banner
banner

Diem چیست؟ (پیش از این FaceBook’s Libra Project) – یک تحلیل دقیق

یکی از بحث برانگیزترین پروژه های ارز رمزنگاری شده ، Libra ، اکنون به عنوان نسخه ای تهدیدآمیز – Diem – بازگشته است. سال گذشته ، هنگامی که غول رسانه های اجتماعی آمریکایی ، فیس بوک ، Inc اعلام کرد قصد دارد وارد این صنعت شود ، کل بازار رمزنگاری احساس شور و هیجان کرد. در آن زمان ، این سیستم عامل سعی داشت با سیستم پرداخت مبتنی بر بلاکچین و استین کوین با عنوان Libra ، ورودی جسورانه ای ایجاد کند. این حرکت می توانست انقلابی در انتقال پول ایجاد کرده و فیس بوک و شرکای آن را در طبقه پایین بخش پرداخت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین قرار دهد..

با این وجود ، این پروژه اندکی بیش از سیاستمداران و قانونگذاران آماده پذیرش بود. به دلایل مختلف ، ترازو فشار فوری نظارتی را دید. نهادهای نظارتی نگرانی های بی شماری راجع به تأثیرات شرکت های فناوری انتفاعی که ارز صادر می کنند ابراز داشتند. برخی از قانون گذاران معتقد بودند که این مانور با تزریق این سیستم عامل ها به اقتصاد و ژئوپلیتیک جهانی قدرت بیش از حد به آنها خواهد داد.

تنظیم کننده ها در آن زمان آماده نیستند

به زودی نگرانی های قانون گذاران با یک تب و تاب مواجه شد. قابل ذکر است ، کمیته خدمات مالی مجلس سال گذشته جلسه ای راجع به این موضوع برگزار کرد. در جلسه دادرسی ، اعضای کنگره به نوبت مدیرعامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ را منفجر کردند. آنها نگرانی هایی از دخالت در انتخابات تا مبارزات غیر اطلاعاتی را که توسط دولت های خارجی اداره می شود ، ابراز داشتند.

جلسه دادرسی - مارک زاکربرگ @ جلسه کمیته خدمات مالی مجلس (عکس AP / اندرو هارنیک)

جلسه دادرسی – مارک زاکربرگ @ جلسه کمیته خدمات مالی مجلس (عکس AP / اندرو هارنیک)

همچنین نگرانی هایی در مورد طبقه بندی این نوع جدید ارز وجود داشت و اینکه چه شعبه ای از دولت نظارت بر عملیات را انجام می دهد. به راحتی می توان فهمید که فیس بوک از اعتماد به نفس برای راه اندازی Libra همانطور که هست اعتماد ندارد. قانون گذاران حتی همه بحثهای بعدی Libra را متوقف کردند تا زمانی که بتوانند درک بهتری از پروژه داشته باشند.

مفهوم اصلی ترازو

مفهوم اصلی Libra راه اندازی یک Bitcoin ثابت با پشتوانه یک سبد دارایی بود. ثبات Bitcoin از هر ارز فیات پایدارتر است و می توان از آن به عنوان وسیله مبادله در سراسر جهان استفاده کرد. در طرح اصلی ، Libra کاملاً شبیه سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین طراحی شده است اما با تفاوتهای اساسی برای ایجاد ثبات بیشتر و دارایی سوداگرانه تر است..

هنگامی که شبکه Libra برای اولین بار مورد توجه بازار قرار گرفت ، یک تیم رویایی از شرکتهای مالی آماده پشتیبانی پروژه بود. شرکت هایی مانند Mastercard ، PayPal ، Stripe و Visa همگی متعهد شدند که دارایی هایی را برای پشتوانه سکه Libra تهیه کنند. متأسفانه ، این حامیان پروژه را در اوایل سال ترک کردند ، به دلیل عدم اطمینان در تنظیمات و مطبوعات بد ترازو دریافت کرد.

آنچه در مورد Diem متفاوت است?

Diem چیزی فراتر از تغییر نام مجدد بلاکچین Libra است. توسعه دهندگان این مفهوم به این نتیجه رسیدند که بهتر است برنامه های خود را برای Libra تغییر دهند تا روند تأیید نظارتی را تسریع کنند. تغییر نام بخشی از این تغییرات است. توسعه دهندگان به این نتیجه رسیدند که نام Libra دیگر مناسب نیست زیرا با تکرار قبلی پروژه گره خورده است.

یکی از اصلی ترین تغییراتی که هنگام Diem شدن Libra اتفاق افتاد ، کاهش Facebook در معادله بود. قانون گذاران خواهان استقلال سازمانی از شبکه رسانه های اجتماعی هستند در صورتی که این پروژه برای جلب تأیید مقررات ، اعتماد کافی را کسب کند. این پروژه اخیراً مقاله سفید خود را با هدف کاهش نقش فیس بوک تجدید نظر کرد.

روز

تغییر عمده دیگری که در این به روزرسانی اتفاق افتاد ، تغییر اساسی در هدف کلی پروژه بود ، در اصل ، Libra به عنوان جایگزینی برای سیستم اقتصادی فعلی دیده می شد. در اصل ، Libra در رقابت با بازار جهانی فیات بود. حالا ، Diem رقابت را حذف می کند. Diem به عنوان یک تعارف ، نه جایگزین ارزهای داخلی مانند USD طراحی شده است.

به عنوان بخشی از این انتقال به حمایت از ارزهای موجود تحت حمایت دولت ، مانند دلار آمریکا و یورو ، اکنون Diem به عنوان یک سکه پایدار وابسته به دلار عرضه می شود. این رمز برای یک برنامه ریزی شده است پرتاب 2021 اگر به تأیید تنظیم مقررات به موقع رسیده باشد. سپس توسعه دهندگان قصد دارند به مرور زمان سایر پول های ثابت تک پول را منتشر کنند. سرانجام و تنها پس از آنکه تنظیم کننده ها با این ایده روبرو شوند ، یک سکه پولی چند ارزی وارد تصویر می شود.

مزایای Diem

Diem مزایای قابل توجهی را به بازار و به طور جداگانه برای کاربران به ارمغان می آورد. این رمز به نفع تصویب فوری است. راه اندازی Diem بیانگر دوره جدیدی در استفاده از ارزهای رمزپایه است. فیس بوک میلیاردها کاربر جهانی دارد که همگی ناگهان به کاربران رمز ارز تبدیل می شوند. تأثیرات چنین روندی سریع به آموزش توده های مردم در مورد مزایای بی پایان فناوری بلاکچین کمک می کند.

بیانیه مطبوعاتی Diem

بیانیه مطبوعاتی Diem

نوآوری

این شبکه عظیم کاربران همچنین توسعه دهندگان زیادی را به این سیستم عامل جذب می کند. توسعه دهندگان Dapp می توانند با استفاده از Diem برنامه های جدید و مهیج فین تک را ایجاد کنند که دسترسی فوری به تعداد زیادی از کاربران بالقوه را داشته باشد. سپس توسعه دهندگان می توانند بسته به بازخورد جهانی که از شبکه Diem دریافت کرده اند ، برنامه خود را تنظیم و تغییر دهند.

معاملات سریع

Diem سریع است. هم مصرف کنندگان و هم مشاغل می توانند با استفاده از این شبکه معاملات فوری ، کم هزینه و بسیار ایمن انجام دهند. کاربران فیس بوک می توانند در عرض چند ثانیه پرداخت های بین المللی را ارسال کنند. این انعطاف پذیری و آزادی می تواند به تقویت Diem به عنوان یک ارز اصلی جهانی فقط در عرض چند هفته کمک کند.

Diem چگونه کار می کند

Diem شفافیت و امنیت بلاکچین را با مشارکت و دسترسی جهانی شبکه سیستم عامل های فیس بوک ترکیب می کند. هر کسی در این شبکه توانایی انجام معاملات جهانی ایمن را در سراسر بلاکچین به دست می آورد.

بلاکچین Diem

به عنوان بخشی از این رویکرد سودمند ، Diem از یک بلاکچین سفارشی ساخته شده استفاده خواهد کرد. این بلاکچین برای تأمین نیازهای میلیاردی کاربران شبکه از ابتدا ساخته شده است. جالب اینجاست که فیس بوک بیش از یک سال این بلاکچین را به صورت پنهانی ساخته است ، قبل از اینکه مفهوم Libra را به صورت عمومی اعلام کند. بلاکچین Diem به عنوان بنیان فنی توکن و ابزاری برای تأیید معاملات و مالکیت عمل می کند.

کیف پول نووی

کیف پول Novi یکی دیگر از جنبه های مفهوم Libra است که به طور قابل توجهی تغییر کرده است. کیف پول نووی اصلی با نام Calibra originaly عرضه شد. این کیف پول دیجیتال قرار بود در تابستان امسال عرضه شود ، اما وقتی توسعه دهندگان تصمیم گرفتند در قابلیت ها و طراحی آن تغییری ایجاد کنند ، به عقب رانده شد. کیف پول اصلی فقط برای نگهداری سکه های ترازو طراحی شده است. اجرای جدید این پلتفرم در Novi بسیار بیشتر است.

مطابق با رویکرد فراگیر جدید Diem ، دارندگان کیف پول Novi می توانند ارزهای مختلفی را ذخیره کنند. این کیف پول از ارزهای اصلی و دیجیتالی پشتیبانی خواهد کرد. جالب است بدانید که این اقدام راهی برای آرام کردن تنظیم کننده ها تلقی می شود و نشان می دهد که Diem تمام تلاشش در جهت ارتقا the کل دیجیتالی شدن اقتصاد است و نه فقط تصرف در فیس بوک.

ادغام آسان

بهترین چیز در مورد پروژه Diem ادغام آسان آن در زندگی روزمره کاربران است. توسعه دهندگان برای انجام این کار چیزهای زیادی در مورد کیف پول Calibra تغییر دادند. با این حال ، یک ثابت که به هیچ وجه تغییر نکرد ، تمایل تیم به قرار دادن Novi در هر دو شبکه پیام رسان فیس بوک و WhatsApp بود.

انجمن روزانه

انجمن Diem در ابتدا به عنوان انجمن Libra در نوامبر 2019 راه اندازی شد. این سازمان غیرانتفاعی در خارج از زوریخ ، سوئیس مستقر است. هدف این گروه این است که همه موارد مربوط به تأیید Libra را پیش ببریم. به طور خاص ، این گروه متشکل از 27 شرکت و سازمان غیرانتفاعی دیگر است که هدف خود را برای ارتقا the منافع فنی و مالی پلت فرم مشترک دارند.

روزنامه سفید به روز شده

روزنامه سفید به روز شده

جالب است که آخرین اجرای نووی این گروه همچنین فیس بوک را به عنوان عضو حذف کرد. شرکت تابعه پلتفرم ، نووی هنوز هم یکی از شرکت کنندگان اصلی این گروه است. این حرکت باید به قانونگذاران کمک کند تا درک بهتری داشته باشند که فیس بوک و Diem دو شرکت جداگانه هستند که کاملاً مستقل از یکدیگر عمل می کنند.

دلار روز

دلار Diem نقش اصلی ترین ابزار سودمند و رمزنگاری شده برای شبکه را بر عهده می گیرد. این ابزار مالی منحصر به فرد از طریق سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) مجوز گرفته است. به این ترتیب ، توکن با مقررات بین المللی در سطح پروتکل سازگار است. در نتیجه ، کاربران Diem ویژگی هایی مانند حمایت از مصرف کننده را به دست می آورند.

اثرات احتمالی Diem

Diem بیش از هر پروژه دیگری تاکنون امکان تغییر چشم انداز ارز رمزنگاری شده را دارد. شبکه فیس بوک میلیاردها کاربر را در بر می گیرد. ارائه دسترسی فوری این جامعه جهانی به خدمات بلاکچین از بسیاری جهات انقلابی است. از طرف دیگر ، این می تواند نحوه ارسال پول به صورت جهانی برای همه کاربران شبکه را تغییر دهد. دیگر کاربران فیس بوک نمی توانند از خدمات انتقال پول یا شرکت های حواله برای ارسال ارزش در سطح بین المللی استفاده کنند.

علاوه بر این ، ادغام همچنین می تواند بازار فیس بوک را به اوج جدیدی برساند. بازار فیس بوک همچنان شاهد رشد روز افزون فرزندخواندگی است. کاربران می توانند از طریق این شبکه به راحتی از سایر کاربران محلی مواردی را جستجو ، فروش و خرید کنند. شبکه فیس بوک با وضعیت فعلی خود به طور مستقیم با سیستم عامل های فروش محلی مانند Craigslist رقابت می کند. افزودن روش پرداخت ایمن باعث افزایش استفاده از آن به ارتفاعات جدید می شود. همچنین کاربران می توانند با اطمینان بیشتری مواردی را که به صورت محلی در دسترس نیستند خریداری کنند.

کارپ دیم

Diem قصد دارد با آخرین نسخه خود این روز را غنیمت بشمارد. حذف فیس بوک مطمئناً باعث دلگرمی برخی تنظیم کنندگان خواهد شد. با این حال ، حدس کسی این است که اگر قانونگذاران آماده دیدن گذشته وابستگی به فیس بوک و تمرکز بر محاسن پروژه هستند. در هر دو حالت ، Diem امکان تغییر شکل همزمان بازارهای مالی رمزنگاری و بین المللی را دارد. به همین دلایل ، Diem تا زمان شروع رسمی خود به نبرد پر سر و صدا ادامه خواهد داد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me