banner
banner

تجارت رمزنگاری را در OKEx شروع کنید

یک راهنمای گام به گام برای کاربران جدید برای شروع تجارت در OKEx

ارزهای رمزنگاری شده صدها میلیارد دلار ارزش بازار امروز را نشان می دهند و شاهد حجم معاملات روزانه با نسبت مشابه هستند. در حالی که بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال اصلی بازار را هدایت می کند ، altcoins مانند ETH ، XRP ، LTC و ADA نیز بسیار مایع هستند و به طور گسترده در مبادلات رمزنگاری برتر مانند OKEx معامله می شوند. اگر در معاملات ارزهای رمزنگاری تازه وارد هستید ، این آموزش شما را در مراحل مختلف راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا اولین تجارت رمزنگاری خود را در OKEx.

مرحله 1: ثبت نام برای حساب معاملات ارز رمزنگاری شده در OKEx

برای شروع تجارت ارز رمزنگاری شده در OKEx ، ابتدا باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. این کار را می توانید با مراجعه به صفحه اصلی و کلیک بر روی آن انجام دهید ثبت نام دکمه در بالا سمت راست.

توجه: لطفاً قبل از ثبت نام بررسی کنید که آیا کشور شما توسط OKEx پشتیبانی می شود یا خیر.

آدرس ایمیل خود را وارد کرده و با استفاده از فیلدهای موجود در صفحه ثبت نام ، یک رمز عبور برای حساب خود ایجاد کنید یا به جای آن از شماره تلفن خود استفاده کنید.

معاملات ارز رمزنگاری شده برای مبتدیان - ثبت نام حساب

پس از وارد کردن جزئیات ، بر روی کلیک کنید ثبت نام و از شما خواسته می شود با استفاده از کدی که توسط OKEx ارسال شده است آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را تأیید کنید. این کد به مدت 30 دقیقه معتبر است و پس از آن منقضی می شود ، و شما را ملزم به تکرار فرآیند می کند.

هنگامی که کد را وارد کردید و آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را تأیید کردید ، به حساب OKEx جدید خود وارد می شوید و با صفحه خوش آمد گویی از شما استقبال می شود.

راهنمای معاملات ارزهای رمزنگاری شده - خوش آمدید

حساب OKEx شما اکنون ایجاد شده است و می توانید از طریق گزینه های موجود در صفحه خوش آمدید ، اقدام به خرید رمزنگاری یا واریز دارایی های موجود خود کنید. با این حال ، ما بعداً در این آموزش به این بخش ها خواهیم پرداخت.

در حال مرور تنظیمات اساسی حساب

تنظیمات حساب زیادی وجود دارد که باید قبل از شروع تجارت با OKEx با آنها آشنا شوید. با حرکت ماوس روی نماد نمایه (کنار منوی “دارایی ها”) و کلیک بر روی آن می توانید به تنظیمات خود دسترسی پیدا کنید بررسی اجمالی.

بخش نمای کلی اطلاعات نمایه شما و همچنین سایر تنظیمات حساب مانند امنیت ، تأیید ، تنظیمات برگزیده ، سطح هزینه ، محدودیت برداشت و غیره را نشان می دهد..

امنیت حساب OKEx خود را

همه کاربران OKEx تشویق می شوند تا از اقدامات امنیتی و ویژگیهای مختلف ارائه شده توسط صرافی استفاده کنند. با کلیک بر روی این گزینه ها می توانید بررسی این گزینه ها را شروع کنید تنظیمات امنیتی در نوار منوی بالا یا پیشنهادات امنیتی سریع در بخش نمای کلی.

می توانید از گزینه های “گذرواژه” ، “تأیید تلفن همراه” و “Google Authenticator” برای ایمن سازی حساب خود همراه با روشن کردن “Mandatory 2FA” و درخواست درج “کد ضد فیشینگ” در همه ایمیل هایی که از OKEx دریافت می کنید استفاده کنید. به صورت ترکیبی ، این گزینه ها اقدامات امنیتی قوی و پیشرو در صنعت را برای حساب شما ارائه می دهند.

تأیید اعتبار OKEx یا KYC

در حالی که OKEx برای واریز و معامله رمزگذاری به کاربران احتیاج به تأیید حساب های خود ندارد ، محدودیت برداشت تا زمان تکمیل فرآیند KYC همچنان ادامه دارد. به منظور شروع روند ، می توانید بر روی کلیک کنید تایید از زیر منوی موجود در صفحه تنظیمات یا از لیست کشویی بعد از رفتن به نماد نمایه.

بسته به نوع حساب خود ، می توانید به عنوان یک شخص یا یک شرکت ادامه دهید و از شما خواسته می شود که اطلاعات مربوطه را ارسال کرده و تمام مراحل را دنبال کنید. هنگام تأیید حساب خود به عنوان فرد ، معمولاً ملزم به داشتن سند شناسایی صادر شده توسط دولت (معمولاً گذرنامه خود) هستید..

همانطور که قبلاً ذکر شد ، تأیید برای شروع معامله رمزنگاری ضروری نیست و می توانید مراحل را قبل از برداشت دارایی خود در مرحله بعد به پایان برسانید.

تنظیم زبان و واحد پول محلی

با باز کردن می توانید به سرعت تنظیمات زبان و زبان محلی خود را تغییر دهید اولویت ها, یا از لیست کشویی آیکون نمایه یا با انتخاب گزینه از زیر منوی تنظیمات.

صفحه Preferences همچنین گزینه تغییر طرح رنگ برای قیمت های معاملاتی را که در OKEx مشاهده می کنید به شما می دهد.

مرحله 2: خرید یا واریز رمزنگاری برای تأمین اعتبار حساب OKEx خود

اکنون که حساب شما راه اندازی شده است ، برای شروع تجارت به دارایی رمزنگاری نیاز دارید. دو روش برای ادامه کار وجود دارد – یا شما رمزنگاری را از طریق دروازه خرید / فروش در OKEx خریداری می کنید یا دارایی های موجود خود را به حساب OKEx خود واریز می کنید.

قبل از ادامه ، باید توجه داشته باشید که تمام معاملات رمزنگاری ورودی برای حساب OKEx شما به حساب Funding شما (یک برچسب فرعی در حساب OKEx شما) واریز می شود. برای شروع تجارت یا استفاده از هر محصول OKEx دیگر ، باید وجوه خود را از حساب Funding به عنوان مثال Spot Spot انتقال دهید..

برخی از برچسب های حسابی که با آن روبرو خواهید شد شامل حساب Spot ، حساب Futures ، حساب Options ، حساب Swaps دائمی ، P2P Account ، حساب Margin ، حساب پس انداز و غیره است..

بعداً در این آموزش گزینه “انتقال” را مرور خواهیم کرد.

خرید رمزنگاری از طریق OKEx

OKEx دروازه رمزنگاری خرید / فروش بصری را برای کاربران خود فراهم می کند و به آنها امکان می دهد نه دارایی رمزنگاری مختلف – از جمله BTC ، ETH و USDT – را با استفاده از انواع ارزهای محلی فیات خریداری کنند. این دروازه با مشارکت فروشندگان مختلف و پردازنده های فیات کار می کند و از خرید فوری ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند که به طور مستقیم به حساب OKEx شما واریز می شوند..

با کلیک روی می توانید به دروازه دسترسی پیدا کنید خرید فروش از منوی اصلی در OKEx. پس از بارگیری بخش ، با استفاده از روش های مختلف پرداخت ، گزینه هایی را برای ارزهای پشتیبانی شده مشاهده خواهید کرد که می توانید با آنها پرداخت کنید و دریافت کنید.

دروازه خرید / فروش همچنین از P2P و تجارت بلوکی پشتیبانی می کند و می توانید در آموزش اختصاصی خرید و فروش OKEx ما درباره این خدمات اطلاعات بیشتری کسب کنید..

سپرده گذاری رمز در حساب OKEx خود

کاربرانی که از قبل دارایی های دیجیتال دارند می توانند به راحتی آنها را به حسابهای OKEx خود واریز کنند تا تجارت خود را آغاز کنند.

برای انجام این کار ، موشواره را روی «دارایی ها» بکشید در منوی بالا کلیک کنید و سپرده از لیست کشویی.

صفحه واریز به شما امکان می دهد هر یک از نشانه ها یا سکه های پشتیبانی شده را که می خواهید به حساب OKEx خود منتقل کنید انتخاب کرده و آدرس مربوطه را ایجاد کنید. سابقه واریز کامل شما نیز از طریق این صفحه قابل دسترسی است.

به عنوان مثال ، اگر ETH را انتخاب کنید ، OKEx یک آدرس سپرده ETH جدید ایجاد می کند ، جایی که شما ETH خود را ارسال می کنید. همچنین می توانید هشدارها یا هشدارهای مربوط به سپرده و همچنین حداقل مبالغ را مشاهده کنید.

همچنین می توانید با کلیک روی گزینه زیر منو ، از “گزارش مرکز” دیدن کنید. این جایی است که می توانید مشاهده و بارگیری سابقه تجارت و حساب شما.

آخرین گزینه زیر منو در این صفحه “هزینه ها” است که به شما یک نمای کلی از هزینه های تجاری معاملات در بازارهای مختلف می دهد.

پس از تأیید معامله خود ، با کلیک بر روی شما می توانید مانده موجودی را مشاهده کنید دارایی های از زیر منو یا کلیک کردن روی دارایی های من از لیست کشویی “دارایی ها” در فهرست بالا.

صفحه دارایی ها موجودی شما را که با BTC نشان داده می شود ، در سرتاسر حساب های “Funding” ، “Trading” و “Other” و همچنین موجودی توکن های شخصی نشان می دهد. این صفحه همچنین به شما امکان دسترسی سریع به گزینه های “سپرده گذاری” ، “برداشت” و “انتقال” همراه با قابلیت “تبدیل موجودی های کوچک به OKB” را می دهد.

هنگامی که ارز رمزپایه مورد نظر خود را با موفقیت به حساب OKEx خود واریز کردید ، می توانید به سمت معامله پیش بروید.

مرحله 3: نحوه معامله ارز رمزنگاری شده در OKEx

OKEx به عنوان یکی از مبادلات رمزنگاری پیشرو در جهان ، خدمات و محصولی را برای معامله گران جدید و پیشرفته ارائه می دهد. در حالی که ویژگی ها و بازارهای متعددی وجود دارد که می توانید با حساب OKEx خود کشف کنید ، ما برای اهداف این آموزش تجارت ارزهای رمزپایه به محصول Spot Trading مراجعه خواهیم کرد.

انتقال رمزگذاری به حساب Spot خود

برای شروع معاملات رمزنگاری در بازار معاملات Spot ، باید ابتدا دارایی های رمزنگاری خود را از “Funding Account” به “حساب Spot” منتقل کنید. این را می توان از طریق منتقل کردن گزینه ، قابل دسترسی از لیست کشویی “دارایی ها” در فهرست بالا.

صفحه “انتقال” به شما امکان می دهد سکه یا رمز دلخواه خود را انتخاب کنید ، موجودی موجود آن را مشاهده کرده و همه یا مقدار مشخصی را بین حساب های مختلف منتقل کنید.

برای این مثال ، هنگامی که رمزنگاری مورد نظر خود را از “Funding Account” به “Spot Spot” منتقل کردید ، می توانید به “Spot Trading” ادامه دهید.

مشاهده بازار معاملات Spot

با رفتن به بخش “تجارت” در فهرست بالا ، با حرکت روی “تجارت معاملات” و سپس انتخاب یکی از آنها ، می توانید به بازار معاملات Spot (Spot Trading) دسترسی پیدا کنید. پایه ای یا پیشرفته. تفاوت این دو داشبورد در این است که نسخه پیشرفته داده های تاریخی تری را به نمایش می گذارد و از ابزارهای ترسیم شده پیشرفته پشتیبانی می کند.

برای این آموزش ، ما به حالت Basic اشاره خواهیم کرد.

صفحه Spot Trading اطلاعات مفیدی را برای معامله گران به نمایش می گذارد و به شما امکان می دهد از بین جفت های متعدد بازار موجود برای تجارت انتخاب کنید. به عنوان مثال ، تصویر زیر بازار BTC / USDT را نشان می دهد که با شروع معاملات Spot به طور پیش فرض باز می شود.

جفت BTC / USDT بیانگر این است که در این بازار شما بین BTC و USDT معامله خواهید کرد. رقم بزرگی که در اینجا نشان داده شده است (یعنی 11،240.9) نشان دهنده قیمت یک BTC واحد در USDT است و رنگ قرمز آن نشان می دهد که این رقم اخیراً کاهش یافته است (در این مورد ، 0.18-٪).

در سمت راست ، نواری را مشاهده می کنید که لیستی از سایر جفت های بازار USDT مانند LTC / USDT ، ETH / USDT ، OKB / USDT و غیره را مشاهده می کنید. برای تغییر نمای بازار و شروع معامله بین سکه های انتخاب شده می توانید روی هر یک از آنها کلیک کنید.

با این حال ، از آنجا که این بازار USDT است ، همه جفت ها دارای USDT هستند. همچنین می توانید بازارها را تغییر دهید و مثلاً بین جفت های رمزنگاری معامله کنید.

برای انجام این کار ، موشواره را روی “Crypto” قرار دهید گزینه را در زیر منوی بالا قرار دهید و ارز رمزنگاری شده مورد نظر خود را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

برای این مثال ، ما BTC را انتخاب می کنیم ، به این معنی که همه جفت ها با اصطلاح BTC مشخص می شوند و شما می توانید مستقیماً بین BTC و ارز دیجیتال دیگر مانند LTC معامله کنید ، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

راهنمای معاملات ارزهای رمزنگاری شده - نمودار LTC / BTC

اجرای معامله در بازار لحظه ای

هنگامی که بازار و معاملات دلخواه خود را انتخاب کردید ، می توانید معامله ای را انجام دهید. برای این مثال ، ما جفت ETH / USDT را از بازار USDT انتخاب کرده ایم.

تصویر زیر نشان می دهد که چگونه در زمان نوشتن مقاله ، 1 ETH به قیمت 388.24 USDT معامله شده است. برای انجام معامله خرید ، می توانید مقدار ETH را در قسمت “مقدار (ETH)” در سمت راست اطلاعات و نمودار قیمت وارد کنید..

نمودارهای معاملات ارزهای رمزنگاری شده

به طور پیش فرض ، “نوع سفارش” روی “حد” تنظیم می شود ، به این معنی که سفارش شما با قیمت انتخابی شما یا بهتر انجام می شود. معامله گران پیشرفته می توانند “نوع سفارش” را متناسب با نیازهای خود تغییر دهند.

قسمت “Price (USDT)” نیز به طور خودکار آخرین قیمت معامله شده را نمایش می دهد و قابل تغییر است. اگر قیمت مورد نظر خود را کمتر از نرخ بازار تعیین کنید ، سفارش شما تا زمان پر شدن به دیگران در کتاب سفارش ملحق می شود.

شما می توانید “کتاب سفارش” را در سمت راست و انتهای سمت راست مشاهده کنید ، که نشان دهنده نقدینگی بازار از خریداران و فروشندگان است. ارقام قرمز نشان دهنده قیمت فروشندگان است که درخواست می کنند مقادیر مربوطه خود را در ETH داشته باشند در حالی که ارقام سبز نشان دهنده قیمت هایی است که خریداران مایل به ارائه برای مقادیر مورد نظر خود برای خرید هستند.

این ارقام با قیمت تلفیق می شوند و لزوماً نماینده یک خریدار یا فروشنده نیستند. قیمت فعلی بازار (388.24 در تصویر زیر) نشان دهنده نقطه ای است که درخواست ها و پیشنهادات (فروشندگان و خریداران) در کتاب سفارش همگرا می شوند.

هنگامی که در مورد قیمت مورد نظر خود تصمیم گرفتید ، آن را در قسمت “Price (USDT)” و سپس “Amount (ETH)” که می خواهید بخرید وارد کنید. سپس شکل “Total (USDT)” به شما نشان داده می شود و می توانید بر روی آن کلیک کنید خرید ETH برای ارائه سفارش خود ، به شرطی که بودجه کافی (USDT) در حساب Spot Spot خود داشته باشید.

سفارشات ارسالی تا زمانی که پر نشده یا توسط شما لغو شوند ، باز می مانند. می توانید این موارد را در قسمت مشاهده کنید سفارشات را باز کنید برگه در همان صفحه را بررسی کنید و سفارشات پر شده قدیمی را در صفحه مرور کنید تاریخچه سفارش ها زبانه هر دو این برگه ها همچنین اطلاعات مفیدی مانند “نسبت پر شده” و متوسط ​​قیمت پر شده را ارائه می دهند.

به محض اینکه سفارش ارسالی خود را در بازار پر کردید ، با موفقیت تجارت رمزنگاری را در OKEx انجام خواهید داد.

سکه ها یا توکن های به دست آمده از طریق این معامله اکنون باید در مانده حساب “Spot Spot” در دسترس شما قرار داشته باشند و قبل از برداشت با استفاده از کنار کشیدن گزینه از لیست کشویی “دارایی ها”.

هزینه های معاملات ارز رمزنگاری شده

OKEx دارای یک برنامه دقیق هزینه های معاملاتی است که بر اساس حجم معاملات و دارایی های OKB برای کاربران اعمال می شود.

به طور کلی ، بازرگانان در دسته سازندگان و سازندگان دسته بندی می شوند. اگر معامله ای را وارد کنید که به کتاب سفارش بپیوندد ، شما سازنده هستید و اگر هر یک از پیشنهادات را بگیرید یا از کتاب سفارش درخواست کنید ، شما یک سازنده هستید.

از آنجا که سازندگان نقدینگی اضافه می کنند ، در مقایسه با Takers که نقدینگی را از بازار حذف می کنند ، هزینه کمتری پرداخت می کنند.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که چطور معاملات ارز رمزنگاری شده در OKEx را درک کنید. اگر س moreال دیگری دارید ، در صورت تمایل با تیم پشتیبانی ما در اینجا تماس بگیرید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me