banner
banner

خلا Fillها را پر کنید: غیر متمرکز کردن بازارهای مالی دنیای واقعی – میزگرد #OKExDeFi

در OKEx ، ما دائماً به آینده نگاه می کنیم – و معتقدیم که این به معنای DeFi است. 

برای انتشار پیام ، مدیر عامل شرکت ما ، جی هائو ، یک سری میزگرد مجازی جدید #OKExDeFi با رهبران صنایع مختلف برگزار می کند تا درباره پیشرفت ، بینش و برنامه های آینده خود در DeFi بحث کند.

در این میزگرد ، جی با کوری کپلان ، مدیر ارشد فناوری DeFi Money Market مصاحبه می کند. علاقه کوری به فضای DeFi فراتر از DMM است ، زیرا او همچنین در اوایل سال 2018 بنیان گذاری و ساخت ارز غیرمتمرکز Dolomite را تأسیس و ساخته است. هنگامی که او روی DMM کار نمی کند ، او اغلب در حال مطالعه آخرین روندهای DeFi ، ایجاد قراردادهای هوشمند و بازی با DApps است..

در اینجا مهمترین نکات مهم در این میزگرد آورده شده است.

ما تصمیم گرفتیم هفته گذشته DMM: Governance (DMG) را در OKEx لیست کنیم! علاوه بر لیست ، انتظار دارید بازیکنان متمرکز در فضای رمزنگاری مانند ما برای تسهیل فضای DeFi چه کنند?

این یک سوال عالی است. دلیل اینکه ما تصمیم گرفتیم در وهله اول با OKEx کار کنیم این است که ما فکر کردیم این همکاری می تواند بسیار دورتر باشد – فراتر از ذکر لیست DMG. بنابراین ، ما می بینیم که شرکت کنندگانی مانند خود شما در DMG ذینفع هستند و در واقع در رأی گیری شرکت می کنند ، زیرا ما شما را به عنوان یک عضو بسیار قوی برای شرکت کنندگان در اکوسیستم می بینیم.

ما همچنین فکر می کنیم که این امکان وجود دارد که افراد بتوانند DMG خود را در OKEx نگه دارند و همچنان بتوانند به پیشنهادهای مختلفی که در حال انجام هستند نیز رأی دهند. بنابراین ، ما فکر می کنیم پتانسیل زیادی برای همکاری وجود دارد.

و سومین چیز – که کمی پیشرفته تر است و ما فکر می کنیم در ادامه راه نیز پیش خواهد آمد – این است که ما در اکوسیستم خود این مفهوم سقف بدهی را داریم ، زیرا هر زمان که سود ارائه دهیم ، نیاز به پشتیبانی واقعی دارد – دارایی های جهان اکوسیستم قرارداد هوشمند ما ، همان چیزی است که DMG بر آن حاکم است ، ما را ملزم می کند که اکوسیستم خود را بیش از حد وثیقه نگه داریم. با این وجود ، ما سقف بدهی در نظر گرفته ایم ، که این اطمینان را می دهد که هرگز بیشتر از دارایی های پشتیبان اکوسیستم ، در واقع دارایی وام نمی دهیم.

بنابراین ، اگر به عنوان مثال 100 میلیون دلار تقاضا برای mTokens ما وجود داشت ، اما سقف بدهی ما فقط 10 میلیون دلار بود ، این بدان معنی است که 90 میلیون دلار مازاد یا مازاد تقاضا وجود دارد – و این به بازار ثانویه می ریزد تجارت با mToken. ما فکر می کنیم این یک چیز بسیار مهم است ، زیرا قراردادهای هوشمند ما بیشتر یک بازار اصلی است – اما رفتن به مراکز حرفه ای ، مانند OKEx ، یک مکان بازار ثانویه برای تجارت mTokens با حق بیمه است که ما برای آنها نقدینگی داریم.

چارچوب سخنرانی غیر متمرکز Chainlink چه نقشی در کمک به DMM برای حفظ یک بازار پول کاملاً وثیقه دار ، شفاف و با حداقل اعتماد دارد?

با Chainlink ، چهار حوزه اصلی مشارکت از آنها وجود دارد. من با موارد ساده شروع می کنم و کمی بیشتر در آنها فرو می روم.

بنابراین ، اولین مورد این است که ، هنگام اندازه گیری وثیقه ، ما به یک روش مشترک محاسبه برای آن نیاز داریم. برای ما ، ما از دلار آمریکا برای این کار استفاده می کنیم – اما در کشورهای دیگر ، می توانستیم از دلار دیگری مانند یوان چین استفاده کنیم. در حال حاضر ، با ارز رمزنگاری شده ای که در دست داریم ، برای تغذیه ارزش واقعی رمزنگاری ، از زنجیره خوراک قیمت آنها استفاده می کنیم. ما می توانیم آنچه را در سپرده داریم اندازه گیری کنیم.

با یک لایه عمیق تر ، با توجه به تمام وثیقه هایی که هم اکنون در اختیار داریم ، ما در واقع اطلاعات کتاب سیاه را تهیه می کنیم. Chainlink با ما کار می کند تا واقعاً این داده ها را روی زنجیره قرار دهد. اساساً کاری که آنها انجام می دهند این است که داده ها را از کتاب سیاه می گیرند و آن را با هر یک از وسایل نقلیه 912 دستگاهی که در استخر نشسته ایم ، تمیز می کنند و آنها مقداری را به آنها نسبت می دهند تا بتوانیم واقعاً اندازه گیری کنیم در واقع دارایی های دنیای واقعی داریم که به بازگشت اکوسیستم کمک می کنند. بنابراین ، آن بزرگ دیگری است که در آنجا وجود دارد.

در پایان روز ، ما یک پروتکل داریم که به صورت زنجیره ای وجود دارد. ما واقعاً خود را به عنوان یک پروتکل اصلی می بینیم که سعی دارد دارایی های دنیای واقعی را به یک محیط بلاکچین تبدیل کند – کاری که به طور بالقوه بسیار نامرتب و دشوار است ، مخصوصاً برای افرادی که فکر فنی بیشتری دارند و مشکلات فجایع ناشی از آن را درک می کنند که برای ما ، Chainlink بهترین راه حل موجود است.

موارد دیگری که ما در حال کار با آنها هستیم دو مورد است. اول پولی است که به اکوسیستم DMM سرازیر می شود. البته این ابتدا به صورت رمزنگاری در می آید و ما همیشه می خواهیم مقدار زیادی رمزنگاری را در دست داشته باشیم. قراردادهای هوشمند ما در واقع مقدار زیادی را برای نگهداری در آنجا حکم می کنند – بنابراین نمی توانیم سیستم را تقلب کنیم – و همیشه بخشی از آن به دارایی های دنیای واقعی منتقل می شود. ممکن است یک دوره دو روزه وجود داشته باشد که پول از رمزنگاری به آن دارایی ها منتقل می شود و در آن دوره می تواند در رمزنگاری باشد یا ممکن است فیات باشد. Chainlink می تواند در ردیابی واقعی این پول به ما کمک کند تا مشارکت کنندگان در اکوسیستم همیشه راحت ببینند که وقتی پول تخصیص داده نمی شود یا مستقیماً در قراردادهای هوشمند DMM نشسته است ، پول به کجا سرازیر می شود – که بسیار مهم است. این سومین چیز است.

چهارمین چیز – که به نظر من جالبترین است ، و این جایی است که ما در حال تحقیق و توسعه با آنها هستیم – DAO واقعی است ، یا جایی که DMG بازی می کند. اگر یک اکوسیستم را تصور می کنید که همه دارندگان DMG برای رای دادن در مورد چیزی دور هم جمع شده اند … فرض کنیم آنها قصد دارند به یک دارایی جدید که در این مورد هواپیمای PC-12 است رأی دهند. بنابراین ، مقاله ما در مورد آن هواپیما را وارد نمی کند. ما در حال حاضر کاری را انجام می دهیم که فکر می کنیم مسئولیت اصلی ماست ، ارائه یک معامله جدید به DAO به عنوان یکی از مواردی که می تواند به آن کمک کند. زمان حال در پایان روز ، به دائو یا دارندگان DMG بستگی دارد که به آن رای بدهند.

بنابراین ، وقتی دارندگان DMG به آن رأی دادند و می خواهند آن را عملی کنند ، قراردادهای هوشمند و برخی موارد فنی وجود دارد که باید اتفاق بیفتد. فراتر از این ، ما فکر می کنیم که سخنرانی های Chainlink در واقع می توانند نتیجه یک رأی گیری را روی زنجیره بخوانند و در واقع برای انجام اقدامات در دنیای واقعی تبلیغ کنند. در ساده ترین اصطلاحات ، می تواند چیزی مانند ، براساس نتیجه رأی گیری ، ارسال تماس API به حساب بانکی ما باشد که می تواند وجوه را از یک روز به روز دیگر انتقال دهد تا بتواند خدمات وام را پرداخت کند تا روند در واقع آوردن هواپیمای PC-12 می تواند موارد بسیار جامعی از این قبیل باشد.

با این حال ، بدون راه حل قوی و مستقل اوراکل مانند Chainlink همانگونه که من توضیح دادم ، عمل مستقلی را انجام می دهد ، ذاتاً دیگر قابل اعتماد نیست و در واقع کل هدف ما را برای اجرای این کار به عنوان DAO دور می زند و اساساً بسیاری از موارد واقعی را حرکت می دهد- اقدامات جهانی پس از آن به Chainlink – یا در واقع عدم تمرکز بیشتر روند و انتقال آن به یک حزب مستقل که در واقع ما را به سمت دستی گری سوق می دهد.

بنابراین ، در دنیای سنتی اینطور به نظر می رسد: اگر چیزی مانند Chainlink نداشتیم ، این حق دارند که دارندگان DMG به چیزی رأی دهند و سپس بنیاد DMM بر اساس هر رأیی اقدام کند – اما هیچ کس در واقع ما را مجبور به انجام چنین اقدامی نمی کند. اگر پیشنهاد به تصویب رسید و نتیجه آن عدم وجود هواپیمای PC-12 بود ، اما اگر ما مسئولیت انجام آن را در بنیاد DMM داشتیم ، فقط می توانستیم بگوییم که با رای موافق نیستیم. آنچه را که آنها رأی دادند را دوست نداریم. و ما به هر حال می توانیم پیش برویم و این کار را انجام دهیم. اما این چیزی نیست که DAO در واقع به آن رأی داده است ، و این واضح است که آنچه را که رای گیری و مشارکت به سمت آن متمایل است منعکس می کند.

بنابراین ، با استفاده از Chainlink برای این کار ، به جای اینکه یک حزب دیگر آن را دستی انجام دهد ، این می تواند یک حزب مستقل باشد که این کار را انجام می دهد. بنیاد DMM به هیچ وجه قادر به دور زدن آن نیست. این فقط این خواهد بود که آنچه آنها انجام می دهند منعکس کننده اقدامات پیشنهادی و رأی گیری DAO است. هیچ راهی برای ما وجود ندارد تا سیستم را فریب دهیم یا آن را دور بزنیم. همینه که هست. و ما باید با نتیجه رای گیری مقابله کنیم – و این همان چیزی است که منصفانه ترین است.

بنابراین ، ما فکر می کنیم که این واقعاً عصر جدید DAO را به وجود می آورد. ما فکر می کنیم که می توانیم نمونه ای از این فناوری جدید را کمک کنیم.

آیا می توانید یک کلمه برای توصیف آینده DeFi پیشنهاد دهید و چرا؟?

فکر می کنم این کلمه باشد "سرعت بخشیدن. ” من فکر می کنم برای بسیاری از افرادی که در ابتدا وارد این اکوسیستم شده اند ، ما وارد این کار شده ایم زیرا این داستان را در مورد چگونگی جابجایی این فناوری توسط بانک ها شنیدیم – بنابراین ما می توانیم منابع مالی را به کسانی که قبلاً آن را نداشتند ارائه دهیم یا منابع مالی بهتری ارائه دهیم به کسانی که قبلاً به آن دسترسی نداشتند. یا ، آنها این ایده را دوست داشتند که بتوانند همیشه مکان های پول را ردیابی کنند.

دلیل اینکه من می گویم “تسریع” است این است که من فکر می کنم رشد زیادی را برای کل صنعت شاهد خواهیم بود. من فکر می کنم که DeFi یکی از بزرگترین کاتالیزورها برای صنعت خواهد بود زیرا این یک مورد استفاده بسیار بسیار قوی برای آن است.

من فکر می کنم بازی هایی که در بالای بلاکچین ساخته می شوند و چیزهای دیگر از آن ماهیت بسیار مهم هستند – و من فکر می کنم بسیار جالب هستند. اما در پایان روز ، من فکر می کنم حرکت مالی در حال حاضر بزرگترین بازی است. این یکی از مهمترین موارد است – زیرا سیستم پولی ، همانطور که دیدیم ، بسیار بسیار پیچیده شده است. در بعضی موارد ، بسیار فاسد است. در بعضی موارد ، فقط افراد خاصی می توانند به چیزها دسترسی پیدا کنند. DeFi تاکنون این اکولایزر فوق العاده بوده است ، به این معنی که به هر کسی اجازه می دهد درگیر شود ، ببیند چه خبر است و می تواند به چیزهایی دسترسی پیدا کند که قبلاً به آنها دسترسی نداشته است.

من فکر می کنم برای کسانی که مدت طولانی صنعت بوده اند ، این حرکت به سمت اوج های جدیدتر و دیده نشده ای خواهد بود که همه ما از آن هیجان زده ایم. برای کسانی که به دنبال آزادی مالی بهتر هستند و در یافتن آن مشکل دارند ، فکر می کنم که آنها احترام زیادی بگذارند و به فضای DeFi بروند. برای آن دسته از افراد – مانند جی و من ، که در حال حاضر به ساخت پروتکل هایی کمک می کنیم که بسیاری از فرزندان را به تصویب برسانند – فکر می کنم برای ما بسیار سرگرم کننده خواهد بود که بتوانیم به موج بعدی شرکت کنندگان کمک کنیم به اکوسیستم وارد شوید.

یادداشت سردبیر: این متن برای وضوح کمی متراکم و ویرایش شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و DeFi به کانالهای ما بپیوندید:

جی هائو ، مدیرعامل OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx رسمی

اعتبار به مهمان میزگرد #OKExDeFi ما:

کوری کپلان ، مدیر ارشد بازاریابی DeFi (DMM)

https://twitter.com/coreycaplan3

https://www.linkedin.com/in/corey-caplan

بازار پول DeFi (DMM)

https://twitter.com/DMMDAO

https://www.linkedin.com/company/dmmfoundation/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me