banner
banner

نحوه خرید سهام – راهنمای گام به گام سرمایه گذاری در بازار سهام

سرمایه گذاری در سهام ، در دسترس ترین روش برای یک فرد متوسط ​​برای مشارکت در رشد اقتصاد است. بیش از 100 صد سال است که بورس اوراق بهادار از سایر طبقات دارایی مانند اوراق قرضه ، کالاها و املاک و مستغلات بهتر عمل کرده است. بله ، هزاران سهام در دسترس سرمایه گذاران است و سرمایه گذاری می تواند پیچیده باشد – اما واقعاً لازم نیست. روش های بسیار ساده ای برای سرمایه گذاری وجود دارد و می توانید با سرمایه نسبتاً کمی شروع به کار کنید. اگر فکر خرید سهام را دلهره آور می دانید ، روند مرحله به مرحله زیر به شما کمک می کند تا شروع کنید.

1. در مورد استراتژی سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید

اولین قدم شما تصمیم گیری در مورد استراتژی سرمایه گذاری است ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا بهترین نیاز را برای نیازهای خود انتخاب کنید. اگر قصد دارید از یک روش عملی مانند خرید و نگهداری ، انفعال یا سرمایه گذاری ارزشمند استفاده کنید ، معاملات بسیار کمی انجام خواهید داد ، بنابراین کارمزدی که پرداخت می کنید تأثیر زیادی روی حساب شما نخواهد داشت. برای انجام معاملات نیز به یک بستر بسیار پیچیده نیاز نخواهید داشت ، اگرچه دسترسی به برخی تحقیقات می تواند مفید باشد.

از طرف دیگر ، اگر قصد دارید یک سبک سرمایه گذاری عملی مانند حرکت سریع یا رشد را در پیش بگیرید ، بیشتر اوقات معامله خواهید کرد و کمیسیون های معاملات شما جمع می شوند. بنابراین ، نرخ کارمزد عامل مهمی در انتخاب کارگزار خواهد بود. همچنین ممکن است به یک پلت فرم با ویژگی های بیشتر و دسترسی به تحقیقات به روز نیاز داشته باشید.

همچنین تمایز بین سرمایه گذاری و تجارت مهم است. اگر شما سرمایه گذاری می کنید ، به ارزش سهام توجه می کنید ، اینکه آیا ارزش افزایش می یابد و اینکه قیمت سهام با ارزش آن چه مقدار متفاوت است. بازه زمانی شما معمولاً از یک تا پنج سال خواهد بود و در مقابل حرکت کوتاه مدت قیمت واکنشی نشان نخواهید داد.

معاملات در مورد کوتاه مدت ، عرضه و تقاضا و اقدام قیمت است. بازرگانان دارای بازه زمانی بسیار کوتاه تری هستند ، از دقایقی تا چند ماه. بازرگانان اغلب برای بهبود بازده خود از اهرم فشار استفاده می کنند.

تجارت می تواند بسیار سودآور باشد اما با ریسک بیشتری همراه است و بسیار زمان بر است. اگر می خواهید فعالانه تجارت کنید ، ممکن است بخواهید کارگزاری را انتخاب کنید که به شما امکان دسترسی به حساب حاشیه یا مشتقات را نیز بدهد.

2. کارگزار انتخاب کنید

برای خرید سهام در یک شرکت بورسی ، به یک حساب در یک کارگزار سهام نیاز دارید. به طور دقیق ، خرید سهام از راه های دیگر امکان پذیر است ، اما با یک حساب تجاری در کارگزار بسیار آسان تر است. کارگزاران بورس سهام شرکت هایی هستند که عضو بورس هستند و وظیفه ارسال سفارش خرید شما به صرافی را دارند ، جایی که با سفارش فروش مشتری دیگری از کارگزاران دیگر مطابقت دارد. کارگزاران سهام همچنین مسئول حل و فصل معاملات پس از معامله هستند.

در این روزگار ، کارگزاران آنلاین تقریباً همیشه راهی برای پیش بردن هستند. کمیسیون ها پایین تر و در برخی موارد رایگان هستند و سیستم عامل های خرید و فروش آنلاین کنترل زیادی بر سفارشات شما دارند. اگر آماده پرداخت بیشتر هستید ، می توانید با یک کارگزار کامل سرویس حساب باز کنید و به شما امکان می دهد از طریق تلفن سفارش دهید و از او مشاوره بخواهید.

چندین کارگزار حتی اکنون حساب های بدون کارمزد را ارائه می دهند ، اگرچه ممکن است برای نگهداری حساب نیاز به پرداخت هزینه های دیگری باشید.

هنگام انتخاب کارگزار ، باید کمیسیون ها و هزینه های دیگر ، بستر برنامه ، ابزارها و تحقیقاتی را که ارائه می دهند و سطح پشتیبانی مورد انتظار را در نظر بگیرید. سعی کنید چند بررسی مستقل در مورد هر کارگزار پیدا کنید تا بفهمید نقاط قوت و ضعف آنها چیست. پس از آن باید بتوانید درمورد نیازهای خود در مورد کارگزار مناسب تصمیم بگیرید.

دلالی که توصیه می کنیم باشد نفر اول.

نحوه خرید سهام - راهنمای گام به گام سرمایه گذاری در بازار سهام نحوه خرید سهام - راهنمای گام به گام سرمایه گذاری در بازار سهام نحوه خرید سهام - راهنمای گام به گام سرمایه گذاری در بازار سهام
rade ★★★★★ بررسی Firstrade

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

Finance ★★★★★ بررسی مالی M1

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ نقد و بررسی Public.com

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران سهام بیش از دهها عامل از جمله کارمزد و حداقل حساب ، سیستم عامل معاملات ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

هزینه ها

کمیسیون صفر

حداقل حساب

هیچ یک

حداقل حساب

100 دلار

حداقل حساب

هیچ یک

تبلیغات

سهام رایگان *

* برای جزئیات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

تبلیغات

هیچ یک

ترویج

هیچ یک

3. حساب خود را باز و تأمین مالی کنید

هنگامی که در مورد کارگزار سهام تصمیم گرفتید ، باید یک حساب باز کنید. اکثر دلالان این کار را تا حد ممکن آسان می کنند. شما باید چند جزئیات شخصی و چند سند ارائه کنید تا ثابت شود شما همان چیزی هستید که می گویید. کل مراحل باید چند دقیقه بیشتر طول نکشد.

پس از تأیید و تأیید حساب خود ، می توانید بودجه آن را تأمین کنید. انتقال وجه معمولاً سریعترین راه برای ورود پول به حساب معاملاتی شما است ، اما همچنین می توانید حساب خود را با چک تأمین کنید.

4. نحوه استفاده از بستر معاملات را بیاموزید

به طور معمول ، یک کارگزار آنلاین به شما امکان می دهد یک حساب آزمایشی باز کنید. این حسابی است که پول ساختگی در آن است ، اما با دسترسی به قیمت های زنده و ابزارهای مشابه یک حساب زنده.

دلیل اصلی حساب های آزمایشی این است که معامله گران فعال تجارت را انجام می دهند که به آن تجارت کاغذ نیز می گویند. این بیشتر مربوط به معامله گران کوتاه مدت است تا سرمایه گذاران ، اما به شما فرصتی می دهد تا با سیستم عامل آشنا شوید. شما می توانید وارد کردن سفارشات ، تنظیم لیست تماشای تمرین ، و پیدا کردن ابزارهایی که می خواهید در آینده استفاده کنید.

هنگام وارد کردن “سفارشات عملی” مهم است که اطمینان حاصل کنید که در واقع به حساب آزمایشی خود وارد شده اید و نه حساب زنده خود.

قبل از شروع ، ارزش دانستن اصطلاحات زیر را دارد که اغلب مطرح می شوند:

 • پیشنهاد – پیشنهاد یک سفارش برای خرید سهام است.
 • قیمت پیشنهادی – قیمت بالاترین پیشنهاد قیمت پیشنهاد بازار است.
 • پیشنهاد – سفارش فروش سهام یک پیشنهاد است. قیمت پیشنهاد قیمت درخواست است.
 • Ask Price – قیمت پایین ترین درخواست / پیشنهاد قیمت درخواست بازار است.
 • گسترش – گسترش تفاوت بین پیشنهاد بازار و قیمت درخواست است که به عنوان “گسترش پیشنهاد قیمت” نیز شناخته می شود. قیمت پیشنهاد و درخواست نیز به عنوان “دو برابر” شناخته می شود.
 • سفارش بازار – یک سفارش بازار بلافاصله با قیمت فعلی بازار اجرا می شود. سفارش بازار برای خرید با قیمت درخواست اجرا می شود ، در حالی که سفارش بازار برای فروش با قیمت پیشنهادی اجرا می شود.
 • سفارش محدود – سفارش محدود سفارش سفارش خرید یا فروش سهام با قیمت یا محدودیت مشخص است. سفارشات محدود تنها زمانی انجام می شود که سفارش متناظر با قیمت محدود وارد بازار شود.
 • سفارش توقف ضرر – در صورت عبور قیمت از حد آستانه ، دستور توقف ضرر اجرا می شود. در صورت خرید سهام می توانید در صورت سقوط قیمت زیر یک قیمت مشخص ، یک سفارش ضرر و ضرر برای فروش وارد کنید. این کار برای محدود کردن ضرر و زیان انجام می شود.
 • GTC – تا زمانی که سفارشات لغو نشده در بازار باقی بمانند خوب است.
 • GFD – برای سفارشات روزانه تا پایان روز معاملات در بازار باقی می ماند.
 • FOK – پر کردن یا کشتن سفارشات اگر بلافاصله پر نشوند به طور خودکار لغو می شوند.

5- لیست تماشای سهام را ایجاد کنید

لیست تماشایی لیستی از سهام یا سایر اوراق بهادار به همراه قیمت آنها است – چه قیمت های زنده و چه قیمت های بسته شدن روزانه. همه کارگزاران آنلاین امکان تنظیم لیست تماشا را به شما می دهند. علاوه بر قیمت ، می توانید ستون های دیگری مانند حجم ، قیمت پیشنهاد ، قیمت درخواست و درصد تغییر روزانه قیمت را به لیست تماشای خود اضافه کنید.

همچنین باید چند نمایه به لیست تماشای خود اضافه کنید تا بتوانید عملکرد هر سهام را با عملکرد بازار کل مقایسه کنید. شاخص های مهم برای تماشای S هستند&P 500 و Nasdaq 100. اگر نمی توانید خود فهرست را به لیست تماشای خود اضافه کنید ، می توانید ETF اضافه کنید تا فهرست را ردیابی کند. عملکرد SPY (S&P 500) و QQQ (Nasdaq 100) ETF تقریباً مشابه شاخص هایی هستند که آنها ردیابی می کنند.

سهام موجود در لیست تماشای شما آن دسته از مواردی است که شما آنها را ردیابی و اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد ، اما لزوماً آنها را خریداری نمی کنید. با شرکتی که دوست دارید و تحسینش می کنید شروع کنید – زیرا اینها شرکتی هستند که احتمالاً کمی از آنها می شناسید.

وقتی تعداد انگشت شماری از سهام را در لیست تماشا یافتید ، می توانید عملکرد آنها را با بازار مقایسه کنید. شما همچنین باید شروع به یادگیری بیشتر در مورد شرکت ها و میزان عملکرد آنها کنید. ببینید آیا درآمد آنها در حال رشد است و در مقایسه با شرکت های مشابه چقدر سودآور هستند. در حالی که این تحقیق را انجام می دهید ، احتمالاً با سهام دیگری که قابل بررسی است روبرو خواهید شد و می توانید این موارد را به لیست تماشای خود اضافه کنید.

اگر در انتخاب سهام خاص مطمئن نیستید ، می توانید ETF را در نظر بگیرید. ETF یا صندوق قابل معامله در بورس ، سبدی از سهام است که می تواند درست مانند سهام معامله شود. شما می توانید همه چیزهایی را که باید درباره آنها بدانید از مجموعه مقالات عمیق ما در مورد ETF یاد بگیرید.

6. تصمیم بگیرید که چه مقدار به هر سهام اختصاص یابد

سرمایه گذاران برای ریسک پذیری پاداش می گیرند ، اما این ریسک باید مدیریت شود. صرف نظر از اینکه چقدر تحقیق می کنید ، هرگز نمی توانید از آینده مطمئن باشید. مهمترین اقدامی که می توانید برای مدیریت ریسک انجام دهید این است که مطمئن شوید یک سرمایه گذاری بد باعث از بین رفتن پرتفوی شما نمی شود. متنوع سازی سرمایه گذاری های شما در بین سبد سهام معادل این است که مطمئن شوید تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد ندارید.

دو قانون کلی وجود دارد که می توانید برای تصمیم گیری در مورد اختصاص میزان سهام خود به هر سهام استفاده کنید. اولین مورد این است که یک نمونه کار متنوع مناسب باید حداقل 15 تا 20 سهام در آن داشته باشد. این بدان معناست که شما نباید بیش از 6.7٪ از حساب خود را در هر سهام سرمایه گذاری کنید.

قانون دوم این است که نباید بیش از 2٪ در هر سهام خطر کنید. این بدان معناست که اگر شما آماده هستید تا 20٪ از ارزش یک سهام را از دست دهید ، باید آن سهام را به 10٪ از سبد سهام خود محدود کنید (20٪ از 10٪ به 2٪ از نمونه کارها می رسد). این روش برای معامله گران فعال که از ضررهای متوقف استفاده می کنند مناسب تر است.

برای کاهش بیشتر خطر ، باید سرمایه گذاری خود را در چند بخش مختلف گسترش دهید. سهام در هر بخش تمایل زیادی به هم دارد ، بنابراین اگر تمام سهام شما از یک بخش باشد خطر شما بیشتر است. حتی یک روش ساده برای ایجاد تنوع ، سرمایه گذاری در بخش عمده سهام خود در ETF است. به این ترتیب خطر خود را در کل بازار گسترش می دهید. شما هنوز هم می توانید 20 تا 40٪ از حساب خود را برای سهام جداگانه ای که واقعاً می خواهید صاحب آن باشید نگه دارید و بقیه را در ETF سرمایه گذاری کنید.

7. تصمیم بگیرید که کدام سهام را خریداری کنید و چه زمانی آنها را خریداری کنید

در حال حاضر شما باید ایده خوبی در مورد سهام مورد نظر خود داشته باشید یا در آینده بخواهید مالک آن شوید. به جای عجله و خرید این سهام ، باید برنامه ای تنظیم کنید. برنامه شما باید براساس دلایل شما برای خرید سهام و افق زمانی شما باشد.

به طور کلی ، سه روش وجود دارد که می توانید استفاده کنید:

 • سرمایه گذاری طولانی مدت در سهام تراشه های آبی

سهام تراشه های آبی سهام شرکت های بسیار با کیفیت با سابقه طولانی و درآمد نسبتاً قابل پیش بینی است. آنها معمولاً در صنایع خود با برتری رقابتی مشخص پیشرو هستند. قیمت این سهام به طور معمول هر ساله قیمت زیادی را نشان نمی دهد ، اما در دراز مدت به طور پیوسته ترکیب می شود. خرید سهام تراشه های آبی باید یک تعهد بلند مدت 10 ساله یا بیشتر باشد.

اگر سهام تراشه های آبی را برای نگه داشتن طولانی مدت خریداری می کنید ، تلاش برای زمانبندی ورود به سیستم ، چیز زیادی به دست نمی آورید. اگر نمی خواهید آنها را یکجا بخرید ، می توانید خرید خود را طی چند ماه متزلزل کنید – اما در نهایت هدف شما این است که سهام را برای مدت طولانی مالک کنید ، و هیچ اهمیتی ندارد که قیمت ورودی شما را بیش از حد تصور کنید.

 • خرید سهام رشد و سهام با شتاب

سهامي كه در دوره هاي كوتاه مدت بيشترين ارزش را دارد سهام شركت هاي در حال رشد سريع است. غالباً ، تکانه قیمت به تنهایی خریداران بیشتری را به خود جلب می کند که باعث ادامه حرکت می شوند. خرید این نوع سهام نیاز به رویکرد عملی تری دارد زیرا بعید به نظر می رسد این حرکت برای همیشه ادامه داشته باشد. اگر قیمت خیلی بالا باشد ، بعید به نظر می رسد که بازده طولانی مدت بسیار خوب باشد و قیمت سهام ممکن است به میزان قابل توجهی سقوط کند.

اگر در حال خرید سهام رشد و حرکت هستید ، باید رشد درآمد شرکت ، ارزیابی و حرکت بازار سهام را بسنجید. اغلب اوقات ، وقتی قیمت در یک روند صعودی قرار دارد ، باید سهام را خریداری کنید. اگر افزایش قیمت متوقف شود ، برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری خود باید به رشد و ارزیابی شرکت توجه زیادی داشته باشید.

 • خرید پس از اصلاح قیمت سهام

بهترین زمان برای خرید اکثر انواع سهام پس از سقوط بازار یا اصلاح جدی است. این زمانی است که کل بازار “یک فروش” خواهد بود. این بهترین زمان برای خرید سهام در هر شرکتی با مدل تجاری خوب و بدهی زیاد نیست.

سهام انفرادی نیز ممکن است فرصتی را ارائه دهد که سهام آنها از سرمایه گذاران بی بهره باشد و قیمت سهام به طور قابل توجهی کاهش یابد. اما همه سهام بهبود پیدا نمی کند ، بنابراین باید به دقت چشم اندازهای طولانی مدت شرکت را در نظر بگیرید. همچنین بهتر است قبل از خرید منتظر ثبات قیمت بمانید – قیمت ها می توانند بسیار بیشتر از آنچه شما فکر می کنید کاهش پیدا کنند.

قبل از اینکه سهام بخرید ، باید در مورد معیارهایی که برای خروج از سهام استفاده می کنید تصمیم بگیرید. داشتن یک برنامه قبل از خرید سهام مانع تصمیم گیری بعدی شما در آینده می شود.

معیارهای خروج شما باید در وهله اول به دلایل خرید سهام نیز مرتبط باشد. اگر بر اساس حرکت قیمت خرید می کنید ، در صورت توقف حرکت ممکن است بخواهید از آن خارج شوید. اما ، اگر بر اساس اصول شرکت خرید می کنید ، فقط در صورت تغییر این اصول باید بفروشید ، نه به دلیل اقدام قیمت.

8. اولین سفارش خرید خود را وارد کنید

دیر یا زود یک سهام تمام معیارهای شما برای سرمایه گذاری را برآورده می کند و زمان آن است که اولین سرمایه گذاری خود را انجام دهید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تعداد سهام خریداری شده خود را محاسبه کنید. شما قبلاً تصمیم گرفته اید که چه مبلغی را به هر سهم اختصاص دهید ، بنابراین فقط باید آن مقدار را بر قیمت سهام تقسیم کنید. اطمینان حاصل کنید که یک دلار را بر قیمت دلار تقسیم می کنید و نه به قیمت سنت.

قبل از اینکه سفارش خرید خود را وارد کنید ، باید تصمیم بگیرید که آیا شما از سفارش محدود استفاده می کنید یا از سفارش بازار. معمولاً سفارش محدود ایمن تر است. اگر هنگام عرضه سفارش ، گسترش پیشنهادات پیشنهادات گسترده شود ، ممکن است یک سفارش بازار باعث پرداخت بیش از حد شود. اما ، اگر بازار بسیار سریع در حال حرکت است ، ممکن است سفارش بازار مناسب تر باشد.

با توجه به دامنه معاملات چند روز گذشته و روز جاری ، در مورد قیمت مناسب تصمیم بگیرید. این حداقل قیمت سفارش شما خواهد بود. در بیشتر موارد ، محدودیت شما قیمتی خواهد بود که فکر می کنید 80٪ احتمال پر شدن آن را دارد.

یک قیمت بالاتر به شما فرصت بیشتری برای پر شدن سفارش می دهد – اما سود شما را می خورد.

قیمت پایین تر شانس کمتری برای پر شدن سفارش را به شما می دهد – و این ممکن است منجر به این شود که شما مجبور شوید سپس قیمت حتی بالاتری را پرداخت کنید. با این حال ، اگر افق زمانی شما کوتاه است و به دنبال کسب سود سریع هستید ، ممکن است لازم باشد قیمت پایین تری را دنبال کنید.

اکنون که اولین سهام خود را خریداری کرده اید ، باید موقعیت را با توجه به معیارهایی که برای خرید آن استفاده کرده اید ، مدیریت کنید. در صورت افت قیمت سهام ممکن است در تصمیم خود شک کنید. همچنین در صورت افزایش قیمت وسوسه فروش می کنید و خود را با سود می یابید. به یاد داشته باشید که برنامه بلند مدت خود را در ذهن داشته باشید و به آن پایبند باشید – قیمت هر روز افزایش یا کاهش می یابد ، اما این به این معنی نیست که شما باید اقدام کنید.

نتیجه

اکنون که اولین سهام خود را خریداری کرده اید ، می توانید سهام جدید را به آرامی به سبد سهام خود اضافه کنید. هرچند نباید عجله کرد – سرمایه گذاری یک بازی طولانی مدت است. همچنین باید تا آنجا که می توانید در مورد سرمایه گذاری و سهام یاد بگیرید و مطالعه کنید. کار خود را با ETF و سهام تراشه های آبی آغاز کنید و بعدا سهام کمی خطرناک اضافه کنید. برنامه بلند مدت خود را در ذهن داشته باشید و از تصمیمات تکان دهنده پرهیز کنید – بازار به سرمایه گذاران صبور پاداش می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me