banner
banner

چرا قراردادهای مشتقه حاشیه USDT بسیار محبوب می شوند؟

USDT - در مقابل تصویر مبادله های حاشیه سکه

در حالی که قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی نوسان داشته است ، ما شاهد افزایش مداوم – منتهی به بالاترین حد خود – در درصد قراردادهای مشتقه حاشیه USDT در معاملات هستیم. در عین حال ، قراردادهای حاشیه سکه همچنان سهم خود را در بازار از دست می دهند. ارز حاشیه ای – USDT یا سکه ، به معنای ارز رمزنگاری شده دیگر – به ارزی که در آن قراردادها تسویه شده است اشاره دارد.

این روند افزایش تعداد قراردادهای حاشیه ای USDT در هنگام بررسی سهم قراردادهای ثابت OKEx از حجم معاملات براساس نوع ، مشهود است. در نمودار کج زیر ، BTC / USDT مبادله حاشیه USDT و BTC / USD نشان دهنده مبادله حاشیه سکه است. ارزش اولی بعضی اوقات به طور روزمره از ارزش دومی فراتر رفته در حالی که متوسط ​​حجم معاملات بین این دو بسیار نزدیک بوده است.

حجم روزانه جمع شده و سود باز بین BTC / USD (مبادله) و BTC / USDT (مبادله). منبع: کج

از نظر عمق معاملات ، مبادله های حاشیه شده USDT اکنون با مبادله های حاشیه سکه مقابله کرده اند – حتی در هفته گذشته بیش از آنها بوده است.

درصد حجم معاملات بین مبادله BTC / USD و مبادله BTC / USDT از 2 ژوئن تا 17 ژوئن. منبع: OKEx

قراردادهای حاشیه شده USDT فقط در دسامبر 2019 آغاز به کار کردند ، زمانی که OKEx به اولین صرافی تبدیل شد که همزمان دارای دو نوع قرارداد بود. فقط در طی بیش از نیم سال ، حجم معاملات قراردادهای حاشیه شده USDT به سرعت رشد کرده است – که این امر نیز نشان دهنده شرایط فعلی بازار است.

5 میلیون دلار پیشنهاد / پیشنهاد (از طریق میانگین روزانه) بین مبادله BTC / USD و مبادله BTC / USDT از اول ژانویه تا 17 ژوئن. برای محرمانه بودن ، ما محور Y را حذف کردیم. منبع: OKEx

قراردادهای حاشیه ای سکه در مقابل قراردادهای حاشیه ای USDT

قرارداد حاشیه ای سکه یک کالای معکوس معاملات است – به این معنی که رمزنگاری قبل از قرارداد برای واریز به عنوان وثیقه خریداری می شود – که براساس سکه یا ارز رمزپایه ای که معامله گر انتخاب می کند تسویه می شود. این بدان معنی است که اگر معامله BTC / USD را انجام دهید ، در نهایت موقعیت شما در BTC تسویه می شود. همچنین معامله گران در صورت معامله قرارداد BTC یا ETH در صورت معامله در قرارداد ETH ، BTC را به عنوان وثیقه در نظر می گیرند.

از طرف دیگر ، یک قرارداد حاشیه شده USDT ، یک محصول مشتق خطی است که در USDT نقل قول شده و در USDT تسویه حساب می شود – توکن ثبات کوین Tether که به ارزش دلار آمریکا وابسته است.

برای قراردادهای معکوس ، سود و زیان یا P / L با BTC محاسبه می شود ، در حالی که در قراردادهای خطی از USDT استفاده می شود.

معکوس پرداخت غیرخطی در مقابل پرداخت خطی. منبع: دسیسه

برای سالهای متمادی ، قراردادهای آتی معکوس معروفترین مشتقات معاملات ارزهای رمزپایه بوده اند. تا پیش از این ، معاملات آتی سه ماهه حاشیه سکه بیشترین معاملات و معاملات را در بازار OKEx داشته اند.

به عنوان مثال در معاملات BTC ، معاملات آتی سه ماهه (BTC-USD-200925) حدود 33٪ از حجم معاملات کل 24 ساعت گذشته را تشکیل می دهند. در همان زمان ، معاملات دائمی حاشیه شده USDT (BTC-USDT-SWAP) حدود 19٪ را تشکیل می دهد و 3٪ از مبادلات همیشگی حاشیه سکه (BTC-USD-SWAP) فراتر می رود..

معاملات آینده BTC OKEx 24 ساعته & مبادله حجم (میلیون دلار) در 7 ژوئیه منبع: کج

مزایای تجارت با USDT

با ادامه روند نزولی قیمت بیت کوین در نیمه دوم سال 2019 ، همراه با پمپ های سریع و تخلیه چندگانه ، آشکارا بازار ریسک پذیرتر شد. این امر همزمان با پول های ثابت نیز بوده است به دست آوردن محبوبیت و مشاهده موارد استفاده از آنها افزایش می یابد.

در یک محیط غیر صعودی یا در دوره های نوسان زیاد ، قراردادهای حاشیه ای USDT می تواند به کاهش نوسانات گفته شده کمک کند. آنها همچنین به بازرگانان این امکان را می دهند تا به راحتی به جای BTC بازده خود را با فیات محاسبه کنند.

تحلیلگر محبوب و مستاجر پایه گذار FilbFilb به OKEx Insights توضیح داد:

"مشکل داشتن BTC به عنوان دارایی اساسی ، علی رغم اینکه یک محصول مبادله ای نوآورانه است ، به این معنی است که یک لایه اضافی مدیریت ریسک برای محافظت از وثیقه بیت کوین لازم است. با تولید محصولات جدید و نوآورانه اهرمی که بصورت خطی در USDT مستقر می شوند ، برخی از این مشکلات برای کسانی که می خواهند در درجه اول عملکرد خود را با دلار آمریکا مدیریت کنند برطرف می شود." 

تجارت با USDT ، تا حد زیادی بزرگترین پایدار کوین با استفاده از سرمایه بازار ثابت کرده است که گزینه خوبی برای دوره های ناپایدار است – مانند نیمه اول سال 2020 – زیرا کاربران را مجبور می کند به طور مداوم به فکر محافظت از قرار گرفتن در معرض رمزنگاری خود باشند.

علاوه بر این ، اگر معامله گران موقعیت های کوتاهی داشته باشند ، قراردادهای حاشیه USDT می توانند سود بهتری نسبت به قراردادهای حاشیه سکه هنگام محاسبه سود و زیان فیات کسب کنند. OKEx قبلا نشان داده شده است این نکته در مثال زیر:

با این وجود ، در بازار گاو نر ، کنتانگو – وضعیتی که قیمت آتی یک دارایی اساسی بالاتر از قیمت لحظه ای است – بسیار زیاد است. قراردادهای حاشیه ای سکه به ترتیب افزایش سود بیشتری خواهد داشت زیرا قیمت وثیقه در حال افزایش است.

علاوه بر منحنی بازده خطی ، معاملات با حاشیه USDT همچنین برای برخی از معامله گران تجارت آسان تر است ، زیرا آنها می توانند BTC ، EOS ، ETH و سایر قراردادها را مستقیماً با USDT باز کنند. این ضررهای متحمل شده هنگام انجام تبدیل بین سکه ها را از بین می برد.

بازرگانان همچنین می توانند سریعتر سفارشات خود را باز کنند زیرا قراردادهای حاشیه شده USDT نیاز به خرید سکه های اساسی را از بین می برد – که این امر باعث کاهش هزینه های معاملات نیز می شود.

برای کسانی که تازه وارد معاملات رمزنگاری شده اند ، قراردادهای حاشیه ای USDT نیز ممکن است بصری بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک معامله گر 100 USDT سود می برد ، مستقیماً می توانند ارزش این سود را تقریباً 100 دلار بدانند – از آنجا که ارزش 1 USDT در بیشتر اوقات بسیار نزدیک به 1 USD است.

با توجه به ثبات نسبی ، محبوبیت و تطبیق پذیری USDT ، به احتمال زیاد با ثبات سال ، استفاده از ثبات Bitcoin در معاملات مشتقات همچنان افزایش خواهد یافت.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری. OKEx Insights را در و دنبال کنید .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me