banner
banner

Make It Happen: The Future of CeFi and DeFi – میزگرد OKExDeFi

در OKEx ، ما دائماً به آینده نگاه می کنیم – و معتقدیم که این به معنای مالی غیرمتمرکز است.

برای انتشار پیام ، مدیر عامل شرکت ما ، جی هائو ، یک سری میزگرد مجازی جدید #OKExDeFi با رهبران صنایع مختلف برگزار می کند تا درباره پیشرفت ، بینش و برنامه های آینده خود در DeFi بحث کند.

در این میزگرد ، جی با گرگوری دی پریسکو ، رئیس توسعه تجارت در بنیاد ساز ، مصاحبه می کند. MakerDAO بر پروتکل سازنده و Dai ، اولین ثبات غیر متمرکز و ثبات بورس کوین با پشتیبانی وثیقه در بلاک چین Ethereum حاکم است.

در اینجا مهمترین نکات مهم در این میزگرد آورده شده است.

جامعه MakerDAO ماه گذشته چراغ سبز را برای پذیرش توکن های PaperChain و ConsolFreight به عنوان وثیقه رمزنگاری نشان داد. باشد که در آینده بیشتر و بیشتر دارایی های دنیای واقعی به اکوسیستم MakerDAO اضافه شود?

بنابراین ، ابتدا بگذارید یک لحظه عقب بروم و کمی در مورد روند پردازش وثیقه خود صحبت کنیم زیرا از امروز ، در واقع هنوز نمی توانید Dai را در برابر این دو دارایی تولید کنید. آنچه اتفاق افتاد این بود که آنها از طریق یک نظرسنجی با نور سبز عبور داده شدند.

روشی که هم اکنون پردازنده دارایی ما کار می کند این است که کاملاً جامعه محور است. بنیاد سازنده از نظر اینکه کدام دارایی ها وارد پروتکل می شوند و چه کالاهایی وارد نمی شوند. روشی که جامعه ما با پروتکل ارتباط برقرار می کند از طریق این چارچوب اجتماعی به نام “پیشنهادهای بهبود سازنده” است. 

در حال حاضر ، پروپوزال های سازنده موارد بسیاری به طور خلاصه بیان شده است. یکی از این موارد فرآیندی است که از طریق آن وثیقه در واقع وارد پروتکل می شود و Dai را تولید می کند. بنابراین ، اولین قدم در این فرایند همان چیزی است که ما آن را نظرسنجی با چراغ سبز می نامیم – این جایی است که دارندگان سازنده رأی می دهند و آنها اولویت بندی می کنند که کدام دارایی را می خواهند ببینند وارد پروتکل می شود. سپس این فرایندهای داخلی و خارجی واقعی بودن آن دارایی ها را شروع می کند. 

آنچه مشاهده کردید این است که ConsolFreight و PaperChain در لیست سبزهای سبز بسیار بالا قرار گرفته اند ، بنابراین دارندگان سازنده این دارایی ها را بسیار می خواهند – اما اکنون هنوز کارهای زیادی برای ورود آنها به پروتکل انجام شده است. 

با توجه به این یادداشت ، من فکر می کنم که این روند اصلی خواهد بود. تنها راهی که DeFi برای هر کسی خارج از فضای بلاکچین مفید واقع می شود این است که بتوانیم آن را برای این شرکت کنندگان قدیمی استفاده کنیم. اگر ما نتوانیم به ConsolFreights و PaperChains جهان سرویس دهی کنیم ، حتی نمی توانیم به بانک های کوچک نیز خدمات بدهیم – اگر آنها خواستار اعتبار از طریق MakerDAO هستند و ما نمی توانیم آن را سرویس کنیم ، پس ما واقعاً به چیزی نرسیده ایم زیرا Dai عرضه همیشه توسط اکوسیستم بلاکچین پشتیبانی می شود. 

بنابراین ، به نظر من ، دارایی های دنیای واقعی روند اصلی بعدی DeFi طی 12 ماه آینده است.

حرکت اضافه کردن دارایی های دنیای واقعی باعث می شود که ما فکر کنیم MakerDAO ترجیح می دهد با سیستم های مالی سنتی بیشتر به عنوان یک همراه رفتار کند تا رقبا. آیا می توانید به ما بگویید که چگونه MakerDAO نقش مالیات متمرکز یا CeFi را در توسعه DeFi در نظر می گیرد. آیا آنها مکمل یکدیگر هستند یا یکدیگر را دفع می کنند?

آنها هر دو را انجام می دهند زیرا ، در بعضی موارد ، ما رقیب خواهیم داشت. اما در بیشتر موارد ، مکمل ها و م componentsلفه هایی خواهیم داشت. من فکر می کنم یک روش عالی برای برجسته سازی این مسئله – حتی در مقیاس خردی که امروز در آن هستیم – این واقعیت است که USDC و USD واقعی هر دو دارایی وثیقه ای در پروتکل سازنده هستند. بنابراین ، در حالی که در برخی از جبهه ها با این دو نهاد رقابت می کنیم زیرا آنها سکه های ثابتی تولید می کنند که با تقاضای Dai رقابت می کنند ، آنها همچنین برای ما بسیار مفید هستند زیرا دلارهای دیگر ، به ویژه کالاهای با کیفیت بالا که در ایالات متحده تنظیم می شوند ، می توانند واقعاً در وهله اول منابع خوب وثیقه برای تولید دای. 

بنابراین ، رنگ آمیزی DeFi و CeFi به عنوان دو دنیای متفاوت تقریباً یک اشتباه است زیرا در پایان روز ، ما در مورد همان استخر ارزش صحبت می کنیم ، و این به مفهوم چگونگی سرچشمه گرفتن پول برمی گردد. . پول به عنوان اعتبار در برابر دارایی ها سرچشمه می گیرد. بنابراین ، دارایی ها به طور ضمنی واقعی هستند و اخیراً دارایی هایی داریم که بومی زنجیره بلوک هستند. بنابراین ، اگر می خواهیم ارزش را به جهانیان وارد کنیم ، باید بتوانیم به بیشترین دارایی های ممکن دسترسی پیدا کنیم. 

OKEx و MakerDAO امسال بسیار خوب با هم کار کرده اند – نرخ پس انداز دای چند ماه پیش در استخر OKEx ادغام شد. بنابراین ، آیا شما انتظار دارید که بازیکنان متمرکز ، مانند ما ، کارهای بیشتری برای تسهیل فضای DeFi انجام دهند?

فکر می کنم کاری که شما تاکنون انجام داده اید شگفت انگیز است. شما می دانید که ما پل بسیار مهمی را در اختیار بازرگانانی قرار می دهیم که به محصولات ما نیاز دارند. بنابراین ، از آنجا که نرخ پس انداز Dai بالاتر است ، بسیار عالی است – اما اگر کانال های توزیعی مانند OKEx را نداشته باشد ، اجازه می دهد تا به مصرف کنندگان نهایی برسد ، در خلا vac وجود دارد. 

بنابراین ، برای ایجاد تغییر در جهان ، شما فقط به یک محصول عالی احتیاج ندارید – شما به یک شریک توزیع عالی نیاز دارید ، و من فکر می کنم آنجاست که OKEx یک شریک عالی بوده است. 

آیا برای توصیف آینده DeFi یک کلمه پیشنهاد می کنید و چرا؟?

یک کلمه من نامرئی است زیرا فکر می کنم DeFi فراگیر باشد و همه جا وجود داشته باشد. شما نمی دانید که از DeFi استفاده می کنید ، اما به تدریج شروع به تسخیر سیستم مالی جهانی می کند تا جایی که همه از DeFi استفاده می کنند. تقریباً در پشت صحنه نامرئی خواهد بود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین ، ارز رمزنگاری شده و DeFi به کانالهای ما بپیوندید:

جی هائو – مدیر عامل شرکت OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx رسمی

اعتبار به مهمان میزگرد #OKExDeFi ما:

گریگوری دی پریسکو – رئیس توسعه تجارتMakerDAO

https://twitter.com/g_dip

https://www.linkedin.com/in/gregory-di-prisco-0672a9125/

سازنده DAO

https://twitter.com/MakerDAO

https://www.linkedin.com/company/makerdao/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me