banner
banner

Decred vs Neblio – The Battle of PoS Tokens – Part II

Decred یک ارز مجازی مستقل است که رمز DCR آن است. این پروژه در تاریخ 8 فوریه 2016 توسط توسعه دهندگان پیشین Bitcoin Core ، که آرزوی داشتن یک سیستم عادلانه کنترل و تعادل بین توسعه دهندگان ، استخراج کنندگان و کاربران را داشتند ، راه اندازی شد..

با هدف اصلی حل مسئله حاکمیت بلاکچین Bitcoin ایجاد شده است. توسعه دهندگان می خواستند توزیع نیرو در شبکه به طور مساوی انجام شود.

آنها می خواستند که استخراج کنندگان ، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران به همان اندازه قدرت و نفوذ داشته باشند. بنابراین ، آنها یک پروژه منبع باز ارائه دادند که جنبه بیشتری از آینده ارز رمزنگاری شده را در اختیار کاربران قرار می دهد.

هیچ مرجع مرکزی برای تصمیم گیری وجود ندارد. ذینفعان کسانی هستند که از طریق رأی گیری قوانین را تنظیم می کنند.

از طرف دیگر ، نبلیو خود را به عنوان یک راه حل بلاکچین تعریف می کند که عمدتا بر ارتقا of نوآوری در فن آوری برای حمایت از نیازهای شرکت های بزرگ تجاری تمرکز دارد. سیستم عامل آن بصری است. این به تسهیل پذیرش سریع dApps کمک می کند تا در یک رایانه نظیر به نظیر کامپیوترها به جای یک کامپیوتر واحد اجرا شود..

اجماع تصویب شده

تصدیق سیستم با یک سیستم اجماع ترکیبی مشخص می شود که اثبات کار و اثبات سهام را مخلوط می کند. هدف ایجاد تعادل بین خواسته های کارگران معدن و کاربران از طریق سازوکار اجماع ترکیبی آن است.

در حالی که استخراج کنندگان DCR هنوز بلوک های جدیدی ایجاد می کنند ، قبل از پاداش دادن به تأیید سهامداران نیاز دارند. به همین دلیل ، عملیات Decred blockchain در نتیجه کم کاری ماینرها نمی تواند فلج شود. این بدان معنی است که همکاران PoS یا سهامداران قدرت بیشتری نسبت به استخراج کنندگان دارند.

زمان شبکه بلوک Decred 5 دقیقه است ، در حالی که بیت کوین زمان انسداد تقریبا 10 دقیقه دارد. هزینه معاملات Decred نیز بسیار کمتر از Bitcoin است. Decred از الگوریتم هش Blake-256 و زبان برنامه نویسی Go استفاده می کند.

جامعه Decred

جامعه Decred در قلب پروژه قرار دارد. هر کسی ، بدون در نظر گرفتن تعداد Decred که او در اختیار دارد ، در تصمیم گیری درباره آینده پروژه حرف بزرگی دارد. این بدان معناست که تصمیمات عمده فقط مربوط به تعداد کمی از شرکتهای بزرگ معدن یا بنیانگذاران نیست. سهامداران باید هرگونه تغییر عمده در PoS را تأیید کنند. با استفاده از شبکه Decred ، حتی سایر اعضای جامعه که تصمیمات غیرمالی می گیرند ، صدا دارند.

نشانه و کلاه بازار

رمز Decred DCR نام دارد و ارزش آن در حدود 60 دلار با سقف بازار نزدیک به 465 میلیون دلار است. براساس اطلاعات سایت CoinMarketCap.com ، حجم آن 2.8 میلیون دلار و در مجموع 8 میلیون دلار عرضه شده است..

مشابه بیت کوین ، محدودیت رمز DCR نیز 21 میلیون واحد تعیین شده است. توکن های از قبل استخراج شده 8٪ از کل عرضه را تشکیل می دهند. یک “airdrop” برای گسترش سریع و گسترده ارز راه اندازی شد. یعنی تعداد مشخصی از نشانه ها به صورت رایگان در اختیار افراد تصادفی قرار گرفته است.

درباره نبلیو

نبلیو یک پلتفرم بلاکچین نسل بعدی است که در سه ماهه اول سال 2017 تاسیس شد. این یکی از معدود پلتفرم هایی است که فناوری بلاکچین را در برنامه های تجاری ادغام می کند. از ادی اسمیت و آن جکسون به عنوان مغز متفکر درخشان موفقیت این پروژه یاد می شود.

ادی اسمیت دانشمند کامپیوتر است و نزدیک به ده سال تجربه تولید نرم افزار دارد. آن جکسون دارای مدرک MBA است و مسئول عملیات تجاری پروژه است.

ویژگی های Neblio

Neblio را می توان شبکه ای از شبکه گره های P2P غیرمتمرکز دانست که اطلاعات را رد و بدل می کنند و سپس این اطلاعات را در دفتر توزیع نشده تغییرناپذیر ذخیره می کند. هر گره کپی یکسان دفتر را کپی و ذخیره می کند. در اینجا برخی از ویژگی های منحصر به فرد آن ذکر شده است:

  • از فرم رضایت اثبات سهام استفاده می کند.
  • این به عنوان یک کانال ارتباطی برای دستگاه های مبتنی بر IOT عمل می کند.
  • این یک مدیریت داده ایمن و قابل تأیید را فراهم می کند. اطلاعات به صورت غیرمتمرکز ، در دسترس و ایمن نگهداری می شود.
  • این طیف گسترده ای از گزینه های طراحی و ساخت dApp را برای شرکت های بزرگ فراهم می کند.
  • رابط کاربری آن آسان است.

پایگاه های اطلاعاتی Neblio

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال که از ذخیره سازی پایگاه داده معمولی استفاده می کنند ، نبلیو از ماژول های پیشرفته ای استفاده می کند که مزایای بیشتری مانند:

  • مدیریت ساده سوابق.
  • حسابرسی آسان تر.
  • تأیید چرخه زندگی ایمن تر.

گره های Neblio با استفاده از بلوک های حمل و نقل به یکدیگر متصل می شوند. هر گره دارای یک نسخه دقیق از تاریخ معاملات کامل بلاکچین است. در نتیجه ، این کار باعث افزایش عملکرد dApp ساخته شده در شبکه Neblio می شود.

Neblio خدمات بسیاری را ارائه می دهد که هدف آنها کارکرد یک مرکز توقف تکنیکی فناوری بلاکچین است ، از جمله خدمات مشاوره Blockchain ، مجموعه Neblio APIs و توسعه Blockchain خصوصی.

امنیت Neblio

مانند سایر سیستم عامل ها مانند بیت کوین و اتریوم ، نبلیو غیرمتمرکز است. به دلیل اجماع PoS و غیرمتمرکز بودن آن ، حملات موفقیت آمیز به هکرها به شبکه عملاً غیرممکن است.

نشانه و کلاه بازار

رمز پروژه نبلیو Nebl نامیده می شود و ارزش امروز آن در حدود 4.00 دلار است. در اواسط ژانویه ، با ارزش تقریبا 50 دلار به اوج خود رسید.

در حال حاضر ، این در مکان 146 در است CoinMarketCap با رتبه بندی حدود 54 میلیون دلار آمریکا..

چارت مقایسه

 

تصدیق

نبلیو

نماد

DCR

نبل

الگوریتم

256 ایکس
اجماع، وفاق

PoW / PoS

امتیازات

رتبه بندی

30

145

قیمت

56.18 دلار

3.87 دلار

سرپوش بازار

431،217،571 دلار

51،470،494 دلار

جلد

5702،500 دلار

2،209،990 دلار

عرضه

8،096،230 DCR

14،060،372 NEBL

افکار نهایی

در حالی که بسیاری از آنها ویژگی های ارز رمزنگاری شده Decred و Neblio را با یکدیگر مقایسه می کنند ، واقعیت این است که آنها پروژه های بسیار متفاوتی هستند. آنها همچنین اهداف مختلفی دارند. Decred با هدف گرفتن قدرت تصمیم گیری از شرکت های بزرگ معدنکاری و دادن آن به سهامداران است. این هر کاربر را به مشارکت در بهبود سیستم ترغیب می کند. و از آنجا که کلیه ذینفعان کنترل کاملی بر سیستم دارند و به طور یکسان با آنها برخورد می شود ، بسیار سریعتر می توانند تصمیم گیری کنند. همچنین ، هارد فورک ها دیگر سفارش روز نخواهند بود.

هدف اصلی Neblio این است که از فناوری بلاکچین استفاده آسان و ادغام در شرکت های تجاری استفاده کند. توسعه دهندگان در شرکت های بزرگ ممکن است آموزش های لازم برای پیاده سازی فناوری بلاکچین را نداشته باشند. تمرکز Neblio در ساده سازی این روند با اجازه دادن به شرکت ها برای طراحی آسان برنامه های بلاکچین در طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی ، مانند پایتون ، Ruby ، ​​Go ، JavaScript و غیره است..

اگر مقاله را جالب دانستید ، می توانید قسمت 1 Battle of the PoS Tokens را بخوانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me