنظیم شده چه کاری لازم است?

مرحله اول: تجارت و داستان خود را به ترتیب تنظیم کنید

اخذ تأییدیه قانونی برای هر محصول مالی کار ساده ای نیست. نباید باشد. با وجود فناوری در حال ظهور مانند STO ، موانع حتی بیشتر می شوند.

قبل از شروع به راه تنظیم ، باید انگیزه های خود را در تجارت خود روشن کنید. چه چیزی STO را به کارآمدترین روش جمع آوری سرمایه برای اهداف شما تبدیل می کند؟ چگونه یک مجموعه متنوع از سرمایه گذاران بین المللی ارزش بیشتری نسبت به یک مجموعه کوچکتر از سرمایه گذاران پیشرفته یا VC های باتجربه به کسب و کار شما ارائه می دهد?

برای Bitbond ، راه اندازی STO برای عموم منطقی بود ، زیرا محصول اصلی ایجاد دسترسی به منابع مالی برای جمعیتهای کم هزینه ، به روشی سازگار است..

به همین ترتیب ، وقتی Blockstack ، یک اکوسیستم محاسباتی غیرمتمرکز ، به دنبال جمع آوری پول به روشی غیرمتمرکز و قابل دسترسی بود ، منطقی بود که آنها از مقررات سرمایه گذاری جمعی SEC استفاده کنید, Reg-A+.

هنگامی که یک تجارت بر اساس ایده تمرکززدایی بنا می شود ، استفاده از یک روش جمع آوری کمک مالی که مشارکت و دسترسی گسترده تر را تشویق می کند ، راه منطقی برای انتخاب است.

مرحله دوم: با تنظیم کننده ها صحبت کنید – و آنها را گوش کنید

در آلمان ، نهادهای نظارتی ارزهای رمزپایه و سایر نشانه های تحت حمایت بلاکچین را به عنوان واحد حساب تعریف کرده اند ، بنابراین باید به عنوان ابزار مالی با آنها رفتار شود. این بدان معنی است که هر نوع خدمات برای اشخاص ثالث در رابطه با ارزهای رمزپایه یا رمز ارزها باید توسط BaFin مجاز باشد.

در حالی که آنها به صورت مورد به مورد قضاوت می کنند ، هر پروژه رمز یا ارز رمزنگاری شده که به دنبال تسهیل در صدور ، مبادله یا سایر خدمات در اطراف توکن ها است باید پرونده خود را به BaFin ارائه دهند.

هنگامی که به BaFin دفترچه ارائه می شود ، آنها باید در طی 20 روز بازخورد دهند ، که مدت زمان کوتاهی است ، حتی زمانی که آنها کالایی را که از قبل می دانند ارزیابی می کنند.

با استفاده از فناوری های نوظهور ، تاکتیک دیگری لازم است: صنعت بلاکچین نه تنها در مورد محصولاتی که در حال ساخت آن هستیم ، بلکه در مورد اکوسیستم به طور کلی باید با تنظیم کننده ها صحبت کند..

در آوریل 2018 ، Bitbond با BaFin تماس گرفت تا چارچوب قانونی Bitbond STO را ارائه دهد. با شروع گفتگو با چیزی قابل لمس برای ساخت ، می توانیم دفترچه راهنمای خود را مطابق با نگرانی های آنها تنظیم کنیم.

طی ماه های بعدی ، ما با تنظیم کننده ها رفت و برگشت کردیم. بیشتر مکالمات با محوریت نحوه کار معاملات بلاکچین ، چه خطرات و فرصتهای اضافی از آنها ناشی می شود ، ویژگیهای منحصر به فرد ارائه Bitbond و نحوه اثبات مالکیت در امنیت در صورت عدم وجود تصفیه مرکزی.

ما هنگام گفتگو با BaFin برای ارائه دوره خرابی در مبانی بلاکچین ، همه چیز را به اصول بازگرداندیم. ما به س questionsالات متعددی در مورد نحوه کار بلاکچین ، اینکه Ethereum و Stellar چیست و نحوه معاملات روی این پروتکل ها پاسخ دادیم.

این به آنها زبان می دهد تا پروژه ما را مورد بازجویی قرار دهند – و به ما کمک کرد تا زمینه های اصلی نگرانی و خطرات BaFin را که می خواست در یک دفترچه بررسی کند ، شناسایی کنیم..

با آموزش زمینه ، از جمله ارکان اساسی فناوری بلاکچین و همچنین نحوه استفاده از نشانه ها در استفاده از این فناوری ، می توانیم به تنظیم کنندگان در تصمیم گیری آگاهانه تر کمک کنیم و س betterالات بهتری بپرسیم.

مرحله 3: دفترچه ای تهیه کنید که نگرانی ها و مقررات را برطرف می کند

ممکن است مشکلات اداری به همراه داشته باشند ، اما تنظیم کنندگان نقش مهمی در اکوسیستم مالی دارند. آنها برای حفظ ثبات سیستم مالی و محافظت از مصرف کنندگان ، مشاغل مانند ما را مسئول می دانند.

در مورد Bitbond ، ایده STO در فوریه 2018 مطرح شد ، مکالمه ها با تنظیم کننده در آوریل آغاز شد ، در پایان ماه اکتبر ، روزنامه نامه با تصویب در ژانویه 2019 ارائه شد: تقریباً یک سال بعد.

این مدت طولانی تر از یک برنامه استاندارد اوراق بهادار بود ، اما این به این دلیل بود که مفهومی که ما ارائه می دادیم بسیار جدید بود – هیچ چیز تنظیم کننده ها نمی توانستند آن را با.

سرمایه گذاری در این زمان ارزشمند بود ، زیرا اکنون با اولین STO تنظیم شده در آلمان اولین مزیت تحرک را داریم.

بیش از این ، ما این امتیاز را داریم که راه را برای تجارتهای آلمانی و اروپایی بیشتری برای راه اندازی STO سازگار هموار کنیم.

STO همچنان یک روش کارآمدتر برای جمع آوری سرمایه از طریق استفاده از یک صندوق VC خصوصی یا سرمایه گذاران معتبر است: برای تهیه فقط یک دفترچه پیشنهادی وجود دارد ، به جای اینکه بسیاری از پیشنهادات را به موسسات خاص یا بانک های سرمایه گذاری اختصاص دهید..

این دفترچه باید کلیه عوامل خطر قابل تصوری را که برای سرمایه گذاران وجود دارد پوشش دهد. این موارد از افزایش غیرمنتظره کارمزد معاملات در کاهش سودآوری اوراق قرضه تا ریسک های مالیاتی مرتبط با برگزاری کلاس دارایی های نوظهور است که تحت تغییرات قانونی است..

پیش بینی باید انجام شود ، و توجیه شود. دارایی ها و بدهی ها باید در ترازنامه اعلام و تقسیم شوند. بازار هدف باید مشخص و مشخص شود.

تاریخچه گسترده ناشر و فعالیتهای تجاری آن باید به زبانی باشد که سرمایه گذاران بدانند.

هنگامی که تمام جزئیات بیان شد ، تعداد واسطه های مورد نیاز بین کسب و کار و سرمایه گذاران بسیار کمتر است ، که باعث می شود روند جذب به طور قابل توجهی لاغر ، کارآمدتر و مدیریت آسان تر شود.

با این پس اندازهای آینده ، آموزش تنظیم کنندگان یک سرمایه ارزشمند است.

نتیجه گیری: آموزش و تفکر آزاد دسترسی به اشکال جایگزین مالی را بهبود می بخشد

منافع کلیه ذینفعان در این فضا – از تنظیم کننده ها گرفته تا مشاغل گرفته تا مشتریان – این است که فن آوری های نوظهور در یک ساختار سازگار کار کنند. ما در حال حاضر کار با شرکت های دیگر را شروع کرده ایم که به دنبال جلب تأیید تنظیم کننده هستند و از فناوری ما برای فرآیند صدور استفاده می کنند.

علاوه بر روش جمع آوری سرمایه ، STO به وسیله ای برای آموزش سرمایه گذاران در مورد اوراق بهادار دیجیتال تبدیل شده است.

هیجان انگیز است که فرآیند تأیید یک دفترچه می تواند به توسعه این روند آموزشی تبدیل شود ، که می تواند به عنوان یک کاتالیزور برای تنظیم مقررات عمل کند..

تمایل BaFin برای تعامل و یادگیری از صنعت فرصتی مهیج برای آلمان است تا به عنوان رهبران جهان در ارائه خدمات و محصولات مالی نوآورانه قدم بگذارد.

اگر این صنعت به سرمایه گذاری زمان و منابع خود برای آموزش و همکاری با نهادهای نظارتی ادامه دهد ، می توانیم چارچوبی را برای STO های سازگار ایجاد کنیم ، که به نوبه خود یک فضای خوشامدگویی برای نسل بعدی اوراق بهادار دیجیتال سازگار فراهم می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me