banner
banner

معاملات بزرگ بیت کوین نشان می دهد که موسسات در حال جمع شدن هستند

یک گزارش تحقیق اصلی که داده های معاملات BTC را برای ارزیابی رفتار و روند بازار در سال 2020 تجزیه و تحلیل می کند.

نوشته شده توسط OKEx Insights | طراحی شده توسط Catallact

PDF گزارش زیر در پایین این صفحه قرار داده شده است تا خوانندگان بتوانند آن را به راحتی مشاهده ، بارگیری و به اشتراک بگذارند..

حداقل از سال 2013 ، فضای بیت کوین و ارزهای رمزپایه شاهد تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران سازمانی و بسیار زیاد بوده است "پول هوشمند" بازیکنان BTC را جمع می کنند. این پدیده طی چند سال گذشته شتاب گرفته است – با توجه به اینكه صنعت هربار كه صندوق معروف دیگری به این باند می پیوندد ، به افزایش سرمایه گذاری های نهادی روی آورده است – دست به دست هم با افزایش بازار مشتقات بیت کوین.

در ماه مه سال 2020 ، "موسسات اینجا هستند" وقتی پل تودور جونز ، سرمایه گذار مشهور کلان ، اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری وی در آتی BTC به عنوان پرچین در برابر تورم سرمایه گذاری می کند ، این روایت دوباره تقویت شد. این خبر با انتشار اخباری مبنی بر اینکه شرکت اطلاعات تجاری 1.2 میلیارد دلاری MicroStrategy در آن زمان نزدک ، 21454 BTC – در آن زمان به ارزش بیش از 250 میلیون دلار – خریداری کرد ، در تلاش برای دفاع از خزانه ذخیره خود در برابر تورم فیات ، بیشتر تقویت شد..

با داستان هایی از این دست که به عناوین اصلی رسیده اند ، به راحتی می توان با روایت کلی موافقت کرد که BTC به طور فزاینده ای برای سرمایه گذاران نهادی و بازیکنان بزرگ جذاب تر می شود – به خصوص ، شاید در سال 2020. اما داده های موجود Bitcoin بیت کوین در مورد ما چه می گوید رفتار سرمایه گذار در مقیاس بزرگ در سال جاری?

برای پاسخ به این س questionال ، OKEx Insights و شرکت داده های بلاکچین Catallact بار دیگر با هم همکاری کردند تا نگاهی به داده های معاملات در بلاکچین بیت کوین بیندازند. در این گزارش ، بررسی می کنیم که آیا می توانیم استدلال کنیم که سرمایه گذاران نهادی و بازیگران پول کلان در واقع BTC امسال جمع شده اند.

یادداشتی درباره نحوه تفسیر داده های زنجیره ای

اما اول ، چند کلمه اخطار. اگرچه این گزارش مبتنی بر تحقیق است ، داده های زنجیره ای نمی توانند همه چیز را به ما بگویند ، و تحلیلگران هنگام تلاش برای نتیجه گیری از آن احتیاط می کنند.

به عنوان مثال ، ما می توانیم معاملات بزرگ BTC را مورد بررسی قرار دهیم ، اما نمی توان تمیز قائل شد که چه تعداد از آنها خرید ، فروش ، جابجایی معاملات جمع شده از مبادلات ارز رمزنگاری شده یا حرکات گسترده از موسسات و صندوق ها است. هنوز هم ، با نگاهی به این معاملات بزرگ BTC ، می توانیم مشاهدات دقیق انجام دهیم و نتیجه گیری های احتمالی را ارائه دهیم.

علاوه بر این ، داده های مورد بررسی در این گزارش از ژانویه 2020 آغاز می شود و در ابتدای آگوست 2020 به پایان می رسد. به همین ترتیب ، معاملات BTC را در کل ماه اوت و ابتدای سپتامبر در نظر نمی گیرد ، زمانی که قیمت کاهش از بالاترین میزان آن در ماه جولای.

معاملات بزرگ BTC غیر معمول است

قبل از اینکه در داده های زنجیره ای خیلی عمیق فرو برویم ، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

هنگامی که تعداد تراکنش های انجام شده در بلاکچین بیت کوین را بررسی می کنیم و آنها را با توجه به تعداد سکه های معامله شده ترسیم می کنیم ، نتایجی را می بینیم که به هیچ وجه غیرمنتظره نیستند – اما توجه به آنها مهم است.

کوچکترین معاملات – معاملات بین 0 تا 1 BTC – سهم شیر از آدرسهای تغییر ارزش USD در بلاکچین Bitcoin را تشکیل می دهد. با گذشت زمان ، تعداد این معاملات کوچکتر قیمت BTC را ردیابی می کند. در همین حال ، با افزایش اندازه معاملات BTC ، تعداد معاملات کاهش می یابد.

با افزایش مقدار BTC در معامله ، تعداد معاملات کاهش می یابد. منبع: Catallact

به طور خلاصه ، هرچه حرکت سکه ها در بلاکچین بیت کوین بیشتر باشد ، معمولاً کمتر دیده می شود.

اگرچه این نکته قابل ذکر به نظر نمی رسد ، اما درک این نکته ضروری است که تعداد تراکنش های حامل مقادیر اندک BTC بسیار بیشتر از تعداد تراکنش های حامل مقادیر متوسط ​​تا عظیم سکه است. به همین ترتیب ، اگر و هنگامی که می بینیم تعداد معاملات غیر منتظره زیاد یا پایین BTC در حال انجام است ، در فرضیه گیری و نتیجه گیری های خاص آزاد هستیم..

با این حال ، قبل از اینکه به این نتیجه برسیم ، بیایید ابتدا تلاش کنیم تا داده های خاص زنجیره ای مربوط به تعداد معاملات را بر اساس اندازه (در BTC) در تلاش برای شناسایی ناسازگاری های قابل توجه انجام دهیم..

خرده فروشی در ماه مه با 10،000 دلار انتظار و دیدن را انتخاب كرد

بیایید از رایج ترین نوع معاملات BTC – معاملات کمتر از یک دهم سکه شروع کنیم. برای همه اهداف ، ما می توانیم احساس راحتی کنیم که این معاملات را انجام دهیم "خرده فروشی," با توجه به اینکه م institutionsسسات و بازیگران بزرگ نسبت به فرد متوسط ​​شما به میزان کم BTC معامله می کنند بسیار کمتر است.

جای تعجب نیست که تعداد معاملات روزانه کمتر از 0.1 BTC حرکت قیمت ارز دیجیتال را از نزدیک ردیابی می کند. این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی به دلیل نوسان قیمت ارز رمزنگاری شده مقادیر نسبتاً کمی BTC را خریداری و می فروشند و این ممکن است راحت تر باشد "لرزید" از بازار در زمان نوسانات بالا و کاهش چشمگیر قیمت.

هنگامی که قیمت BTC در ماه مه 10 هزار دلار رسید ، تعداد معاملات کوچک BTC روزانه کاهش یافت و رویکرد انتظار و مشاهده را در پیش گرفت. منبع: Catallact

جالب ترین انحرافی که از نمودار بالا می توان مشاهده کرد این است که در ماه می سال 2020 اتفاق افتاد ، زیرا BTC به سومین پاداش بلوک خود رسید که نصف شد. قیمت BTC به سطح 10،000 دلاری روانشناختی بازگشت که آخرین بار قبل از سقوط قیمت عمده در اواسط ماه مارس به آن رسیده بود. در طول ماه ، تعداد معاملات خرد خرده فروشی روزانه کاهش یافته و از روند قیمت دور شد – این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی با شروع دوره انباشت فصلی ، پس از سقوط ، یک روش انتظار و دیدن را در پیش گرفتند.

فعالیت معاملات در اندازه متوسط ​​پس از سقوط در ماه مارس کاهش یافت

حرکت به سمت معاملات متوسط ​​- که بیشتر به دلیل معدنچیان و / یا بازیکنان خرده فروشی بزرگتر حاصل می شود – الگوی دیگری را مشاهده می کنیم.

وقتی تعداد تراکنش های بین 10 تا 100 BTC در روز را بررسی می کنیم ، دو نکته را می بینیم که قابل توجه است:

  1. میانگین تعداد معاملات بلافاصله پس از سقوط بازار مربوط به COVID در مارس کاهش یافت و کمتر از آنچه قبل از آن بود باقی ماند.
  2. میانگین تعداد معاملات از اواخر ماه ژوئن روند صعودی داشته است.

تعداد معاملات بین 10 تا 100 BTC پس از سقوط قیمت مارس کاهش یافته است ، اما در ماه های اخیر شروع به افزایش کرده است. منبع: Catallact

پیشنهاد در اینجا این است که سقوط ماه مارس برخی از بازیکنان بزرگ خرده فروشی را به لرزه درآورد ، در حالی که فعالیت معاملات استخراج کنندگان بیت کوین پس از نصف شدن پاداش بلوک ارز رمزپایه پیشرو کاهش یافت. تعداد معاملات با این اندازه ، از اواخر ماه ژوئن به طور مداوم در حال افزایش است.

با پرش به ردیف بعدی این گروه ، بلافاصله متوجه می شویم که تعداد معاملات روزانه بین 100 تا 1000 BTC قبل از سقوط در مارس کمتر از معاملات بین 10 تا 100 BTC بود. این مطابق با آنچه قبلاً اشاره کردیم ، این است که با افزایش ارزش معاملات ، تعداد کل معاملات کاهش می یابد.

با این حال ، در ماه مارس ، تعداد معاملات بین 100 و 1000 BTC به طور محسوسی از روندی که در هنگام سقوط بازار بیت کوین و ارزهای رمزپایه در یک دوره وحشت مرتبط با COVID تشکیل شده بودند ، منحرف شد..

با سقوط قیمت بیت کوین در مارس ، تعداد معاملات بین 100 تا 1000 BTC افزایش یافت. منبع: Catallact

پس از آن ، بلافاصله روند عادی خود را از سر گرفت – نشان می دهد که افزایش معاملات از رویداد قو سیاه هیچ تغییر اساسی در میان نهنگ های بزرگ خرده فروشی و / یا معدنچیان را ایجاد نمی کند.

نهنگ ها ته آن را خریدند و در تابستان جمع شدند

سرانجام ، هنگامی که شروع به بررسی معاملات نهنگ خیرخواهانه می کنیم – یعنی معاملات در مقیاس بزرگ با بیش از 1000 BTC – متوجه یک اقدام ویژه.

گذشته از افزایش معاملات در ماه مارس و افزایش بعدی آن با نزدیک شدن دوباره BTC به سطح 10،000 دلاری روانشناختی در ماه مه ، به وضوح می توان در نمودار زیر مشاهده کرد که روند افزایشی تعداد معاملات بین 1000 تا 5000 BTC از پایان سال ژوئن. تعداد معاملات در روز از ژوئن به تدریج افزایش یافت ، حتی با ادغام قیمت ارز رمزپایه اصلی.

در ماه های اخیر میانگین معاملات بین 1000 تا 5000 BTC در حال افزایش است. منبع: Catallact

این روند صعودی این احتمال را به وجود می آورد که موسسات و / یا بازیگران بزرگ مشغول جمع آوری BTC باشند زیرا اقدامات محرک اقتصادی از بانک های مرکزی در خرید دارایی های سخت تحریک شده است. با این حال ، از آنجا که نمی توانیم فعالیت واقعی را از تعداد معاملات به تنهایی تمیز دهیم ، این تنها یک حدس احتمالی است.

جالب است که این روند با معاملات در محدوده 5000 تا 10،000 BTC – بیشترین محدوده ای که ما دنبال کرده ایم – ادامه پیدا نمی کند.

با این حال ، در اینجاست که شاید جالب ترین ناهنجاری را در مجموعه داده های زنجیره ای مشاهده کنیم. تعداد معاملات بین 5،000 تا 10،000 BTC شاهد افزایش مکرر در کل فصل ادغام قیمت BTC ، از اواسط ماه مه تا پایان اواسط ژوئیه سال جاری بود.

تعداد معاملات بین 5000 تا 10،000 BTC با افزایش چشمگیر در کل تابستان ادغام قیمت بیت کوین روبرو شد. منبع: Catallact

جهش در معاملات روزانه بین 5000 تا 10،000 BTC ما را به دو نتیجه بالقوه می رساند:

  1. از آنجا که ما نمی توانیم بین معاملات مبادله ای و معاملات غیر صرافی تفاوت قائل شویم ، ممکن است یک یا چند صرافی ارز رمزنگاری شده – که مقادیر بسیار زیادی BTC را در خود جای داده اند – به هر دلیل بسیاری سکه ها را به کیف پول های مختلف منتقل می کنند ، به احتمال زیاد مربوط به امنیت است.
  2. متناوباً ، این احتمال وجود دارد که بازیکنان بزرگ نهادی و نهنگ های بزرگ پول در این دوره ادغام مبالغ زیادی BTC را جمع کرده یا توزیع کرده باشند ، با این انتظار که قیمت ارز رمزپایه پیشرو بیشتر یا کاهش یابد.

گزینه دوم ، به ویژه در مورد احتمال انباشت ، متناسب با روایتی است که از زمان بروز هجوم همه گیر COVID-19 در بازارهای جهانی وجود دارد – یعنی سرمایه گذاران نهادی مانند پل تودور جونز و شرکت های میلیارد دلاری مانند MicroStrategy تخصیص ثروت به BTC به عنوان سرپیچی در برابر تورم پول ناچیز.

این امکان وجود دارد که بازیکنان و موسسات پول کلان BTC را در طول تابستان جمع کرده باشند ، وقتی درصد کل معاملات BTC که 100 BTC یا بیشتر است را بررسی می کنیم نیز دیده می شود. این داده ها به وضوح نشان می دهد که نه تنها انحراف از سقوط مربوط به COVID در ماه مارس ، بلکه همچنین یک انحراف از اواسط ژوئن تا اوت است – این احتمال را نشان می دهد که نهنگ ها در این زمان جمع شده اند و انتظار دارند قیمت ها افزایش یابد.

درصد ارزش کل معاملات بیش از 100 BTC در مارس و از اواسط ژوئن تا آگوست از قیمت بیت کوین منحرف شد. منبع: Catallact

با این حال ، درصد کل معاملات 100 BTC یا بیشتر نیز شامل مواردی است که به نظر ما بازیکنان متوسط ​​هستند ، مانند استخراج کنندگان بیت کوین. برای اینکه به طور خاص به سرمایه گذاران سازمانی نگاه کنیم ، می توانیم داده ها را محدود کنیم تا درصد کل معاملات بیش از 1000 BTC را بررسی کنیم.

وقتی این داده های زنجیره ای را بررسی می کنیم ، ممکن است نتیجه مشابهی بگیریم.

درصد ارزش کل معاملات بیش از 1000 BTC بلافاصله پس از پایین آمدن قیمت BTC پس از سقوط افزایش یافت و در حال حاضر به بالاترین سطح YTD رسید. منبع: Catallact

درصد این معاملات بزرگ بلافاصله پس از پایین سقوط قیمت مارس افزایش یافته و از اواسط ژوئن تاکنون دوباره افزایش یافته است. این ممکن است به طور بالقوه جالب ترین یادداشت باشد ، زیرا می توانیم در اوایل ماه آگوست شاهد بالاترین میزان سهم این معاملات بزرگ از سال گذشته باشیم.

نتیجه گیری

پس از تجزیه و تحلیل داده های زنجیره ای برای معاملات BTC در طول سال 2020 ، ممکن است نتیجه گیری های احتمالی خاصی انجام دهیم.

در مرحله اول ، به نظر می رسد که سرمایه گذاران خرد خرده فروشی بودند "لرزید," تا حدی ، در طی وحشت مربوط به COVID در ماه مارس ، و پس از آن رویکرد انتظار و دیدن را آغاز کرد هنگامی که قیمت BTC در ماه مه به سطح قبل از سقوط بازگشت.

در مرحله دوم ، معاملات متوسط ​​BTC بلافاصله پس از سقوط در ماه مارس و همزمان با نصف شدن پاداش بلاک سوم ، کاهش یافت. با این حال ، تعداد این معاملات – که احتمالاً از بازیکنان بزرگ و معدنچیان بیشتر است – در طول تابستان به طور پیوسته افزایش می یابد در حالی که قیمت BTC ثابت است. این نشان می دهد که در این دوره از ادغام ، مقداری انباشت از طرف فعالان بازار متوسط ​​صورت گرفته است.

بازیکنان بزرگ در فضای بیت کوین با سقوط قیمت BTC بسیار فعال شدند. این نشان می دهد که نهنگ ها و / یا سرمایه گذاران نهادی "فرو برد." علاوه بر این ، معاملات بزرگ در طول تابستان به طور مداوم در حال افزایش هستند ، زیرا قیمت BTC ادغام می شود – این احتمال وجود انباشت را برجسته می کند.

سرانجام ، بزرگترین بازیکنان در فضای BTC در تابستان امسال در جریان ادغام قیمت BTC فعال تر شدند. داده ها همچنین احتمال جمع شدن آنها با انتظار افزایش ارزش BTC در بلند مدت را برجسته می کند..

اگر این تحلیل را بصیرت آمیز دانستید ، می توانید نسخه PDF این گزارش را در زیر مشاهده ، بارگیری و به اشتراک بگذارید:

مشاهده تمام صفحه

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me