banner
banner

شکست BTC در زیر خط روند صعودی ، با ثبات بالاتر از 6.3 دلار می تواند بازپرداخت داشته باشد: بازار رمزنگاری روزانه

بازارهای ارزهای رمزنگاری در آخر هفته به شدت کاهش یافت ، در اکثر سکه های برتر صبح امروز دوشنبه 30 مارس شاهد بازگشت ملایم بود.

بیت کوین (BTC) طی 24 ساعت گذشته حدود 3 درصد افزایش یافته است – پس از سقوط به زیر 6000 دلار در روز یکشنبه ، در حدود 6300 دلار معامله می شود.

اتر (ETH) از الگوی مشابهی پیروی می کند ، اکنون حدود 2.3 درصد رشد دارد و پس از سقوط در پایین آخر هفته 123 دلار در 132 دلار معامله می شود.

Ripple’s XRP نزدیک به سطح مقاومت کوتاه مدت خود یعنی 0.175 دلار باقی مانده است ، و در پایان آخر هفته 0.18 دلار را لمس می کند تا دوباره سقوط کند. سومین ارز رمزنگاری شده در حال حاضر با رشد کمی کمتر از 1 درصد در روز مواجه است.

بازگشت بیت کوین متزلزل می شود ، گاوها به نظر می رسد در بالای 6.3 هزار دلار تثبیت شوند

نمودار 4 ساعته داده های مبادله همیشگی BTC / USD. سس: OKEx.com

BTC تقریباً یک هفته کامل بیش از 6،400 دلار معامله شده بود اما نتوانست روند بازگشت بزرگ مقیاس آخر هفته را ادامه دهد. در روز شنبه ، 28 مارس ، قیمت به شدت کاهش یافت و تا یکشنبه شب به زیر 6000 دلار رسید. بیت کوین پس از ایجاد ثبات در حدود 5850 دلار ، اکنون به وقت خود رسیده و به حدود 6،300 دلار رسیده است.

تیم تجزیه و تحلیل بازار OKEx معتقد است که با افزایش حجم نزولی و پایین آمدن قیمت به زیر روند صعودی ، این بدان معناست که روند بازگشت در این مرحله به پایان رسیده است. با این حال ، فضای نزولی به قدرت سطح بازگشت کوتاه مدت بستگی دارد.

اگر قیمت بتواند به سرعت به بالای 6300 دلار برسد و در آنجا تثبیت شود ، در این صورت 5850 دلار به پایین نسبتاً قوی تبدیل می شود. برعکس ، قیمت ممکن است تا حدود 5500 دلار کاهش یابد و از الگوی دو پایین خارج شود.

حجم معاملات BTC کم است

نمودار 1 روزه بیت کوین نشان می دهد که بازگشت اخیر توسط MA (30) مسدود شده است زیرا این میانگین متحرک همیشه اولین مقاومت در هنگام بالا رفتن قیمت است. در طی روزهای اولیه مارس ، MA (30) ثابت شده است که یک سطح مقاومت موثر است ، و این دومین بار است که قدرت آن آزمایش می شود.

نمودار حجم نشان می دهد که پس از سقوط بازار قبلی در دو هفته پیش ، حجم کل تا امروز کاهش یافته است. این شرایط باعث می شود که بازپرداخت قادر به شکستن 7000 دلار نباشد. با این حال ، خبر خوب برای گاوها این است که در حال حاضر حجم فروش فعال نیز سنگین نیست ، بنابراین برای یک تخلیه عمده در کوتاه مدت آسان نخواهد بود.

5600 دلار موقعیت مهمی خواهد بود که گرایش آینده را تعیین می کند. اگر بتوان قیمت را برای مدتی بالاتر از 5600 دلار پشتیبانی کرد ، آزمایش مجدد 7000 دلار در آینده زودتر است. در غیر این صورت ، ممکن است روند برای یافتن یک کف دیگر عمیقتر به حدود 5000 دلار برسد ، که احتمالاً یک الگوی دو پایین را تشکیل می دهد.

سطح مقاومت و پشتیبانی

 • مقاومت کوتاه مدت: 6300 دلار
 • مقاومت میان مدت: 6،450 دلار
 • پشتیبانی کوتاه مدت: 6000 دلار
 • پشتیبانی میان مدت: 5850 دلار

قیمت ETH با سطح 134 دلار مهار می شود

1H ETH / USD داده های مبادله همیشگی. منبع: OKEx.com

ETH در آخر هفته به 123 دلار کاهش یافت که بسیار نزدیک به سطح حمایت قوی 120 دلار است. بنابراین ، فضای زیادی برای ادامه فشار رو به پایین وجود ندارد.

در حال حاضر ، قیمت با 134 دلار سرکوب می شود. اگر روند از این نقطه عبور کند ، ممکن است ادامه یابد. برعکس ، امکان ادامه آزمایش منطقه پشتیبانی 123 دلار یا حتی 110 تا 120 دلار وجود دارد.

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که اگر 123 دلار بتواند در کوتاه مدت یک حمایت موثر باشد ، قدرت گاوها ممکن است سریعتر بهبود یابد. با این حال ، اگر قیمت ETH به زیر سطح آن بیفتد ، به این معنی است که فعالیت جذب با اکثریت بودجه همچنان در حال انجام است و قیمت احتمالاً از افت 110 تا 120 دلار متوقف می شود.

به نظر می رسد که احساس بازار در روز دوشنبه نسبت به هفته گذشته کمی مثبت تر است ، این یک نشانه خوب برای بازار است زیرا ممکن است بودجه جدیدی در آن جریان داشته باشد.

سطح مقاومت و پشتیبانی

 • مقاومت کوتاه مدت: 134 دلار
 • مقاومت میان مدت: 145 دلار
 • پشتیبانی کوتاه مدت: 123 دلار
 • پشتیبانی میان مدت: 120 دلار

فعالیت معاملات XRP زیاد است

1H XRP / USD داده های مبادله همیشگی. منبع: OKEx.com

در آخر هفته ، XRP یک بار به بالاترین قیمت خود رسید و به 0.1800 دلار رسید. با این حال ، با تضعیف کل بازار ، قیمت به سرعت به زیر 0.1650 دلار رسید و اکنون در زیر مقاومت شدید 0.1750 دلار دوباره حرکت می کند. گاوها در این منطقه به شدت سرکوب شده اند و احتمالاً در طول روز به حدود 0.1680 دلار کاهش خواهند یافت.

می توان روند ساعتی اخیر را به عنوان پایین M در نظر گرفت. اگر قیمت در کوتاه مدت نتواند 0.1750 دلار بشکند ، ممکن است به معنای شکل گیری این الگو باشد و یک وارونه نزولی باشد.

سرمایه گذاران همچنین باید توجه داشته باشند که در مقایسه با BTC و ETH ، معاملات XRP در حال حاضر فعال تر است. این بدان معنی است که دامنه نوسان سکه می تواند بیشتر باشد ، بنابراین کنترل ریسک در هنگام معاملات حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

سطح مقاومت و پشتیبانی

 • مقاومت کوتاه مدت: 0.1750 دلار
 • مقاومت میان مدت: 0.1820 دلار
 • پشتیبانی کوتاه مدت: 0.1650 دلار
 • پشتیبانی میان مدت: 0.1610 دلار

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید.

OKEx را دنبال کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me