banner
banner

Bitcoin ETF چیست؟

احتمالاً در طی چند سال اخیر اصطلاح Bitcoin ETF را بارها و بارها شنیده اید. این صندوق های منحصر به فرد قابل معامله در بورس (ETF) انعطاف پذیری ، محافظت و امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری های سنتی برای سرمایه گذاران فراهم می کنند. ETF صندوقی است که عملکرد یک دارایی یا گروه دارایی را ردیابی می کند. به همین ترتیب ، ETF می تواند راهی عالی برای افزایش سود و کاهش خطرات باشد.

ETF چیست?

ETF ابزاری برای سرمایه گذاری است که شامل سبدی از اوراق بهادار است. ETF ها در بازار بسیار محبوب هستند. در حال حاضر ، آنها برای هزاران استراتژی مختلف سرمایه گذاری استفاده می شوند. این استراتژی ها شامل درآمدزایی ، سوداگری ، افزایش قیمت و جبران خطر در پرتفوی سرمایه گذار است.

نکته مهم ، یک ETF می تواند شامل انواع سرمایه گذاری ها باشد. معمولاً دیدن ETF که مجموعه ای از سهام ، کالاها یا اوراق قرضه را ارائه می دهد. از این طریق ETF بسیار شبیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک است. در بسیاری از موارد ، یک ETF شامل سهام شرکتهای مختلفی است که همه مربوط به یک بخش خاص هستند ، مانند بانکداری یا صنایع دفاعی.

حدس و گمان بازار در مورد تایید Bitcoin ETF - Woobull

حدس و گمان بازار در مورد تایید Bitcoin ETF – Woobull

همچنین ، ETF هایی وجود دارند که به مراتب بیشتر هستند. این سرمایه گذاری ها می تواند شامل صدها یا هزاران سهام در صنایع مختلف باشد. علاوه بر این ، بسته به مشخصات ETF ، آنها می توانند شامل هر دو شرکت آمریکایی و بین المللی باشند. در نتیجه ، ETF ها در سطح جهانی بسیار محبوب هستند.

برخلاف صندوق های سرمایه گذاری ، ETF ها روزانه معامله می شوند. از این رو نام آنها “وجوه معاملاتی مبادله شده” است. به همین ترتیب ، این سرمایه گذاری ها بسته به ترکیب و فعالیت بازار دارای نوسانات قیمت هستند. نوسانات قیمت آنها می تواند ظریف تر باشد زیرا صندوق به طور متوسط ​​کل سرمایه گذاری های موجود در آن است.

یکی از مزایای اصلی ETF این است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا زمان زیادی را در هزینه های کارگزار و نسبت های هزینه پس انداز کنند. علاوه بر این ، ETF متوسط ​​شما نسبت به صندوق های سرمایه گذاری مشترک یا سایر وسایل نقلیه سرمایه گذاری در بازار ، نقدینگی بیشتری دارد. این نقدینگی اضافه شده معادل گزینه های بیشتری برای سرمایه گذاران در این صندوق ها است.

انواع ETF

  • باند ETF
  • صنعت ETF
  • کالای ETF
  • ارز ETF
  • معکوس ETF

Bitcoin ETF چیست?

مفهوم Bitcoin ETF در صنعت مدتهاست که منتظر است. به طور قابل توجهی ، چندین شرکت طی سال گذشته درخواست هایی را به SEC ارسال کرده اند. متأسفانه ، هنوز تأییدیه ای دریافت نشده است. تا به امروز ، SEC مردود است که اجازه دهد ETF متمرکز بر ارزهای رمزنگاری شده ظهور کند. اخیرا, WisdomTree آخرین مورد از پرونده های طولانی SEC را نشان داد

ETF بیت کوین مدتهاست که یک چشم انداز جالب در بازار و به همین دلیل است. ETF بیت کوین که با قیمت بیت کوین ارتباط برقرار می کند ، به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از بی ثباتی بیت کوین سود ببرند بدون اینکه مستقیماً در بازار رمزنگاری قرار بگیرند. به این ترتیب ، سرمایه گذاران عمده می توانند از چارچوب قانونی مرتبط با سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده در حال ظهور خودداری کنند.

Bitcoin ETF – امنیت

متاسفانه ، یک ETF بیت کوین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از مبادلات سنتی در مقابل سیستم عامل های تجارت رمزنگاری تازه ظهور شده خرید و فروش کنند. این توانایی یک مزیت بزرگ برای موسسات مالی بزرگ است که قادر به حضور در بازار در وضعیت کنترل نشده فعلی آن نیستند. در نتیجه ، بسیاری معتقدند که تصویب SEC ارزش بازارهای رمزنگاری را به جلو منجنیق می کند.

علاوه بر این ، Bitcoin ETF گزینه های بیشتری را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. در حال حاضر ، وقتی سرمایه گذاران معتقدند که قیمت کاهش می یابد ، نمی توانند کوتاه مدت بیت کوین را انجام دهند. معرفی این ابزار مالی جدید کلیه ویژگیهای سنتی ETF را که به آنها عادت کرده اند در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد

سرانجام ، ETF برای مدتی وجود داشته است. در حالی که بیت کوین هنوز هم برای اکثر مردم یک مفهوم نسبتاً جدید است. این عدم درک و شفافیت باعث می شود که سرمایه گذاری مستقیم روی ارزهای رمزپایه برای برخی خطر بیشتری داشته باشد. برعکس ، ETF ده ها سال است که وجود دارد و اکثر سرمایه گذاران با توانایی ها و فرایندهای خود آشنا هستند.

مخالفت SEC با ETF های بیت کوین

با توجه به تمام مزایای بدست آمده از ورود Bitcoin ETF به بازار ، تعجب آور نیست که چندین شرکت اقدام به چنین اقدامی کرده اند. اولین تلاش برای آوردن این محصول مالی عصر جدید از سوی دو غول در صنعت انجام شد – كامرون و تایلر وینكلووس.

Winklevoss Twins - CNN

Winklevoss Twins – CNN

دوقلوهای وینکلوس با نوآوری غریبه نیستند. این فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد بیشتر به دلیل معروف بودن شناخته می شوند طرح دعوی در دادگاه علیه مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک که در آن آنها ادعا کردند که او مفهوم فیس بوک را از آنها سرقت کرده است. اخیراً ، این جفت ارز به خاطر موضع طرفدار بیت کوین شناخته شده است. این برادران یکی از اولین میلیاردرهای بیت کوین در جهان بودند و در حال حاضر تبادل بسیار محبوب جوزا را اداره می کنند.

در سال 2017 ، دوقلوهای Winklevoss پرونده ای را برای Winklevoss Bitcoin Trust به SEC ارسال کردند. با این حال ، SEC به سرعت این درخواست را رد کرد. SEC نگرانی ها درباره وضعیت غیرقابل تنظیم بیت کوین را ذکر کرد. با این حال ، بسیاری از افراد در صنعت اظهار داشتند که در حال حاضر چندین ETF برای صنایعی وجود دارد که تحت مقررات قرار نمی گیرند.

کمیسر SEC در حال کار با Bitcoin ETF

اوایل سال جاری برادران پرونده دیگری را تشکیل دادند. دوباره SEC درخواست آنها را سرزنش كرد. با این حال ، این بار برخی اعضای SEC با این مفهوم در هیئت مدیره بودند. به طور مشخص ، نماینده کمیسیون امنیت اقتصادی ، هستر پیرس. وی با اشاره به موارد متعددی که تحت فشار ناعادلانه Bitcoin ETF نسبت به سایر ابزارهای مالی قرار گرفت ، مخالفت خود را در مورد تصمیم هیئت مدیره اعلام کرد..

در سال 2018 ، یک شرکت دیگر تلاش قابل توجهی برای تأمین امنیت ETF بیت کوین انجام داد. این بار استارت آپ بلاکچین VanEck SolidX یک برنامه Bitcoin Trust ETF ارسال کرد. این شرکت معتقد بود که شانس بیشتری برای تصویب دارد زیرا این صندوق فقط به سرمایه گذاران حرفه ای اختصاص دارد. به عنوان مثال ، هزینه این صندوق 200000 دلار است. با وجود رویکرد جدید آنها ، SEC تلاش های آنها را انکار کرد.

پس از انکار چندین برنامه ، SEC برنامه ها را برای نظرات عمومی باز کرد. از همه مهمتر ، نهادهای نظارتی درمورد تصمیمات خود از بینندگان بصیرت می جستند. قابل توجه است ، بیشتر نظرات در مورد برنامه ها برای تأیید این ابزارها مثبت بود.

چگونه یک ETF بیت کوین می تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد

مدت هاست که تحلیلگران بر این باورند که تأیید ETF بیت کوین ارزش بازار بیت کوین را منجنیق می کند. این اعتقاد هنگامی آشکار می شود که فعالیت قیمت بیت کوین را در حدود زمان تصویب برنامه ETF بررسی کنید. امیدوارم در ماههای آینده ، تنظیم کننده گان رویکرد بازتر و منصفانه تری به بازار رمزنگاری داشته باشند. در حال حاضر ، کل جامعه بلاکچین با صبر و حوصله منتظر تأیید Bitcoin ETF هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me