banner
banner

سرمایه گذاری جمعی سهام در آمریکای شمالی

تقریباً از سال 2009 ، سرمایه گذاری جمعی در آمریکای شمالی به طور پیوسته رشد کرده است. این قاره ، با اختلافات آشکاری در رویکردهای نظارتی بین کانادا و ایالات متحده ، یک مکان بزرگ است. نتیجه این است که این اختلافات باعث شده است سرمایه گذاری جمعی ایالات متحده به یک بازار فراری نسبت به کانادا تبدیل شود.

این چیست?

همانطور که از نام آن مشخص است ، سرمایه گذاری جمعی به جای انتخاب سرمایه گذاران خطرپذیر ، وسیله ای برای جذب سرمایه از طریق انبوه سرمایه گذاران / اهدا کنندگان است..

Crowdfunding به اندازه کافی ساده شروع شد – به مخاطبان گسترده تری فرصت دهید تا به شرکت های جوان در خارج از دروازه کمک کنند. با این حال ، هنگام جلب توجه بسیاری از افراد ، قوانین اوراق بهادار صادر کنندگان را از پرداخت غرامت به سرمایه گذاران / شرکت کنندگان غیر معتبر با دارایی در شرکت های خود منع می کند. به این معنی که شرکت کنندگان در واقع اصلاً سرمایه گذار نبوده اند ، بلکه به سادگی در رشد یک شرکت با نوید داشتن یک محصول بالقوه روزی سهیم بوده اند..

سریع به سال 2012 منتقل شد و گروهی از شرکت های اطراف صنعت با موفقیت با نهادهای نظارتی در ایالات متحده همکاری کردند تا قوانین موجود را اصلاح کنند. این تلاشها سرانجام منجر به شکل گیری “آنچه قانون شروع تجارت ماست” (JOBs Act).

قانون مشاغل

آنچه که قانون شغل انجام داد این بود که دروازه را برای عموم مردم باز کند تا در معرض فرصت های واقعی سرمایه گذاری قرار بگیرند. تا زمان تصویب ، اوراق بهادار فقط قادر به فروش و توزیع بین سرمایه گذاران معتبر بود.

هدف این کار در درجه اول کمک به شرکت های جوان بود ، زیرا یکی از بزرگترین موانعی که یک شرکت تازه وارد با آن روبرو است دستیابی به بودجه (صرف نظر از پتانسیل) برای توسعه محصولات و خدمات خود است..

پیش از این ، برای دستیابی به بودجه مذکور ، ناظران می خواستند که برای فروش هر دارایی که به عنوان یک اوراق بهادار شناخته می شود ، یک دفترچه راهنمای دقیق تنظیم و تأیید شود. این کار هزینه ای سنگین و زمان بر است – به این معنی که به احتمال زیاد برای یک شرکت کوچک امکان پذیر نیست. گرچه این تعهد ممکن است برای شرکتی که میلیون ها میلیون دلار سرمایه جمع می کند بی ضرر باشد ، شرکت های تازه تاسیسی که به دنبال مبالغ اندک هستند ، ممکن است آن را یک تپه تندتر برای صعود بدانند.

طبیعتاً این اقدام جدید با محدودیت هایی همراه بود. در تلاش برای حفظ سطح مناسب حمایت از سرمایه گذاران ، پادمان هایی وضع شد. موارد زیر تنها چند نمونه از این موارد است:

  • رویدادهای تولید سرمایه باید توسط کارگزار / نمایندگی های ثبت شده کنترل شود
  • محدودیت های سرمایه گذاری مبتنی بر ارزش خالص
  • محدودیت تولید در میزبان های تأمین سرمایه جمعی

اگرچه ممکن است محدود کننده به نظر برسد ، اما آنچه انجام شد باز کردن درها بود ، آغاز زمانی که دیگر فرصت های سرمایه گذاری محدود به کسانی که قبلا ثروتمند بودند محدود نمی شود.

عقب افتادن

این ما را به همتای شمالی ایالات متحده – کانادا می رساند. در حالی که سرمایه گذاری جمعی در کانادا وجود دارد ، انعطاف پذیری و آزادی صادرکنندگان / سرمایه گذاران به همان سادگی در ایالات متحده نیست – علی رغم اینکه سالها از ظهور سرمایه گذاری جمعی مدرن حذف شده است.

مسئله اصلی این واقعیت است که در کشور کانادا هیچ “دستورالعمل” مشابه قانون کار در کشور وجود ندارد. هر یک از استان ها و سرزمین های مختلف ممکن است در ساختار مقررات کمی متفاوت باشد و رعایت همه موارد به یکباره دشوار باشد.

این تفکیک بین مقررات نظارتی کانادا به این معنی است که صادرکنندگان غالباً در مجموعه سرمایه گذاران خود محدود هستند ، زیرا لزوماً واجد شرایط میزبانی پیشنهاد خود در همه مناطق نیستند – هدف از تأمین مالی سرمایه گذاری تا حدودی شکست دادن.

با این حال ، با اقداماتی که دولت ایالات متحده طی دهه گذشته به عنوان موفقیت انجام داده است ، دولت كانادا واقعاً مورد توجه قرار گرفته است. در اوایل سال 2019 اعلام شد که آنها در حال بررسی سیاست های خود هستند. هدف آن از بین بردن تفکیک کنونی بین تنظیم کنندگان است ، با ایجاد نسخه خود از قانون کار.

با توجه به اینکه دادگاه عالی کانادا در حال گشودن راه برای تنظیم کننده بالقوه اوراق بهادار ملی در سال 2018 است ، و قصد دارد یک کتاب قانون ملی سرمایه گذاری جمعی را اعلام کند که در سال 2019 اعلام شد ، شمال بزرگ سفید برای بازی عقب تر به نظر می رسد.

سیستم عامل های محبوب

با همه این صحبت ها در مورد سرمایه گذاری جمعی ، بسیاری از افراد در ایالات متحده ممکن است این سوال را داشته باشند که دسترسی به چنین فرصت های سرمایه گذاری از کجا فراهم شده است. در تلاش برای پاسخگویی به این سال ها ، آنتوان تاردیف ، شخص خاص Securities.io ، اخیراً مقاله ای را در مورد پورتال های مورد علاقه خود با ارائه فرصت های مبتنی بر سهام نوشت..

5 وب سایت برتر سرمایه گذاری سرمایه گذاری جمعی

برای کسانی که در کانادا علاقه مند به سرمایه گذاری جمعی سهام هستند ، موارد زیر برخی از پرتال های قابل توجه فعال امروز است.

در سایر خبرها

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) که همیشه در تلاش برای انطباق و پیشرفت با زمان است ، اخیراً پیشنهادی را اعلام کرده است که دسترسی به فرصت های سرمایه گذاری سنتی را برای سرمایه گذاران حتی آسان تر می کند.

این پیشنهاد بر اساس تغییر ساختار آنچه سرمایه گذار معتبر را تعریف می کند ، است. با اکثریت قریب به اتفاق فرصت های سرمایه گذاری محدود به کسانی که متناسب با این لایحه هستند ، تعریف گسترده تر ، برای انعکاس دنیای مدرن ، به طور ایده آل سرمایه گذاری را تا حدی.

SEC پیشنهاد اصلاحیه ضوابط پیرامون “سرمایه گذاران معتبر”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me