banner
banner

Equity Crowdfunding چیست؟

سرمایه گذاری جمعی سهام وقتی انجام می شود که شرکت های خصوصی از طریق فروش اوراق بهادار از مردم سرمایه می گیرند. این ابزارهای مالی می توانند شامل سهام ، اسکناس های قابل تبدیل ، سهم درآمد ، بدهی ها و نشانه ها باشند. امروزه سرمایه گذاری سرمایه جمعی بخشی مهم در بازارهای مالی جهانی است زیرا استراتژی مقرون به صرفه تری را برای SME ها برای جذب سرمایه در مقابل IPO های سنتی فراهم می کند..

جالب اینجاست که سرمایه گذاری جمعی سهام یک ابزار سرمایه گذاری نسبتاً جدید است. پرزیدنت اوباما در سال 2011 و هنگامی که قانون کار را امضا کرد ، سرمایه گذاری جمعی در سهام را فعال کرد ، اما این در پنج سال گذشته بود که این روش رایج شد. یکی از دلایلی که این مدت طولانی طول کشید تا سرمایه گذاری جمعی سهام به محبوبیت برسد این است که تا ماه مه سال 2016 طول کشید تا مقررات اصلی به اجرا درآیند.

سرمایه گذاری انبوه سرمایه گذاری چگونه کار می کند?

کارکرد سرمایه گذاری جمعی از حقوق صاحبان سهام از لحاظ عملکردی کاملاً مشابه وب سایت محبوب سرمایه گذاری جمعی است, کیک استارتر. اساساً ، سرمایه گذاران به دنبال شرکت های خصوصی هستند که معیارهای آنها را داشته باشند. پس از یافتن سرمایه گذاری مناسب ، یک سرمایه گذار از وب سایت پورتال تأمین مالی بازدید می کند که به آنها امکان دسترسی به فرصت و جزئیات آن را می دهد. در اینجا ، سرمایه گذاران قادر به کشف فرصت های مختلف سرمایه گذاری تأمین سرمایه جمعی برای شرکت هستند.

بر خلاف Kickstarter ، سرمایه گذاران برای مشارکت های خود دسترسی زودهنگام به محصول یا خدمات ندارند. در عوض ، سرمایه گذاران در کمپین های تأمین سرمایه جمعی سهام به دنبال کسب سود برای مشارکت خود هستند. در بیشتر موارد ، سرمایه گذاران سهام ، حقوق و سایر مزایای سرمایه گذاری خود را دریافت می کنند.

Kickstarter از طریق صفحه اصلی

Kickstarter از طریق صفحه اصلی

درک این که چرا سرمایه گذاری جمعی سهام در مقایسه با سهام تجاری در بازارهای سهام فرصت های مختلفی را در اختیار کارآفرینان قرار می دهد مهم است. برای اولین بار ، شرکت های سرمایه گذاری سرمایه گذاری جمعی ، شرکت های خصوصی و در بیشتر موارد ، شرکت های نوپا هستند. در گذشته ، عرضه اولیه سهام تنها نوع سرمایه گذاری جمعی بود که یک شرکت می تواند انجام دهد. این روش دسترسی بسیاری از کارآفرینان به بازارهای کوچک و متوسط ​​را به بازار محدود می کند..

بسیاری از شرکت ها برای تأمین نیازهای عظیم مالی و قانونی مورد نیاز برای میزبانی یک پیشنهاد اولیه (IPO) ، بودجه کافی نداشتند. به نوبه خود ، فقط بزرگترین شرکتها می توانند بودجه لازم برای راه اندازی موفقیت آمیز IPO را تولید کنند. در نتیجه ، مطالعات نشان می دهد که IPO ها همچنان شاهد کاهش استفاده هستند زیرا گزینه های مقرون به صرفه تری در دسترس هستند.

علاوه بر این ، این شیوه ها سرمایه گذاران را نیز از حلقه خارج کرد. بسیاری از IPO فقط برای سرمایه گذاران معتبر باز است. سرمایه گذاران معتبر حداقل 200000 دلار در سال درآمد کسب می کنند یا می توانند بیش از 1 میلیون دلار دارایی نشان دهند. قابل ذکر است ، دارایی های شما باید خانه شما را مستثنی کند. همانطور که می توانستید تصور کنید ، این سیستم باعث شد سرمایه گذاران متوسط ​​شما از پردرآمدترین سرمایه گذاری ها خاموش بمانند.

مزایای سرمایه گذاری جمعی سهام عدالت

به لطف ظهور سیستم عامل های سرمایه گذاری سهام ، اکنون همه به این فرصت های ارزشمند دسترسی دارند. قبل از افزایش سیستم عامل های سرمایه گذاری جمعی اینترنتی ، سرمایه گذاران بیشتر سرمایه گذاران VC و angel بودند. این تنها افرادی بودند که بودجه لازم را برای سرمایه گذاری عمده در اختیار داشتند و قبل از دریافت بازده منتظر دوره قفل اجباری بودند.

بدون دوره قفل

قابل ذکر است ، سرمایه گذارانی که قبل از اجرای مقررات 2016 در سرمایه گذاری سهام خصوصی مشارکت داشتند ، مجبور بودند برای دسترسی به وجوه خود برای یک دوره قفل مشخص ، مشابه IPO منتظر بمانند. در این مدت ، سرمایه گذاران قادر به معامله یا پرداخت سرمایه گذاری خود نبودند. این قفل سرمایه گذاران را در معرض ضررهای عمده قرار داد. خوشبختانه ، مقررات جدید دریچه تجارت ثانویه این ابزارهای مالی را از طریق سیستم های معاملات جایگزین (ATS) باز كرد. به این ترتیب ، ATS نقدینگی مورد نیاز بازار را تأمین می کند.

گذشته از سودهای آشکار مالی که سرمایه گذاری جمعی از حقوق صاحبان سهام خود روی میز آورده است ، دلایل زیادی نیز وجود دارد که چرا یک شرکت از این استراتژی پیروی می کند. برای اولین بار ، کسب و کارها از سرمایه گذاران پشتیبانی قوی از نام تجاری می گیرند. هر سرمایه گذار در شرکت شما به عنوان یک سفیر برند برای شرکت شما عمل می کند. از آنجا که این سرمایه گذاران برای سودآوری به موفقیت شما نیاز دارند ، اغلب با پشتکار اخبار مربوط به تجارت و محصولات شما را منتشر خواهند کرد.

کنترل بیشتر

جنبه های مدیریتی نیز وجود دارد که سرمایه گذاری سهام عدالت را به گزینه جذاب تری برای بررسی تبدیل می کند. از طرف دیگر ، یک کارآفرین که سرمایه خود را از طریق تأمین سرمایه جمعی جمع می کند ، کنترل کاملی بر این پیشنهاد دارد. کارآفرین می تواند ارزش گذاری, چه مقدار سرمایه برای جمع آوری ، چه چیزی برای فروش ، چه مقدار برای فروش ، و با چه قیمت. آنها حتی می توانند حداقل هدف تأمین مالی را برای اطمینان از دریافت حمایت کافی از شرکت برای ادامه برنامه های خود تعیین کنند. در مقایسه ، شرکتی که به IPO اشتغال دارد از نظر سرمایه گذار خود عمل می کند.

منطقی نگه دارید

البته ، با تمام این انعطاف پذیری مسئولیت های جدیدی نیز به همراه دارد. فقط شرکتهایی که می توانند یک ارزیابی و شرایط مناسب تولید کنند ، در فضای تأمین سرمایه جمعی سهام موفق هستند. سرمایه گذاران به دنبال فرصت های عالی با حداقل ریسک هستند.

مقررات و قوانین تأمین مالی سرمایه جمعی

برخی از الزامات اساسی وجود دارد که یک شرکت باید قبل از شروع کارزاری تأمین سرمایه جمعی از سهام خود برآورده کند. اول ، این شرکت باید خصوصی باشد و در هیچ بورسی در سطح جهانی لیست نشود. ثانیا ، همه سرمایه گذاران باید هویت خود را ثابت کنند و سن آنها بیش از 18 سال است. علاوه بر این ، بسیاری از کمپین های سرمایه گذاری سرمایه گذاری محدود شامل محدودیت در میزان سرمایه گذاری یک شخص بر اساس درآمد و دارایی خالص خود هستند.

قوانین سرمایه گذاری گسترده

در حال حاضر ، هر منطقه مقررات سرمایه گذاری سرمایه ویژه خود را دارد. در ایالات متحده ، دو نوع اصلی از کمپین های سرمایه گذاری سرمایه گذاری سهام عدالت وجود دارد – مقررات سرمایه گذاری گسترده و مقررات A +. هر دو گزینه متوسط ​​و کارآمدتری نسبت به میزبانی IPO برای SME ها ارائه می دهند.

مقررات سرمایه گذاری گسترده

مقررات سرمایه گذاری گسترده به شرکت ها اجازه می دهد سالانه 1.07 میلیون دلار سرمایه جمع کنند. در حال حاضر ، این شرکت ها می توانند پس از تشکیل فرم C در SEC ، جذب سرمایه را به صورت رایگان آغاز کنند. نکته مهم ، اگر شرکت به دنبال جمع آوری بیش از 107000 دلار باشد ، CPA مستقل باید مالیات شرکت را برای دو سال مالی گذشته بررسی کند.

مقررات A+

مقررات A+ شرکت ها می توانند سالانه حداکثر 50 میلیون دلار سرمایه جمع کنند. شرکت هایی که به دنبال این مسیر هستند باید ابتدا از نظر مالی مالی طی دو سال مالی گذشته مورد بررسی قرار گیرند. علاوه بر این ، آنها باید یک وکیل اوراق بهادار استخدام کنند تا فرم 1-A را ایجاد کنند. این فرم باید برای دریافت صلاحیت به SEC ارسال شود. متأسفانه برای تکمیل شرایط لازم مدتی طول می کشد. به طور متوسط ​​حداقل 3-5 ماه طول می کشد.

نکته مهم ، شرکت ها قادر به جمع آوری سرمایه در این بازه زمانی نیستند ، اما آنها قادر به جمع آوری اطلاعات سرمایه گذاران برای ارزیابی بهتر سطح هیجان سرمایه گذاران هستند. این روش “آزمایش آب” نامیده می شود و ابزاری قدرتمند است که شرکتها را قادر می سازد بازخورد ارزشمندی از بازار را قبل از راه اندازی رسمی استراتژی سرمایه گذاری گسترده خود دریافت کنند..

سرمایه گذاری جمعی از املاک و مستغلات چیست?

نکته مهم ، سیستم عامل های سرمایه گذاری سرمایه جمعی جای خود را به روشی جدید برای سرمایه گذاری در املاک تجاری ، سرمایه گذاری جمعی املاک داده است. سرمایه گذاری جمعی از املاک و مستغلات شامل گروهی از سرمایه گذاران است که هر یک از آنها به یک معامله خاص در زمینه املاک و مستغلات کمک می کنند. نکته مهم این است که این استراتژی نوار ورود سرمایه گذاران را کاهش می دهد و دسترسی صاحبان املاک و مستغلات به سرمایه جهانی را فراهم می کند. به همین ترتیب ، این روش در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است ، به خصوص از زمان ورود فناوری بلاکچین.

نحوه کار سرمایه گذاری جمعی از املاک و مستغلات

در بیشتر معاملات سرمایه گذاری جمعی از املاک و مستغلات ، یک توسعه دهنده یا یک متخصص باتجربه در زمینه املاک و مستغلات یک فرصت سرمایه گذاری را شناسایی می کند. این متخصص املاک و مستغلات ممکن است تصمیم بگیرد که نمی خواهند کل پروژه را تأمین مالی کنند. این تصمیم می تواند به دلیل کمبود بودجه یا تمایل به استفاده از بودجه افراد دیگر برای تکمیل پروژه باشد. در هر صورت ، متخصص فرصت را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

بازیکنان اصلی

در هر سرمایه گذاری سرمایه گذاری شده توسط املاک و مستغلات سه بازیکن اصلی وجود دارد. تمام سرمایه گذاری های سرمایه گذاری جمعی با املاک و مستغلات آغاز می شود. حامی مالی شخص یا شرکتی است که سرمایه گذاری را شناسایی ، برنامه ریزی و نظارت می کند. مسئولیت های آنها می تواند شامل خرید دارایی ، سازماندهی کارهای لازم ، ترتیب تأمین مالی و رسیدگی به فروش نهایی ملک باشد. برای مشاغل خود ، حامیان مالی به سهم خاصی از سود خود احتیاج دارند.

بستر سرمایه گذاری Crowdfunding

دومین م componentلفه اصلی هر معامله سرمایه گذاری جمعی با املاک و مستغلات ، سیستم عامل است. به این سیستم عامل ها به عنوان واسطه بین سرمایه گذاران و حامیان مالی فکر کنید. هدف اصلی آنها پیوند سرمایه گذاران و حامیان مالی است. به همین ترتیب ، آنها همچنین مسئول جمع آوری وجوه از سرمایه گذاران هستند. در کنار این وظیفه ، مسئولیت های دیگری مانند تأیید استانداردها ، تضمین اینکه سرمایه گذاران شرایط لازم برای سرمایه گذاری را برآورده می کنند ، معاملات تبلیغاتی با سرمایه گذاران بالقوه و رسیدگی به موارد نظارتی را به همراه دارند..

سرمایه گذاری انبوه سرمایه گذاری StartEngine از طریق صفحه اصلی

سرمایه گذاری انبوه سرمایه گذاری StartEngine از طریق صفحه اصلی

سرمایه گذار

سرمایه گذار آخرین قطعه پازل است. یک سرمایه گذار وجوه خود را برای نوعی توزیع درآمد از سود حاصل از دارایی معامله می کند. علاوه بر این ، آنها از هر فروش سودآور نهایی ملک ، سود متناسب دریافت می کنند. در برخی موارد ، برخی از حقوق رأی بخشی از معامله است. به عنوان مثال ، این حقوق می تواند شامل قبول یا عدم پذیرش پیشنهاد در ملک باشد.

مزایای املاک و مستغلات Crowdfunded

مزایای عمده ای وجود دارد که از طریق استراتژی های سرمایه گذاری جمعی از املاک و مستغلات قابل درک هستند. از طرف دیگر ، در مقایسه با سایر طبقات عمده دارایی ، پتانسیل بسیار بیشتری برای افزایش بازده وجود دارد. علاوه بر این ، سرمایه گذاران به دارایی هایی دسترسی پیدا می کنند که در غیر این صورت ممکن است برای آنها غیرقابل دسترسی باشد. سرمایه گذاری املاک و مستغلات تأمین سرمایه جمعی یک روش عالی برای متنوع کردن نمونه کارها است.

نکته مهم ، سیستم عامل های املاک و مستغلات سرمایه گذاری شده با سرمایه های عادی معمولاً بر روی یک ملک خاص تمرکز می کنند. این مخالف اعتماد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است (تکرار می کند) که می تواند میلیاردها خاصیت داشته باشد. در نتیجه ، سرمایه گذاران املاک و مستغلات با سرمایه گذاری گسترده می توانند از مزایای سرمایه گذاری در یک ملک بهره مند شوند بدون این که واقعاً صاحبخانه شوند. در پایان ، این سرمایه گذاران بهترین نتیجه را از هر دو جهان می گیرند. آنها بدون در معرض خطر قرار گرفتن درامد ، درآمد و همچنین بازدهی یکجا و یکجا دریافت می کنند.

وب سایت های برتر Crowdfunding

اکنون که درک کاملی از سرمایه گذاری سرمایه جمعی سهام و چگونگی سود آن برای کل بازار دارید ، آماده هستید برخی از برترین سیستم عامل های ارائه دهنده این خدمات را کشف کنید. نکته مهم ، بسیاری از این شرکت ها اکنون از فناوری بلاکچین برای کاهش هزینه های کلی مورد نیاز برای مدیریت و اجرای مفاهیم سرمایه گذاری گسترده سهام خود استفاده می کنند..

SeedInvest

SeedInvest در سال 2012 تاسیس شد و در سال 2013 راه اندازی شد. این پلت فرم از نظر سیاست منحصر به فرد پذیرش منحصر به فرد است. فقط شرکتهای نوپای دستچین شده در صنایع آینده فناوری آینده به این ابزار قدرتمند دسترسی پیدا می کنند. به طور خاص ، یک شرکت نیاز به مقابله با بلاکچین ، واقعیت افزوده ، چاپ سه بعدی ، هوش مصنوعی ، رباتیک یا فن آوری های فضایی دارد. مهم این است که علاقه شرکت SeedInvest به نتیجه رسیده است زیرا این شرکت با موفقیت به جمع آوری پول برای بیش از 150 شرکت کمک کرده است.

ماجراهای خرد

بستر سرمایه گذاری جمعی مستقر در آستین ماجراهای خرد این شرکت در سال 2009 وارد بازار شده است. شرکت های Late Stage شرکت هایی هستند که انتظار می رود طی دو سال آینده به بورس عمومی عرضه شوند. به این ترتیب ، این شرکت ها معمولاً بازیگران شناخته شده ای در این بخش هستند. به عنوان مثال ، شما می توانید از طریق Microventures در SpaceX ، Lyft ، Pinterest و Robinhood سرمایه گذاری کنید. نکته مهم این است که این شرکت فقط به سرمایه گذاران معتبر اجازه می دهد تا به آن بپیوندند زیرا هر سرمایه گذاری از 5000 تا 50000 دلار است.

WeFunder

WeFunder این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو از برنامه شتاب دهنده Y Combinator نشات گرفته است. نکته مهم ، Y Combinator به راه اندازی برخی از موفق ترین مشاغل تاکنون کمک کرده است. این مشاغل شامل شرکت هایی مانند Coinbase و Airbnb است. همچنین ، به دلیل اینکه WeFunder یکی از قدیمی ترین سیستم عامل های بازار است ، این شرکت در نوشتن قانون JOBS با دولت اوباما شرکت کرد.

قابل تأمین

قابل تأمین در 22 مه 2012 به عنوان وسیله نقلیه سرمایه گذاری مبتنی بر پاداش وارد بازار شد. سرمایه گذاران در ازای پیش خرید ، وجوه خود را تعهد می کنند. در سال 2012 ، این شرکت به یک استراتژی سرمایه گذاری سرمایه جمعی واقعی روی آورد. قابل ذکر است ، ابزارهای تأمین سرمایه جمعی Fundable’s equity در حال حاضر فقط برای سرمایه گذاران معتبر در دسترس است.

راه انداختن موتور ماشین

راه انداختن موتور ماشین در سال 2014 با هدف ایجاد انعطاف پذیری بیشتر برای کارآفرینان در فضا وارد بازار شد. برخلاف بیشتر رقابت ها ، StartEngine نسبت به اینكه چه نوع شركت ها و سرمایه گذاران می توانند از خدمات آن استفاده كنند ، ساده تر است. به همین ترتیب ، سرمایه گذاران هنگام سرمایه گذاری بر روی سیستم عامل ، باید از کمی دقت بیشتر استفاده کنند. مهم این است که StartEngine پس از موفقیت در جمع آوری 10 میلیون دلار از طریق a ، توانایی های خود را به نمایش گذاشت خود میزبان STO در سال 2018.

سرمایه گذاری جمعی سهام – آینده امروز است

امروز سرمایه گذاری جمعی سهام یک ابزار ضروری است که توسط شرکت های نوپا برای دسترسی به بازارهای سرمایه مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه ، شما می توانید انتظار داشته باشید که این سبک سرمایه گذاری جمعی به دلیل هزینه های پایین تر و مدل کارآمدتر کسب و کار ، در پذیرش افزایش یابد. خوشبختانه ، فناوری بلاکچین همچنان به روند ساده کل روند سرمایه گذاری جمعی سهام خود ادامه می دهد. در صورت ادامه روند ، سرمایه گذاری جمعی سهام به عنوان راهبرد برتر سرمایه گذاری جمعی در دهه های آینده ، بازار سهام را پشت سر می گذارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me