banner
banner

How To Mine Ethereum: نرم افزار و سخت افزار

شروع کار با استخراج Ethereum (ETH) ساده است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک واحد پردازش گرافیک (GPU) است و می توانید استخراج اتر را شروع کنید. در این مقاله ، ما قصد داریم نگاهی به روند استخراج Ether و آنچه شما برای استخراج سودآوری Ethereum نیاز دارید.

استخراج Ethereum چیست?

استخراج ارز رمزنگاری شده شامل حل مسائل پیچیده ریاضی است. ماینرها در اینجا نقش حیاتی دارند زیرا بیشتر وقت خود را صرف حل این مشکلات می کنند تا “اثبات کار” را برای شبکه برای تأیید معاملات در اتر فراهم کنند. علاوه بر این ، پس از حل موفقیت آمیز این مشکلات ، آنها بلوک های بیشتری به شبکه Ethereum اضافه می کنند و پس از آن به آنها برخی از Ether ها پاداش می دهند.

در هسته خود ، Ethereum بسیار شبیه بیت کوین است. این یک دفتر ثبت نام متمرکز است ، توسط شرکت کنندگان در شبکه تأیید و به روز می شود. علاوه بر این ، Ethereum دقیقاً مانند بیت کوین به استخراج نیاز دارد.

با این حال ، گرچه از نظر مفهومی مشابه هستند ، اما تفاوت فنی مهمی وجود دارد. به عنوان مثال ، بلوک های بیت کوین هر 10 دقیقه اضافه می شوند ، در حالی که بلوک های Ethereum هر 15 ثانیه اضافه می شوند. پروتکل GHOST اتریوم اجازه تأیید سریع را می دهد ، به این معنی که تعداد بیشتری یتیم می مانند.

در طول ایجاد هر بلوک ، استخراج کنندگان از قدرت محاسباتی برای حل مشکلات استفاده می کنند. به طور دقیق تر ، آنها فراداده سربرگ منحصر به فرد بلوک را که شامل یک نسخه نرم افزار و یک مهر زمان است ، از طریق یک تابع هش ، که یک رشته از حروف و اعداد تصادفی حساس به حروف بزرگ را تولید می کند ، می گیرند.

این رشته از حروف و اعداد تصادفی به عنوان هاش شناخته می شود. اگر ماینر با Hash با هدف فعلی مطابقت داشته باشد ، بلاک استخراج می شود و پس از آن با اعتبار سنجی سایر گره ها و ضبط آن در بلاکچین ، در کل شبکه پخش می شود.

نحوه استخراج Ethereum

اتریوم استخراج کنندگان 2ETH دریافت می کنند, از جمله کلیه هزینه های پردازش کد و معاملات (گاز) موجود در بلوک آنها.

در مورد الگوریتم استخراج ، Ethereum از یک برنامه هش کردن معروف به Ethash استفاده می کند که با هش بک Bitcoin متفاوت است. Ethash یک الگوریتم حافظه سخت است ، به این معنی که برای مقاومت در برابر ASICS استخراج Ethereum طراحی شده است. درعوض ، بهترین کار برای استخراج GPU است.

علاوه بر این ، قیمت معاملات در هر دو شبکه متفاوت است. در Ethereum ، معاملات “گاز” برای تأمین انرژی هر عملیاتی استفاده می شود. به این ترتیب ، کاربران باید مقداری اتر خرج کنند تا هرگونه تغییر در بلاکچین ایجاد کنند. مقدار گاز مورد نیاز براساس پیچیدگی عملیات ، پهنای باند مورد نیاز و نیاز ذخیره سازی محاسبه می شود. از طرف دیگر ، معاملات بیت کوین با حداکثر اندازه بلوک ، که MB است ، محدود می شود.

سخت افزار استخراج Ethereum

قبل از شروع استخراج Ethereum ، باید سخت افزار مناسبی را برای کار انتخاب کنید تا کامپیوتر خود را برای استخراج تمام وقت تنظیم کنید. دو گزینه وجود دارد ، استفاده از واحد پردازش مرکزی رایانه یا خرید کارت واحد پردازش گرافیک که گران تر است.

با این حال ، استخراج با پردازنده رایانه شما ارزش ندارد ، زیرا حتی ارزانترین پردازنده های گرافیکی نیز 200 برابر سریعتر از هر پردازنده هستند.

سخت افزار استخراج Ethereum

قبل از خرید آن GPU ، مواردی که باید در نظر داشته باشید شامل هزینه ، مصرف انرژی و عملکرد نرخ هش می باشد. شما همچنین می توانید یک استخراج معادن تنظیم کنید که شامل چندین پردازنده گرافیکی برای افزایش میزان هش و احتمال موفقیت شما است.

نرم افزار استخراج Ethereum

پس از انتخاب سخت افزار خود برای استخراج Ethereum ، مرحله بعدی نصب نرم افزار است.

ابتدا به درایورهایی برای گرافیک خود که در کنار آن ارائه شده است ، نیاز دارید.

بعد ، کل بلاکچین Ethereum را که حدود 20 گیگابایت است برای راه اندازی یک گره و اتصال آن به شبکه ، بارگیری کنید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. برای کاربران آشنا با خط فرمان ، می توانید Geth ، Ethermine یا MinerGate را نصب کنید.

اگر می خواهید این کار را ساده انجام دهید ، می توانید از GUI miner استفاده کنید ، که کاربرپسندتر است اما در مقایسه با خط فرمان کاربرد چندانی ندارد.

پس از انجام تنظیمات ، گره شما به تمام گره های دیگر شبکه متصل می شود. از اینجا می توانید استخراج اتر را شروع کنید.

نحوه استخراج Ethereum با Ethminer

پس از تکمیل نصب ، باید نرم افزار استخراج را نصب کنید ، که در این مورد Ethminer برای ویندوز است.

GPU شما برای اجرای الگوریتم هش توسط نرم افزار Ethminer ساخته شده است. این فرآیند برای ایمن سازی شبکه از طریق اثبات کار ضروری است. رابط نرم افزار خط فرمان است ، اما شامل نسخه هایی از شبکه Ethereum است ، بنابراین کاربر پسند تر است.

آیا استخراج Ethereum هنوز ارزش آن را دارد?

استخراج Ethereum دشوار و پرهزینه است. با این وجود ، سختی استخراج اتریوم 50٪ کاهش می یابد. این امر عمدتا ناشی از کاهش پاداش استخراج از 5ETH به 3ETH در هر بلوک بود.

استخراج Ethereum

با ادامه پیوستن بیشتر و بیشتر معدن کاران به روند معدن ، مشکلات استخراج همچنان افزایش می یابد و در نتیجه گران می شود. با این وجود ، ارزش سکه همچنان افزایش می یابد و احتمالاً ادامه دارد ، این بدان معناست که استخراج در بلندمدت ارزشمند خواهد بود.

با این حال ، با ادامه تغییرات بیشتر در شبکه استخراج معادن ETH ، تیم پشتیبان این برنامه ها برای تطبیق یک “اثبات خطر” جدید و الگوریتم “اثبات کار” را لغو می کنند. به محض ورود این تغییر ، شبکه ماینرها را از بین می برد ، زیرا دیگر نیازی به خدمات آنها نخواهد داشت.

علاوه بر این ، سازندگان توکن بر اساس ثروت خود انتخاب می شوند ، همچنین به عنوان سهام تعیین می شود و به آنها برای هر معامله در شبکه پاداش داده می شود.

ماشین حساب استخراج Ethereum

پس از درک نحوه استخراج Ethereum و مفاهیمی مانند مشکل ، باید محاسبات اقتصادی را نیز انجام دهید. در حالی که استخراج درآمد کسب می کند ، هزینه آن نیز هزینه دارد ، بنابراین باید مراقب باشید که هنگام استخراج Ethereum با بازگشت سرمایه منفی مواجه نشوید.

می توانید از یک ماشین حساب سودآوری استخراج Ethereum استفاده کنید.

قسمتهای مربوط به عامل دشواری ، پاداش بلوک و نرخ ETH / USD به طور خودکار به روز می شوند. با وارد کردن مقادیر تصادفی می توانید سناریوها را شبیه سازی کنید.

برای Hashrate و توان (وات) اطمینان حاصل کنید که بین جدول و ماشین حساب یکسان است ، یعنی MH / s و غیره.

هزینه استخر٪ ، این زمینه یک گزینه است. اگر به تنهایی استخراج می کنید ، این قسمت را ترک کنید ، اما اگر در استخر استخراج هستید ، می توانید هزینه های استخراج خود را وارد کنید.

گزینه های جایگزینی برای استخراج اتریوم انفرادی

جدا از گزینه استخراج انفرادی Ethereum ، می توانید به استخر استخراج بپیوندید یا از استخراج ابری استفاده کنید.

استخراج از طریق استخر استخراج آسانترین و سریعترین راه برای شروع استخراج است. در این حالت ، شما با یک گروه همکاری می کنید که همه شما پاداش می گیرید. اینکه هر چند وقت یکبار بلوک پیدا می کنید و جوایز مشترکی دارید به اندازه استخر بستگی دارد. با این وجود ، استخرها کاملاً متفاوت هستند. مواردی که قبل از عضویت در استخر استخراج Ethereum باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • اندازه استخر
  • پرداخت معدن
  • هزینه استخر

اندازه مهم است زیرا هرچه افراد شانس دریافت پاداش را بیشتر کنند. با این حال ، جوایز باید توسط همه افراد استخر تقسیم شود.

در استخراج ابری ، شما شخص دیگری را برای استخراج خود به شما پرداخت می کنید. این کار با اجاره زمان استخراج از افراد دیگر کار می کند و در ازای آن ، پاداش های استخراج شده را به شما می دهند.

این روش فقط برای تأمین کنندگان معدن سودآور است زیرا سود آنها را تضمین می کند. علاوه بر این ، قیمت ارز رمزپایه از زمانی که پیش پرداخت کرده اید بر آنها تأثیر نمی گذارد.

نتیجه

استخراج Ethereum این یک کار خطرناک است ، اما با توجه به جوایز آن نیز سودآور است. با این وجود ، قبل از شروع استخراج ، جوانب مثبت و منفی استخراج را به تنهایی و پیوستن به استخر در نظر بگیرید و برای شروع مراحل بالا را دنبال کنید.

با این وجود ، به دلیل تغییرات آینده ، که شامل اثبات سهام ، به جای اثبات فعلی کار ، استخراج اتر برای مدت طولانی سودآور نخواهد ماند. اینها برخی از مواردی است که قبل از پیوستن به تجارت معدن باید مورد توجه قرار گیرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me