banner
banner

ایلان ماسک با ذکر بیت کوین با علاقه خرده فروشی جدید بازار را دوباره زنده می کند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

روز جمعه ، ایلون ماسک ، کارآفرین فناوری ، سرمایه گذار و ثروتمندترین فرد جهان ، اطلاعات خود را به روز کرد توییتر bio با کلمه # بیت کوین. با توجه به اینكه بازار این علامت صعودی را به خود اختصاص داد ، بیت کوین بلافاصله 15٪ افزایش یافت ، و خط گردن الگوی دو پایین را شكافت و سعی كرد از مقاومت 38000 دلار عبور كند..

با نگاهی به هفت روز گذشته ، بیت کوین عملکرد ضعیفی را ارائه داد و پشتیبانی 30،000 USDT را دو بار در 22 ژانویه و 27 ژانویه آزمایش کرد. حق بیمه سه ماهه نیز به پایین ترین سطح 500 USDT رسیده است ، عدم اعتماد به نفس بازار را نشان می دهد. با این حال ، احساسات ضد استقرار به رهبری شرط بندی های وال استریت این هفته بازارها را تکان داد.

ابتدا Dogecoin (DOGE) بیش از 1000٪ در طی بیش از یک روز جهش کرد ، و سپس بیت کوین در یک ساعت 15٪ افزایش یافت. معامله گران خوب است که با مرور مجدد استراتژی های قبلی و برنامه ریزی برای این تحولات جدید اقدام کنند.

حق بیمه معاملات آتی سه ماهه BTC نیز امروز به سرعت جهش کرد و به 1200 دلار معادل 3.4٪ رسید ، که نشان می دهد بازار اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورده است. علاقه آزاد BTC به OKEx نیز به بالای 2 میلیارد دلار رسیده است ، و این تایید می کند که دور جدیدی از جنگ طولانی مدت آغاز شده است.

نرخ بودجه معاوضه های دائمی نیز امروز تا 0.1٪ افزایش یافت ، که نشان می دهد سرمایه گذاران خرده فروشی وجود دارند که از قدرت بالایی برای تعقیب این تجمع برخوردار هستند.

در زمان نوشتن قرارداد ، قرارداد سه ماهه BTCUSD0326 – در پایان ماه مارس منقضی می شود – در 36،500 USDT سطح با حق بیمه 1200 USDT یا 3.4٪ بیش از قیمت شاخص معامله می شود. 

معاملات آتی سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، از ساعت 10:00 صبح UTC در تاریخ 29 ژانویه. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

حرکت نسبت بلند / کوتاه در این هفته تقریباً یکسان با قیمت ها بود ، این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی تصور روشنی از نحوه حرکت بازار ندارند. اما آنچه واضح است این است که نسبت طولانی / کوتاه در طی زوال روز چهارشنبه به سرعت کاهش یافت ، که نشان می دهد بسیاری از گاوها در آن زمان نظر خود را تغییر داده اند. این دام کوتاه ممکن است باعث شده باشد که بسیاری از معامله گران در سطوح پایین تر شورت جدید باز کنند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 22/1 10:00 صبح UTC تا 29/1 10:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

حق بیمه قرارداد سه ماهه در طی سقوط روز چهارشنبه بسیار پایین آمد ، زیرا به 500 USDT رسیده بود. این کاملا عدم اعتماد گاوها در آن زمان را نشان می دهد.

در چند ساعت گذشته ، حق بیمه سه ماهه به بالای 1200 USDT یا 3.4٪ به جایی که در پایان هفته گذشته بود برگشته و ما در صورت حفظ این سطح باید به تماشای خود ادامه دهیم. حق بیمه 1000 دلار یا بیشتر می تواند به نوعی اعتماد به نفس بازار را تقویت کند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 22/1 10:00 صبح UTC تا 29/1 10:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی اساس منفی باشد ، نشانگر نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز از 2 میلیارد دلار در طول هفته کاهش یافته بود ، که نشان دهنده ادامه بسته شدن موقعیت های کوتاه مدت است. با این حال ، در طی افزایش قیمت دیروز ، سود باز دوباره افزایش یافت و اکنون حدود 2 میلیارد دلار بازگشت ، و حجم معاملات نیز در چند ساعت گذشته در حال انفجار است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 22/1 10:00 صبح UTC تا 29/1 10:00 AM UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، این ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

برخلاف نسبت بلند / کوتاه ، معامله گران در بازار اهرم نقطه ای همچنان در طول افت هفته به اهرم های بیشتری اضافه کردند و پس از بازگشت قیمت شروع به بسته شدن کردند. نسبت وام حاشیه در این هفته در یک نقطه به 21 رسید و اکنون نزدیک به 16 کاهش یافته است ، که نشان می دهد برخی از معامله گران همراه با بازپرداخت قیمت سود کسب کرده اند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 22/1 10:00 صبح UTC تا 29/1 10:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

افزایش سریع در چند ساعت گذشته تغییر بزرگی در نمودار ایجاد کرده است. ابتدا باید ببینیم بیت کوین می تواند خط روند نزولی را که از اوایل ژانویه تشکیل شده است بشکند یا خیر. در غیر این صورت ، سطح بعدی برای تماشای خط گردن در الگوی دو پایین است که در نزدیکی 35000 $ از قیمت شاخص یا 36،000 USDT از سه ماهه آینده قرار دارد.

با این وجود بیشتر سرمایه گذاران خرده فروشی وارد فضا می شوند ، احساس کلی بازار مثبت است.

داهوزی, معامله گر رمزنگاری در TradingView

جنبش امروز بیت کوین برای بازار پس از فروش بسیار حیاتی است. الگوی ته دو تاکنون با موفقیت ساخته شده است. از دید یک معامله گر ، نسبت خطر به پاداش بهتر است در این مرحله طولانی شود. با این حال ، اگر قیمت در نهایت سقوط کند و منجر به شکست الگوی دو پایین شود ، بازار شروع به دور از انتظار می کند.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD0326) ، 12 ساعت منبع: TradingView

OKEx Insights تجزیه و تحلیل بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار تنظیم شده از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me