banner
banner

Bitfinex Exchange: بر راهنمای بررسی کاربر رمزنگاری تسلط دارید

بررسی ارز رمزنگاری bitfinex

نحوه استفاده ، تجارت و ثبت نام در Bitfinex Crypto Exchange

Bitfinex یکی از بزرگترین ، شناخته شده ترین و طولانی ترین مبادلات ارز رمزنگاری شده در جهان است. در بررسی ما همه چیزهایی را که باید درباره Bitfinex و نحوه استفاده از Bitfinex بدانید ، پیدا کنید.

امکانات

 • دفتر مرکزی مبادلات رمزنگاری هنگ کنگ از سال 2012 آغاز شده است
 • هزینه های رقابتی و نقدینگی قوی در طیف گسترده ای از جفت ها
 • از طریق بازار سرمایه همتا به همتا با حداکثر 3.3 برابر تجارت کنید

روشهای سپرده گذاری

 • یورو
 • JPY
 • GBP
 • دلار آمریکا
 • USDT
 • رمزنگاری (BTC ، LTC ، ETH ، ZEC ، XMR ، DASH ، XRP ، IOTA ، EOS ، 80++)

طرفداران

 • تجارت رمزنگاری آسان و مقرون به صرفه
 • صدها جفت در دسترس است
 • گزینه های متعدد سپرده ارز فیات

منفی ها

 • نگرانی در مورد ارتباط با Tether و مشارکت های بانکی سایه دار
 • عدم شفافیت در مورد محل استقرار Bitfinex و افرادی که صرافی را اداره می کنند
 • دیگر در دسترس مشتریان مستقر در ایالات متحده نیست

معرفی

Bitfinex یکی از بزرگترین و بحث برانگیزترین صرافی های ارز رمزنگاری شده است که امروز موجود است. صرافی مستقر در هنگ کنگ که در سال 2012 تاسیس شده است ، طی سالهای گذشته به نرمی کار کرده است و تاکنون در رده بالاترین حجم مبادلات در جهان است. Bitfinex توسط iFinex ، Inc اداره می شود که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ است اما در جزایر ویرجین انگلیس ثبت شده است.

همیشه قایقرانی نرم افزاری برای Bitfinex نبوده است. این صرافی با انتقادات زیادی به دلیل عدم شفافیت و به طور کلی فعالیت های پشت صحنه پشت سایه مواجه شده است. به عنوان مثال صرافی ارتباط بسیار نزدیک با Tether (USDT) دارد و متهم شده است که با چاپ Tethers جدید از این اتصال برای پمپاژ و تخلیه بیت کوین استفاده کرده است. ما کاملاً نمی دانیم چه کسی Bitfinex را اجرا می کند ، اگرچه Bitfinex و Tether به داشتن تیم مدیریتی و سهامداران یکسان متهم می شوند.

بدتر جلوه دادن Bitfinex این است که صرافی ها در طی سالهای گذشته با نقض امنیتی ، حوادث ضرر و زیان و حملات دیگری روبرو شده اند. Bitfinex همچنین نتوانسته است یک مشارکت بانکی عادی را تأمین کند و مبادلات بین چندین ارائه دهنده بانک غیر معمول انجام شده است.

اوه ، و در آوریل 2019 ، ایالت نیویورک شکایتی را علیه Bitfinex تشکیل داد و این شرکت را به سوusing استفاده از ذخایر Tether برای جبران خسارت 850 میلیون دلاری متهم کرد.

به دلیل این مسائل ، برخی معتقد بودند که Bitfinex در سال 2018 محکوم به شکست است. امروز ، با این وجود ، مبادلات ارز همچنان ادامه دارد و نقدینگی زیادی را از طریق صدها جفت مختلف ارائه می دهد..

از اواسط سال 2018 ، Bitfinex دیگر در دسترس مشتریان آمریکایی نیست. با این حال ، کاربران از سایر نقاط جهان هنوز می توانند دلار و سایر ارزهای فیات را در صرافی واریز کنند. پس از واریز پول به صرافی ، کاربران یک رابط تجارت استاندارد رمزنگاری را پیدا می کنند که مجهز به همه ابزارها ، نمودارها و گزینه های معاملاتی است که انتظار دارید در صرافی پیشرو پیدا کنید..

انواع سفارشات مانند محدودیت ، بازار و سفارشات متوقف همه درست در دسترس هستند ، دقیقاً مانند آنچه در هر صرافی مناسب پیدا می کنید. با این حال ، Bitfinex گزینه هایی را نیز پیدا می کند که در همه مبادلات پیدا نخواهید کرد ، از جمله توقف عقب ، پر کردن یا کشتن ، کوه یخ ، OCO و ارسال فقط سفارشات. به علاوه ، معامله گران می توانند با استفاده از بازار وام های نوین Bitfinex برای وام های همتا تا 3.3 برابر بهره ببرند.

ما همچنین از ساختار هزینه ارزان Bitfinex قدردانی می کنیم. به عنوان مثال هزینه های سازنده از 0.1٪ تا 0.0٪ است ، در حالی که هزینه های دریافت کننده از 0.2٪ تا 0.1٪ است. این هزینه ها نسبت به سایر مبادلات عمده و تنظیم شده ارزان تر هستند. هزینه های ارزان یکی از دلایل محبوبیت Bitfinex تا به امروز است.

ویژگی های کلیدی

ویژگی های اصلی Bitfinex عبارتند از:

بدون KYC مورد نیاز است: Bitfinex نیاز به تأیید مشتری خود (KYC) برای استفاده از Tether و برداشت سریع ارز رمزنگاری شده دارد. با این حال ، شما فقط با یک آدرس ایمیل به صرافی دسترسی کامل دارید ، این بدان معنی است که شما به راحتی می توانید به صورت ناشناس در Bitfinex تجارت کنید.

پشتیبانی Tor: Bitfinex به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق Tor به صرافی متصل شوند و یک لایه ناشناس بیشتر به کاربران بدهند.

هزینه های ارزان: Bitfinex بسته به حجم معاملات ماهانه شما ، هزینه های سازنده را از 0.1٪ تا 0.0٪ و هزینه دریافت کننده را از 0.2٪ تا 0.1٪ اخذ می کند. هزینه ها هنگامی که بیش از 500،000 دلار در ماه معامله کنید شروع به کاهش می کند و پس از 30 میلیارد دلار در ماه به پایین ترین سطح کاهش می یابد.

طیف گسترده ای از انواع سفارش: Bitfinex انتخاب متنوعی از انواع سفارشات را متناسب با معامله گران مبتدی و پیشرفته ارائه می دهد ، از جمله بازار ، محدودیت توقف ، توقف عقب ، پر کردن یا کشتن ، یکی دیگری را لغو می کند (OCO) ، سفارشات پس از فقط سفارشات ، سفارشات پنهان و موارد دیگر.

تجارت اهرم: Bitfinex به شما امکان می دهد تا از طریق بازار وام های منحصر به فرد P2P به اهرم حداکثر 3.3 برابر دسترسی پیدا کنند.

رابط قابل تنظیم: Bitfinex یکی از مبادلات انگشت شماری است که به شما امکان می دهد رابط خود را از طرق مختلف شخصی سازی کنید. می توانید فضای کاری خود را سازماندهی کنید ، مضامین را تغییر دهید ، اعلان ها را تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که مثلاً داده هایی را که می خواهید در صفحه اصلی خود ببینید.

پشتیبانی از چند زبان: Bitfinex به زبان های انگلیسی ، روسی و چینی در دسترس است.

صدها جفت: Bitfinex صدها جفت ارز رمزنگاری شده و ارزهای فیات را شامل می شود ، از جمله تمام ارزهای رمزپایه اصلی و ارزهای فیاتی که انتظار دارید. در کل ، Bitfinex بیش از 100 ارز رمزنگاری شده را در صرافی های خود لیست کرده است.

چندین ارز فیات: Bitfinex سپرده و برداشت (از طریق انتقال بانکی) را با چندین ارز فیات ، از جمله JPY ، EUR ، USD و GBP می پذیرد. همچنین می توانید با استفاده از Tethers (USDT) سپرده گذاری کنید.

پشتیبانی عالی Tether: همان تیمی که Bitfinex را ایجاد کرد نیز در راه اندازی Tether نقش داشت و این دو سازمان از راه هایی با هم درآمیخته اند که هنوز کاملاً درک نمی کنیم. معاملات مالی سایه دار به کنار ، Bitfinex پشتیبانی بسیار خوبی از Tethers (USDT) دارد و تعداد زیادی جفت USDT در Bitfinex مشاهده خواهید کرد.

برنامه های موبایل: Bitfinex برنامه های تلفن همراه را برای iOS و Android ارائه می دهد. برنامه های تلفن همراه به شما امکان می دهند از طریق هر دستگاه موبایلی معامله کنید ، نمودارها را مشاهده کنید ، به بودجه حاشیه دسترسی دسترسی داشته باشید یا حتی سپرده های جدیدی را نیز پرداخت کنید. اساساً ، شما از کف دست قابلیت تبادل کامل دارید.

پشتیبانی API: Bitfinex با ارائه RI و Websocket API ، ادغام Bitfinex در تنظیمات موجود را برای همه معامله گران آسان می کند..

پشتیبانی نهادی: Bitfinex از موسسات و معامله گران رده بالاتر برخوردار است ، اگرچه این سیستم عامل به اندازه برخی از مبادلات با تنظیم بهتر خارج از بازار محبوب نیست. Bitfinex برای ارائه حساب های شرکتی ، سرعت معاملات سریع و “اتصال درجه نهادی” ، از جمله مزایای دیگر با Market Synergy همکاری کرده است..

ارزها و جفت های Bitfinex

Bitfinex صدها جفت ارز رمزنگاری شده و ارز فیات را در صرافی خود ارائه می دهد. برای مثال بیش از 100 ارز رمزپایه شده و پنج ارز فیات مختلف وجود دارد. به طور کلی ، Bitfinex انتخاب گسترده ای از گزینه های ارز رمزنگاری شده و ارز فیات را دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد ، و نقدینگی زیادی را در بین همه جفت ها ارائه می دهد. bitfinex-crypto-Exchange-trading-platform

روش های سپرده و برداشت از Bitfinex پشتیبانی می کند

Bitfinex با چهار ارز فیات مختلف (JPY ، USD ، GBP و EUR) و Tether (USDT) سپرده می پذیرد. همچنین می توانید رمزنگاری را مستقیماً به کیف پول Bitfinex خود واریز کنید. Bitfinex در کل 80+ نوع مختلف ارز رمزپایه را می پذیرد.

مراحل ثبت نام و ورود Bitfinex

Bitfinex یک فرآیند ثبت نام و ورود به سیستم ساده مانند روال استفاده شده توسط سایر مبادلات رمزنگاری موجود امروز را ارائه می دهد. ثبت نام در دسترس کاربران دیگر در سراسر جهان است به جز در بنگلادش ، بولیوی ، اکوادور ، قرقیزستان و ایالات متحده. Bitfinex برای استفاده از Tether و برداشت سریع ارز رمزنگاری شده به تأیید KYC نیاز دارد. با این حال ، شما فقط با تأیید نامه ایمیل تقریباً کامل به صرافی دسترسی دارید (نمی توانید ارزهای فیات را سپرده گذاری کنید یا از برخی از پول های ثابت بدون تأیید KYC استفاده کنید ، اما این تمام است).

bitfinex-exchange-book-book

تجارت Bitfinex

Bitfinex از طریق هر مرورگر دسک تاپ یا iOS و دستگاه همراه Android تجارت را انجام می دهد. رابط تجارت مانند رابط هر صرافی دیگر است. شما می توانید سفارشات بازاریابی ، محدود کردن و توقف را انجام دهید ، به عنوان مثال ، همراه با گزینه های پیشرفته تر معاملاتی مانند تجارت اهرمی ، توقف محدود ، توقف عقب ، پر کردن یا کشتن ، یکی دیگری را لغو می کند (OCO) ، سفارشات محدودیت پس از سفارش ، سفارشات پنهان ، و بیشتر.

گزینه های bitfinex-trading-pair

هزینه های Bitfinex

Bitfinex دارای ساختار هزینه بسیار رقابتی است و مبادلات در مورد هزینه های آن بسیار شفاف است. یک نکته خوب در مورد Bitfinex این است که تخفیف های حجمی از 500000 دلار شروع می شود ، این بدان معنی است که شما هزینه های بسیار ارزان را پرداخت می کنید چه معامله 1000 دلار در ماه و چه 300000 دلار در ماه.

 • هزینه های سازنده: 0.1٪ (کمتر از 500،000 دلار در ماه) تا 0.00٪ (بیش از 30 میلیارد دلار در ماه)
 • هزینه های سازنده: 0.2٪ (کمتر از 500،000 دلار در ماه) تا 0.055٪ (بیش از 30 میلیارد دلار در هر ماه)
 • تخفیف سازنده سفارشات مشتقات: -0.0200 to تا -0.0300
 • هزینه سفارش دهنده مشتقات سفارشات: 0.0750 to تا 0.0625
 • هزینه های سپرده: رایگان
 • هزینه های برداشت: 0.0004 BTC

به طور کلی ، ساختار هزینه Bitfinex بسیار رقابتی است. این صرافی کمترین هزینه را در میان مبادلات عمده و پر حجم ارائه می دهد.

هزینه های مبادله رمزنگاری bitfinex

مشکلات امنیتی Bitfinex و زمان خرابی

Bitfinex در طول سالها چندین بار هک شده است که منجر به ضررهای قابل توجهی در بودجه مصرف کنندگان شده است. در سال 2015 ، صرافی در هک 400000 دلار ضرر کرد. سپس ، در سال 2016 ، Bitfinex 73 میلیون دلار دیگر در یک حمله از دست داد ، که دومین نقض ارز بیت کوین در همه زمان ها بود.

گذشته از هک ، Bitfinex همچنین در طی سالهای گذشته دچار مشکلات خرابی قابل توجهی در بانک شده است که منجر به توقف دوره ای سپرده ها و برداشت ها می شود. به عنوان مثال ، در آوریل 2017 ، Bitfinex اعلام کرد پس از قطع انتقال های سیمانی ولز فارگو ، در پردازش برداشت دلار آمریکا با تأخیر مواجه است. از آن زمان ، Bitfinex بین مجموعه ای از بانک ها در کشورهای دیگر پرش کرده است – عمدتا بدون اینکه فاش کند که در آنجا پول مشتریان نگهداری می شود. این صرافی اخیراً به بانکی مستقر در پورتوریکو به نام Noble Bank International متصل شده بود ، اگرچه پس از آنکه بانک Noble با مشکلات مالی روبرو شد ، این رابطه بانکی قطع شد..

سهولت استفاده Bitfinex

استفاده از Bitfinex برای هر کسی که از یک سیستم تجارت سنتی یا تبادل رمزنگاری استفاده کرده است آسان است. این راه حل مناسب برای مبتدیان نیست ، زیرا Bitfinex فاقد گزینه مستقیم “خرید” یا “فروش” است ، همانطور که در Coinbase و سایر صرافی ها می بینیم. با این حال ، این یک پلت فرم تجاری آسان برای کاربران وب ، دسک تاپ و تلفن همراه است.

Bitfinex اعتماد و حریم خصوصی

Bitfinex یکی از کم اعتمادترین مبادلات ارز رمزنگاری شده در جامعه است. نگاهی سریع بیندازید صفحه ویکی پدیا Bitfinex برای خلاصه ای از هک ها ، نقض امنیت ، مشارکت های بانکی سایه بان و سایر مواردی که Bitfinex در طول سال ها با آن روبرو بوده است. به طور کلی ، ما در مورد افرادی که Bitfinex را اجرا می کنند اطلاعات کمی داریم.

یکی از نگران کننده ترین موارد این است که ما نمی دانستیم Bitfinex و Tether توسط همان افراد اداره می شوند تا اینکه این اطلاعات در یک دادخواست فاش شد. Tether و Bitfinex هر دو سابقه حسابرسی سایه ای دارند و روابط بانکی نامشخصی دارند.

به طور خلاصه ، در مورد هر بخش از عملکرد Bitfinex شفافیت کامل وجود ندارد ، و این باعث می شود اعتماد به Bitfinex به هر شکل ، شکل یا فرم دشوار باشد. خبر خوب ، البته ، این است که Bitfinex همچنان از این جنجال ها جان سالم به در می برد و از سال 2012 به طور مداوم فعالیت می کند. و ، تا آنجا که ما می دانیم ، Bitfinex هرگز اطلاعات کاربر را در هیچ یک از هک ها درز نکرده است..

خدمات مشتری Bitfinex

Bitfinex خدمات اولیه مشتری را ارائه می دهد. یک مرکز راهنمایی Bitfinex وجود دارد که می توانید در آن از طریق س FAالات متداول مرور کنید. همچنین می توانید درخواستی را از طریق فرم آنلاین به تیم خدمات مشتری Bitfinex ارسال کنید. با این حال Bitfinex آدرس ایمیل یا شماره تلفنی خاص را اعلام نمی کند که از طریق آن مشتریان می توانند با تیم تماس بگیرند.

راهنمای کاربر Bitfinex: نحوه راه اندازی و استفاده از Bitfinex

ثبت نام در Bitfinex نسبتاً آسان است. نحوه کار فرآیند در اینجا است.

1. ثبت نام کنید

bitfinex-Exchange-Trading-Sign-up

به Bitfinex.com مراجعه کنید ، سپس روی دکمه ثبت نام در بالای صفحه (یا دکمه Open Account) کلیک کنید.

Open-bitfinex-Exchange-Account

نام کاربری ، آدرس ایمیل و منطقه زمانی خود را وارد کنید. سپس ، رمز ورود را انتخاب کنید ، تأیید Captcha را تکمیل کنید و روی Open Account کلیک کنید.

2. تأیید صحت

پس از انجام مراحل بالا ، می توانید بلافاصله از Bitfinex استفاده کنید. برای شروع استفاده از Bitfinex هیچ تأیید دیگری لازم نیست. می توانید ارز رمزنگاری شده را به حساب خود واریز کنید ، سپس بلافاصله تجارت خود را آغاز کنید.

با این حال ، اگر می خواهید ارز فیات را به حساب خود واریز کنید ، باید تأییدیه Know Your Customer (KYC) را که شامل بارگذاری شناسه عکس صادر شده توسط دولت در سیستم عامل است ، انجام دهید. اگر می خواهید از برخی از پول های ثابت یا سکه های سودمند در سیستم عامل ، از جمله Tether (USDT) و LEO استفاده کنید ، باید تأیید KYC را نیز انجام دهید..

برای تکمیل تأیید KYC ، باید شرایط زیر را داشته باشید:

حداقل 18 سال داشته باشید

یک شماره تلفن معتبر ، آدرس ایمیل و آدرس مسکونی ارائه دهید

دو شکل شناسنامه معتبر صادر شده توسط دولت با عکس (مانند گذرنامه ، کارت ملی ، گواهینامه رانندگی ، کارت اقامت ، کارت اجازه کار و غیره) ارسال کنید

اگر دو نوع شناسنامه صادر شده از طرف دولت ندارید ، می توانید فقط یک مورد ارائه دهید ، سپس برای برقراری تماس اسکایپ برای تأیید هویت خود با انعطاف پذیری تماس بگیرید

ارائه صورتحساب بانکی که به وضوح نام شما را به عنوان دارنده حساب برجسته کند (اولین سپرده شما در Bitfinex باید از این حساب بانکی باشد)

ارائه مدرک آدرس ، از جمله بیانیه ای بیش از سه ماه از یک شرکت خدمات ، شرکت خدمات ، شرکت مجاز یا مقامات دولتی که نام و آدرس محل اقامت شما را به وضوح نشان دهد

3. احراز هویت دو عامل

Bitfinex توصیه می کند برای تأمین امنیت حساب خود ، احراز هویت دو عامل (2FA) را تنظیم کنید. می توانید 2FA مبتنی بر پیام کوتاه یا برنامه 2FA مبتنی بر پیام را انتخاب کنید (مانند از طریق Authy یا برنامه Google Authenticator).

4. روش واریز

اگر تأیید KYC را به پایان رسانده اید ، می توانید ارز فیات یا ارز رمزپایه را به حساب خود واریز کنید تا تجارت را آغاز کنید. اگر تأیید صحت KYC را تکمیل نکرده اید ، فقط می توانید ارز رمزپایه را واریز کنید.

روش bitfinex-سپرده

برخی از روش های قابل قبول واریز در Bitfinex شامل موارد زیر است:

انتقال بانکی ارز فیات (EUR ، JPY ، USD یا GBP)

اتصال به اینترنت (USDT)

ارزهای رمزنگاری شده مانند BTC ، LTC ، ETH ، ETC ، ZEC ، XMR ، DASH ، XRP ، IOTA و 80++

سپرده ارز-رمزنگاری bitfinex

واریز وجه به Bitfinex همیشه رایگان است ، به استثنای حواله های بانکی ، که 0.1٪ از کل مبلغ واریز شده را با حداکثر کارمزد 20 دلار برای هر انتقال سیم پرداخت خواهید کرد..

bitfinex-bitcoin-کیف پول-پرداخت

5. معامله ارز رمزنگاری شده

هنگامی که حساب Bitfinex خود را تأمین کردید ، می توانید تجارت ارز رمزنگاری شده را شروع کنید. پنجره معاملات رمزنگاری Bitfinex مشابه آنچه در سایر صرافی ها می بینید است.

نحوه معامله ارزهای رمزنگاری شده در bitfinex

نوع سفارش خود را انتخاب کنید ، سپس روی Exchange Buy یا Exchange Sell کلیک کنید تا تجارت انجام شود.

6. برداشت

هنگام برداشت پول ، هزینه ای را براساس روش برداشت خود پرداخت خواهید کرد (مانند 5 دلار برای برداشت USDT یا 0.1 درصد برای انتقال بانکی با ارز فیات).

به طور کلی ، Bitfinex برداشت سریع از سیستم عامل را سریع و آسان می کند. با این حال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، صرافی به طور دوره ای با مشارکت های بانکی که برداشت ها به طور موقت متوقف شده اند ، مشکل داشته است.

حرف آخر

Bitfinex یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین صرافی های موجود امروز است. متأسفانه ، این بحث برانگیزترین است. بله ، Bitfinex از سال 2012 فعالیت خود را آغاز کرده است. با این حال ، Bitfinex همچنین هرگز در مورد مشارکت بانکی ، تیم مدیریتی ، وضعیت مالی و سایر اطلاعات مهم شفافیت زیادی نداشته است. Bitfinex همچنین از افشای صمیمانه ارتباط خود با Tether امتناع ورزید – این دو تیم مدیریتی و سهامداران یکسانی دارند و گفته می شود Tether و Bitfinex توطئه کردند که بیت کوین را برای ثبت ارتفاعات در دسامبر 2017 فشار دهند..

اگر بحث و جدال کنار گذاشته شود ، Bitfinex یک ارز مبادله ای رمزنگاری شده با محدودیت های نظارتی محدود است که در آن شما می توانید با کارمزد پایین فقط با تأیید نامه الکترونیکی تجارت کنید. اگرچه دیگر برای ساکنان ایالات متحده در دسترس نیست ، Bitfinex همچنان در بین معامله گران سراسر جهان محبوب است.

تجارت & تبادل

 • راهنمای رمزنگاری 101: انتخاب بهترین ارز مبادله ای
 • راهنمای تبادل Bittrex: نحوه تجارت در Bittrex
 • راهنمای مبادله Binance: نحوه افتتاح حساب Binance و آنچه باید بدانید
 • راهنمای تبادل جوزا: راهنمای بررسی کاربر
 • راهنمای تبادل Kraken: راهنمای بررسی کاربر
 • راهنمای مبادله Etherdelta: نحوه تجارت در Etherdelta
 • راهنمای مبانی تجارت Cryptocurrency: مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل فنی Crypto
 • معاملات ارز رمزنگاری شده: درک جفت های معاملاتی ارز رمزنگاری شده & چگونه کار می کند
 • راهنمای معاملات رمزنگاری: 4 گرفتاری مشترک که هر معامله گر رمزنگاری تجربه خواهد کرد

کیف پول

 • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: چرا به کیف پول نیاز دارید?
 • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: افتتاح کیف پول بیت کوین
 • راهنمای کیف پول های رمزنگاری: افتتاح MyEtherWallet (MEW)

شما همچنین می توانید به گروه فیس بوک ما در Master The Crypto: دانش پیشرفته رمزنگاری برای پرسیدن هر گونه سوال در مورد ارزهای رمزپایه.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me