banner
banner

FCA مشتقات مبتنی بر رمزنگاری و یادداشت های معامله شده در بورس را در انگلیس تحریم کرده است.

سازمان رفتار مالی (FCA) اکنون دارد منتشر شد یک حکم طولانی مدت در مورد وضعیت محصولات مالی مبتنی بر رمزنگاری در انگلستان.

از تاریخ 6 ژانویه 2021 ، ارائه مشتقات مبتنی بر رمزنگاری و اسکناس های مبادله ای (ETN) از ارائه به سرمایه گذاران خرده فروشی در انگلیس منع می شود..

مشتقات مبتنی بر رمزنگاری و ETN

مشتق یک محصول مالی است که ارزش خود را از دارایی دیگر – مانند ارزهای رمزپایه “بدست می آورد. متداول ترین مثال در این مورد ، محبوبیت روزافزون معاملات آتی بیت کوین است.

اگرچه دارایی اساسی نمی تواند یک اوراق بهادار باشد ، مشتقات به عنوان اوراق بهادار مشاهده و تنظیم می شوند. به همین ترتیب ، این امر آنها را تحت نظر نهادهای نظارتی مانند سازمان رفتار مالی (FCA) قرار می دهد.

از طرف دیگر ، ETN یک اوراق قرضه بدون وثیقه است که توسط بانک صادر می شود. این ابزارهای مالی ساخته شده اند تا سرمایه گذاران را از طریق ردیابی “شاخص های معیار” در معرض دارایی های خاص قرار دهند..

چرا منع شده اند?

هیچ دلیل واحدی در تصمیم FCA برای منع چنین محصولاتی وجود ندارد. FCA ادعا می کند که سرمایه گذاران توانایی “ارزیابی قابل اعتماد ارزش و خطرات مشتقات و مبادله اسکناس های معامله شده با رمزارزهای خاص” را ندارند. این مثالهای زیر را ارائه می دهد که چرا معتقد است اینگونه است.

  • ماهیت دارایی های اساسی ، که هیچ ارزش ذاتی ندارند و بنابراین با سایر دارایی هایی که دارای استفاده های فیزیکی هستند ، تفاوت دارند ، جریان های نقدی آینده را نوید می دهند یا از نظر قانونی به عنوان پول پذیرفته می شوند
  • وجود سو abuseاستفاده از بازار و جرم مالی (از جمله سرقت های اینترنتی از سیستم عامل های رمزنگاری) در بازارهای مجموعه های رمزنگاری
  • نوسانات شدید در قیمت مجموعه های رمزنگاری
  • درک ناکافی از مجموعه های رمزنگاری توسط مصرف کنندگان خرده فروشی و عدم نیاز سرمایه گذاری مشخص برای محصولات سرمایه گذاری که به آنها ارجاع می دهند.

ارزش ذاتی ندارد

اگر ممنوعیت مشتقات رمزنگاری سختگیرانه باشد ، موضع FCA در مورد ارزش ذاتی مجموعه های رمزنگاری به همان اندازه است. “… ما فکر می کنیم رمزگذاریهای رمزنگاری نشده هیچ ارزش ذاتی ندارند. آنها با سایر دارایی هایی که کاربردهای فیزیکی دارند ، جریان های نقدی آینده را نوید می دهند یا از نظر قانونی به عنوان پول پذیرفته شده اند ، متفاوت هستند. “

صرافی محبوب رمزنگاری, کراکن, اخیراً گزارشی در مورد ارزش ذاتی بیت کوین منتشر کرده است. ما نگاهی به این گزارش انداختیم و برخی اقدامات مهم را در مورد اینکه چرا بیت کوین واقعاً ارزش قوی ، البته بی نظیری ارائه می دهد ، برجسته کردیم.

آیا این یک پژواک است?

جالب است که بسیاری از منطق پشت این تصمیم توسط FCA یادآور احساسات مشترک در کمیسیون بورس و اوراق بهادار است.

نبرد برای ETF مبتنی بر بیت کوین سالهاست که در ایالات متحده ادامه دارد و SEC هر تلاش را خاموش می کند. دقیقاً مانند FCA ، استدلال در مورد هر انکار معمولاً از نکات زیر تشکیل شده است.

  • عدم بلوغ بازار
  • نوسان
  • روش های ارزیابی ناکافی
  • ریسک حضانت

اگرچه ETF به طور مداوم توسط SEC تعطیل می شود ، اما به نظر می رسد تنظیم كنندگان در ایالات متحده موضع آزادانه تری دارند ، در رابطه با تصویب برخی از مشتقات رمزنگاری. این امر از طریق پیشنهادات مختلف قراردادهای آتی بیت کوین و اتریوم مشهود شده است. محصولی از این دست را می توان از طریق شرکت های مختلف یافت ، مانند,

بیش از حد فکر کردن

لازم به ذکر است که این یک تصمیم عجولانه توسط FCA نبود. فرآیندی که منجر به این نتیجه گیری شد طی یک سال در حالی که تنظیم کننده در مورد خطرات و مزایا اظهار نظر می کرد ، انجام شد.

پیشنهاد اولیه این ممنوعیت در ژوئیه سال 2019 مطرح شد. در همان زمان ، FCA این پیشنهاد را برای یک دوره تفسیر از مردم باز کرد ، که منجر به صدها ارسال شد. واضح است که استدلال های قانع کننده کافی برای تحت تأثیر قرار دادن تصمیم اصلی FCA وجود ندارد.

هجرت?

در حالی که این تصمیم به بهانه حمایت از سرمایه گذاران اتخاذ شده است ، بسیاری از مردم با انتقاد از این تصمیم ، قبلاً اعتراض کرده اند.

دون گوا, مدیر عامل شرکت گروه فین تک برکتاگون, در مورد این تصمیم ، و معنای آن برای پیشروی سرمایه گذاران مستقر در انگلیس صحبت کرد. اظهار می کند,

“FCA ضربه قابل توجهی به آزادی سرمایه گذار انگلیس وارد کرده است. از طریق ممنوعیت تجارت مشتقات رمزنگاری ، می توان انتظار داشت که فضای تجارت انگلیس به جای دیگری منتقل شود. تقاضا برای این اوراق با افزایش حجم مشتقات رمزنگاری شده در تابستان امسال به بالاترین سطح افزایش می یابد. این یک فرصت از دست رفته برای انگلستان است … ما مطمئناً اعتقاد داریم که باید تدابیری برای محافظت از مصرف کنندگان وجود داشته باشد ، اما این حرکت به افزایش تقاضای مصرف کنندگان خرده فروشی برای مشارکت در فضای ارزهای رمزپایه توجه نمی کند.

سازمان رفتار مالی (FCA)

FCA یک تنظیم کننده خدمات مالی است که در انگلستان مستقر است. از زمان شکل گیری آن در سال 2013 ، FCA برای تدوین و اجرای مقرراتی تلاش کرده است که بازارهای سرمایه عادلانه و شفاف را تضمین می کند.

مدیر اجرایی, نیخیل راثی, در حال حاضر بر فعالیتهای FCA نظارت می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me