banner
banner

Bitcoin Future Data بیانگر خوش بینی محتاطانه برای تجمع کوتاه مدت قیمت است

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

هفته گذشته بیت کوین (BTC) در اواخر هفته به بالاترین حد 11460 دلار رسید ، اما ارز دیجیتال پیشرو در حفظ حرکت صعودی خود ناکام ماند زیرا بازارهای مالی سنتی در دوشنبه افت چشمگیری داشتند. عملکرد کند Bitcoin تا اواسط هفته ادامه داشت و در روز چهارشنبه به پایین ترین سطح خود در 10251 دلار رسید ، و این در حالی است که بر اساس قیمت آتیه های سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) است. با این حال ، قیمت پشتیبانی از 10،000 دلار مهم را حفظ کرد و روز پنجشنبه به 10،800 دلار بازگشت.

فعالان بازار باید توجه داشته باشند که نسخه قبلی OKEx Quarterly Future (اکنون قرارداد آتی هفتگی) BTCUSD0925 در صبح جمعه UTC منقضی می شود. همچنین در بازار گزینه های BTC ، با حداکثر درد 10،750 دلار ، طبق هر داده های CoinOptionsTrack,

در همین حال ، نسبت بلند / کوتاه قبل از فروش روز دوشنبه ، در کمترین حد تاریخ خود قرار داشت ، اما تجمع روز پنجشنبه با افزایش روبرو شد. با توجه به سرعت تغییر احساسات در بازار ، ما باید تغییرات در سود باز را پس از تسویه حساب های آتی جمعه مشاهده کنیم تا ببینیم آیا نهنگ های بزرگی برای سه ماه آینده موقعیت باز می کنند یا خیر..

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225). از ساعت 8:00 صبح UTC در تاریخ 25 سپتامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه در بیشتر هفته گذشته به زیر 0.8 رسید. قابل توجه است ، قبل از افت شدید قیمت در روز دوشنبه ، به پایین ترین سطح خود یعنی 0.65 سقوط کرد ، که نشان می دهد بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی ممکن است از فروش روز دوشنبه استفاده کرده باشند.

با این حال ، افزایش سریع بیت کوین در بعد از ظهر پنجشنبه نسبت طولانی / کوتاه را به 0.82 رساند ، قبل از اینکه کمی اصلاح شود و در حدود 0.75 فعلی قرار گیرد..

به نظر می رسد کشاورزان عملکردی که پس از انتقال دارایی های خود به Ethereum ، موقعیت های BTC خود را از طریق مشتقات محافظت می کنند ، تحت تأثیر افزایش قیمت قرار نگرفتند.

زمان جمع آوری داده ها: 18/9/9 6:00 صبح UTC تا 25/9/9 6:00 AM UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه آتی سه ماهه هفته گذشته نوسانات زیادی را نشان داد. از 270 دلار یا 45/2 درصد به 120 دلار یا 17/1 درصد در نوسان است و در حال حاضر حدود 180 دلار است که سالم است. این نوسانات حداقل خوش بینی محتاطانه را نشان می دهد.

زمان جمع آوری داده ها: 18/9/9 6:00 صبح UTC تا 25/9/9 6:00 AM UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز طی هفته گذشته همچنان نزول کرد ، از 900 میلیون دلار به 800 میلیون دلار قبل از افزایش جزئی به 825 میلیون دلار در روز پنجشنبه. معامله گران باید برای بازسازی OI پس از تسویه حساب این جمعه تماشا کنند.

زمان جمع آوری داده ها: 18/9/9 6:00 صبح UTC تا 25/9/9 6:00 AM UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC کمی بهبود یافته و از 5.5 جمعه گذشته به 7.3 رسیده است ، اما این افزایش متوسط ​​است. ما متوجه شدیم که افزایش ناگهانی این نسبت در اواسط هفته همزمان با پایین آمدن قیمت است ، که همچنین نشان می دهد بازار معاملات اهرمی از بازگشت قیمت اطمینان داشته است.

زمان جمع آوری داده ها: 18/9/9 6:00 صبح UTC تا 25/9/9 6:00 AM UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

میشائیل ون دو پوپه, معامله گر رمزنگاری

چشم اندازهای دوره آینده حرکتهای محدود محدود هستند. اگر بازارها بتوانند به بالای 11000 دلار برگردند ، بازارها می توانند بالاترین سطح بالایی را ارائه دهند و به روند صعودی خود ادامه دهند. اگر این اتفاق نیفتد ، حرکات بیشتر به صورت پهلو و محدوده در افق مشاهده می شوند ، به طور بالقوه $ 9،600 – $ 10،000 به عنوان کمترین میزان تصحیح. اگر 9،600 دلار از دست برود ، حرکت بیشتر رو به پایین به $ 7،500 – 8،000 دلار اساساً ممکن است اتفاق بیفتد (در هر عدم قطعیت اقتصادی کوتاه مدت) ، اما پس از جهش اخیر در روز پنجشنبه انتظار نمی رود.

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

قیمت آتی سه ماهه به بالای 10،750 دلار برگشته است که آستانه کوتاه مدت است. افزایش روز پنجشنبه با تقویت حجم مناسب همراه بود. اگرچه قیمت در میانگین متحرک 30 روزه با سطح فشار روبرو است ، اما حرکت صعودی فعلی به خوبی حفظ شده است.

برای اولین بار در ماه گذشته ، نسبت بلند / کوتاه یک صعود به سمت صعودی را دنبال کرده است. این بدان معناست که ما می توانیم نسبت طولانی / کوتاه را طی چند روز آینده مشاهده کنیم تا میزان و جهت بازار را تعیین کنیم.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me