banner
banner

معامله گران خرده فروشی نسبت به بازیابی قیمت بیت کوین پس از Hard’s Drop Friday: Futures Friday نگران هستند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

بیت کوینقیمت (BTC) در هفت روز گذشته با یک سوار غلتک بوده است ، شروع آن با شروع سریع در ابتدای هفته و رسیدن به حداکثر 10،548 دلار در دوشنبه شب با این حال ، بعد از کمتر از یک روز معاملات بالاتر از 10 هزار دلار ، BTC بعد از ظهر روز سه شنبه مجدداً تلاش کرد و تا 9195 دلار افت کرد. بر اساس گزارش سه ماهه OKEx ، از آن زمان قیمت دوباره افزایش یافته و در حال حاضر در حدود 9،850 دلار است (BTCUSD0626) بازار.

نگاه كردن داده های تجارت OKEx, می توانیم ببینیم که هر دو نسبت بلند / کوتاه BTC و نسبت وام مارجین به معامله گران خرده فروشی که در آغاز این هفته در حال افزایش قیمت هستند اشاره کردند. علایق باز (OI) ، نشان می دهد که نهنگ های بزرگ موقعیت های کوتاهی را در بالای دامنه معاملات روز دوشنبه باز می کنند ، زمانی که تعداد زیادی از سفارشات تصفیه قیمت را افزایش می دهد.

در حال حاضر ، مبنای مثبت BTC و بازپرداخت سود به آرامی نشان می دهد که احساس بازار همچنان خوشبین است ، اما بازرگانان خرده فروشی با مواضع طولانی احتیاط می کنند.

قیمت OKEx BTC USDنمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

بازدید صفحه داده تجارت OKEx برای کشف شاخص های بیشتر.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

از دوشنبه شب تا سه شنبه ، می توانیم ببینیم که نسبت طولانی / کوتاه BTC همزمان و با قیمت بیت کوین بالا و پایین می رود. در کمتر از شش ساعت این نسبت از 1.19 به 1.76 افزایش یافت ، که این امر نشانگر تعقیب و گریز تجار خرده فروشی است. پس از آنکه معامله گران و سرمایه گذاران FOMO را وارد کردند ، بازار تغییر جهت داد و پس از اصلاحات روز سه شنبه ، این نسبت به 1.1 کاهش یافت..

این نسبت علی رغم بازیافت 700 دلار از قیمت ، در حال حاضر در حدود همان سطح (1.1) است ، نشان دهنده بلاتکلیفی و احتیاط در میان معامله گران خرده فروشی.

OKEx BTC بلند / کوتاهزمان جمع آوری داده ها: 29/5/5 6:00 صبح تا 5/6 6:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبانی BTC

حق بیمه OKEx BTC Quarterly Future پس از تجمع روز دوشنبه به 160 دلار افزایش یافت. اما حق بیمه بالا و نرخ بالای بودجه بسیاری از معامله گران آربیتراژ را به خود جلب کرد که برای استفاده از اختلاف قیمت وارد موقعیت های کوتاه مدت شدند. اصلاح شدید قیمت روز سه شنبه ، حق بیمه را به کمتر از 30 دلار کاهش داد. با این وجود ، طی چند روز آینده دوباره بهبود یافت ، زیرا به نظر می رسید بیت کوین برای آزمایش دوباره 10 هزار دلار آماده است.

مبانی BTCزمان جمع آوری داده ها: 29/5/5 6:00 صبح تا 5/6 6:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین اختلاف مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

حجم باز و سود باز

Open Interest (OI) بینش احتمالی در مورد رفتار نهنگ های رمزنگاری را نشان می دهد. دوشنبه شب ، قیمت بیت کوین از حدود 9،600 دلار به بیش از 10،300 دلار افزایش یافت و OI از 640 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) به 810 میلیون افزایش یافت. ما شاهد جهش قیمتی بودیم که منجر به تصفیه موقعیت های کوتاه مدت می شود ، اما نرخ بهره بازار سهام در کنار هم افت نمی کند.

این رفتار نشان می دهد برخی از نهنگ ها موقعی که دستورات تصفیه قیمت را بالا می برد ، موقعیت های کوتاهی را در بالای محدوده باز می کنند. اصلاح شدید قیمت روز سه شنبه نیز از این نظر پشتیبانی می کند.

طی چند روز گذشته OI به آرامی رشد کرده است و انتظار می رود با افزایش قیمت بیت کوین ، روند افزایشی آن ادامه داشته باشد.

علاقه باز BTCزمان جمع آوری داده ها: 29/5/5 6:00 صبح تا 5/6 6:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان می دهد که موقعیت های زیادی باز شده است.

نسبت وام دهی BTC

تغییر در نسبت وام دهی حاشیه مانند نسبت بلند / کوتاه مورد بحث در بالا بود ، اما با کمی تأخیر. بعد از ظهر سه شنبه ، درست قبل از سقوط قیمت ، این نسبت از 3.3 افزایش یافت و به نزدیک 7.1 رسید. از آن زمان به بعد ، این نسبت بهبود نیافته و در حدود 2.5 است.

نسبت وام دهی BTCزمان جمع آوری داده ها: 29/5/5 6:00 صبح تا 5/6 6:00 صبح (UTC)

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به مقدار USDT طی یک دوره زمانی مشخص را نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC را خریداری کنند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

این یک هفته بسیار ناپایدار با پمپ و تخلیه 10 درصدی روزانه بود – یک حرکت معمول بیت کوین. با این وجود ممکن است در طی دو روز آینده نوسانات کاهش یابد ، زیرا باز سود بسیار آهسته در حال بهبود است.

در همین حال ، ممکن است حجم خرید مداوم در بازار لحظه ای قیمت را در آخر هفته افزایش دهد. آستانه 9450 دلار در میان مدت یک سطح حیاتی است و اگر قیمت بتواند بالاتر از آن باشد ، آزمایش دیگری 10 هزار یا 10200 دلاری احتمال دارد.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me