banner
banner

فصل سوم: نحوه انتخاب سطح اهرم و تمایز بین حالت حاشیه ثابت و حالت ضربدری

mar حاشیه و اهرم چیست

در سمت راست نام قرارداد ، می توانیم کلیک کنیم تا حالت حاشیه انتخاب شود و سطح اهرمی انتخاب شود. با استفاده از "قدرت نفوذ", شما می توانید از سرمایه برای تجارت استفاده کنید و بازده بیشتری داشته باشید ، اما همزمان ریسک را چند برابر می کند.

هنگام استفاده از اهرم برای معاملات آتی ، کاربران باید مقدار مشخصی از صندوق را به عنوان وثیقه قرار دهند. به آن a می گویند "لبه".

در معاملات حاشیه سکه حاشیه در ارزهای رمزپایه اساسی وجود دارد. برای معاملات با حاشیه USDT ، حاشیه به USDT تبدیل می شود (به قرارداد سه ماهه BTCUSDT در زیر مراجعه کنید).

در رابط تجارت ، ما می توانیم سطح اهرم را با وارد کردن یک ضرب یا پیمایش میله به صورت افقی برای انتخاب یک تنظیم کنیم. سیستم حداکثر مقدار موقعیت شما (واحد = BTC یا تعداد قراردادها) را براساس اهرم و مقدار حاشیه مورد نیاز برای حفظ موقعیت شما محاسبه می کند.

* لطفا توجه داشته باشید که سناریوی زیر ممکن است رخ دهد: در صورت افزایش اهرم ، حداکثر تعداد قرارداد موجود (BTC) < حداکثر تعداد قراردادها (BTC) مورد نیاز ردیف موقعیت ، قرارداد قبلی افزایش می یابد. با این حال ، وقتی اهرم افزایش می دهید ، به مرز حد نزدیک می شوید. سپس ، حداکثر تعداد قرارداد موجود (BTC) < حداکثر تعداد قراردادها (BTC) مورد نیاز ردیف موقعیت ، اولی برابر است با دومی. برای جزئیات محدودیت موقعیت ، لطفاً روی نوار کناری کلیک کنید >> راهنمای ردیف موقعیت.

چگونه محاسبه کنیم؟ (تفاوت بین حالت حاشیه ثابت / حالت ضربدر)

OKEx دو حالت حاشیه را ارائه می دهد ، یعنی حالت ضربدر و حاشیه ثابت. بعد از انتخاب حالت حاشیه ، فقط به نوع قراردادها و ارزهای رمزپایه اساسی که در صفحه انتخاب کرده اید اعمال می شود ، در حالی که سایر قراردادها و ارزهای رمزپایه تاثیری ندارند. (توجه: ما چهار نوع قرارداد ارائه می دهیم: معاملات آتی حاشیه سکه ، معامله دائمی حاشیه سکه ، معاملات آتی حاشیه USDT و معامله دائمی حاشیه USDT).

به عنوان مثال ، اگر در معاملات آتی حاشیه سکه BTC حالت cross-margin را انتخاب کنید ، سرمایه موجود در حساب معاملاتی شما به عنوان حاشیه در نظر گرفته می شود. سپس ، حاشیه موقعیت = ارزش اسمی * تعداد قراردادها / آخرین قیمت مارک * اهرم. مقدار حاشیه موقعیت بسته به قیمت بازار متفاوت است.

به عنوان پیگیری موارد فوق ، اگر در معاملات آتی حاشیه سکه BTC حالت حاشیه ثابت را انتخاب کنید ، حاشیه قراردادهای هفتگی ، دو هفتگی ، سه ماهه و دو سه ماهه کوتاه و کوتاه و حاشیه آنها جداگانه محاسبه و تسویه می شود. سپس ، حاشیه موقعیت = ارزش اسمی * تعداد قراردادها / آخرین قیمت مارک * اهرم. مقدار حاشیه موقعیت بدون تغییر باقی می ماند.

به طور کلی ، اگر می خواهید موقعیت های خود را جداگانه تسویه کنید یا معاملات بسیار اهرمی را شروع کنید در حالی که با در نظر نگرفتن تمام موقعیت های خود به عنوان یک معامله تنها از خطرات جلوگیری می کنید ، می توانید حالت حاشیه ثابت را انتخاب کنید.

از آنجا که حالت cross-margin به شما امکان می دهد از صندوق موجود خود به عنوان حاشیه استفاده کنید ، خطر انحلال اجباری هنگامی کاهش می یابد که از تمام صندوق موجود خود برای گشودن قرارداد استفاده نمی کنید

می توانید یک حالت حاشیه را متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید.

چگونه می توان بین اهرم اسمی و اهرم واقعی تفاوت قائل شد?

اهرم اسمی به اهرمی گفته می شود که در رابط تجارت انتخاب می کنید. پس از تنظیم اهرم ، سیستم حداکثر تعداد قرارداد موجود و مقدار حاشیه مورد نیاز برای باز کردن یک موقعیت را محاسبه می کند.

اهرم واقعی به اهرمی واقعی محاسبه می شود که براساس ارزش دارایی شما و حاشیه مورد نیاز محاسبه می شود. در حالت حاشیه ثابت ، اهرم واقعی با اهرم اسمی مطابقت دارد. اگر در حالت حاشیه ضربدر ، اگر به حداکثر موجود برسید خیر. از قراردادهایی که می توانید باز کنید (یعنی برای باز کردن قراردادها از همه صندوق موجود خود استفاده می کنید) ، اهرم واقعی برابر با اهرم اسمی است. اما اگر تمام بودجه موجود خود را برای گشودن قراردادها استفاده نمی کنید ، اهرم واقعی برابر با اهرم اسمی نیست و سرمایه خطر با اهرم اسمی مطابقت ندارد.

می توانید اهرم واقعی را به صورت زیر محاسبه کنید:

معاملات حاشیه ای سکه: تعداد قراردادهایی که برگزار شده است * ارزش اسمی / (آخرین قیمت معامله شده * حقوق صاحبان سهام) tok یا تعداد توکن های نگهداری شده / ارزش ویژه

معاملات USDT با حاشیه: تعداد قراردادهای انجام شده * ارزش اسمی * آخرین قیمت معامله شده / حقوق صاحبان سهام , یا تعداد USDT برگزار شده * آخرین قیمت معاملات / ارزش ویژه

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me