banner
banner

دستور توقف چیست و چگونه کار می کند؟

معرفی و راهنمای سفارشات متوقف شده بهینه شده در OKEx.

در حالی که معامله ارزهای رمزنگاری شده در بورس معمولاً شامل خریداران و فروشندگان سفارشات بازار است ، معامله گران پیشرفته تر به ابزارهای پیشرفته تری مانند سفارش توقف نیاز دارند.

دستور توقف چیست?

دستور توقف یک عملکرد معاملاتی مشروط است که به معامله گران اجازه می دهد یک دارایی اساسی را پس از رسیدن قیمت آن به یک نقطه خاص ، به نام قیمت ماشه ، که از قبل تعیین کرده است ، خریداری یا بفروشند. هنگامی که قیمت بازار به این قیمت ماشه از پیش تعیین شده رسید ، یک دستور خرید یا فروش به طور خودکار با قیمت سفارش از پیش تعریف شده (نه لزوماً همان قیمت ماشه) یا همان قیمت بازار در آن زمان اجرا می شود.

معنای آن در عمل این است که معامله گرانی که قصد فروش بیت کوین (BTC) را دارند ، دو انتخاب اصلی در مورد نحوه فروش آن از طریق دستور توقف دارند: یا آنها می توانند با استفاده از سودآوری با قیمت بالاتر (برای اطمینان از کسب سود) بفروشند ، یا TP ، سفارش ؛ یا می توانند با تعیین قیمت کف فروش ، با استفاده از سفارش توقف ضرر یا SL از ضرر و زیان جلوگیری کنند.

اگر معامله گر قصد خرید بیت کوین را داشته باشد ، همین امر صادق است – بسته به شرایط بازار ، آنها می توانند قیمت مشخصی تعیین کنند یا قیمت محرکی را تعیین کنند که در آن می خواهند BTC بخرند. این قابلیت به دلیل ماهیت 24 ساعته 7 به خصوص در بازارهای رمزنگاری بسیار مفید است ، به معامله گران امکان می دهد سفارشات الگوریتمی تنظیم کرده و از بازار فاصله بگیرند.

مثال سفارش را متوقف کنید

به عنوان مثال ، فرض کنید یک معامله گر بیت کوین را با قیمت 9000 دلار خریداری کرد. آنها می توانند برای توقف سفارش توقف تعیین کنند ، قیمت ماشه را 10،000 دلار و قیمت سفارش را 9،950 دلار تعیین کنند (50 دلار کمتر برای اطمینان از پر شدن سریع سفارش).

قیمت ماشه به عنوان آستانه ای است که بازار باید قبل از اجرای دستور مشروط به آن احترام بگذارد. یک معامله گر می تواند به خوبی از همان مقدار برای قیمت ماشه و قیمت سفارش استفاده کند ، اما با توجه به ماهیت ناپایدار بازارهای رمزنگاری ، این می تواند منجر به عدم تحقق سفارشات شود ، زیرا قیمت می تواند لحظه ای 10 هزار دلار را لمس کند قبل از اینکه به شدت افت کند.

تنظیم قیمت سفارش اندکی زیر قیمت ماشه ، شانس پر شدن سفارش را بهبود می بخشد حتی اگر بازار برای مدت طولانی در 10،000 دلار نماند.

این بدان معناست که اگر بازار زیر 10 هزار دلار باقی بماند ، هیچ اتفاقی نمی افتد ، اما به محض لمس قیمت دلار 10 هزار دلار ، این قیمت سفارش 9 هزار و 950 دلار آغاز و متعاقباً اجرا می شود.

به همین ترتیب ، معامله گرانی که BTC را با قیمت 9000 دلار خریداری كرده اند می توانند با تعیین قیمت ماشه در 8500 دلار – و برای مثال قیمت سفارش 8،450 دلار – با یك سفارش توقف ضرر از ضرر جلوگیری كنند تا در موقعیت قابل قبول خود از موقعیت خارج شوند برای از دست دادن.

همچنین ، معامله گر همچنین می تواند قیمت های ماشه و سفارش را برای خرید بیت کوین در سطوح خاص تعیین کند (همانطور که در زیر نشان داده شده است) برای ورودی های سودآور (صعودی یا نزولی) و غیره.

به طور خلاصه ، یک دستور توقف به معامله گران اجازه می دهد تا بسته به جهت بازار ، قیمت های ماشه و سفارش را برای باز یا بسته شدن موقعیت های کوتاه و کوتاه تنظیم کنند.

OKEx بهینه سازی سفارش را متوقف کنید

OKEx اخیراً چندین بهینه سازی جدید برای عملکرد توقف سفارش ارائه داده است که برای معامله گران در هر دو نسخه دسک تاپ و برنامه موبایل OKEx در دسترس است. این به روزرسانی ها برای سفارشات توقف ، انعطاف پذیری و آزادی بیشتری در خرید و فروش استراتژیک دارایی های دیجیتال در بستر OKEx به کاربران می دهد.

یکی دیگری را لغو می کند

در مرحله اول ، ما ویژگی One Cancels the Other را معرفی کرده ایم. با سفارش OCO ، یک معامله گر می تواند همزمان یک شرط ضرر و ضرر را تنظیم کند و هر کدام از سفارش ها ابتدا اجرا شود – بر اساس قیمت ماشه و سفارش کاربر – دیگری را بی اعتبار می کند.

به عنوان مثال ، یک معامله گر که 9000 دلار در اختیار دارد می تواند همزمان با استفاده از عملکرد OCO شرایط را برای هر دو تنظیم کند – یعنی سود بردن و متوقف کردن ضرر. این بدان معناست که قیمت بیت کوین می تواند به هر طریقی تغییر کند و یکی از شرایط را فعال کرده و دیگری را به طور خودکار باطل کند.

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، معامله گران با استفاده از نوع سفارش OCO می توانند چهار شرط تعیین کنند. اگر آنها بخواهند پس از عبور از 10 هزار دلار ، از سود تجارت خارج شوند ، می توانند این قیمت را به عنوان قیمت خود تعیین کنند "قیمت ماشه TP" و "قیمت سفارش TP." آنها می توانند برای جلوگیری از ضرر ، از همان تجارت خارج شوند "SL قیمت ماشه" و "SL قیمت سفارش" در سطح مورد نظر خود (9000 دلار در این مثال).

یک بار دیگر ، این نوع سفارش به طور منحصر به فرد برای بازارهای رمزنگاری مناسب است که بسیار بی ثبات هستند و می توانند در عرض چند ساعت در هر جهت حرکت کنند ، و برای معاملات بهینه چنین سفارشات چند شرطی را ضروری می کند.

علاوه بر این ، این بهینه سازی مواردی را که مانع از اجرای سفارش در هنگام تعیین سفارش محدودیت کاربر (به عنوان مثال ، خرید یا فروش دارایی اساسی با قیمت تعیین شده یا بهتر) برای TP و سفارش توقف SL می شود ، به طور همزمان حل می کند. با استفاده از نوع سفارش OCO ، کاربران اکنون می توانند به صورت ایمن و انعطاف پذیر تجارت کنند.

در همین حال ، معامله گران همچنین می توانند برای باز یا بستن موقعیت ها بر اساس استراتژی های معاملاتی خود ، از تابع سفارش مشروط استفاده کنند.

سفارش ماشه

دومین بهینه سازی که ما در حال راه اندازی هستیم ، نوع سفارش جدید دیگری به نام سفارش ماشه است. سفارش ماشه همانند دستور توقف مشروط عمل می کند با این تفاوت که حاشیه یا موقعیت کاربر را مسدود نمی کند. معنی این امر این است که معامله گرانی که نمی خواهند در موقعیت خود قفل شوند و می خواهند با افزایش یا افت قیمت همراه شوند ، می توانند این کار را با مشخص کردن قیمت ماشه و یک سناریو انجام دهند ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

تنظیمات توقف سفارش و قوانین راه اندازی برای سفارشات ماشه. منبع: OKEx

قوانین فوق نشان می دهد بسته به باز یا بسته شدن موقعیت (به عنوان مثال خرید یا فروش) ، شرایط سفارشات معامله گران در سناریوهای مختلف باید دنبال کنند. برخی از قوانین کاملاً واضح هستند ، از جمله اینکه بستن یک موقعیت طولانی برای سود نیاز به تعیین قیمت ماشه بالاتر از آخرین قیمت بازار دارد. به همین ترتیب ، بستن موقعیت برای جلوگیری از ضرر نیاز به قیمت ماشه کمتر از آخرین قیمت دارد. قوانین مربوط به باز کردن موقعیت های جدید اعمال می شود ، بسته به این که یک معامله گر صعودی باشد (یا به دنبال بازگشت سهام است) یا نزولی.

با این حال ، با توجه به اینکه حاشیه ها و موقعیت ها مسدود نیستند ، سفارشات محرک به دلیل عوامل مختلفی مانند محدودیت موقعیت ، محدودیت قیمت و غیره ممکن است خراب شوند.

ترتیب توقف موقعیت

بهینه سازی سوم از تنظیم یک دستور توقف برای یک موقعیت خاص پشتیبانی می کند ، که به آن دستور توقف موقعیت می گویند. با استفاده از این نوع سفارش موقعیت خاص مورد نظر را مسدود می کند و تنظیمات TP و SL آن را می توان در سایت مشاهده و لغو کرد "سفارشات را باز کنید" صفحه این بدان معناست که یک معامله گر می تواند برای 1 BTC از 10 BTC کل خود سفارش شرطی تعیین کند.

قوانین استفاده از ترتیب توقف موقعیت در نمودار زیر نشان داده شده است.

تنظیمات سفارش متوقف شده و قوانین محرک سفارشات توقف موقعیتی. منبع: OKEx

سفارش با TP / SL

آخرین بهینه سازی به کاربران امکان می دهد تا سفارشات توقف را در کنار هر سفارش بازار یا محدودیت تنظیم کنند. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، کاربران این گزینه را دارند که هنگام ثبت سفارش در بازار ، عملکردهای یک یا هر دو متوقف کردن سفارش (سود یا توقف ضرر) را فعال کنند..

هنگام استفاده از این بهینه سازی جدید با سفارش محدود ، کاربران گزینه اضافه شده را برای تعیین قیمت ماشه و قیمت سفارش برای یک یا هر دو عملکرد توقف سفارش دریافت می کنند. این به کاربران امکان می دهد برای انعطاف پذیری بیشتر قیمت های سفارش را زیر یا بالاتر از قیمت های ماشه تعیین کنند.

توابع انتخاب شده پس از تحقق سفارش واقعی (محدودیت یا بازار) فعال خواهند شد و می توانند در زیر مشاهده شوند "سفارشات را باز کنید" زبانه در حالی که کاربران می توانند سفارشات سقفی خود را قبل از تحقق ویرایش کنند ، اگر با پارامترهای تغییر یافته متناسب نباشند ، توابع سفارش توقف لغو می شوند.

محدودیت سفارش را متوقف کنید

سرانجام ، کاربران ویژگی توقف سفارش در OKEx باید محدودیت های مختلف اعمال شده بر سفارشات منفرد را همانطور که در زیر نشان داده شده است ، توجه داشته باشند. این محدودیت ها با شرایط بازار تغییر می کنند.

محدودیت های بالاتر برای سفارشات توقف. منبع: OKEx

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me