banner
banner

پرتفوی بیت کوین خود را محافظت کنید

گاو های بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین قیمت سال 13،900 دلار در اواخر ماه ژوئن ، یک مسیر نزولی را دنبال می کردند. با ادامه اصلاح قیمت ، معامله گران این سوال را داشتند که چگونه می توانند موقعیت های طولانی BTC خود را حفظ کنند. با تشکر از رونق بازارهای مشتقات رمزنگاری ، شرکت کنندگان اکنون می توانند از محصولات روزافزون محبوب و معاملات آتی استفاده کنند تا کنترل بهتری در معرض خطر قرار گیرند.

کوتاه مدت BTC

با وجود این که روند صعودی بلند مدت هنوز قوی است ، اما تداوم بی ثباتی کوتاه مدت در نمودار روزانه BTC / USDT مشاهده می شود. در اواخر ماه ژوئن ، این جفت ارز برای اولین بار در بیش از یک سال بالای 13900 دلار معامله شد ، اما این جفت ارز در اواسط ژوئیه نتوانست این سطح را بشکند و این به مقاومت تبدیل شد. یک الگوی دوتایی شکل گرفته و روند نزولی را دنبال می کند. به تازگی ، این جفت ارز نتوانسته در بالای خط گردن بالا و در حدود 10400 دلار قرار بگیرد. علاوه بر این ، RSI روزانه هنوز زیر 50 و MACD روزانه در منطقه نزولی باقی مانده است.

مشتقات و مدیریت ریسک

با توجه به اصلاح قیمت اخیر در BTC ، مدیریت ریسک با استفاده از مشتقات بیت کوین اکنون موضوعی است که شاید همه بخواهند دوباره از آن استفاده کنند. اگر شما یک سرمایه گذار در بازار مالی سنتی بودید ، با تجارت مشتقات بیگانه نخواهید بود.

در کتاب درسی ، مشتقه یک اوراق بهادار مالی است که ارزش آن توسط دارایی اصلی تعیین می شود. این قراردادی است که شامل دو یا چند طرف است و دارایی های اساسی می توانند سهام ، اوراق قرضه ، کالاها ، ارزها ، نرخ بهره یا شاخص های بازار باشند..

چه چیزی مشتق را به چنین ابزاری محبوب تبدیل می کند؟ از آنجا که می تواند برای محافظت از موقعیت ، گمانه زنی در مورد حرکت جهت دارایی اساسی یا دادن اهرم به دارایی ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین وقتی صحبت از مدیریت ریسک می شود ، این یک ابزار همه کاره است. بسیاری از موسسات مالی به عنوان بخشی از استراتژی های متنوع سازی ریسک ، دائماً مشتقات خود را مانند مبادله و پیش فروش معامله می کنند.

مشتقات در رمزنگاری

بازارهای مشتقات رمزنگاری در مقایسه با بازارهای سنتی نسبتاً جدید و کوچک هستند ، اما این امر باعث نمی شود که سودآوری کمتری داشته باشد. مانند معاملات آتی سهام یا مبادله نرخ بهره ، مشتقات BTC پناهگاهی در برابر نوسانات و بیش از نوسانات بازارهای رمزپایه ارائه می دهند. همچنین می تواند به عنوان ابزاری برای جلوگیری از خسارات احتمالی عمل کند. علاوه بر این ، معامله گران می توانند با استفاده از مشتقات ، قیمت ارزهای رمزپایه را با استفاده از اهرم حدس بزنند و سود بالقوه را به حداکثر برسانند. در جهان رمزنگاری سه نوع عمده مشتق وجود دارد. (1) مبادلات دائمی ؛ (2) قراردادهای آتی و (3) گزینه ها

مصون سازی

اگرچه خطر نزولی رو به رشد BTC در نهایت می تواند یک فرصت خرید برای گاوهای BTC در آینده ایجاد کند ، با این حال ، احساسات منفی BTC افزایش یافته است و برای مدیریت ریسک ، به سرمایه گذاران توصیه می شود که استراتژی های پوشش و آربیتراژ آن را بررسی کنند. مصون سازی شامل استفاده از بیش از یک شرط همزمان در جهت مخالف در تلاش برای کاهش خطر از دست دادن سرمایه گذاری جدی است. در ابتدا ، بیایید تفاوت بین استراتژی های حفاظت را مرور کنیم.

بیایید قراردادهای آتی را به عنوان نمونه ای از پوشش اقتصادی در نظر بگیریم.

هنوز برخی از عوامل دیگر هستند که می توانند در استراتژی کل پوشش دهی موثر باشند ، مانند تاریخ انقضا ، تصمیم طولانی یا کوتاه بودن و تعداد قراردادها.

محافظت از موقعیت های طولانی

معاوضه همیشگی یکی دیگر از ابزارهای ساختاری است که سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند. بیایید فرض کنیم که یک بیت کوین اکنون با قیمت 9،500 دلار در بازار بازار معامله می شود و یک مبادله همیشگی BTC با قیمت 9،600 دلار معامله می شود. یک سرمایه گذار می تواند یک بیت کوین در بازار spot با 9،500 دلار خریداری کند و یک موقعیت کوتاه به همان ارزش (9،500 $) در بازار دائمی را همزمان باز کند.

  1. وقتی قیمت BTC بالا می رود ، سرمایه گذاران می توانند از بازار نقطه ای سود ببرند.
  2. هنگامی که قیمت BTC پایین می آید ، سرمایه گذاران می توانند موقعیت کوتاه مبادله دائمی را ببندند و از آن سود بگیرند ، و ضرر در بازار معاملات را جبران کنند.

با این حال ، اگر برگزاری تعویض برای مدت طولانی بخشی از استراتژی آنها باشد ، بازرگانان باید فاکتورهای تأمین بودجه و تسویه حساب را نیز در نظر بگیرند.

فرصت های داوری

داوری شیوه تجارت معامله اختلاف قیمت بین بیش از یک بازار برای کالای مشابه در تلاش برای کسب سود از عدم تعادل است ، این شامل خرید و فروش در مدت زمان بسیار کوتاهی است. بیایید همین سناریو را فرض کنیم که بیت کوین در بازار معاملات 9،500 دلار معامله می کند و تعویض همیشگی BTC نیز 9،600 دلار است. یک سرمایه گذار با خرید 9،500 دلار در بازار بیت کوین ، بیت کوین را با همان ارزش (9،600 دلار) همزمان در بازار دائمی باز می کند.

  1. اگر اختلاف بین این دو کاهش یابد ، سرمایه گذاران می توانند سود کسب کنند.
  2. اگر گسترش گسترش یابد ، P غیر واقعی است&L مبادله منفی می شود. در این شرایط ، سرمایه گذاران می توانند منتظر تسویه حساب سررسید شوند. قیمت مارک مبادله معمولاً بر اساس قیمت لحظه ای محاسبه می شود ، بنابراین قیمت مارک بسیار نزدیک به نقطه خواهد بود و سود آن در حدود 9،600– 9،500 دلار = 100 دلار خواهد بود.
  3. وقتی قیمت لحظه ای بالاتر از قیمت سوآپ باشد ، سود کل بیش از 100 دلار است.

نتیجه

پرچین گذاری دنبال کردن معاملات بدون ریسک نیست. درعوض ، این تلاش برای کاهش خطرات شناخته شده هنگام معامله است. این یک استراتژی مهم در بازارهای مالی سنتی و مدیریت بازرگانی است و معامله گران رمزنگاری می توانند روشی را که به طور گسترده در معاملات سهام ، FX و کالاها استفاده می شود ، اتخاذ کنند. دقیقاً مانند سایر معاملات خطر / پاداش ، بازپرداخت منجر به بازده کمتری برای طرف درگیر می شود ، اما می تواند محافظت قابل توجهی در برابر خطر نزولی داشته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me