banner
banner

دارایی های دنیای واقعی به عنوان وثیقه DeFi ، ساخته شده با MakerDAO

فضای ارزهای رمزپایه ناشی از تمایل به ایجاد یک سیستم مالی و زیرساختی بهتر است که برای هر کسی ، هرجای دیگر فراگیر باشد.

صنعت رمزنگاری از سال 2010 که بیت کوین موج جدیدی را شروع کرد که امروز باعث ایجاد یک صنعت کاملا جدید شده است ، به طور قابل توجهی بالغ شده است. جامعه رمزنگاری به طور مداوم با ابزارها و قابلیت های جدیدی که به تدریج ساخته می شوند ، پیشرفت می کند.

با این وجود این قابلیت ها که نوید زمان های تسویه سریع تر ، دسترسی جهانی بی اعتماد و کنترل دارایی گران را می دهند ، عمدتا در قلمرو رمزنگاری محصور مانده اند.

گردآوری دارایی های دنیای واقعی و رمزنگاری

اکنون ، آرزو این است که شکاف بین دارایی های دنیای واقعی و ارزهای رمزپایه را پر کند. به طور خاص در فضای DeFi ، که هدف آن فراهم کردن زیرساخت های مالی بدون مرز است ، اولین قدم ها برای آوردن دارایی های دنیای واقعی به عنوان وثیقه برای صدور وام در حال انجام است..

جامعه MakerDAO ، که پشت Da կայուն کوین است ، مسلماً یکی از محبوب ترین پروژه های DeFi ، رای گیری در مورد اجازه دادن به دارایی های واقعی را به عنوان گزینه های وثیقه تأیید کرد..

این امر در پی تلاش های راه اندازی شده سانتریفیوژ ایجاد می شود که پروتکلی را ایجاد کرده است که به کاربران امکان می دهد دارایی های واقعی را به اوراق بهادار تبدیل کنند که در برابر آنها ارزهای ERC20 قابل انتشار است. این امر امکان تأمین ارزش دارایی دنیای واقعی را فراهم می کند زیرا این توکن ها بهره دارند و به عنوان NFT (نشانه های غیر قابل استفاده) صادر می شوند.

برنامه های DeFi که بیشتر در بالای بلاکچین Ethereum ساخته شده اند ، به مردم امکان دسترسی بیشتر به وام ، وام و سایر خدمات را می دهند زیرا نیاز به مراجعه و معامله از طریق یک موسسه مالی را از بین می برند.. 

در مورد MakerDAO ، سیستم ساخته شده با Maker (MKR) و DAI به کاربران اجازه می دهد تا وثیقه های ارز رمزنگاری شده را برای گرفتن وام های رایج در دلار پایدار دلار آمریکا وام بگیرند. 

در حالی که اخیراً فضای DeFi با یک میلیارد دلار بسته در برنامه های مختلف در سراسر هیئت ، یک نقطه عطف بزرگ را جشن گرفت ، امروز مشارکت در DeFi محدود است زیرا این امر مستلزم داشتن دارایی کاملاً بومی رمزنگاری شده برای کاربران است..

مشارکت در دارایی های دنیای واقعی در صنعت DeFi همان کاری است که سانتریفیوژ با Ethereum Dapp خود به نام Tinlake دنبال می کند. این برنامه امکان تضمین امنیت دارایی های دنیای واقعی را فراهم می کند و این موارد را به عنوان نشانه در بلاکچین نشان می دهد ، که به نوبه خود می تواند برای دسترسی به خدمات DeFi استفاده شود.

دارایی گذاری چیست?

نشانه گذاری دارایی به عملی تبدیل مالکیت یک دارایی در دنیای واقعی به یک رمز دیجیتال اشاره دارد. این کار را می توان به روشهای مختلف انجام داد ، اما همه اینها منجر به ایجاد پل قانونی می شود که بین دارایی فیزیکی و رمز نماینده آن حمایت می شود.

سندها ، عناوین و گواهینامه ها همه نسخه های سنتی یک رمز هستند. اسناد به خانه نشان دهنده مالکیت آن خانه است. این توکن به دارایی بومی دیجیتالی اشاره دارد که نشان دهنده خود دارایی دنیای واقعی است.

 دو نوع اول دارایی که برای علامت گذاری در دسترس هستند ، حق امتیاز پخش موسیقی است که توسط فاکتورهای حمل بار PaperChain و ConsolFreight فعال می شود..

با رای مثبت جامعه MakerDAO ، اکنون هر کسی – اعم از اشخاص یا شرکت ها – قادر به استفاده از جریانات نقدی آینده از حق پخش موسیقی یا فاکتورهای حمل و نقل به عنوان وثیقه برای گرفتن وام به عنوان مثال است.

Lucas Vogelsang از شرکت سانتریفیوژ خاطرنشان می کند که این مشارکت می تواند اولین کاربرد DeFi در جهان برای یک مسئله تجاری واقعی باشد. به ویژه ، این راه حل بدون ایجاد دردسر برای گذر از راه های سنتی تأمین مالی ، به اطمینان از نقدینگی سریع برای هنرمندان و شرکت های زنجیره تأمین کمک می کند.. 

MakerDAO’s Rune Christensen همچنین دیدگاه بسیار خوش بینانه ای را به اشتراک گذاشته است زیرا این دو پیشنهاد اولین قدم برای گسترش حوزه کاربردی DeFi است:

“اینها باید به عنوان دو [RWAs] بزرگترین پرتفوی دارایی که تاکنون ساخته شده است دیده شوند. این فقط اولین قدم است. هزاران هزار دارایی در کنار آنها وجود خواهد داشت. “

هنوز هم مسئله و محدودیت هایی در رابطه با ارزش گذاری دارایی های دنیای واقعی وجود دارد و خطرات جدیدی را به فضای DeFi وارد می کند..

به عنوان مثال ، فرآیند توکن سازی سانتریفیوژ از طریق برنامه خود همچنان تحت قانون اوراق بهادار است. از آنجا که هر دو Paperchain و ConsolFreight در ایالات متحده مستقر هستند ، تنها سرمایه گذاران معتبر به این دارایی ها دسترسی خواهند داشت.

سازش دیگری که به منظور آوردن دارایی های دنیای واقعی به DeFi انجام شد ، سانتریفیوژ راه اندازی یک وسیله نقلیه مخصوص (SPV) است که دارای دارایی های مرتبط با آن خواهد بود ، از یک نقطه تماس قانونی. وام دهندگان در صورت عدم پرداخت ، مجبورند برای اجرای حقوق خود در وثیقه ، به سیستم حقوقی متکی باشند و نه یک قرارداد هوشمند خودکار که می تواند این کار را با دارایی های موجود در زنجیره انجام دهد..

گرچه این امر برای داشتن ادعایی در مورد دارایی های توکن شده در دنیای واقعی ضروری است ، اما نشان دهنده یک نقطه شکست است. اما این یک معامله است که سانتریفیوژ ، Lucas Vogelsang ، می گوید برای به وجود آوردن دارایی های دنیای واقعی ضروری است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me