banner
banner

معامله گران خرده فروشی بیت کوین در حالی که معاملات آینده کاهش اعتماد به نفس را نشان می دهد ، توسط Monday’s Fakeout به دام افتادند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است

این هفته بیت کوین (BTC) پس از یک افزایش کاملاً سریع ، نزولی سریع را تجربه کرد. معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) روز دوشنبه به بالای 12،800 دلار رسید ، و قبل از سقوط به زیر 12000 دلار در روز چهارشنبه ، یک شکست جعلی ایجاد کرد. از آن زمان به بعد ، بیت کوین با کاهش نوسانات در حدود 12000 دلار معلق است.

قابل ذکر است ، بیت کوین و توکن های مالی غیرمتمرکز شاهد یک اختلاف در روند قیمت خود هستند. روز دوشنبه ، بیت کوین 1.5٪ از سلطه خود را بدست آورد ، اما پس از چهارشنبه ، هنگامی که بخش DeFi حرکت صعودی به خود گرفت ، بیت کوین ضعیف باقی ماند.

حتی اگر ارز دیجیتال پیشرو در حال حاضر پشتیبانی 11،800 دلاری خود را سه بار از روز چهارشنبه آزمایش کرده است ، بازپرداخت ها چندان قوی نبوده اند.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، یک بار دیگر ، می بینیم که سرمایه گذاران خرده فروشی در حال تعقیب رالی و در نهایت گرفتار اوج هستند. این امر با همبستگی معکوس بین نسبت بلند / کوتاه و قیمت مشهود است.

مبنای BTC بین آینده سه ماهه و نقطه نیز پس از چهارشنبه بسیار سریع سقوط کرد ، که نشان می دهد شکست جعلی در اواسط هفته باعث شد تا فعالان بازار اعتماد خود را در میان مدت از دست بدهند.

نمودار آتی سه ماهه بیت کویننمودار 1 ساعته OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) – 8/21. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت بلند / کوتاه فقط پس از افزایش روز دوشنبه به سرعت بالا رفت و از 1.03 شروع کرد و به 1.37 روز پنجشنبه رسید. این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی در حال افزایش قیمت ها بوده و با ضرر خرید می کنند.

علاوه بر این ، با عدم افزایش موفقیت در قیمت ، زیرا نسبت در روز پنجشنبه بالاتر بود – پس از آن به سطح فعلی 1.08 کاهش یافت – به نظر می رسد تاجران خرده فروشی در سطوح پایین تسلیم شدند.

نسبت بلند / کوتاه فعلی برای بازار گاو نر پایین است ، اما مقدار بزرگتر از 1 نیز نشان می دهد که بازار هنوز خیلی نزولی نیست. در همین حال ، منافع آزاد پس از افت شدید بهبود نیافت ، یعنی معامله گران رویکرد انتظار و دیدن را در پیش گرفته اند.

نسبت کوتاه / کوتاه بیت کوین - 8 / 14-8 / 21زمان جمع آوری اطلاعات: 8/14 4:00 صبح UTC تا 8/21 4:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه سه ماهه آتی OKEx در روز دوشنبه به بالاترین قیمت $ 350 رسید و سپس با کاهش قیمت به طرز شگفت انگیزی به سرعت کاهش یافت. امروز به 180 دلار کاهش یافته است – و حتی در مقایسه با 280 دلار جمعه گذشته ، این یک افت قابل توجه است. این نشان دهنده عدم وجود آشکار اعتماد به نفس در بازار پس از شکست جعلی در اواسط هفته است.

نمودار مبنای بیت کوین - 8 / 14-8 / 21زمان جمع آوری اطلاعات: 8/14 4:00 صبح UTC تا 8/21 4:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز پس از شکست روز دوشنبه به بالاترین سطح در 1.33 میلیارد دلار رسید و سپس روند نزولی تدریجی را شروع کرد. همراه با سرمایه گذاران خرده فروشی که با قیمت های بالاتر تعقیب می کنند ، واضح است که نهنگ ها پس از افزایش قیمت به تدریج سود خود را می بندند.

با بازگشت OI به 1.14 میلیارد دلار – که حتی کمتر از 1.2 میلیارد دلار جمعه گذشته است – بازار ممکن است به زمان بیشتری برای جمع آوری موقعیت ها قبل از حرکت بزرگ بعدی نیاز داشته باشد.

حجم باز و تجارت بیت کوین - 8 / 14-8 / 21زمان جمع آوری اطلاعات: 8/14 4:00 صبح UTC تا 8/21 4:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

جالب است بدانید که نرخ وام حاشیه BTC ، مشابه نسبت کوتاه / کوتاه ، در طی افزایش روز دوشنبه در حال کاهش بود و طی 14 ساعت از 14 به 11 کاهش یافت. همچنین پس از اوج رسیدن قیمت به 12800 دلار ، به سرعت افزایش یافت ، احتمالاً نشان دهنده وجود برخی از فعالان بازار بود که برای کوتاه کردن دارایی پایه در هنگام افزایش ، BTC را قرض گرفتند..

این نسبت در حال حاضر به حدود 14 رسیده است ، تقریباً همان مقدار جمعه گذشته ، بدون تغییر بیشتر.

نسبت وام حاشیه بیت کوین 8 / 14-8 / 21زمان جمع آوری اطلاعات: 8/14 4:00 صبح UTC تا 8/21 4:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

ما بعد از افزایش روز دوشنبه سودآوری سنگینی را مشاهده کردیم و این روند تا حدودی فعال است ، بیت کوین قادر به بازگشت قوی از سطح پشتیبانی نیست. در حال حاضر ، به نظر می رسد که گاوها در حال دور شدن هستند – در اثر سقوط تخلیه شده اند – و بیت کوین احتمالاً در کوتاه مدت بهبودی خوبی پیدا می کند.

با حرکت به جلو ، قیمت باید 12300 دلار پس بگیرد قبل از اینکه بازار بتواند اعتماد به نفس خود را در شکستن بالاتر از مقاومت حساس قبلی 12،800 دلار بدست آورد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me