banner
banner

سرمایه گذاری در استخراج ابری – همه آنچه باید بدانید

به عنوان یک سرمایه گذار باهوش رمزنگاری ، درک معادن ابری و اینکه چگونه می تواند اهداف سرمایه گذاری شما را پیش ببرد ، عاقلانه است. مفهوم استخراج ابری تقریباً به قدمت خود بیت کوین است. امروزه ، استخراج ابری شهرت آمیخته ای دارد که هم بخش سودآور اما کلاهبرداری از بازار است. این مواردی است که شما باید قبل از سرمایه گذاری در پروتکل های استخراج ابری بدانید.

Cloud Mining چیست?

برای درک ابر استخراج ، ابتدا باید نحوه کار بیت کوین را بفهمید. در شبکه بیت کوین ، گره هایی وجود دارد که تراکنش ها را تأیید می کنند. این گره های معتبر همان چیزی هستند که در صنعت از آنها به عنوان معدنچی یاد می شود. آنها این عنوان را به دلیل انرژی که برای حفظ اعتبار بلاک چین استفاده می کنند ، دریافت کردند. این مصرف انرژی همراه با برچسب قیمت است. از این طریق استخراج برای بیت کوین مانند استخراج سایر دارایی های گرانبها است. شما باید زمان و منابع خود را سرمایه گذاری کنید که به ارزش کلی دارایی می افزاید.

استخراج کنندگان بیت کوین برای حل یک معادله ریاضی پیچیده معروف به SHA-256 (الگوریتم امن هش کردن -256) در برابر یکدیگر رقابت می کنند. این معادله بسیار دشوار است به طوری که رایانه شما نگاهی به آن می اندازد و تشخیص می دهد که در مقایسه با انجام مستقیم ریاضیات ، حدس زدن آموزش سریعتر است. از این قرعه کشی محاسباتی به عنوان نرخ هش شبکه بیت کوین یاد می شود.

پیش بینی پیش بینی

قابل ذکر است ، Satoshi Nakamoto ، خالق ناشناس بیت کوین ، برخی پروتکل های جذاب را برای اطمینان از تکمیل معادله Bitcoin miners و اضافه کردن بلوک به شبکه در بازه های زمانی 10 دقیقه ای ارائه داده است. این بازه زمانی برای استراتژی بیت کوین بسیار مهم بود زیرا پاداش استخراج تنها زمانی است که بیت کوین جدید وارد بازار می شود. با احتیاط ، این فواصل 10 دقیقه ای به بیت کوین کمک می کند تا مکانیزم عرضه پیش بینی را حفظ کند.

مزرعه استخراج بیت کوین

مزرعه استخراج بیت کوین

در روزهای اولیه بیت کوین ، هر کسی می تواند با استفاده از یک رایانه شخصی ساده در شبکه استخراج کند. به طور خردمندانه ، ناکاموتو الگوریتمی را برای افزایش دشواری معادله SHA-256 بر اساس نرخ هش کلی شبکه معرفی کرد. هرچه افراد بیشتری Bitcoin را استخراج کنند ، معادله سخت تر می شود. این تنظیمات همزمان با یک برنامه کاهش خودکار پاداش کار می کنند.

جوایز معدن

اولین استخراج کنندگان بیت کوین برای هر بلاکی که به بلاکچین اضافه کردند 50 بیت کوین دریافت کردند. این مقدار پاداش در هر 210،000 بلوک استخراج شده به نصف کاهش می یابد. پاداش فعلی 6.25 بیت کوین برای هر بلاک استخراج شده است. این نرخ پاداش در سال 2024 دوباره نصف شده است. قابل ذکر است آخرین بیت کوین در سال 2140 با این نرخ فعلی استخراج می شود.

کمبود باعث ایجاد نوآوری می شود

این واقعیت که فقط 21 میلیون بیت کوین برای ورود به بازار وجود دارد ، همراه با افزایش قیمت این رمزنگاری ، همچنان معدنچیان را به سمت نوآوری های جدید سوق می دهد. استخراج معمولاً فقط یک رایانه شخصی در منزل انجام می داد. با این حال ، طولی نکشید که ماینرها ساخت سکوهای استخراج ویژه ساخته شده از کارت های GPU را آغاز کردند. کارت های GPU در انجام کارهای تکراری مانند حدس زدن جواب معادله SHA-256 بسیار کارآمدتر از پردازنده ها هستند.

معرفی کارت های GPU همه چیز را در بازار تغییر داد. برای اولین بار ، سرعت هش شبکه را به ارتفاعات جدید افزایش داد. این همچنین نشان دهنده شروع پایان کار برای ماینرهای عادی پردازنده است. دکل استخراج GPU صدها برابر سریعتر در حل معادله SHA-256 در مقابل پردازنده استاندارد شما عمل می کند.

سکوهای استخراج ASIC استاندارد جدیدی را تعیین می کنند

کل بخش معدن شاهد یک ناراحتی بزرگ دیگر بود Bitmain, بزرگترین تولید کننده سکوهای معدنی جهان و مجری استخر معدن ، سکوهای استخراج ASIC را به بازار معرفی کرد. این تراشه های پرقدرت هدفمند ، عملکرد GPU ها را از بین بردند. ASIC (مدارهای مجتمع مخصوص برنامه) در حل معادله SHA-256 هزار برابر سریعتر از GPU است.

ماینرهای ASIC نیز بسیار گرانتر از سکوهای استخراج GPU بودند. با این دستگاه ها می توانید بیش از 2000 دلار برای مدل های سطح پایین و حدود 8000 دلار برای واحدهای با کیفیت بالا هزینه کنید. از آنجایی که دکل های استخراج ASIC میزان هش شبکه را افزایش می دهند ، دشواری معادله SHA-256 را نیز به جایی رساندند که پردازنده های معمولی عملاً بی ارزش بودند. در واقع ، شما هنوز هم می توانید با رایانه شخصی خود در خانه معدن تهیه کنید ، اما در آن زمان ، تقریباً همان شانس برنده شدن در لوتو را دارید ، به علاوه هزینه های برق بسیار بیشتر.

برای جو متوسط ​​بسیار گران است

هنگامی که بخش معدن به مکانی انحصاری برای بازیگران اصلی تبدیل شد ، همچنین شاهد تمرکز عمده ای بود که به کار گرفته شد. مزارع عظیم استخراج معادن ، بخش بزرگی از نرخ هش شبکه Bitcoin را شروع کردند. این تمرکز منجر به اعتراض در جامعه شد. بیت کوین بر اساس مفهوم هر کسی که در شبکه آن شرکت می کند ساخته شده است و اکنون این واقعیت دور از واقعیت شده است. خوشبختانه استخرهای استخراج برای مدتی حتی به زمین بازی کمک کردند.

Bitcoin GPU Miner

Bitcoin GPU Miner

استخرهای استخراج

استخرهای استخراج پروتکل هایی هستند که کل قدرت هش استخر را برای رقابت در الگوریتم استخراج Bitcoin’s ترکیب می کنند. استخرهای استخراج به هر کسی امکان می دهد تا بهترین توانایی خود را داشته باشد و بازده منظم دریافت کند. هر کسی که در استخر استخراج شرکت کند ، پاداش هایی معادل درصد هش قدرت اهدا شده خود دریافت می کند.

امروزه استخرهای استخراج یک امر عادی است. حتی بزرگترین مزارع استخراج بیت کوین که زمانی در این بخش تسلط داشتند ، اکنون بخشی از استخرهای استخراج بزرگتر هستند. تصمیم برای پیوستن به این استخرهای استخراج معقول است زیرا روزانه در مقابل استراتژی ضربه یا از دست دادن استفاده از معادن سنتی پاداش می گیرید.

ابر استخراج

استخراج ابر ، تکامل مفهوم استخر استخراج است. طولی نکشید که مراکز داده فهمیدند افراد زیادی هستند که می خواهند در استخر شرکت کنند اما برای انجام این کار فاقد سکوهای استخراج هستند. برای اصلاح این وضعیت ، مراکز داده شروع به اجاره قدرت هش خود در استخر کردند. این مفهوم انقلابی بود زیرا برای اولین بار مکانیسم استخراج ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین با استفاده از قدرت محاسبات ابری اجاره ای وجود داشت.

Cloud Mining برای رفع چه مشکلاتی تلاش می کند?

استخراج ابری تلاش می کند تا مهمترین مواردی را که ماینرهای بیت کوین با آن روبرو هستند حل کند. فراهم آوردن توانایی در اختیار کاربران برای اجاره یا خرید تجهیزات استخراج از یک ارائه دهنده ابر شخص ثالث ، در را برای مشارکت جهانی باز کرد. هر کسی که در هر مکانی واقع شده باشد ، می تواند از یک مرکز داده از راه دور با قدرت پردازش مشترک برای بدست آوردن بیت کوین رایگان استفاده کند.

موانع هزینه

با افزایش سرسام آور متوسط ​​هزینه یک دستگاه استخراج معدن ASIC ، بسیاری از کارگران معدن در سرما رها شدند. اکثر تحلیلگران موافقند که موانع هزینه یکی از اصلی ترین موانع تصویب بیت کوین در مقیاس بزرگ است. خدمات استخراج ابری در تجهیزات گران قیمت برای شما سرمایه گذاری می کنند. این استراتژی برای بررسی تعادل شما نیاز به هر سخت افزاری به جز تلفن هوشمند را از بین می برد.

موانع فنی

همراه با از بین بردن موانع مالی تصویب ، استخراج ابری موانع فنی را نیز از بین می برد. معدنچیان اولیه برای بارگیری بلاکچین و شروع به بررسی معاملات ، باید کدگذاری بیت کوین را درک کنند. این خواسته ها با ظهور معدنچیان GPU و ASIC افزایش یافت. اکنون ، تولیدکنندگان حرفه ای در این بخش مشارکت داشتند.

مزایای استخراج ابر

دیری نمی گذرد که می توان به مزایای عظیم حاصل از استراتژی استخراج ابر دست یافت. در درجه اول ، نصب آسان است. شما فقط وارد یک سیستم عامل استخراج ابری می شوید و بازگشت خود را مشاهده می کنید. البته مزایای آن بیشتر از سادگی است. در اینجا برخی دیگر از جلب توجه مهم در بخش استخراج ابر وجود دارد.

بدون برق

یکی از بزرگترین شکایاتی که از بیت کوین مطرح می شود ، الزامات مصرف برق آن است. در حال حاضر ، شبکه Bitcoin بیشتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپا از برق استفاده می کند. با وجود این واقعیت که بخش قابل توجهی از برق استخراج ابر از انرژی های تجدید پذیر حاصل می شود ، اما همچنان بار زیادی را بر دوش شبکه فعلی می گذارد. در نتیجه ، این برق مستقیماً به سربار تبدیل می شود.

استخراج ابر نگرانی های مبتنی بر برق را از معادن استخراج حذف می کند. این حذف به این معنی است که افرادی که در مناطقی با برق بسیار زیاد مانند برخی از جزایر کارائیب زندگی می کنند ، می توانند بیت کوین را به طور م mineثر استخراج کنند. خوب ، استخراج ابری اثر کربن شما را کاهش می دهد.

استخراج ابر چگونه کار می کند?

در مرکز استراتژی استخراج ابری مراکز داده بزرگ قرار دارند. این مزارع بزرگ استخراج معدن برای صرفه جویی در مصرف انرژی و تولید توان محاسباتی ساخته شده بودند. در یک سناریو استخراج ابری ، شما قدرت هش کردن خود را اجاره می کنید و در ازای آن ، مقدار مشخصی پاداش در هر بلوک دریافت می کنید. از آنجا که به تجهیزات استخراج دسترسی ندارید ، مرکز داده صرفاً مسئولیت نگهداری تجهیزات را بر عهده دارد.

انتخاب سکه

امروزه سیستم عامل های استخراج ابری برای انواع زیادی سکه وجود دارد. علاوه بر نسل اول سکه های استخراج شده SHA-256 مانند BTC و ETH ، اکنون ده ها آلت کوین وجود دارد که می توانند از طریق ابر استخراج شوند. جالب تر اینکه برخی از سیستم عامل ها پروتکل هایی را ارائه می دهند که به طور خودکار تلاش شما برای استخراج را بر اساس مشکل شبکه و سودآوری کلی سرمایه گذاری تغییر می دهد..

تاریخچه استخراج ابر

اولین استخر استخراج ابری در نوامبر 2010 با نام تغییر یافته Bitcoin Pooled Mining Server وارد سرویس شد. امروز ، سیستم عامل با نام خود پیش می رود شلخته. به طور چشمگیر ، Slush از زمان تاسیس تاکنون بیش از 1 میلیون بیت کوین استخراج کرده است. در سال 2013 ، یک رقیب اصلی دیگر – F2Pool – وارد بازار شد. در اصل ، این استخر نیز با نام دیگری – Discus Fish نامگذاری شده بود. امروز F2Pool به عنوان قدیمی ترین استخر استخراج بیت کوین چین و دومین استخر بزرگ بیت کوین در جهان دارای موقعیت برجسته است.

استخرهای استخراج ابر ابری Bitcoin

استخرهای استخراج ابر ابری Bitcoin

در سال 2014 ، بزرگترین تولید کننده سکوهای جهان با راه اندازی Antpool به شکل عمده وارد بازار شد. Antpool در کمتر از یک سال به یکی از بزرگترین استخرهای استخراج در بخش تبدیل شد. این رشد منجر به نگرانی در مورد تمرکز شد. این نگرانی ها پس از آنکه Bitmain استخر بزرگ دیگری برای استخراج ابر BTC.com در سال 2015 بدست آورد ، بلندتر شد.

خطرات استخراج ابر

همانند سایر رمزنگاری ها ، برخی از هشدارها و خطرات نیز وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در یک عملیات استخراج ابری از آنها آگاه باشید. در درجه اول ، شما فقط باید با استخرهای معتبر استخراج ابر کار کنید تا از کلاهبرداری جلوگیری کنید.

استخراج ابری اغلب رپ بدی دریافت می کند زیرا تعداد بی شماری استخر کلاهبرداری و قالیچه در این بخش وجود دارد. این واقعیت که شما هرگز تجهیزات استخراج خود را نمی بینید و از عهده آنها بر نمی آیید ، بازیگران شرور را با بودجه شما آسان می کند.

در برخی موارد ، این شرکت ها از وجوه جمع آوری شده از سرمایه گذاران جدید برای پرداخت پاداش به سرمایه گذاران اولیه استفاده می کنند. این استراتژی مشابه طرح Ponzi است. سرمایه گذاران قدیمی فکر می کنند سودهایی را که انتظار داشتند به دست می آورند بنابراین سرمایه گذاری بیشتری هم می کنند. این درایو سرمایه گذاری جدیدی را در سیستم عامل به وجود می آورد. سپس ، ناگهان ، استخر با رمزنگاری شما از بین می رود.

کلاهبرداری های جدید استخراج ابر

نمونه کاملی از کلاهبرداری استخراج ابری در سال جاری رخ داده است. همین هفته ، یکی از بنیانگذاران کلاهبرداری ادعایی معدنکاری از پاناما استرداد شد تا در نیویورک متهم شود. طبق اسناد دادگاه ، گوتمبورگ دوس سانتوس به اعضای باشگاه AirBit خود وعده پاداش وحشی داده است. مطمئناً ، برای دریافت بهترین پاداش ها ، لازم بود که بسته باشگاه ماینر مادام العمر را به قیمت 1000 دلار خریداری کنید.

Spoting Cloud Mining کلاهبرداری

خوشبختانه ، تشخیص کلاهبرداری استخراج از ابر بسیار آسان تر از گذشته است. در روزهای اولیه رمزنگاری ، آشفتگی زیادی در بازار ایجاد شده بود. همچنین یافتن اطلاعات قابل اعتماد بصورت آنلاین ، خصوصاً در مورد فن آوری های جدید مانند استخرهای استخراج ابری ، بسیار دشوار بود. با این حال امروز چنین نیست.

شما همیشه باید قبل از سرمایه گذاری در هر فناوری جدید ، DYOR کنید. استخراج از طریق ابر سودآور است ، اما تنها در صورت انجام صحیح این کار. اگر کسی به شما پاداش هایی می دهد که غیرمعمول به نظر می رسند ، به این دلیل است که آنها سعی می کنند شما را از بیت کوین سخت بدست آمده کلاهبرداری کنند. در این موارد ، اجازه ندهید FOMO بر شما حکومت کند. محکم باشید و دور شوید. کیف پول شما بعداً از شما تشکر می کند.

ابر استخراج آینده است

با وجود خطر کلاهبرداران ، بخش استخراج ابر استخر در جامعه ضروری است. همیشه تقاضا برای قدرت هش کردن شبکه بیت کوین وجود دارد. در بسیاری از موارد ، استفاده از این شبکه ها بسیار مقرون به صرفه تر از خرید یا راه اندازی دکل های شخصی است. حتی اگر دکل شما بخشی از استخر استخراج باشد ، با خرید قدرت هش بیشتر ، بازهم می توانید پاداش خود را بدست آورید. به همین دلایل ، معادن ابری قرار است برای آینده قابل پیش بینی به عنوان یک محصول اصلی صنعت باقی بماند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me