banner
banner

سرمایه گذاران نهادی توجه خود را به امور مالی غیرمتمرکز معطوف می کنند

چرا اکنون شاهد علاقه م institutionalثر نهادی در فضای رو به رشد مالی غیرمتمرکز هستیم که آن را به سطح بعدی می رساند.

این مقاله نظر مدیر عامل OKEx جی هائو بود در اصل منتشر شده است در Cointelegraph.

بخش مالی غیرمتمرکز به طور مداوم در حال رشد است و شروع به دیدن ثمره کار خود کرده است. اما در حالی که هیجان زیادی در مورد پروژه ها و برنامه های DeFi وجود دارد ، به ویژه در زمان Bitcoin (BTC) عدم نوسان بی خاصیت, هنوز راه طولانی برای رفتن وجود دارد. 

این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد ، با این وجود حتی با توجه به اینکه مباحث قابل استفاده بودن ، مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری و عدم وضوح نظارتی باعث فزونی بخشیدن به فضا می شوند ، وعده DeFi غیرقابل انکار است و نمی توان از ارزش آن چشم پوشی کرد.

رشد غیرقابل توقف DeFi در سال 2020

تاکنون ، سال 2020 بهترین سالها نبوده است ، اما DeFi مطمئناً با گسترش تصاعدی خود به خود وارد شده است. در فوریه که تجمعی بود ، یک مرحله مهم را پشت سر گذاشت به ارزش توکن های قفل شده در برنامه های DeFi رسیده است بیش از 1 میلیارد دلار علی رغم برخی کاهش ها از فروش در ماه مارس که به همه بازارها سرازیر شد ، این تعداد در ماه ژوئن بهبود یافت. امروز ، آن را می ایستد با 2.52 میلیارد دلار.

از جمله برخی از پروتکل های اصلی برای رشد این شبکه غیرمتمرکز اوراکل شبکه Chainlink است که رمز آن دارای است منفجر شد امسال بیش از 1000 this پروتکل های وام نیز بیشترین میزان جذب را داشته است ترکیب 28٪ ارزش کل قفل شده را تشکیل می دهد و MakerDAO پیرو نه چندان عقب. پدیده جدید “تولید محصول” فرصت هایی را برای سرمایه گذاران و بازرگانان رمزنگاری فراهم کرده است.

کشاورزی با عملکرد ، که در غیر این صورت معدنکاری نقدینگی شناخته می شود ، مکانیسم تشویقی مهمی است که پروتکل های DeFi از آن برای جذب نقدینگی استفاده می کنند. آنها این کار را با صدور نشانه های حاکمیت ، مانند سکه Compound ، COMP ، انجام می دهند که به حق دارندگان دارایی که نقدینگی بسیار مورد نیاز را به شبکه می رسانند ، حق حاکمیت می دهد.

تمام این اقدامات رمزهای DeFi را در رده بهترین دارایی های رمزنگاری امسال قرار داده است. علاوه بر رشد سرسام آور COMP پس از ورود به بازار و افزایش غیرقابل توقف Chainlink’s LINK ، طی 90 روز گذشته ، سایر توکن های DeFi مانند Aave (LEND) و Bancor (BNT) بیش از 300٪ سود داشته اند.

هیچ پول هوشمندی نمی تواند رشد ستاره ای مانند این را در فضای DeFi ، که هنوز هم عمدتا توسط سرمایه گذاران خرده فروشی تسلط دارد ، نادیده بگیرد. با این وجود ، مورد توجه جدی سرمایه گذاران نهادی قرار گرفته است – علی رغم اینکه هنوز زیرساخت ها کاملاً آماده نیستند. بیایید نگاهی به چند نمونه بیندازیم.

افزایش علاقه نهادی به DeFi

با توجه به الف نظرسنجی اخیر توسط مدیریت دارایی وفاداری, 80٪ از موسسات بررسی شده ، سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را جذاب می دانند. این یک رقم قابل توجه و یک تغییر عظیم در مقایسه با همین چند سال پیش است که بسیاری از آنها بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را به عنوان کلاهبرداری معرفی می کردند.

با این وجود فراتر از سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال معروف ، برخی از شرکت های اصلی سرمایه گذاری سنتی علاقه خود را به سمت DeFi هدایت کرده اند تا به توسعه فضا کمک کند. اتحاد شیکاگو DeFi, به عنوان مثال ، شامل برخی از برترین شرکت های بازرگانی ، کارگزاری و سرمایه گذاری است. این ابتکار به منظور حمایت از استارتاپ های امیدوار کننده DeFi با امور مالی ، منابع ، ایجاد بازار و سایر خدمات ایجاد شده است.

ما در مورد بازیکنان بزرگ مانند TD Ameritrade ، Arca و CMT Digital صحبت می کنیم. همه شرکت های درگیر هم برای توسعه فضا و هم برای تنظیم آن تلاش کرده اند. اما در حالی که مقررات در این فضای غیرمتمرکز و چند حوزه ای کاملاً نامشخص است ، با اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده سرمایه گذاران بسیار تشویق شده اند با توجه سهام Arca در بورس اوراق بهادار نیویورک در این ماه.

Bitcoin-ETF ممکن است همچنان یک سیب زمینی داغ باشد ، اما در ماه جولای ، SEC صندوق مستقر در Ethereum را تأیید کرد. پس از نزدیک به 20 ماه تلاش برای تصمیم گیری ، آزمایشگاه های آرکا پس از دریافت “اعلامیه اثر بخشی” از 6 جولای فروش سهام در صندوق خزانه داری ایالات متحده Arca خود را آغاز کردند.

سهام دیجیتال Arca با تأیید SEC توسط ArCoins نشان داده شده و در بلاک چین Ethereum معامله می شود. این یک نقطه عطف مهم برای کل صنعت محسوب می شود ، زیرا این اولین بار است که SEC به صندوق متشکل از رمزهای رمزگذاری اجازه ورود به بازارهای سرمایه گذاری را می دهد – و این یک گام بزرگ در جهت درست به سمت یکپارچه سازی مالی سنتی با سرمایه گذاری دارایی دیجیتال است..

چشم انداز مثبت پیش از Ethereum 2.0

در حالی که حجم معاملات بیت کوین در شش ماه گذشته به پایین ترین حد خود رسیده است ، علاقه چند بازیکن اصلی همچنان به سمت Ethereum تمایل دارد. بزرگترین شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری جهان ، Grayscale, اخیراً اعلام کرد که در حال افزایش وزن است Bitcoin and Ether (ETH) در صندوق سرمایه گذاری Digital Large Cap خود است.

برگزاری عمده صندوق البته هنوز در یک مایل از کشور بیت کوین باقی مانده است. بین مارس و ژوئن ، درصد BTC موجود در صندوق آن از 81٪ به 81.5٪ افزایش یافته است. با این حال ، وزن اتریوم در مقیاس خاکستری نیز در Q2 به طور قابل توجهی از 9.6 to به 11.7 افزایش یافت.

تمام این علاقه نهادی به اتر برای جامعه پیش رو بسیار مثبت است اتریوم 2.0, و ما خوشحالیم که در صف مقدم موج بزرگ بعدی پذیرش رمزنگاری قرار داریم که در نهایت دارایی های دنیای واقعی را به بلاکچین می کشد و در نهایت به بانکی غیر بانکی فرصت دسترسی به خدمات مالی را می دهد. ما نه تنها توکن های اصلی DeFi از جمله LINK ، Maker (MKR) و COMP را لیست می کنیم بلکه در میان آنها قرار می گیریم. اولین اعتبار سنج ها در آزمایشگاه توپاز, آزمایش Ethereum برای Ethereum 2.0.

ما به طور مستمر در حال گسترش ردپای خود در فضای DeFi با ویژگی های وام مشتری به مشتری ، لیست نشانه های حاکمیت DeFi و زنجیره عمومی خودمان ، OKChain هستیم ، که به میزبان برنامه های DeFi اجازه می دهد در مقیاس بزرگ تجاری ساخته شوند..

ما از چالش های موجود در فضای DeFi آگاه هستیم و قدم هایی را که هنوز باید برداشته شوند را می فهمیم. اما افزایش علاقه م institutionalسسات به یک منطقه هنوز نوپا نشانه خوبی برای ادامه توسعه DeFi است و OKEx از حضور در خط مقدم انقلاب بعدی رمزنگاری هیجان زده است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me