banner
banner

معامله گران آینده بیت کوین علی رغم تقدیر از قیمت اخیر ، در حصار قرار می گیرند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

هفته گذشته با حمایت 10،000 دلار از ابتدای سپتامبر احترام گذاشتیم ، بیت کوین (BTC) 8٪ افزایش یافت. در حالی که ارز دیجیتال اصلی در حدود 10،400 تا 11،300 $ نوسان دارد ، توانسته مقاومت در برابر 10،750 $ را بشکند و در حال حاضر حدود 11،000 $ معامله می شود ، همانطور که قیمت OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225).

فعالان بازار همچنین باید توجه داشته باشند که OKEx Quarterly Future از BTCUSD0925 به BTCUSD1225 منتقل شده است زیرا تاریخ جمعه گذشته منقضی می شود.

با توجه به اینکه تاریخ انقضا در سه ماهه آینده به پایان دسامبر تغییر کرده است ، بارزترین نتیجه بازگشت پایه BTC به بالای 2٪ است. با این حال ، آنچه چندان واضح نیست ، این است که چرا با افزایش قیمت ها در هفته ، نسبت طولانی / کوتاه BTC به روند کاهشی خود ادامه می دهد. همانطور که نسبت طولانی / کوتاه همچنان به پایینترین سطح خود می رسد ، یک توضیح می تواند آربیتراژها باشد که BTC خود را برای تولید محصول به بلاک چین Ethereum منتقل می کنند و موقعیت های خود را با استفاده از مشتقات محافظت می کنند..

از طرف دیگر ، بهره باز در این هفته با روند نرم همراه بود و به بیش از 900 میلیون دلار رسید. ما هیچ حرکت بزرگی از نهنگ ها مشاهده نکردیم ، اما به نظر می رسد بازار اهرمی نقطه اطمینان بیشتری نسبت به ادامه رشد قیمت ها ندارد. این ، همراه با کاهش نسبت طولانی / کوتاه نسبت به یک دوره ادغام احتمالی در میان مدت و کوتاه مدت.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225). از ساعت 7:00 صبح UTC در تاریخ 18 سپتامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه در طول هفته همچنان رو به کاهش بود ، حتی با افزایش قیمت بیت کوین به 11000 دلار و با ثبت بالاترین قیمت هفتگی BTC در 11300 دلار ، 0.68 ایستاد..

دو توضیح ممکن برای این رفتار شامل بازرگانان خرده فروشی است که به دلیل عدم اعتماد به نفس بیشتر قدردانی می کنند ، و کشاورزان پس از انتقال دارایی های خود به Ethereum ، موقعیت های BTC خود را از طریق مشتقات محافظت می کنند..

نسبت کوتاه / کوتاه فعلی 0.7 به وضوح در کمترین حد خود است ، بسیار کمتر از میانگین هفته گذشته 1.1. با این حال ، در آینده ، هنگامی که موقعیت های کوتاه پوششی بسته شود ، آنها مانند یک آرزوی قوی عمل می کنند.

زمان جمع آوری داده ها: 11/9/11 4:00 صبح UTC تا 18/9/9 4:00 AM UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

در حالی که در طی هفته شاهد حق بیمه های منفی برای آتی های سه ماهه بودیم ، پس از انتقال قرارداد آتی سه ماهه به دسامبر ، پایه به حدود 100 دلار رسید..

حق بیمه در صبح دوشنبه به پایین 75 دلار رسیده بود ، اما سه روز متوالی سود در طول هفته باعث افزایش آن شد و اکنون بالاتر از 2.0٪ یا 200 دلار است.

زمان جمع آوری داده ها: 9/11 4:00 صبح UTC تا 18/9/9 4:00 AM UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

سود باز جمعه قبل از بازگشت به ارزش فعلی خود در حدود 900 میلیون دلار ، به پایین ترین سطح خود یعنی 788 میلیون دلار کاهش یافت. با این حال ، افزایش قیمت این هفته با افزایش قابل توجهی در حجم معاملات همراه نبود.

تغییرات در OI با حرکت قیمت در این هفته مطابقت داشت و عدم افزایش سریع OI با افت قیمت نشان دهنده عدم ورود نهنگ ها به شورت است.

زمان جمع آوری داده ها: 11/9/11 4:00 صبح UTC تا 18/9/9 4:00 AM UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC در طول هفته کاملا تصادفی به نظر می رسید. اگرچه هنوز با قیمت حرکت می کرد ، اما تغییرات کم بود ، زیرا اساساً بین 4.5 و 6.8 متغیر بود.

قابل توجه است که این نسبت پس از افزایش بیت کوین به بیش از 11000 دلار در روز چهارشنبه ، به سرعت سقوط کرد ، این نشان دهنده عدم اعتماد به نفس معامله گران نقطه ای برای ادامه رشد قیمت است..

زمان جمع آوری داده ها: 11/9/11 4:00 صبح UTC تا 18/9/9 4:00 AM UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

در حالی که قدردانی کوتاه مدت بر روی کارتها باقی مانده است زیرا هفته گذشته بیت کوین از مقاومت 10،750 دلار فراتر رفت ، سطح مقاومت قوی در میانگین متحرک 30 و 60 روزه در حال شکل گیری است..

علاوه بر این ، با توجه به چگونگی افزایش بیت کوین در هنگام سقوط DeFi در روز چهارشنبه ، فعالان بازار باید به تماشای بازار برای نشانه های ارتباط بین افت DeFi و سود BTC ادامه دهند..

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me