banner
banner

نسبت طولانی / کوتاه BTC روند صعودی را نشان می دهد ، اما سایر شاخص ها چندان صعودی نیستند: Futures Friday

OKEx Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در OKEx است.

طی هفت روز گذشته ، نمودار ساعتی بیت کوین (BTC) نشان داده است که ارز رمزپایه پیشرو در یک محدوده قیمتی بزرگ بین 6500 تا 7100 دلار در حال تحکیم است. در نمودار ساعتی زیر می توانیم دو افت شدید و دو افزایش سریع را ببینیم.

رالی روز پنج شنبه با حجم خوب ، بالاترین قیمت روز سه شنبه را در حدود 6،950 دلار شکست و الگوی نزولی کوتاه مدت را بی اعتبار کرد. سطح اصلی مقاومت بعدی ، طبق نمودار ساعتی ، 7150 دلار است. BTC در زمان پرس حدود 7،100 دلار معامله می کند ، به ازای هر قیمت سه ماهه OKEx (BTCUSD0626).

در نمودار روزانه ، میانگین متحرک 60 روزه که در حدود 7،400 دلار نشسته است ، یک سطح مقاومت قوی را فراهم می کند. شکست در محدوده ساعتی می تواند درهای آزمایش این میانگین متحرک مهم را باز کند. در طرف مقابل ، شکست در سطح پشتیبانی 6950 دلاری می تواند سود بیشتری به همراه داشته باشد ، و منجر به عقب نشینی عمیق تر به 6800 دلار شود.

با نگاهی به داده های معاملات OKEx ، در این هفته سیگنال های متناقضی وجود دارد. نسبت BTC Long / Short اکنون نزدیک به بالاترین سطح از اواسط ماه مارس در حال اجرا است. اما Open Interest و نسبت وام حاشیه ای BTC چندان تمایل چندانی را نشان نمی دهند.

نمودار ساعتی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت BTC طولانی / کوتاه طی هفت روز گذشته روند صعودی نشان داده است. تجمع روز پنجشنبه نسبت را به بالای 1 رساند ، که نشان می دهد افراد بیشتری موقعیت های طولانی دارند.

این نسبت در حال حاضر بالاتر از 1.2 است که بالاترین سطح از سقوط اواسط مارس است.

زمان جمع آوری داده ها: 4/10/10 12:00 صبح تا 4/17 12:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه نسبت تعداد کل کاربرانی که موقعیت های طولانی را در مقابل موقعیت های کوتاه مدت در یک بازه زمانی باز می کنند نشان می دهد. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات همیشگی تدوین می شود. سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود.

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز شد ، باید یک موقعیت کوتاه نیز برای تعادل آن باز شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

BTC Basis جمعه گذشته سقوط کرد و دوباره وارد قلمرو منفی شد. گرچه حق بیمه منفی از روز پنجشنبه کاهش یافته است ، اما هنوز به حالت مثبت بازنگشته است. این نشان می دهد که بازار به چه میزان اعتماد به نفس کمی در این رالی دارد. معاملات آتی سه ماهه در حال حاضر 20 دلار حق بیمه منفی نشان می دهند.

زمان جمع آوری داده ها: 4/10/10 12:00 صبح تا 4/17 12:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت دارایی اساسی ، در این مورد بیت کوین را منعکس می کند. وقتی مبنای آن مثبت باشد ، نشانگر خوش بین بودن بازار است. وقتی مبنا منفی باشد ، این نشان می دهد که بازار کلی بدبین است. اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، به این معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

Open Interest (OI) به سرعت در حال جمع شدن بود ، از قرارداد 4.59 میلیون جمعه گذشته تا 570 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار). اما تجمع روز پنجشنبه OI را به شدت پایین آورده است ، که نشان می دهد بخشی از موقعیت های کوتاه منحل یا بسته شده و موقعیت های طولانی زیادی به بازار وارد نشده اند.

زمان جمع آوری داده ها: 4/10/10 12:00 صبح تا 4/17 12:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / سوآپ برجسته است. حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند.

اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است. تاکنون ، II به 4.77 میلیون قرارداد رسیده است.

نسبت وام دهی BTC

طی هفت روز گذشته ، نسبت وام دهی حاشیه BTC از بالاترین سطح جمعه گذشته 0.8 به سطح فعلی در 0.3 کاهش یافته است. به نظر نمی رسد که تجمع روز پنجشنبه باعث افزایش احساسات صعودی بازار شود.

زمان جمع آوری داده ها: 4/10/10 12:00 صبح تا 4/17 12:00 صبح (UTC)

نسبت وام مارجین داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره معین را نشان می دهد. این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و هدف از استقراض BTC کوتاه کردن سکه اصلی است.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی نسبت وام حاشیه کم باشد ، این نشان دهنده نزولی بودن بازار است. تعداد زیاد این نسبت از نظر تاریخی زمان معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گران

ژوانهایموئر, نویسنده TradingView

از آنجا که خرس ها از گاوها در منطقه 7،400 دلاری جلوگیری کردند ، بیش از 13 درصد افت کرده است. در طی 7 روز گذشته ، بازار مسدود شد که منطقه روانی 7،400 دلار توسط خرس ها مسدود شد.

دیروز شاهد افزایش قیمت گاوها بودیم که قیمت بیت کوین را برای رشد شدید جهت بازیابی حرکت قبلی تحت فشار قرار دادند.

در حال حاضر ، طرف های خرید و فروش در منطقه ای که در حال مبارزه است بسیار درگیر هستند. اگر بیت کوین دوباره به زیر منطقه 6500 دلاری بازگردد ، کاهش می یابد. در پایان این هفته ، اگر قیمت بیت کوین بالای 000 دلار باقی بماند یا حتی از آستانه 7،300 دلار هم بگذرد ، گاوها حمله بیشتری خواهند کرد تا قیمت را به 7،900 تا 8،300 دلار برسانند..

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

از زمان ایجاد کیف پول ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ، احساسات بازار تا این حد داغ نشده است فاش شد در پایان این هفته. تاجران بیشتر از قبل محتاط هستند. از آنجا که Open Interest با افزایش قیمت افزایش پیدا نکرده است ، انتظار دارم قیمت در کوتاه مدت بین 6،950 تا 7،400 دلار ادغام شود.

BTC فاقد جهت مشخصی در قیمت فعلی حدود 7،050 دلار است. از نقطه نظر فنی ، روند کلی در میان مدت صعودی است ، مگر اینکه قیمت نتواند بالاتر از 6،950 دلار باشد.

سلب مسئولیت: این ماده نباید به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، و نه به عنوان یک توصیه برای انجام معاملات سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me