banner
banner

معاملات آتی بیت کوین نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی با وجود ATH جدید در جهت بازار مطمئن نیستند

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است. 

جمعه گذشته معکوس بیت کوین (BTC) پس از تصحیح شکرگذاری بود ، زیرا ارز دیجیتال پیشرو برای سه روز متوالی افزایش یافت و در روز سه شنبه با توجه به قیمت شاخص OKEx BTC به بالاترین رقم 191912 دلار رسید. با این حال ، اندکی پس از آن ، عقب نشینی شدید 1800 دلاری رخ داد و متعاقب آن ، BTC ادغام شد.

در حالی که شاخص BTC در حال حاضر 19،500 دلار است ، معاملات آتی سه ماهه OKEx (BTCUSD1225) در حدود 19،700 دلار و با حق بیمه 220 دلار یا تقریباً 1.14 درصد نسبت به قیمت شاخص معامله می شوند. 

در مقاله هفته گذشته Futures Friday ، ما متذکر شدیم که سرمایه گذاران خرده فروشی و موسسات بر روی صعود بیت کوین شرط بندی می کنند – این در نحوه رسیدن قیمت به بالاترین قیمت در این هفته منعکس شد. با این حال ، معاملات 19،900 دلار چالش برانگیز بود و از آن زمان به بعد قیمت قادر به آزمایش مقاومت 20،000 دلاری نبود.

در این هفته ، هر دو نسبت کوتاه / کوتاه BTC و نسبت وام حاشیه نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در دام نوسانات بزرگ قیمت به دام افتاده اند – قبل از بازگشت قیمت و دنبال کردن روند صعودی قبل از یک عقب گرد بزرگ. با این حال ، در نیمه دوم هفته ، چندین نسبت به سطح متوسط ​​بازگشتند ، که نشان می دهد تاجران خرده فروشی نگرش روشنی نسبت به روند قیمت ندارند.

معاملات آینده سه ماهه OKEx BTC (BTCUSD1225) ، از ساعت 6:00 صبح UTC در 4 دسامبر. منبع: OKEx ، TradingView

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید. 

نسبت کوتاه / کوتاه BTC

نسبت بلند / کوتاه در واقع در طی افزایش قیمت از اواخر آخر هفته گذشته تا دوشنبه کاهش یافت و از حدود 1.08 به 0.78 رسید. این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی آماده آمدن برای بازگشت نیستند و به عنوان فروشندگان کوتاه به دام افتاده اند.

این نسبت زمانی افزایش یافت که قیمت شاخص BTC از 19،000 دلار عبور کرد و فقط در مدت شش ساعت از 0.78 به بیش از 1.0 رسید ، این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی در آن زمان در حال تعقیب افزایش قیمت بودند. با این حال ، بازپس گیری 1800 دلاری بعدی نیز ممکن است باعث شود این معامله گران از موقعیت خارج شوند.

در حالی که قیمت بیت کوین همچنان مارک روانشناسی 20000 دلاری را تحریک می کند ، نوسانات فوق العاده چالش جدیدی را برای معامله گران ایجاد می کند. از روز چهارشنبه ، نسبت بلند / کوتاه دوباره کاهش یافته است و در حال حاضر حدود 0.9 است. این رقم در منطقه میانی نمودار زیر قرار دارد و نشان می دهد که فعالان بازار تا حد زیادی نسبت به مسیر آینده بازار اطمینان ندارند.

زمان جمع آوری اطلاعات: 27/11/18 6:00 صبح UTC تا 12/4 6:00 صبح UTC

نسبت طولانی / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. تعداد کل موقعیتهای بلند باید برابر با تعداد کل موقعیتهای کوتاه باشد. وقتی این نسبت کم است ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت را در دست دارند.

مبنای BTC

در طی افزایش قیمت در پایان هفته گذشته ، مبنای BTC بین معاملات آتی سه ماهه و شاخص دنبال نشد. با این واقعیت که نرخ های منفی بودجه در مبادله همیشگی BTC در طول زمان اتفاق افتاده است ، می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاران خرده فروشی از این تجمع بهره مند نشده اند.

بعد از اینکه قیمت شاخص به 19000 دلار رسید ، ناگهان در نرخ BTC و نرخ بودجه جهش پیدا کرد – مبنای BTC از 200 دلار به 300 دلار رسید در حالی که نرخ بودجه به بالای 0.2 درصد رسید. این نشان می دهد که سرمایه گذاران خرده فروشی با اهرم بالا دنبال افزایش قیمت بودند ، که سقوط 1800 دلاری بعدی را توضیح می دهد. بیشتر اوقات ، بازار معامله گران را با اهرم بالا از بین می برد. 

در حال حاضر ، نرخ بورس و نرخ BTC به سطح نرمال خود یعنی 200 دلار و زیر 0.3 درصد رسیده است. حرکات قیمت مربوط به نوسانات این دو شاخص در هفته گذشته ممکن است برای معاملات بعدی بسیار مفید باشد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 27/11/6 6:00 صبح UTC تا 12/4 6:00 صبح UTC

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت مبنا را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

اساس معاملات آتی سه ماهه بهتر می تواند روند طولانی مدت بازار را نشان دهد. وقتی پایه بالا باشد (مثبت یا منفی) ، این بدان معنی است که فضای بیشتری برای آربیتراژ وجود دارد.

باز کردن سود و حجم معاملات

بهره باز جمعه گذشته 1.1 میلیارد دلار بود و پیش از آنکه قیمت بیت کوین در روز سه شنبه به بالاترین حد خود برسد ، به بالاترین میزان هفتگی 1.37 میلیارد دلار رسید. پس از نوسانات بعدی قیمت ، سود باز موجود در 1.26 میلیارد دلار باقی مانده است ، که نشان می دهد بازار هنوز بسیار فعال است.

علاوه بر این ، 1.26 میلیارد دلار در OI همچنین رتبه اول را در میان کلیه مبادلات مشتقات به عنوان رتبه اول دارد داده های skew. پس از OKEx ، CME با سود باز 1.14 میلیارد دلار دنبال می شود. 

زمان جمع آوری اطلاعات: 27/11/6 6:00 صبح UTC تا 12/4 6:00 صبح UTC

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های زیادی است.

نسبت وام حاشیه BTC

نسبت وام حاشیه BTC با نسبت کوتاه / کوتاه طی هفت روز گذشته مطابقت داشته است. این نسبت اکنون در حدود 11.0 است که مشابه سطح جمعه گذشته است. این سطح متوسط ​​اطلاعات زیادی برای قضاوت در مورد تحولات کوتاه مدت قیمت در اختیار ما قرار نمی دهد ، اما اگر به سه ماه گذشته نگاهی بیندازیم ، سطح 11.0 نیز در بالاترین سطح قرار دارد ، که نشان می دهد بازار اهرم نقطه ای هنوز از آینده اطمینان دارد.

زمان جمع آوری اطلاعات: 27/11/18 6:00 صبح UTC تا 12/4 6:00 صبح UTC

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نشان دهنده نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT در مقابل وام BTC به ارزش USDT طی یک دوره زمانی مشخص است. 

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را بررسی کنند. به طور کلی ، معامله گرانی که USDT را وام می گیرند ، قصد خرید BTC را دارند و کسانی که BTC را وام می گیرند ، کوتاه کردن آن را هدف قرار می دهند.

وقتی نسبت وام حاشیه بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

از آنجا که قیمت هنوز بالای 19000 دلار در حال اجرا است ، نهنگ ها ممکن است از نقدینگی بالا برای تخلیه این محدوده قیمت استفاده کنند. محدوده 19،500 تا 20،000 $ نیز طبق قیمت شاخص ، شکستن در کوتاه مدت تبدیل به یک سطح دشوار شده است. در نهایت ، به دلیل تلاش بیت کوین برای آزمایش سطح روانشناختی 20 هزار دلار ، احتمالاً شاهد نبردی بین نهنگ ها و بازرگانان خرده فروشی خواهیم بود..

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me